Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uknjiziti pregrađeni stan

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako uknjiziti pregrađeni stan

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Kako uknjiziti pregrađeni stan31.01.2007. u 11:44 - pre 209 meseci
Pregradio sam stan, tako da sada postoje dve posebne, nezavisne celine - tj. sada su to dva stana. Sada bih da sve to ozvaničim, tj. konačni cilj bi bio da u katastru stoji da postoje dva stana, tako da mogu nazavisno da raspolažem svakim stanom pojedinačno. Uz to bi podelio i uplatnice za Infostan, struju, održavanje - jednom rečju da sve funkcioniše kao da nije ni bio jedan stan.

Ono šta me zanima je pravničko / opštinska / komunalna / građevinska / katastarska procedura. Dakle, gde da se javim, odakle da započnem ? Ako je neko ovo već prošao bilo bi mi jako korisno njegovo iskustvo. Hvala unapred.

Informacije radi, prvi, pregrađeni stan je bio regularno uknjižen u katastru.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Kako uknjiziti pregrađeni stan31.01.2007. u 19:10 - pre 209 meseci
Moja keva je skoro prosla kroz tu proceduru, ali jedino cega se secam je da je morala da nadje nekog arhitektu koji ce potpisati novi plan. Ostale detalje ne znam.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako uknjiziti pregrađeni stan31.01.2007. u 22:16 - pre 209 meseci
I ja imam isti problem, ali mene zanima pre svega koliko traje procedura knjizenja za takav pregradjeni stan. Moja Majka kaze da to moze da potraje i godinama, sto mi zvuci bas mnogo.
Dakle koje vi savete imate oko uknjizenja pregradjenog stana kako da to ide brze (sada je i podeljeno vlasnistvo izmedju ta 2 stana).
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Kako uknjiziti pregrađeni stan01.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
Svakako je potrebna gradjevinska dozvola, a za nju ti treba projekat (tu ce i staticar mozda morati da kaze neku rec). U principu stan nisi ni smeo da pregradjujes bez dozvole. Ako je stan u stambenoj zgradi moze zatrebati i saglasnost ostalih stanara (ne mozes da otvoris jos jedna vrata na zajednickom stepenistu bez njihove saglasnosti itd.). Kad to zavrsis onda resavas struju. Infostan, telefon i sl. dodju tek na kraju, kad je sve gotovo. Ja bih se prvo raspitao u opstini, mozda kod gradjevinskog inspektora, pa onda u katastru.

Sto se tice uknjizavanja ono ne traje bas toliko dugo. Pre akcije legalizacije uknjizavanje je trajalo 15-20 dana. Koliko traje sad ne znam. Nije problem uknjiziti dva vlasnika na jedan stan, dovoljan sudski overen ugovor i plaćene takse, ali fizicko razdvajanje na dva stana je nesto drugo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako uknjiziti pregrađeni stan

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.