Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila

elitemadzone.org :: AutoZone :: Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila

[ Pregleda: 4634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.ADSL.neobee.net.



+47 Profil

icon Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila03.07.2007. u 10:22 - pre 204 meseci
Interesuje me gde bi mogao da nadjem listu vozila koja mogu da idu na biodizel.
Na sajtu ove nase firme koja je nedavno pocel asa proizvodnjom istog nisam nasao takvo nesto.

U principu citao sam da svaki(noviji- star ne vise od 10-ak godina?) dizel moze i na biodizel samo je pitanje koji procenat biodizela ima u gorivu. Postoje valjda B5, B20, B50 i B100 (5% biodizela+95%obicnog, 20% biod... itd pa do cistog biodizela-B100).

E sad mene interesuje konkretno da li moj Punto II('02) 1.9D moze na to, t.j. da li bi mogao na B100, ili da idem na neku slabiju varijantu B5, B20?

Takodje sam negde citao da proizvodjaci(kola) sugerisu da se koristi B5, ako se koristi nesto jace onda valjda garancija prestaje i slicne stvari. Sad, ja naravno nemam garanciju, ali me zanima da li je to opravdana mera(moze nekako da steti autu) ili je to njihov(proizvodjaca) nacina da jos vise zavrnu kupce za usluge(garanciju).

Ovo je sve naravno u zacetku, mislim da nema jos BD pumpi u BG-u , samo jedna(prva?) u Zrenjaninu ili tako nesto.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila04.07.2007. u 08:39 - pre 204 meseci
Ne zaleci se sa biodizelom. Treba da nadjes sta FIAT pise u vezi tvog motora, kao i sta proizvodjac biodizela preporucuje kao zamenu za ono sto ti koristis, ako ista preporucuju ovi tarzani sto proizvode. Za neka biodizel goriva se radi konverzija na njih, nesto slicno kao konverzija na TNG. Iako bi ti auto manje zagadjivao, mogao bi da ga vec posle 1000 km ostetis.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila05.07.2007. u 00:32 - pre 204 meseci
Postedi auto tog "luksuza" i ostani na "obicnom" dizelu....
Bar dok se ne pojave ozbiljni proizvodjaci BD-a koje neko zaista kontrolise.
 
Odgovor na temu

NaivnaFrancuskaSobarica
Beograd

Član broj: 155437
Poruke: 16
89.216.223.*

Jabber: ne znam sta ovo znaci
Sajt: nemam ga brate


+1 Profil

icon Re: Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila29.12.2007. u 21:05 - pre 198 meseci
Malocas sam citao na www.wikipedia.org da sva volkswagenova i skaniina vozila mogu da se voze na 100% biodizelu,a pezo i citren na 30% a nesto pise i u vezi ford fokusa.Koliko sam saznao o biodizelu a ti to jos proveri jer je tvoj auto u pitanju da kad predjes na biodizel moras da promenis filter za gorivo i dovodnu cev od rezervoara do motora jer biodizel razgradjuje plastiku pa se samo stavi metalna.To bi bilo to.Sustinski biodizel je indentican dizelu s tim sto nema toliko parafina i nisam sig. da li bi zimi mogao da se koristi jer moze da zamrzne...a na youtube neki klipovi pokazuju kako se pravi biodizel...vrlo interesantno za moj ukus.:)
Drakac
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Biodizel-gde naci listu kompatibilnih vozila

[ Pregleda: 4634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.