Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podno grijanje na jednostavan nacin

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grijanje na jednostavan nacin

[ Pregleda: 6349 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
195.66.162.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon podno grijanje na jednostavan nacin19.03.2007. u 10:19 - pre 208 meseci
Posto mijenjam plocice u kupatilcetu od 4,5 m2, (- 1m2 tus kabina = 3,5 m2) provukao bih, prije stavljanja novih, cijev kroz koje ce kasnije teci topla voda (podno grijanje). E sad, obzirom da ne bih da trosim mnogo vise uz dodatne troskove renoviranja, mislio sam da to izvedem ovako, pa pitam za misljenje:
1. Cijev koju bi koristio bila bi PVC atestirana i bas za te namjene.
2. Postovao bih pravila instalacije (izolacija poda, razmak, promjer cijevi itd) obzirom da sam o tome dosta iscitao po internetu.
Interesuje me da li mogu da za grijanje medija (vode) koristim obicni protocni (kuhinjski) bojler, obzirom da ima vec ima termostat i ostale rabore. Ako je to moguce, interesuje me jos koju pumpu (malu i jeftinu) da koristim za "okretanje" te vode (ukupna kolicina vode u cjevovodu ne bi trebalo da prelazi 3-4 litra).
Suma sumarum:
Sto mi je jeftinije ljudi za ova 4 m2 podnog: cijevi i vruca voda ili elektricni kabal?
Molim za pomoc.


[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 20.03.2007. u 10:01 GMT+1]
Backo Kraljevic
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: podno grijanje na jednostavan nacin21.03.2007. u 10:01 - pre 207 meseci
Ne isplativo ti je raditi cevno vodeno grejanje samo za tako malu povrsinu. Mislim da je elektricno idealno resenje za tebe. Da vec postoji vodeno grejanje - uredu ali ovako ti se nikako ne bi isplatilo. I najmanja pumpa bi bila prevelika za to sto tebi treba.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grijanje na jednostavan nacin

[ Pregleda: 6349 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.