Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493912 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 11:41 - pre 41 meseci
Citat:
stana 84:
Jotev74,da li Vi mozda znate gde se predaje molba da se ukaz posalje u konzulatu,i koja je dalje procedura?hvala

Postovana,
Prilikom apliciranja za bugarsko drzavljanstvo se popunjava molba u kojoj postoji rubrika gde zelite da Vam stigne Ukaz.
Ja sam popunio da zelim da stigne u Konzulat u Nisu i za sina i za cerku ali bez obzira na to uspeo sam da ulovim trenutak kada je potpisan Ukaz za sina i rezervisao sam termin u Sofiji za podizanje istog. Za cerku nisam bio te srece pa sam produzio celu proceduru jos za par meseci uzalud,
Ne vidim razlog za to da pisete molbu da Ukaz stigne u Konzulat kada vec svejedno morate u Sofiju po EGN i dokumenta.
Inace,molba se pise Ministarstvu pravosudja u Sofiji ,odseku za bugarsko drzavljanstvo.
Moja preporuka je da ipak idete u Sofiju ,podignete Ukaz tamo i istog dana predate za EGN. Nakon 7-14 dana kada EGN bude gotov odete po licnu kartu i to je to..
Pozdrav
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 12:23 - pre 41 meseci
Da li pamtiš možda kada si za sebe podizao ukaz u Sofiji, da li je bilo potrebno da se predaje Izvod venčanih? Neki tvrde da je za venčane potreban preveden i legalizovan izvod, samo nisam baš skapirao da li za podizanje ukaza ili za opštinu kada se predaje za EGN.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 12:37 - pre 41 meseci
Kada se predaje za EGN ako se dobro secam. Ista je procedura kao za boraviste. Tada prijavljujes ukucane, to ti je opciono. Ali urdi to obavezno, jer je posle procedura da dobiju dokumenta laksa, ne moras da nosis ponovo izvod vencanih. Meni su savetovali da za sve ukucane predam i MKR. Mozda su me i lagali da bi mi uzeli vise para za prevod i legalizaciju, mislim da to ne mora.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 12:47 - pre 41 meseci
Ja ću za decu predati za državljanstvo čim dođem do pasoša, nadam se negde početkom godine, ali me ovo za izvod venčanih zbunjuje, nikako da mi se iskristališe da li se obavezno predaje ili je opciono. U dokumentaciji koja je nabrojana za podizanje ukaza ne spominje se Izvod MKV, tako da mislim da ostaje opština kao mesto gde ga mogu tražiti.
 
Odgovor na temu

stana 84
nema
nema
Grljan,Zajecar

Član broj: 339709
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 12:57 - pre 41 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
stana 84:
Jotev74,da li Vi mozda znate gde se predaje molba da se ukaz posalje u konzulatu,i koja je dalje procedura?hvala

Postovana,
Prilikom apliciranja za bugarsko drzavljanstvo se popunjava molba u kojoj postoji rubrika gde zelite da Vam stigne Ukaz.
Ja sam popunio da zelim da stigne u Konzulat u Nisu i za sina i za cerku ali bez obzira na to uspeo sam da ulovim trenutak kada je potpisan Ukaz za sina i rezervisao sam termin u Sofiji za podizanje istog. Za cerku nisam bio te srece pa sam produzio celu proceduru jos za par meseci uzalud,
Ne vidim razlog za to da pisete molbu da Ukaz stigne u Konzulat kada vec svejedno morate u Sofiju po EGN i dokumenta.
Inace,molba se pise Ministarstvu pravosudja u Sofiji ,odseku za bugarsko drzavljanstvo.
Moja preporuka je da ipak idete u Sofiju ,podignete Ukaz tamo i istog dana predate za EGN. Nakon 7-14 dana kada EGN bude gotov odete po licnu kartu i to je to..
Pozdrav

Hvala Vam na odgovoru,mislila sam da ce brze biti ukoliko mi ukaz posalju u konzulatu jer prvi slobodan termin za podizanje ukaza u sofiji je avgust 2021.
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 15:44 - pre 41 meseci
Citat:
daca80:
Ja ću za decu predati za državljanstvo čim dođem do pasoša, nadam se negde početkom godine, ali me ovo za izvod venčanih zbunjuje, nikako da mi se iskristališe da li se obavezno predaje ili je opciono. U dokumentaciji koja je nabrojana za podizanje ukaza ne spominje se Izvod MKV, tako da mislim da ostaje opština kao mesto gde ga mogu tražiti.


Kad podizes drzavljanstvo ne treba ti MKV.

Na salteru broj 4. predajete : dokaz o uplati 50 leva, jednu potpisanu sliku (na poledjini sam napisao ime i prezime latinicom-prošlo je), kopiju prve stranice pasosa.

U opstini smo predali: kopiju drzavljanstva, kopiju pasosa, kopiju izvoda-koji je bio preveden i legalizovan i tri obrazca.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 16:03 - pre 41 meseci
Hvala. Da samo potvrdimo izvod MKV nije bio nigde potreban iako si u braku?
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 16:10 - pre 41 meseci
Ne nigde.Samo ces u opstini i mupu da navedes, supruga/u, decu, roditelje, rodjenu bracu i sestre ako imas.

Odstampaj na papiru njihova imena i prezimena na bugarskom, sa datumima rodjenja. Bice ti lakse da prepisujes.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 22:06 - pre 41 meseci
Citat:
daca80:
Da li pamtiš možda kada si za sebe podizao ukaz u Sofiji, da li je bilo potrebno da se predaje Izvod venčanih? Neki tvrde da je za venčane potreban preveden i legalizovan izvod, samo nisam baš skapirao da li za podizanje ukaza ili za opštinu kada se predaje za EGN.

Nisam predavao izvod iz maticne knjige vencanih. U opstini sam upisao sve clanove porodice ,njihove datume rodjenja i maticne brojeve.
Upravo onako kako su ti rekli clanovi Kobaya74 i Sima 19.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2020. u 22:22 - pre 41 meseci
@stana 84,
Postovana,
Meni je prosto neverovatno da se ceka godinu dana na podizanje Ukaza tj. da nema slobodnih termina za podizanje.
Ako je to zaista tako, moj savet Vam je da odete do Konzulata u Nisu i pitate ih da oni upute zahtev da Vam posalju Ukaz kod njih. Bojim se da ako pisete Ministarstvu pravosudja u Sofiji ,oni mogu da Vas odbiju ili da zagube Ukaz pa da kasnije imate jos vise problema koji bi dodatno produzili vreme podizanja.
Iako sam protiv posrednika jer je citava procedura izuzetno jednostavna ,mozda su i oni resenje ukoliko Vam se zuri i ukoliko ne budu bezobrazno skupi. Ipak su oni svakodnevno u Ministarstvu pa mozda i mogu nesto da ucine.
Nisam ni ja pametan sta je najbolje resenje u takvoj situaciji ,mada ja znam da bi se snasao pa makar i radnika obezbedjenja na ulazu u Ministarstvo odveo na rucak
Srecnooooo !!!
 
Odgovor na temu

stana 84
nema
nema
Grljan,Zajecar

Član broj: 339709
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2020. u 09:00 - pre 41 meseci
Jotev74 da bas je neverovatno ali na žalost istinito,prvi termin u sofiji je sada vec kraj avgusta!Hvala Vam na savetima,vec sam se angažovala,nasla posrednika i on mi je takođe rekao da je bolja varijanta da se ukaz posalje u konzulatu!
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2020. u 13:02 - pre 41 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
daca80:
Da li pamtiš možda kada si za sebe podizao ukaz u Sofiji, da li je bilo potrebno da se predaje Izvod venčanih? Neki tvrde da je za venčane potreban preveden i legalizovan izvod, samo nisam baš skapirao da li za podizanje ukaza ili za opštinu kada se predaje za EGN.

Nisam predavao izvod iz maticne knjige vencanih. U opstini sam upisao sve clanove porodice ,njihove datume rodjenja i maticne brojeve.
Upravo onako kako su ti rekli clanovi Kobaya74 i Sima 19.


Meni su rekli da samo upisem datume rodjenja, maticne brojeve nisu trazili,posto su srpski, a to njima ocigledno ne treba.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2020. u 15:21 - pre 41 meseci
Bas mi je cudno da posrednici ne mogu da srede podizanje ukaza za mesec dana u Sofiji s obzirom da sredjuju ENG za dva sata u Sofiji, proizhod za mesec dana itd...
Mora da se jos nije razradila neka sema za ukaze ili puno kosta pa se ne isplati.
Zvuci mi neverovatno da se za malo vise para ne moze srediti podizanje ukaza par meseci ranije od prvog slobodnog termina.
 
Odgovor na temu

GORANNNNNNNNNN
MILOSEVIC
VRANJE

Član broj: 341330
Poruke: 4
*.orbitel.bg.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2020. u 16:27 - pre 41 meseci
Kada te pre toga prevari nekoliko njih i samo obecava a nista ne zavrsi onaj ko mi zavrsi hvalicu ga na sve strane... prvi put nailazim na posrednika koji ne obecava puno a radi mnogo. To je samo moje iskustvo i utisak svako bira ko ce ga zastupati i pomoci, sve najbolje.

[Ovu poruku je menjao GORANNNNNNNNNN dana 19.11.2020. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stiv87
nezaposlen
nezaposlen

Član broj: 337573
Poruke: 11
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2020. u 18:49 - pre 41 meseci
Zdravo, stigao sam do samog kraja procedure ali ne znam kako ide dalje. Video sam da je jotev74 prosao to sve, pa bi mi znacila njegova ili bilo cija druga pomoc da znam kako ide zavrsni korak. Podigao sam ukaz u ambasadi i sada cekam da to obavestenje ili sta vec stigne u Sofiju. Znam da sada cekam do januara, februara kada bi trebalo da ih pozovem. Zanimaju me tri stvari:
1) Koga to treba da zovem? Da li je to opstina Sredec kojima treba da kazem ime i prezime i pitam da li je stiglo obavestenje o ukazu do njih?
2) Kada mi kazu da je stiglo, koliko puta jos idem u Sofiju do kraja? Jedino sto znam da mi treba neki EGN broj, da idem u policiju ili tako nesto i da mi treba licna karta. Da li treba da odem jednom da uzmem taj egn broj i licnu kartu, pa onda za 2 nedelje moram opet, ili sve mogu odjednom, i egn i licnu kartu i pasos?
3) Znam da treba da ponesem overen prepis izvoda iz maticne knjige rodjenih, da li treba jos nesto?
Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao stiv87 dana 19.11.2020. u 23:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stiv87 dana 20.11.2020. u 08:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivkecar

Član broj: 332695
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2020. u 10:02 - pre 41 meseci
Citat:
Aleksandar984:
Da sve je tako kao sto je kobaya 74 napisao i ja sam prosao celu tu proceduru, kad uzmes boravisnu na 5 godina, pasos mora da ti vazi vise od 5 godina da bi ti dali vizu na 5, ne znam da li je to napisano ne mogu da se setim, kad uzmes tu vizu (karticu) imas mogucnost da odes i da radis nekih 3 meseca u Bug.nadjes poslodavca koji ce ti poslati ugovor o radu iz Nemacke koji je na neodredjeno, sa tim ugovorom, ugovorom o radu u Bug.popunjene formulare, dve slike ( sve to u dva primerka), sim karticu Bug.posto treba da te zovu kad je gotova viza, diploma, sve ostalo je za svaki slucaj ako traze izvod iz banke tj.papire da imas racun u banci, zdravstveno osiguranje, napises CV i ne mogu da se setim da li jos nesto, zakazes onlajn termin u nemackoj ambasadi u Sofiji sa tim papirima odes i za dva dana ti daju vizu koja vazi na 3 meseca i mozes da ides i radis, kad dodjes u nemacku posle mesec ipo predajes opet ugovor o radu, banka, adresa mislim formulari i mozda jos neki papir i dobijas vizu tj.karticu na dve godine da mozes da radis u Nemackoj



Hvala na detaljnom odgovoru.




[Ovu poruku je menjao ivkecar dana 20.11.2020. u 11:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2020. u 10:38 - pre 41 meseci
Citat:
stiv87:
Zdravo, stigao sam do samog kraja procedure ali ne znam kako ide dalje. Video sam da je jotev74 prosao to sve, pa bi mi znacila njegova ili bilo cija druga pomoc da znam kako ide zavrsni korak. Podigao sam ukaz u ambasadi i sada cekam da to obavestenje ili sta vec stigne u Sofiju. Znam da sada cekam do januara, februara kada bi trebalo da ih pozovem. Zanimaju me tri stvari:
1) Koga to treba da zovem? Da li je to opstina Sredec kojima treba da kazem ime i prezime i pitam da li je stiglo obavestenje o ukazu do njih?
2) Kada mi kazu da je stiglo, koliko puta jos idem u Sofiju do kraja? Jedino sto znam da mi treba neki EGN broj, da idem u policiju ili tako nesto i da mi treba licna karta. Da li treba da odem jednom da uzmem taj egn broj i licnu kartu, pa onda za 2 nedelje moram opet, ili sve mogu odjednom, i egn i licnu kartu i pasos?
3) Znam da treba da ponesem overen prepis izvoda iz maticne knjige rodjenih, da li treba jos nesto?
Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao stiv87 dana 19.11.2020. u 23:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stiv87 dana 20.11.2020. u 08:40 GMT+1]

Ja sam tu proceduru prošao tri puta samo za sebe i moju decu a sigurno bar još 10 puta sa prijateljima i rođacima.. Mogu već da krenem da se bavim tim poslom 😀
Ne znam kada ste podigli Ukaz u Konzulatu ali njima treba 2 do 4 meseca da pošalju Vaša dokumenta u MP u Sofiji. To može da bude i nedelju dana ako ulovite trenutak pre nego što krene diplomatska pošta za Sofiju.
Kada potvrda o preuzimanju Ukaza, zajedno sa prijavom adrese i fotografijama stigne u MP, oni to šalju u opštinu gde ste prijavili adresu i to ide brzo.
Veliki je problem što bez obzira na ažurnost i ljubaznost službenika u opštini često će Vas okačiti rečenicom da nije ništa stiglo. Tako su i meni rekli telefonom a i kada je moj prijatelj svratio u Opštinu Sredec sa brojem Ukaza za moju ćerku da se raspita.
Ja sam pitao Konzulat da li su poslali i oni su mi potvrdili da jesu. Nakon toga sam otišao u Opštinu Sredec sa spremljenim papirima i završio prijavu i EGN. Rekli su mi da dođem za 7 dana za EGN.
Sledeći odlazak lična karta po hitnom postupku i to je to..
Tu je i odgovor koliko puta morate da idete u Sofiju... Dva puta ukoliko vadite ličnu kartu po hitnom postupku ili 3 puta ako želite da idete redovnom procedurom..
Što se tiče dokumenata koji su Vam potrebni, pisali smo mnogo puta a i u skorije vreme pa vratite se par strana unazad da ne bi ponavljali stalno isto.
Ukoliko imate još neke nedoumice, pitajte slobodno.
Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

storfors
dragan savic
nis, srbija

Član broj: 339408
Poruke: 40
83.137.6.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2020. u 11:03 - pre 41 meseci
Pozdrav svima, nisam detaljno pratio prepiske, dali postoji neki posrrdnik koji moze ubrzati oko zakazivanja termina za podizanje ukaza. Ako postoji molim napisite mi u pp.
Unapred hvala
Dragan Savic
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2020. u 11:07 - pre 41 meseci
Jotev74

Jedno samo pitanje što se maloletne dece tiče. Da li kada obavljaju intervju sa decom, tj. roditeljima koji su sa njima (i jedan od roditelja poseduje državljanstvo) zahtevaju baš sve one podatke (Bugarska istorija i ostalo što smo učili za intervju) ili je to ipak samo pro forme? Ako je ozbiljno ne gine mi ponovno učenje.
 
Odgovor na temu

kralj023
sam svoj gazda

Član broj: 337744
Poruke: 20
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2020. u 11:17 - pre 41 meseci
Pozdarv svima, jel zna neko da li je bilo promena statusa u poslednje vreme sa finalnog?
ja sam na finalnom od polovine jula kontam da bi trebalo dokraja meseca da se promeni?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493912 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.