Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?

[ Pregleda: 25004 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?26.04.2007. u 22:39 - pre 206 meseci

Pozdrav,

Posto opremam kucu kao sto rekoh "iznutra" interesuje me kojim redosledom da se izvode radovi. Znaci sve je omalterisano, stolarija postavljena, podloge izlivene itd. Znaci sada treba da se postavlja parket, plocice u trpezariji i hodniku, gletovanje i krecenje. Sta prvo da se radi?

 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 06:14 - pre 206 meseci
Verovatno ce biti vise predloga, ali ovako cu ja uraditi (u slicnom sam poslu):

Plocice, Glet, Krecenje, Parket.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 21:20 - pre 206 meseci

Ok, hvala.
A sta mislis o varijanti plocice, glet, parket pa krecenje. Ne znam da mi zidovi ne povuku kakakv smrad od katrana prilikom postavljanja parketa, pa zato mozda krecenje na kraju?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 21:35 - pre 206 meseci
Parket je pametno ostaviti za kraj da se ne bi ostetio...
mozda nije losa kombinacija, plocice, glet, postavljanje parketa, hoblovanje, krecenje, pa tek onda lakiranje parketa...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 21:47 - pre 206 meseci
Citat:
bakara: Parket je pametno ostaviti za kraj da se ne bi ostetio...
mozda nije losa kombinacija, plocice, glet, postavljanje parketa, hoblovanje, krecenje, pa tek onda lakiranje parketa...


Pa ova tvoja ideja mi se nesto najvise svidja. Evo vidjecu jos sa majstorom koji ce mi postavljati parket. U sustini jedino je bitno kad parket staviti(da se ne osteti ), a ovo ostalo je manje vise nebitno.

pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 21:48 - pre 206 meseci
Citat:
bakara: postavljanje parketa, hoblovanje, krecenje, pa tek onda lakiranje parketa...

Ovo nema logike. Ako je parket vec tu, treba da bude lakiran, jer se lakse cisti. Pre lakiranja izbegavati cak i gazenje u obuci a krecenje da i ne pominjem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?27.04.2007. u 22:51 - pre 206 meseci
Ono gore sam samo naveo kao temu za razmisljenje, posto se prilikom hoblovanja ume podici velika prasina, pa da ne bude posle dzaba ste krecili...
Dilema je malo nezgodna i lakse je za izvesti da se prvo lakira pa kreci...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
91.150.98.*



+26 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?30.04.2007. u 22:45 - pre 205 meseci
Po meni najbolji nacin:
- plocice
- gletovanje i prva ruka bojenja zidova
- postavljanje parketa; hoblovanje i dva puta lakiranje
- bojenje zidova - zavrsna ruka
- lakiranje parketa - zavrsna ruka

Sve ostaje cisto i bez ostecenja.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
91.150.98.*



+26 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?30.04.2007. u 22:52 - pre 205 meseci
Sad vidim da je bakara predlozio slican redoslijed.
Danas se parket obicno lijepi lijepkom, a ne katranom. Katran mozes koristiti samo ako ti je potrebna hidroziolacija.
Prije zavrsne ruke bojenja zidova prasina od hoblovanja se mora usisati sa zidova ili zidove otprasiti na neki drugi nacin.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?02.07.2012. u 20:15 - pre 142 meseci
evo da osvezimo temu.

Predlozite mi kako bih trebao dalje a uradjeno je sledece:
izmalterisano,
izgletovano,
udadjena kosuljica tj. ravnjajuci sloj,
naliven grubi beton u kupatilu koji je prekrio kanalizacione cevi.



treba da postavljam plocice u kuinji, kupatilu, hodniku.
treba da ugradjujem unutrasnja vrata, u nedoumici sam da li da postavim vrata sa pragom ili bez.
treba da postavljam laminat.
na kraju cu krecenje verovatno.


kakva su vasa iskustva i redosledi izvodjenja radova?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji je redosled izvodjenja unutrasnjih gradjevinskih radova?

[ Pregleda: 25004 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.