Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kladionicarske ankete

elitemadzone.org :: MadZone :: Kladionicarske ankete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9384 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
194.106.174.*



Profil

icon Kladionicarske ankete02.11.2007. u 11:57 - pre 200 meseci
Kao sto naziv govori. Znate li neke kladionicarske sajtove na kojima se nalaze ankete vezane za kladionicu. Neverujem u dojave i nekako su mi ankete najsigurnije sto se tice kladjenja.
sale
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.177.*



+3 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 14:38 - pre 200 meseci
kakve ankete?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
194.106.174.*



Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 15:04 - pre 200 meseci
Mislio sam na ankete na primer:

Sta ce biti na derbiju Zvezda - Partizan

1

x

2

i pored svakog broja ima dugme koje stisnemo. Kada odgovorimo sa strane imaju rezultati i vidimo koliko njih je glasalo da ce biti x, koliko da ce biti 1, a koliko da ce biti 2.


sale
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.177.*



+3 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 15:29 - pre 200 meseci
a tooo....ne znam zaista, ali mislim da ti ne bi puno pomoglo da pogodish sta ce se desiti
samo moje skromno mishljenje...
srecno
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.227.*



+363 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 17:09 - pre 200 meseci
Pa tek te ankete nisu relevantne. Dodje 5 zvezdasa i glasa i naspram toga 30 partizanovaca. Kako to moze biti realno...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 18:49 - pre 200 meseci
U pravu su ljudi, to uopste nije relevantno, ali bilo bi dobro recimo kad bi neko postavio link ka nekom sajtu koji se bavi kladjenjem, a koji ima neke preporuke za kladjenje, nesto poput nekih ranijih casopisa i TV emisija koji su davali prognoze nekih utakmica i to u tri rublike ako se dobro secam, ZICER, REALNO i MOGUCE. Ni ovo naravno nije mnogo sigurnije, ali su preporuke davali ljudi koji se nesto vise razumeju u te stvari. Posluzilo bi, recimo, u potvrdjivanju onoga sto si i sam hteo da odigras. Recimo dvoumis se izmedju ove i one utakmice i onda vidis da su jednu od njih na tom i tom sajtu preporucili kao "zicer" ili "realno" i olaksas sebi izbor.

Posto nisam bas nesto posebno vest sa kladjenjem, a ne pratim mnogo ni fudbal, jedno vreme me je drzala ideja da nekome platim da umesto mene izvuce neke parove koji bi trebali da skoro sigurno dodju, a ako prodju, da dobije jos koji procenat. Nesto kao jedan ima znanje, ali nema para da to realizuje, a drugi ima para, ali ne zna kako da to realizuje. Samo nisam siguran kako bi i ova opcija prosla.


Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

rankulja
Aleksandar
Arandjelovac

Član broj: 155252
Poruke: 17
194.106.174.*



Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 22:36 - pre 200 meseci
Ali naprimer igraju neki manje poznati timovi i niko nema koristi da glasa za neki od ta 2 kluba. Npr. Blšany - Brno.

Ili naprimer anketa za juventus-inter. Vecina ili skoro svi ce da glasaju kako misle jer malo je onih koji su izbirljivi sto se tice stranih timova. Evo ja sam nasao sajt sa anketom, inace sajt je tek poceo sa radom i mnogo je dobar i ima jedna anketa po kolu. Samo je mana sto ima mnogo malo posetilaca sajta posto je sajt nov i malo je njih culo za njega. Evo adrese sajta http://fcgool.com/site/. To je bas ono sto sam trazio ali je lose to sto malo njih glasa pa bih zamolio vas ko zna neki takav sajt pa neka postavi adresu ovde.

Pozz
sale
 
Odgovor na temu

rajco

rajco
Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete02.11.2007. u 22:38 - pre 200 meseci
Citat:
Alexa01
Posto nisam bas nesto posebno vest sa kladjenjem, a ne pratim mnogo ni fudbal, jedno vreme me je drzala ideja da nekome platim da umesto mene izvuce neke parove koji bi trebali da skoro sigurno dodju, a ako prodju, da dobije jos koji procenat. Nesto kao jedan ima znanje, ali nema para da to realizuje, a drugi ima para, ali ne zna kako da to realizuje.

Ha ha, zar mislis da to dvoje ide jedno sa drugim. Da uspesno tipuje onda bi najverovatnije imao i pare.
Citat:
Alexa01:  Samo nisam siguran kako bi i ova opcija prosla.

Evo ja cu ti reci sa 100% tacnoscu:
Ti:bez para
On:bez para
Ti:sa znanjem
On:bez znanja
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.227.*



+363 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete03.11.2007. u 00:02 - pre 200 meseci
Meni su najjadniji likovi koji mailom spamuju o tzv. tipovima sa 90% uspesnosti. Pa da su tako uspesni vec bi se obogatili, a ne bi prodavali maglu onima koji padnu na to. Ali, to je i cilj. Reklama cuda cini...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: Kladionicarske ankete03.11.2007. u 17:21 - pre 200 meseci
@ rajco

To si lepo primetio, ali ja mislim da bi dosta njih moglo da uzima po koju kintu za neki sitan trosak, koji ponekad i ne ispadne bas tako sitan, samo da igraju malo pametnije. Vecina (da ne kazem skoro svi) ljudi koje ja poznajem prave kvote lupam 20 ili 50, a daju 100 - 200 kinti i ocekuju da prodju. Mislim, moze to ali jaaako tesko. Hocu da kazem da likovi ili gadjaju vece kvote ili igraju puno utakmica, a uloze malo para i onda ocekuju dobitak. Zasto recimo ne izvuci cetiri para koja bi "skoro" sigurno trebala da da dodju i na kvotu od 2 - 2,5 ulozis 2,3,4 hiljade din. Mislim da onaj ko malo ozbiljnije prati fudbal moze sa velikom verovatnocom da pogodi tako nesto i da mu kladionica bude mozda i kao neki dodatni prihod.

Naravno bice tu i gubitaka, zato se i zove kladionica, ali mislim da su mnogo vece sanse da se na ovaj nacin uzmu neke pare, nego da se gadjaju vece kvote i rizicnije utakmice. A mislim i da 50-tak eura za dan ili vikend nije uopste malo, i to bez nekog fizikalisanja. Sad, sve to mozda lepo zvuci, ali treba staviti te pare na tiket i oprostiti se sa njima. Kakva su vasa razmisljanja na ovu temu. Kao sto sam rekao nemam bas mnogo iskustava sa kladjenjem i koga god sam pitao ovo isto, svi su mi uglavnom govorili "pa nije to bas tako", ali mi niko nije nista konkretno objasnio. Voleo bih da cujem malo razmisljanja na ovu temu.


Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete03.11.2007. u 18:37 - pre 200 meseci
Citat:
Alexa01: ali treba staviti te pare na tiket i oprostiti se sa njima. Kao sto sam rekao nemam bas mnogo iskustava sa kladjenjem


U principu to je to :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete03.11.2007. u 19:47 - pre 200 meseci
Takva anketa nema poentu. Onaj ko zna da tipuje, taj neće da deli svoje znanje za džaba, već sam time zarađuje novac. Oni koji ne znaju da tipuju će drage volje poslati svoje tipove na takav sajt, ali onda je pitanje šta će ti takvi tipovi kad ništa ne vrede.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete03.11.2007. u 20:10 - pre 200 meseci
Citat:
prognoze nekih utakmica i to u tri rublike ako se dobro secam, ZICER, REALNO i MOGUCE.

To ti je bar lako - otvoris listu i tamo gde je kvota 1.15 to je zicer, tamo gde je 1.45 to je realno ocekivati a tamo gde pise 1.85 to je moguce. Razlog tome je sto ljudi koji prave liste sa kvotama po ceo dan skupljaju informacije sa svih strana i upravo oni spadaju medju najbolje informisane ljude. Mislim, navedene kvote su takve kod golova, jer ja igram samo to 0-2/3+, kod pogadjanja ishoda su kvote nesto nize.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 10:30 - pre 200 meseci
Zanimljivo :)
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.176.*



+3 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 13:14 - pre 200 meseci
vidi na punterslounge.com i forum.bettingadvice.com
imas forum i ljude koji tipuju (punterslounge ima takmicenje tipstera), kontam da si tako nesto trazio
ali moj ti je savet da se nikad ne oslanjas na misljenje drugih (narocito ne na misljenje vecine), treba da se oslonis samo na informacije tipa...tatianu golovin danas boli glava zbog velikog vazdushnog pritiska i slichno (licno najvise volim tenis, fudbal mi deluje potpuno nepredvidivo da bi se ostvario neki profit), a narocito da se ne oslanjas na kvotu jer su cesto potpuno nerealne, tipa kvota 1.25 a nema teorije da pobedi iz nekih sasvim realnih razloga (kao sto je neka povreda koja se vuche, napio se sinoc ko konj i slicno)
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 13:54 - pre 200 meseci
Da bi neko 'pobedio' kladionicu, to se ne radi informacijama tipa 'ovoga boli glava', 'onoga prevarila žena' i sl. već se koristi teorija velikih brojeva.

Sad lupam, ali primer... Igraju Zvezda i Partizan, kvota je 2.5, 2.5 (1,2), e sad realno recimo Partizan je nešto bolja ekipa od Zvezde (što ne znači da će pobediti) i onda odigraš na to... Ili naprimer sad što je bilo u ligi šampiona bešiktaš dobio liverpul, kvote su bile tipa u rangu 5.0-1.7, e sad, sigurno je da bešiktaš nije kvalitetan klub kao liverpul, ali kvota 5 je podcenjivanje kluba... I tako primera ima dosta, znači poenta je naći gde je klub podcenjenjen, što je često i rezultat pogrešno odabrane kvota šeme (bukmejkeri prave kvote po šemama, ne pišu ručno sve kvote), i na taj način kad se kladiš, sa velikim brojem ponavljanja ćeš stvari preokrenuti u svoju korist...
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.176.*



+3 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 14:05 - pre 200 meseci
kako odredjujes da li je kvota dobra? na osnovu nekih informacija koje ti govore da li je ekipa/igrac dobra ili ne. ako igrac ima povredu koja se vuche neko vreme i upravo se pogorshala, naravno da vredi igrati na protivnika. milion puta sam dobio odlicnu kvotu bas na tu foru. recimo igracica (mislim martina hingis da je bila) je igrala u kini. izjavila je da nije zainteresovana za osvajanje turnira, da je vise zanima kakva je kina zemlja itd itd. s druge strane je igrala kineskinja koja je imala podrshku publike i bila vrlo zainteresovana za pobedu. kvota na kineskinju je bila oko cetvorke. to je klasichan primer jako isplative kvote. naravno da je kineskinja pobedila sa 2-0. isto tako je pre jedno nedelju dana tatiana golovin izjavila da joj smetaju klimatske promene, da je od toga boli glava i da joj je povreda koja se vuche dosta pogorshana. pre toga je osvojila turnir (ili nekoliko turnira, vec sam zaboravio) i nije imala ogromnu motivaciju da osvoji dva turnira za redom. opet kvota na protivnicu oko 4 koja je naravno pobedila.
slazem se da ovo ne moze uvek da upali, ali upravo na osnovu ovakvih informacija imas prednost o kojoj ti pricas, koju mozes da iskoristis u dugom periodu da bi "pobedio kladionicu".
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 14:31 - pre 200 meseci
Pa gledaj, u tenisu je jedna stvar, u fudbalu sasvim druga... Tenis se lako predviđa, pa shodno tome i bukmejkeri koji prave te kvote znaju otprilike parametre:
- Generalni kvalitet igrača
- Da li mu je taj meč bitan, ili se čuva za neki drugi meč/turnir
- Da li je imao skoriju povredu, ili se čuva od povrede za neki važan meč/turnir
- Šta dobija a šta gubi tim mečom
itd.

Dok kod fudbala to nije tako jasna situacija, pa takve stvari i ne utiču tolikoj meri na ishod meča... Međutim šta se tu gleda... Evo recimo Bešiktaš Liverpul, kvota na Bešiktaš je bila u rangu 4-5. Kad gledaš tu kvotu kao slovo na papiru, ništa ti ne znači, međutim kad predstaviš drugačije, onda ima potpuno drugo značenje:

Kvota 5.0 znači da će Bešiktaš odigrati 5 utakmica sa Liverpulom, i svaki put izgubiti. Hmm. Pa nije Bešiktaš toliko loš tim, zar ne, ipak su stigli do lige šampiona. I onda ideš logičkim razmišljanjem, recimo da bi bilo realno da očekuješ liverpul može da dobije 2-3-4 utakmice, znači kvota je trebala biti u rangu 3-4. E sad, da bi znao takve stvari ti ustvari radiš posao bukmejkera, i da bi bio uspešan moraš da ga radiš bolje od njega... Takođe, jako je teško da ti to pratiš na utakmicama iz recimo lige šampiona ili engleske premijer (jer mnogo ljudi prati i razume se u iste), ali recimo uzmeš neku manju, recimo Austrija 2 ligu i na nju se koncentrišeš i onda gledaš gde bukmejkeri 'greše' u kvotama i tu se trudiš da zaradiš...
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.176.*



+3 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 14:44 - pre 200 meseci
Slazem se s tobom u vezi fudbala i tenisa, zato fudbal nikad ni ne igram. Jednostavno utiche previshe faktora za moj ukus. Ne kazem da je generalno lakse pogoditi sta ce se desiti na teniskom mechu, nego da to vazi za mene licno.
Medjutim, gresis kad kazes da bookmakeri uzimaju u obzir motivaciju, izjave igraca koje govore o zelji za pobedom itd. U principu to i mene iznenadjuje, jer mi se chini da bi im bilo pametnije da regulishu kvote u odnosu na te stvari. U nashim kladionicama dodushe to i nije toliki problem, zato sto su kvote toliko neisplative da je to fenomen. Odnos kvote recimo 1.25 i 2.5 umesto 1.25 i 4. Najcesce zakidaju na autsajderu. U drugim kladionicama na internetu, su kvote na autsajdera odlichne cak i kada favorit nije zainteresovan za pobedu. Ne znam zasto, ali sam siguran da znaju sta rade.
Uostalom, uveri se sam ako imas vremena i volis da pratis tenis, videces da sam u pravu.

E jos samo da dodam, da recimo na utakmicama kao sto su zvezda-bajern recimo ili kad reprezentacija srbije igra s nekim, kvote na protivnike srbije su ogromne (zato sto se svi u srbiji klade na srbiju, pa moraju da snize kvotu a samim tim povecaju na protivnika). Pa onda ako su srazmerne uplate kod nas i na netu (na netu se kladis na srbiju, kod nas na lupam...norvesku), imas 100% siguran profit od recimo 1-2%. Mislim, smeshne su cifre s obzirom na limite u kladionicama, ali eto chisto kao zanimljivost.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kladionicarske ankete04.11.2007. u 14:50 - pre 200 meseci
Imaš 100% profit, međutim koliki je taj profit? Obično je toliko mali da ga troškovi transfera novca pojedu. Da nije tako, svi bi to radili :)

A inače bukmejkeri itekako uzimaju to sve u obzir, posao mi je da sam u kontaktu sa njima svaki dan, pa znam kako razmišljaju :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kladionicarske ankete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9384 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.