Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?

elitemadzone.org :: TechZone :: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?

[ Pregleda: 7452 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?26.04.2007. u 10:09 - pre 206 meseci
Narocito me interesuje tema izolacije.Sta, koliko ,kako?
Mislio sam da uzmem stiropor ali koje tezine? Koliki sloj treba? Ima razlicitih ,dalje da li je mozda ipak bolje korisititi staklenu vunu? Mada mi se ona gadi zbog one grozne prasine.
Drugo interesuju me krovni prozori, kakvi, koji proizvodjaci itd. Koliki vek trajanja imaju jer njihova cena ipak nije bas mala. Ovde u Somboru sam video da ima Velux krovnih prozora dimenzije 78x140 cena im je oko 27000 din sto je oko 340 E.

Hvala!
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?26.04.2007. u 17:53 - pre 206 meseci
Ne mozes da stavis samo stiropor jer ce ti se vremenom istopiti pa neces imati nista, mora da ide (racunam da je krov pokriven daskama) prvo
mineralna vuna-polutvrda (niko normalan ne stavlja staklenu vise) u debljini od 10tak centima pa onda stiropor isto toliko plus alu folija na kraju...
A sto se tice prozora imas pored veluksa i fakro, ja sam ga uzeo i dobar je a za nijansu je jeftiniji od vel. Ima jos proizvodjaca ali nikako nemoj
da uzimas "brabo" domaci proizvod jer je katastrofalan po kvalitetu ...
Raspitaj se jos u vezi zvucne izolacije ako si u gradu jer ce ti i to trebati nocu...znam da u novogradnji izvodjaci u NSu nisu culi za takvo nesto ali...
 
Odgovor na temu

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?27.04.2007. u 16:20 - pre 206 meseci
Hvala Majstor Dujo,

Nego nisam bas siguran kakva je razlika izmedju mineralne i staklene vune. Na sajtu isovera pise da je 65% od recikliranog stakla? A i kakav je odnos cene stiropora prema ceni min. vune? I zasto onda stavljati stiropor po tebi, zasto ne sve od m. vune? Mozda zbog prasine? Ili cene! Moracu okrenuti par telefona. A sigurno ima i razlike u izolacionoj vrednosti.
I na kraju sta mislis da li treba izolovati i one krovne grede,na jednom sajtu pise da i to treba jer one deluju kao toplotni mostovi.
Da li postoje krovni prozori od PVC stolarije ili oni iz nekog razloga nisu odgovarajuci?

Hvala,
pozdrav
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.adsl.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?27.04.2007. u 18:06 - pre 206 meseci
Ej stvarno ljudi, ajde dajte neke predloge ako ste iz NS, i ja bas kupio neku prostorijicu (tavan bez dnevnog svetla sa kosinom) do mog stana, potkrovlja u NS pa sam mislio da je preuredim. Sta treba ako hocu umesto krovnog prozora da izbacim badzu sa normalnim prozorom, jesu li potrebne neke dozvole i tako to. Moze i preporuke za majstore ako ih neko zna.
Svi se nesto skenjaju kad kazem da to treba da se radi na 6. spratu na krovu. Bar oni iz telefonoteke.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?27.04.2007. u 18:25 - pre 206 meseci
@smrki @sonus70

Malo ste promasili podforum - ovo je za TechZone.

Pogledajte kako izgledaju zidne i krovne konstrukcije montaznih kuca,mislim da mozete naci resenja i
za vasa potkrovlja.

www.merkur2.com/konstrukcija.html
www.spik.co.yu/Sloga/Konstrukcija.htm#MontazRadovi
www.montaznekuce.com/tehnopis.html
www.atlas-montaznekuce.co.yu
www.durakovic.co.yu/konstrukcija.htm
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?27.04.2007. u 18:34 - pre 206 meseci
i koristite pretragu
http://www.elitemadzone.org/t173249-0#1126563


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ima li ko iskustva sa adaptacijom potkrovlja?

[ Pregleda: 7452 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.