Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pronaci osobu u dijaspori ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako pronaci osobu u dijaspori ?

[ Pregleda: 12867 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Kako pronaci osobu u dijaspori ?07.10.2007. u 18:40 - pre 201 meseci
Kako pronaci osobu u dijaspori ?
konkretno na Kubi.
Kolega mi je ispricao da je gledao na TV repoportazu snimanu na Kubi i da je doticnu osobu video
na TV ekranu.
Navodno tamo se bavi kompjuterima ili slicno.
Googlanje nije pomoglo.
Sad, bas ne bih o licnim podatcima ovako javno, sem da ne znam e-mail pa cak ni prezime
(pretpostavljam da je promenjeno kad se udala)
ali ako ima neki link ili pretrazivac za Kubu .....
Svaki savet je dobro dosao.

P.S. Moderatoru prebaci ovo gde mislis da treba. Hvala.


 
Odgovor na temu

Ignus
Milos Vuckovic
Krakow

Član broj: 23350
Poruke: 15
*.pk.edu.pl.



Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?07.10.2007. u 21:43 - pre 201 meseci
Ja mislim da ces tesko preko neta naci tu osobi,mozda jednio firmu u kojoj radi...
Pici za kubu,ja mislim da ti cak ne treba viza :)))
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?08.10.2007. u 16:54 - pre 201 meseci
Citat:
Ignus: Ja mislim da ces tesko preko neta naci tu osobi,mozda jednio firmu u kojoj radi...

Ne znam ni kako se firma zove
Citat:
Pici za kubu,ja mislim da ti cak ne treba viza ))

Da sam malo mladji .... pa i plivajuci ...ovako , jedino da se raspitam preko tih novinara sto su radili raportazu ?
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?09.10.2007. u 19:24 - pre 201 meseci
Citat:
Pregleda: 180 | Odgovora: 3

Izgleda da ima dosta naroda koji traze nekoga u "belom svetu"
"Dijasporo" imas li odgovor ?
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.210.*



+15 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?09.10.2007. u 20:01 - pre 201 meseci
Pozovi Milana Kalinica!
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?09.10.2007. u 21:49 - pre 201 meseci
Citat:
qazqaz: Pozovi Milana Kalinica!

E pa prevario si se , tema uopste nije sentimentalna, nema plakanje i sl....a da prostis,
nije interesantno da budes nemi posmatrac. Lepse je kad imas aktivnu ulogu u trazenju
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?10.10.2007. u 01:32 - pre 201 meseci
Citat:
old.man: Izgleda da ima dosta naroda koji traze nekoga u "belom svetu"
"Dijasporo" imas li odgovor ?


A šta ti očekuješ majke ti?

Nisi naveo ime, nisi naveo ni odakle je, ni koje je godište otprilike, niti čime bi se mogla baviti niti bilo šta što bi moglo pomoći, i kao čudiš se onda što se niko ne javlja. Kako si je opisao može da bude i sestra od nekoga ko čita ovu temu, a da se ne provali...

Kao ugrožavaš privatnost nekome ako napišeš ime i prezime na netu... ekskjuz mi, nisam znao da su na internetu imena i prezimena tolika retkost i dragocenost...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?10.10.2007. u 17:08 - pre 201 meseci
U USA mozes koristiti FindPeople ili ZabaSearch (http://www.zabasearch.com). Potpuno besplatno mozes locirati osobu ako
znas ime i prezime, i u vecini slucajeva dobiti broj telefona. Ako platis nekih desetak dolara mozes doci i do kompletnijih informacija.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?10.10.2007. u 22:24 - pre 201 meseci
Citat:
ventura: A šta ti očekuješ majke ti?

Kako smatram da je eS , pa i eMZ, jedan od najznačajnijih foruma u našem okruženju,
očekujem, da je neko od prisutnih članova, možda imao slično iskustvo, te da će ga objaviti ovde.
Eventualno, da će neko objaviti link do web stranica naših gradjana u "belom svetu", što je neka polazna
tačka za dalje traženje.
Kao što možeš da vidiš milanche - San Francisco je upravo to i uradio.
Hvala milanche
Očigledno je da zainteresovanih čitalaca ima to pokazuje i statistika pregleda Pregleda: 358 | Odgovora: 7
i verujem da bar polovina, nisu "dokona dečica", koja su iz dosade došla da pogledaju temu.
Citat:
Nisi naveo ime, nisi naveo ni odakle je, ni koje je godište otprilike, niti čime bi se mogla baviti niti bilo šta što bi moglo pomoći...

Očito nisi pažljivo pročitao poruku kojom je otvorena tema.
Citat:
... i kao čudiš se onda što se niko ne javlja. Kako si je opisao može da bude i sestra od nekoga ko čita ovu temu,
a da se ne provali...

Primetio si da se ja čudim ?
Citat:
Kao ugrožavaš privatnost nekome ako napišeš ime i prezime na netu... ekskjuz mi, nisam znao da su na internetu imena i prezimena tolika retkost i dragocenost...

Siguno si probao da progooglaš tvoje ime i prezime?
Results 1 - 10 of about 124,000 for Danko Vuković. (0.11 seconds)
Šta ne očekujem.
Sigurno ne očekujem da moderator otvori novu temu, sa nazivom "Tema u kojoj će se......"
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?11.10.2007. u 17:28 - pre 201 meseci
Slušaj, ja ti dajem savet da ti pomognem a ne da se prepucavam sa tobom. A ti to shvati kako god hoćeš.

I ne treba biti specijalno upućen da znaš da na Kubi retko ko koristi internet, a kamoli da postoji online neka baza podataka o građanima, koja je tek tako dostupna... Tako da ako hoćeš da pronađeš tu svoju prijateljicu, i misliš da ti neko sa foruma može pomoći, odnosno da je možda zna onda napišeš sve što znaš o njoj a ne te paranoja fore kao nije pametno da pišeš ime na internetu (WTF?!?)

I da ne zaboravim, svaki naš građanin 'u belom svetu' sa više od 2 grama mozga će se kloniti naših ljudi, tako da slaba vajda od tih udruženja i sajtova...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?11.10.2007. u 17:57 - pre 201 meseci
Ja sam preko jednog foruma na kome se okuplja (okupljalo) pronasao jednog prijatelja u Australiji. Jednostavno sam otvorio novu temu na podforumu Australija predstavio se i naveo ime tipa kojeg trazim. Upalilo je. Ali Australija je nakrcana nasim ljudima i dosta su povezani tako da mogu da kazem da sam bio prilicno siguran da cu nesto iskopati.
Ne vjerujem da ce ovo za Kubu da igra tako dobro.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?12.10.2007. u 19:32 - pre 201 meseci
Citat:
Tyler Durden: .....Ne vjerujem da ce ovo za Kubu da igra tako dobro.

Ni ja
Ali bar cu da probam.
Problem jeste sto je "persona" odavno (pre 30 god) otisla iz okruzenja, prvo u Beograd pa dalje. Izgubila se
Cak ni rodbina nema informacije.
Imamo saznanja da se udala, sto pretpostavlja promenu prezimena, ali nije obavezno.
Zato i jeste bilo iznenadjenje kad ju je drugar video na TV, u toj reportazi sa Kube.
Kad sam poceo temu, pomislio sam da mozda postoji neka zajednica nasih ljudi, na Kubi od kojih
neki sigurno prate i ovaj forum.
Slicno kao i ti sa Australijom, ali brate, gde pronaci kubanski "Elitesecurity"


Citat:
ventura: Slušaj, ja ti dajem savet da ti pomognem a ne da se prepucavam sa tobom.

Primio k znanju
Citat:

I ne treba biti specijalno upućen da znaš da na Kubi retko ko koristi internet, a kamoli da postoji online neka baza podataka o građanima, koja je tek tako dostupna...

Istina (na zalost)
 
Odgovor na temu

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
91.150.97.*



Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?13.10.2007. u 13:43 - pre 201 meseci
za kubu ne znam sta da kazem, mozda da zovnes nekog kubanskog nika slotera da je pronadje, mislim da je to najjeftinije. delimicno se salim. jednostavno ako je neka nasa tv radila reportazu, oni su ti pocetna tacka. zasto se zezati sa interntom kada imas zive ljude na raspologanju.

nazalost vec duze vreme trazim mnoge prijatelje, raznesene po celom svetu. jako tezak i tuzan posao, s vremena na vreme svima ukucam ime na guglu, da vidim da se negde nisu pojavili, nekada se moglo traziti preko msn-a. najpametnija stvar je ova koju je rekao durden, ako znate bar u kojoj zemlji trazite i znate neka interesovanja ili sta bi mogli da rade cime se bave itd, raspitujte se na sajtovima te orijentacije.
pre neki dan sam na takav nacin pronasao, prijatelja sa kojim sam se video pre 15 godina. i to slucajno po slici, sto je jako tesko s obzirom koliko je vremena proslo, nekada bili deca, a sada ljudi, a na tom prelazu dolazi do najvece promene u fizionomiji...

dosta tuzna i bolna tema, za mnoge, pa je mozda zato i toliko citana.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?06.04.2009. u 21:49 - pre 183 meseci
Citat:
Kako pronaci osobu u dijaspori ? 07.10.2007. u 19:40


Pronadjeno !!!
Posle koliko to vremena .... skoro godinu i po dana pronadjeno putem interneta
(ziveo internet)

Potraga se oduzila jer faca nije bila na Kubi vec na jednom drugom ostrvu
hvala na pomoci


 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako pronaci osobu u dijaspori ?07.04.2009. u 00:25 - pre 183 meseci
old.man:

Kum mi je kubanac, i Havani je sada, ako imas neke konkretne detalje, mogu da prosledim informaciju njemu pa sta ispadne, a i njegov sin se profesionalno bavi racunarima (decko 23-24 godine ima mislim). On treba da dolazi u Nigeriju za jedno 2 nedelje sto znaci da treba da pozuris, ako ti je bitno.

Mozes mi se javiti privatnom porukom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako pronaci osobu u dijaspori ?

[ Pregleda: 12867 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.