Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nashi rukovodioci

elitemadzone.org :: MadZone :: nashi rukovodioci

[ Pregleda: 2976 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon nashi rukovodioci08.06.2003. u 01:27 - pre 254 meseci
necu odgovor. samo bih da napisem.

desilo se pre 3 dana, u cetvrtak, na sastanku upravnog odbora jedne obrazovne ustanove, gde se odlucivalo o tome ko ce da dobije jedan "sezonski" posao, vredan negde oko 20 x 1700 dinara.

naravno, rukovodioc je na sve nacine svojski ulagao napore da nas spreci u tome (pored potpisanog ugovora o delu), i na kraju je cak postavljeno pitanje da li imamo licencu za softver kojim bi se ovo radilo. kako nam za redhat ne treba licencca, sastanak je okoncan.

najposle, na pitanje, da li je IKO iz doticnog upravnog odbora upoznat sa time sta je linux (sta to znaci), jedan vrla doktorka je rekla " pa naravno da ja znam, moj muz je elektricar "

ta ista je sekretar upravnog odbora (koji inace ima 9 clanova, od kojih je 1 direktor, 2 profesora prirodnih nauka, i 6 lekara).

ljudi koji odlucuju o tebi, tvom znanju i ulozenom radu, inace UVEK znaju vise od tebe. i kroje ti subdinu. i mozes da izgubis posao zbog toga. naravno, oni ce uvek biti u pravu.

ti ces biti samo jedan matematicar/inzenjer/programer.. a zar nije bolje da budes lekar, pedagog(to je sad na ceni) ili profesor fizickog, a u isto vreme da se razumes i u informatiku, matematiku, tehnologiju, programiranje i sta sve ne. zar nije to isplativije resenje?

btw, sad mi pade na pamet, u nekom tamo odboru za reformu srednjeg obrazovanja, ima oko 60 clanova, od kojih je 57 psihologa i pedagoga!!! i oni, posto su im supruge i muzevi elektricari, znaju sasvim dobro kako ces ti kao profesor matematike, fizike, programiranja ili racunarstva drzati nastavu, i sta kod tebe fali, i sta treba da ti se ispravi. i gde su tvoji propusti, i KOLIKO treba da se doskolujes da bi ti oni dali licencu za dalji rad.

ima li to jos negde u svetu ili samo ovde???






 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 03:10 - pre 254 meseci
Koliko ja znam, za RedHat GNU/Linux ti treba licenca, i to GPL licenca ;-)

Znači, izvučeš jedan primerak GPL licence, i uživaš: čitajte ljudi do mile volje
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 03:59 - pre 254 meseci
kako god, to nije poenta :)
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 09:40 - pre 254 meseci
postmortem
Član broj: 6754
Poruke: 66
Lokacija: SRBIJA
IP: *.rcub.bg.ac.yu
OS: Windows XP
-----------------------

Ono što sam ti boldovao je jedino objašnjenje. To je hronični problem kod nas - da se na odgovornim mestima nalaze nedovoljno obrazovani ljudi. Stanje se pogoršalo posle 5. oktobra pošto su mnogi prvoborci dobili visoka mesta, iako realno ne zaslužuju mnogo više od djubretarskog posla. Zar je normalno da na mesto direktora jedne ugledne osnovne škole dovedeš bivšeg direktora osnovne škole iz nekog minijaturnog sela u vukoje8inama Bosne?
Zar je normalno da portparol najjače stranke kod nas i potpredsednik vlade nema završen fakultet?

Ako su hteli da vrše promene, trebalo je da idu do kraja.

Da ne me neko ne razume pogrešno, bio sam na većini protesta još od '96/97.
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 10:12 - pre 254 meseci
Citat:
Zar je normalno da na mesto direktora jedne ugledne osnovne škole dovedeš bivšeg direktora osnovne škole iz nekog minijaturnog sela u vukoje8inama Bosne?



Čemu sad to --- bespotrebno vređanje ljudi koji su iz Bosne, makar i iz minijaturnog sela? Nisam iz Bosne, a da jesam pitao bih te da li znaš u kojoj ti vukoje8ini živiš, neko reče da je sve relativno. I onda tako možemo u nedogled da se prepucavamo - neki ljudi nikad neće naučiti izgleda.
A o tome kakva su pravila na ES koja izgleda niko više i ne čita niti misli o njima, kao ni o moderatorima koji služe ne znam čemu, valjda ni ne treba trošiti vreme.

I jedno pitanje: znaš li odakle je pokojni premijer?
Ako ne znaš, ništa strašno, vukoje8ina je, je li..

A tek onaj što mu je spomenik ispred ETF-a.. još gore :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.27.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 12:01 - pre 254 meseci
Citat:
iNCUBUs:
To je hronični problem kod nas - da se na odgovornim mestima nalaze nedovoljno obrazovani ljudi. Stanje se pogoršalo posle 5. oktobra pošto su mnogi prvoborci dobili visoka mesta, iako realno ne zaslužuju mnogo više od djubretarskog posla.
...
Ako su hteli da vrše promene, trebalo je da idu do kraja.


Sa ovime se slazzem u potpunosti.
Dok se stvari ne srede (par godina je best scenario) ne treba nikako
ulaziti u poslove sa drzavnim institucijama tipa sskole, fakulteti i sl.
U njima joss uvek sede fukare od jucce ili njihovi blizzi rodjaci ili
pak prvoborci.
Da nisam fin kao ssto jesam ja bih predlozzio radnicima svih tih
ustanova da nessto promene, pa makar i silom, ali onda bih shvatio
da i od tih radnika postoji samo 5% onih koji bi znali ssta da rade
tako da je sve to zajedno vrlo mraccan kraj.
Nije problem ni u prvoborcima - problem je u godinama samoupravljanja
koje su iza sebe ostavile shvatanje da krava cciji je muz elektriccar ima
prava da zbog toga odluccuje o stvarima za koje ne zna ni ssta su.
Osim toga - da je formiran odbor experata koji bi odluccivao o
istom pitanju, ko bi tamo bio, Zare NL ili neka njegova kopija?
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 13:08 - pre 254 meseci
Citat:
degojs:
Čemu sad to --- bespotrebno vređanje ljudi koji su iz Bosne, makar i iz minijaturnog sela? Nisam iz Bosne, a da jesam pitao bih te da li znaš u kojoj ti vukoje8ini živiš, neko reče da je sve relativno. I onda tako možemo u nedogled da se prepucavamo - neki ljudi nikad neće naučiti izgleda.
A o tome kakva su pravila na ES koja izgleda niko više i ne čita niti misli o njima, kao ni o moderatorima koji služe ne znam čemu, valjda ni ne treba trošiti vreme.

I jedno pitanje: znaš li odakle je pokojni premijer?
Ako ne znaš, ništa strašno, vukoje8ina je, je li..

A tek onaj što mu je spomenik ispred ETF-a.. još gore :)


Nisi razumeo poentu moje priče. Reci mi iskreno, da li bi ti dao nekome da preuzme renomiranu beogradsku školu, a pre toga je vodio školu sa 10 djaka u nekom seocetu? Princip je isti, ali je bitan faktor: iskustvo.

Što se tiče pokojnog premijera, koliko znam ćale mu je bio vojno lice, pa je igrom slučaja tamo rodjen... No on je nebitan u ovoj priči.

Što se tiče Tesle, hoćeš da kažeš da je on stekao sva ona znanja obrazujući se u seocetu iz koga potiče?

Ne shvataš da meni ne smeta to gde je neko rodjen, već mi smeta nekompetentnost.

Nadam se da sam ti sada pojasnio šta sam podrazumevao pod onim "bosanska vukoje8ina".
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 13:40 - pre 254 meseci
@postmortem

"ima li to jos negde u svetu ili samo ovde???"

Ima!!! Samo oni svoje neznanje ili neobavestenost malo drukcije "lepse" spakuju pre nego sto ti ga pokazu...
Na kraju krajeva "tudje go..o je uvek sladje".
Drze do tradicije, pravila i lepih manira u svim sferama zivota pa ti se cini i da je obican prodavac novina tamo negde doktor nauka...

pozdrav
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: nashi rukovodioci08.06.2003. u 18:41 - pre 254 meseci
Citat:
iNCUBUs:
Zar je normalno da portparol najjače stranke kod nas i potpredsednik vlade nema završen fakultet?


Izgleda da jeste, nas sadasnji premijer ima, blago nama, samo visu poslovnu i btw, nema ni 1 god radnog iskustva ( kad smo vec pomenuli iskustvo) i, kako funkcionisemo ?
Prosudite sami ....

naravoucenije: na sastanke uvek nositi hardcopy gpl-e.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

ealeksa
Beograd

Član broj: 14094
Poruke: 27
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: nashi rukovodioci24.01.2004. u 20:39 - pre 246 meseci
Tacno je da na mnogim odgovornim mjestima sjede nekompetentni ljudi, ali ni pokretac ove diskusije izgleda nije mnogo bolji. Sine, kako to da ti tako kompetentan i obrazovan nisi mogao da uveris one koji to nisu da je tvoje resenje/predlog dobro za njih? Ako si video da ne znaju sta je linux sto se nisi potrudio da im malo pojasnis stvari? Ali umjesto da se zapitas da li je problem neuspjeha u tvom nacinu prezentovanja tvojih sposobnosti ti za sve okrivljujes nekoga ko nije rodjen gdje i ti. To je klasicni psiholoski odbrambeni mehanizam, a koji je karakteristika psihicki labilnih osoba nespremnih na neuspeh.
Pa evo da ti bude jos teze i ja sam po profesiji pedagog, radim u jednoj elitnoj beogradskoj skoli, nisam rodjen u Beogradu i da star bude jos zanimljivija razumijem se u racunare.
Salu na stranu, nemoj se ljutiti na mene ali stvarno takvim stavom neces postici neki znacajniji uspjeh ni radeci za neku drzavnu ustanovu ni uopste gdje god budes radio.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.81.*



+3 Profil

icon Re: nashi rukovodioci25.01.2004. u 01:03 - pre 246 meseci
Ne slazem se sa tvojim misljenjem. Pokretac ovog threada je bio po meni u takvoj situaciji gde ne postoji pozitivna klima da se bilo kome sta objasnjava.

Iz mog iskustva u takvoj situaciji objasnjavanje sta je linux bi bilo slicno polemisanju o meteoroloskim mikro-promenama u malim naseljima sa covekom kome treba da napravis kucu, cim on odluci hoce li drvenu ili zidanu. Tu se ne prica o operativnom sistemu, nego "ovo vam je jeftinije i bolje", pa ako ti prodje prodje, a ako ne - i bolje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: nashi rukovodioci

[ Pregleda: 2976 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.