Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalni racuni za placanje parkinga

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiskalni racuni za placanje parkinga

[ Pregleda: 4818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10236 Profil

icon Fiskalni racuni za placanje parkinga18.01.2007. u 08:12 - pre 208 meseci
Nekad sam i mogao da "progutam" foru da dobijem tiket za plaćeni parking, recimo na buvljaku ili kod onih "uličara" (A nekad ni najobičniji tiket nisu davali ! ) Ali sam se baš osećam kao ovca za šišanje kad platim parking i dobijem onaj papirić, koji je mogao biti naštampan u svakoj maloj štampariji.

Da li je parking servis dužan da uvede fiskalne štampače na svim parkinzima ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fiskalni racuni za placanje parkinga18.01.2007. u 18:38 - pre 208 meseci
U teoriji, trebalo bi da je tako.
Međutim, da li u GSP-u dobiješ račun, kada kartu kupiš od vozača?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Fiskalni racuni za placanje parkinga18.01.2007. u 21:47 - pre 208 meseci
Javna preduzeca po zakonu ne treba da izdaju fiskalne racune.

Medjutim, kad smo vec kod toga, naveo bih 2 svima poznata preduzeca koja nisu javno a protivzakonito uopste ne izdaju fiskalne racune:
- SBB
- Halo oglasi

SBB umesto racuna daje nekakvu priznanicu odstampanu na parcencetu papira a Halo oglasi umesto racuna daju tzv. "zakljucnicu". Da ne bude zabune, citiracu Zakon o zastiti potrosaca:
Citat:
"Član 20.

Za kupljeni proizvod ili pruženu uslugu potrošaču se obavezno izdaje račun.
Račun iz stava 1. ovog člana sadrži naročito datum prodaje proizvoda, odnosno pružanja usluge, vrstu i količinu proizvoda, cenu za jedinicu proizvoda, kao i druge podatke u skladu sa posebnim propisom."

Za krsenje zakona je naravno predvidjena kazna:
Citat:
Član 78.
Novčanom kaznom od 100.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ako:
...
10) za kupljeni proizvod ili izvršenu uslugu ne izda potrošaču račun propisane sadržine (član 20);

Bez obzira sto kazna od 100.000 dinara deluje zastrasujuce i za polovinu firmi znaci kraj poslovanja, ta kazna za veliku firmu kao sto je SBB ili Halo Oglasi je ravna situaciji kada slona ujede buva... znaci takve firme to i ne osecaju i vise im se isplati da krse zakon i ustede na neplacenom porezu brdo para, a zatim deo tih para daju za kaznu.

Ako budem imao vremena, napravicu i postavicu na ES listu velikih preduzeca i njihovih jos vecih krsenja zakona. Moze da posluzi kao podsetnik odredjenim ljudima posle izbora... mada ja ne verujem u te izbore, babaroge, duhove i slicne price za malu decu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.ptt.yu.



+141 Profil

icon Re: Fiskalni racuni za placanje parkinga19.01.2007. u 13:13 - pre 208 meseci
Izvini PCtel ali moracu da te ispravim. Neka javna preduzeca ipak trebaju (moraju) da izdaju fiskalne racune. Npr, javno komunalno preduzece koje drzi zelenu pijacu MORAJU da poseduju fiskalnu kasu. Ti si sigurno mislio na javne prevoznike (gradske, taxi, kombi...), oni ne moraju po zakonu da imaju fiskalnu kasu.

Takodje iz zakona, ali samo uprosceno... "fiskalnu kasu moraju da poseduju svi preduzetnici koji uzimaju pare na ruke, izuzev javnih prevoza".

Da navedem primer jedne kablovske televizije koja je morala da ima fiskalnu kasu, jednostavno su to resili da svi korisnici njihovih usluga placaju iste preko racuna. E sad, izlazak na teren, utrosen materijal na terenu, ovo-ono... ide na priznanicu (mada ne bi trebalo).

Pozz.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Fiskalni racuni za placanje parkinga20.01.2007. u 10:47 - pre 208 meseci
Citat:
Urkelele: jednostavno su to resili da svi korisnici njihovih usluga placaju iste preko racuna.

Izmenama zakona o PDV od pre nekih 10-ak meseci privatnim licima se mora izdavati fiskalni isecak bez obzira na nacin placanja.
Citat:
Ti si sigurno mislio na javne prevoznike

Moguce je da gresim, citao sam zakon detaljno, ali sam mozda nesto pogresno protumacio. Bilo kako bilo PTT, EDB, telekom, vodovod, Infostan - niko ne izdaje racune. Ne mogu da tvrdim 100%, ali cini mi se da velike osiguravajuce kuce takodje nemaju fiskalnu kasu. Primetno je da uglavnom velika preduzeca ne haju mnogo za zakon. Problem je sto su kazne iste za sva preduzeca, a velika preduzeca imaju oko 1.000 puta vece promet i dobit. To je kao kad bi za moju firmu kazna bila 1.000 dinara - da li bih se mnogo nervirao zbog nje?

[Ovu poruku je menjao pctel dana 20.01.2007. u 12:00 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiskalni racuni za placanje parkinga

[ Pregleda: 4818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.