Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lamela, korpa... ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lamela, korpa... ?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35778 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 22:36 - pre 200 meseci
U poslednje vreme mi se desava sledece:

Kada krecem, ako krenem bas polako (citaj: kao baba) sve je ok (pri cemu moram maksimalno da pazim na pustanje kvacila i da dotiram...) ali cim krenem malo brze (vise pritisnem gas i brze otpustam kvacilo) auto pocne da se trese, onako kao D D D D D D d d d d d... i kada pustim skroz kvacilo ide normalno...

Da li mi je otisla lamela/korpa?

Da li MORAM obavezno da menjam i druk lager sa time ili ne moram?

Bukvalno necu imati leba da jedem koliko je auto poceo da me za*ebava.
Hyundai i30 1.4
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 22:40 - pre 200 meseci
Nisam neki strucnjak, al mi najvise deluje da je otisla lamela!
Al sve u svemu vise ce da te izadje majstor koji ce sve to da razmontira i montira od samih delova!
Nisi rekao koji je auto u pitanju :D
Spremi 100e pa kod majstora( ako je zastava u pitanju, ili neki strani punoletni) :(
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 22:45 - pre 200 meseci
U pitanju je Ford KA, 1998. godiste.

Ma da je 100e otisao bih sutra nego je daleko vise! Tuga jedna, maltene mi treba citava mesecna plata. Set lamela + korpa kvacila u zavisnosti od toga gde bih je kupio kosta od 7500-10000 dinara + druk lager jedno 7 somica... plus ruke pitaj Boga koliko...

E sad' , fora je sto ne znam da li bas moram da menjam i taj lager posto znam da bi korpa i lamela trebalo da se menjaju uvek zajedno...

Na jednom drugom forumu neki momak mi rece da proverim drzace motora... fora je sto ja u voznji ne osecam da on slabo vuce ili da proklizava kada dodam gas... bukvalno samo prilikom malo brzeg polaska se cuje kao to tresenje i cim uhvatim prvu auto dalje normalno ide...

To me bas nervira i smeta mi... ne volim sto startujem kao baba...


Hyundai i30 1.4
 
0

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:01 - pre 200 meseci
Druk lager ne moraš obavezno menjati kad i korpu i lamelu, ali je to dobra praksa zbog komplikovanosti skidanja menjača. Proveri tu cenu za druk lager jer sam ga ja kupio za Stila za 840 dinara.
Two beer or not two beer...
 
0

KMaRKo
Srbija

Član broj: 154697
Poruke: 122
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:03 - pre 200 meseci
Situacija je vrlo zaj..ana ali to sto ti hoces da znas mozes da saznas samo kada skines menjac i vidis u kakvom su stanju delovi. To znaci pravac kod nekog majstora da vidis o cemu se radi ili vozi "kao baba" i moli boga da te ne ostavi auto negde.

Poz.
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:13 - pre 200 meseci
@Bigfoot Nemoguce, mora da ne mislimo na isti deo. Ili sam ja pogresio kada sam pitao... proverio sam na 3 mesta, svuda je oko 7000 cini mi se, negde malo manje, ali tu negde...

@KMaRKo Ok, znam ja da bi trebalo da idem kod majstora ali me je samo zanimalo sta neko ima da kaze o tome jer mozda je neko imao slicnu stvar pa se ispostavilo da to uopste i nije bila lamela...
Hyundai i30 1.4
 
0

KMaRKo
Srbija

Član broj: 154697
Poruke: 122
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:24 - pre 200 meseci
O tome ti i pricam, kao sto BigFoot rece, najveci je posao skidanje i vracanje menjaca pa je samim tim praksa kad se menjac skida da se sve onda sredi da bi bio sto duze miran. Verovatno da nije lamela uzrok sto zatrese, po mojoj pretpostavci trebalo bi da je korpa. To ne znaci da su druk lezaj i lamela u dobrom stanju i kao sto rekoh kad skines znaces na cemu si. Probaj da krenes na nekoj uzbrdici ali sa minimalno potrebnim gasom pa nam reci sta se desava. Koliko ti visoko hvata pedala kvacila?
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:31 - pre 200 meseci
Na uzbrdici krece ok ali tada malo vise zatrese jer je potreban veci gas. Pedala mi hvata na pola recimo ili mozda cak i malo vise od pola.

Hyundai i30 1.4
 
0

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?29.10.2007. u 23:32 - pre 200 meseci
Citat:
Ka2: @Bigfoot Nemoguce, mora da ne mislimo na isti deo.

Jedan je druk lager i uvek se isto zove. Evo ga primerak za Stila ispred mene, ima oznaku CR 1147, ALFA-ROMEO, ADAT. 7633353, TOTTOP. 1248/06 i cena 840,00 dinara. Proveri opet, ali ovo je ipak samo lager i ne verujem da košta toliko, a još i za slabiji auto.
Two beer or not two beer...
 
0

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 00:29 - pre 200 meseci
^ Tesko da je lager preko 1000 dinara. Obavezno ga menjaj kad se vec skida menjac. Prvo proveri da li je uopste potrebna i korpa ali da menjas sve osim lagera, to bi bila glupost.
ckopoxakep
 
0

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 07:53 - pre 200 meseci
druk lager ili radi ili ne radi.On ne moze da se izlize.Meni je onomad pukao druk lager,pa nisam mogao ni u brzinu ni iz brzine.Ni da ga upalim.
Pukla je jedna nozica na njemu,iskocio,pokidao korpu,a lamela je bila ok.Za Oriona '91 1.6,svoje vremeno sam platio 400 maraka druk,korpu,
i kad se vec otvara menjac,lamelu.Posle toga je jedno vreme bilo OK,i uskoro je poceo da kr kr dr dr,ali majstor je bio vest pa nije sajlu zategao.

Ako ti Ka nema bar 200 000 Km,i ako nisi se izivljavao,ovo ono,slajfovanje i potpisivanje 1. 2. 3.(citaj: bio sam Klinac),osim sajle dotegni,zategni
veci zahvat nije ni potreban.Malo da te ohrabrim.Uostalom pa mercedes bih popravio za te pare.Lamela ne kosta vise od 3000-4000 dinzdi.
 
0

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 10:47 - pre 200 meseci
Stopa motora 99%, takve simptome sam imao na 101 kad pukne onaj gornji nosac motora,ispod rezervnog tocka. Da je lamela/korpa/druk lezaj bilo bi proklizavanja, nesto bi se culo, druk lezaj ne rikne bas odjedanput, korpa kad pukne cim das gas proklizava, lamela sl...mada sve je moguce. Ali najbezbolnije je da pogledas stope/nosace motora prvo!
 
0

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 12:05 - pre 200 meseci
Korpa 100%.

Imao sam isti slučaj nedavno. Kada korpa pukne, auto se trese pri polasku i menjanju iz brzine u brzinu (što je veća brzina, manje se oseti). Ako je lamela u pitanju, obično nema vibracija već samo proklizava pri dodavanju gasa i većim obrtajima. Bar je takvo moje iskustvo...
 
0

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

deki45
Član broj: 6236
Poruke: 298
*.ford.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 12:07 - pre 200 meseci
Ka ima hidraulicni druk lager a ne mehanicki...ako nije procureo i ako se ne"cuje" ne diraj ga...a najverovatnije ti nevalja korpa...
 
0

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 14:20 - pre 200 meseci
Da ne otvaram novu temu... Na Fiat Stilu 1.9 JTD, mojem, a slično i na još jednom, oseća se vibracija pod nogom, na kvačilu, kad se menja iz niže u višu brzinu, posebno iz prve u drugu i čuje se zvuk rotacije sa blagim ekscentrom. Ovo isto mogu da izazovem na leru, sa stisnutim kvačilom, a kad nije stisnuto ne čuje se. Imam osećaj kao da je nešto što se okreće ekscentrično, blago krivo, a sumnjam na drug lager ili nešto u menjaču. Prethodni vlasnik tvrdi da je nedavno zamenjena korpa i lamela, a drug lager nije jer mu je majstor rekao da je dobar. Zvuk koji se čuje je oblika viiink, viiink, vink, vink... pa se smiri kako se smiri broj obrtaja smanji.
Jedan majstor mi je rekao da to tako mora kod Stila, da je to zvuk rasterećenog motora koji se smiruju, ali mi je čudno da to osećam pod nogom, a drugi da je druk lager. Ne otvara mi se menjač bez razloga...
Two beer or not two beer...
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 15:08 - pre 200 meseci
@Ka2
Kako ti auto krece u rikverc i da li moze da krene u 3 ili 4 brzini ?

Pre zamene seta kvacila treba pokusati malo doteci-otpustiti sajlu kvacila.
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 17:25 - pre 200 meseci
Ne znam, mozda sam lud ili me farbaju ali cene su takve kakve vam kazem. Za prokletog Forda su stvarno skupi delovi, ajde da je neki nego ovaj moj je mala maca. Zvao sam 3 radnje, sve tri fordove, GAGA servis, onda onaj servis + radnja TATASIC u Dunavskoj i servis CHUPA na Cukarici preko puta Ade... Lamela i korpa u Gagi i Chupi su oko 10-ak hiljada cini mi se, mozda i koji dinar vise dok u TATASICU je cena ja mislim oko 7500 hiljada (sumnjivo). Druk lager je svuda oko 6000 hiljada cini mi se ali mozda sam skroz i pomesao cene. Ali bez obzira na sve, blago sam se slogirao kada sam cuo cene. Provericu jos jednom ali mislim da je to to. Mozda je to zato sto je hidraulicni kao sto Deki kaze? Inace, ja pojma nemam ni kako izgledaju ti delovi a jos manje kako funkcionisu. Lamelu jos i zamisljam nesto ali druk lager pojma nemam sta je.

Inace, moracu da testiram na uzbrdici, kazu da ako je korpa da bi onda trebalo da se trese i na uzbrdici kada idem u rikverc... nisam pametan, cini mi se da ok vuce ovako kada krenem, ne trese se pri promeni brzine, samo prilikom polaska i to onako kako sam opisao. Ne znam zasto bi se motor tresao pri polasku - u slucaju da je drzac.

Inace, auto sam kupio polovan na neku varijantu, ne zna se koliko je presao, ja sam njime presao samo oko 25.000km tako da ne verujem da je bas nesto previse presao jer mu motor radi kao sat sto su mi potvrdili u servisu nekoliko puta. Znaci, nisam se potpisivao, nisam se izivljavao jer to i nije takav automobil da na njemu mozes to da radis.

O nda mi definitivno ne gine odlazak kod majstora i to sto pre znajuci mene koga nervira kada mi auto (ili kompjuter ili bicikl ili bilo sta) ne radi savrseno, odnosno onako kako sam ja zamislio. Ja cak ne volim ni da mi KAZU da cu nesto uskoro morati da menjam, i to me uznemiri a kamoli da se nesto zaista desava. :D Ima da radim samo da bih popravljao ovu krsinu... :~(
Hyundai i30 1.4
 
0

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 18:52 - pre 200 meseci
Treba da se menja u kompletu. Lamela, korpa i druk lager. Pre mesec dana sam menjao na Pezo 307. Isti simptomi ko tvoji. Ide ti na zivce.
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
0

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 20:00 - pre 200 meseci
Koliko si pukao za to?

Pitanje je koliko na citav set utice moja svakodnevna voznja od 2-3km do posla preko Brankovog mosta i nazad. Stani-kreni po pola sata. Dva puta dnevno. Voznja na kvacilu maltene.

Hyundai i30 1.4
 
0

Popudopulus
Zivo roblje
SRBIJA

Član broj: 148588
Poruke: 63
195.252.78.*



+1 Profil

icon Re: Lamela, korpa... ?30.10.2007. u 23:04 - pre 200 meseci
Moras da naucis drugacije da vozis, sto manje da drzis pritisnuto kvacilo! I ja imam do posla 2km, stavio sam ceo novi set pre 6 meseci i evo vec osecam kako ponovo pocinje da zeza! Raspitaj se koju marku lamele je najbolje da kupis, za tebe bi bilo najbolje neku skuplju varijantu da odaberes, s obzirom na to pod kakvim uslovima moras da vozis. Pretrazi jos neke forume, ima dosta slicnih tema ovoj, ima proizvodjaca lamela koje kude a ima i onih koje hvale do nebesa! Ja sam se zeznuo pa sam kupio jednu iz one prve grupe. :)))

[Ovu poruku je menjao Popudopulus dana 31.10.2007. u 00:25 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lamela, korpa... ?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35778 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.