Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

imam jedno pitanje vezano za invertor klimu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: imam jedno pitanje vezano za invertor klimu

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BEST_NOVITRAVNIK
ivan anzulovic
novi travnik

Član broj: 127692
Poruke: 1
*.Global-Internet.ba.

Sajt: www.vidak.ba


Profil

icon imam jedno pitanje vezano za invertor klimu30.12.2006. u 16:19 - pre 210 meseci
Prije svega pozdrav svima i ako moze mala pomoc.Imam lg klimu inverter s12wa i stvar je u tome sto je vanjsa jedinica poprilicno zaledena,klima lose grije nije da ona negrije al to je jako slabo poram ruku stvit tik do nje da osjetim toplinu a morala mih jace puhat.cjevi su joj tople,ja sumjnjam na nedostatak plina.pa ako je ko imamo kakvo slicno molio bih da mi pomogne.

hvala unprijed svima
 
Odgovor na temu

SHISHKO
DENTAL SERVIS
skopje

Član broj: 38549
Poruke: 10
62.220.219.*



Profil

icon Re: imam jedno pitanje vezano za invertor klimu31.12.2006. u 11:24 - pre 210 meseci
Ja imam istu klimu lg s12aw invertor.Kupijo sam je pre mesec dana i doziveo totalno razocarenje a platio 650 evra.
Prvo uklucavanje klima je duvala mlako pa nakog 15 min toplo,ali to ni je bilo dovoljno.Ostavio sam klimu da radi 3 dana neprikinato na temperatura daljiski 30 stepeni.Klima za tri dana postigla je samo 15-16 stepeni na 35 m2 koji je dobro izolavan.Vanjska jedinica zaledi kad je nadvoreshna tepmeratura ispot3-4 stepeni,ali tada od prilike na saat vremena treba da ukluci defrost a da odmrzne vanjsku jedinica pa nakon 5 do 10 minuta oped da pocne da duva toplo.To se deshavalo kod mene i to je normalno,ali bi trebalo da duva vreo vozduh,deblija cev bi trebala da bude vrela da nemozes s rukom da je drzis ali kod mene to nije bilo slucaj pa sam zoveo drugi servis a ne onoj koji mi je montirao klimu,poshto on mi je rekao da je to NORMALNO!!
Kad su doshli ovi drugi rekli su mi da je montazha promashena,odnosno da cevi bi trebalo da bude 12,7mm i 6,35mm,a kod mene je 9,5mm i 6mm i najverovatno nije zapertlano kako treba pa je jedan deo freona ispario i to je to,pa evo cekom nakon nove godine da promenimo cevi i napunim novi freon pa cemo da vidimo shta ce se desi.
Inace probaj da na daljinski stavis 30 t da vidis kako ce klima da reaguje,poshto samo tada ona radi punim kapacitetom greenja,ispot toga invertor namaluje obrtaje i regulishe pritisak i temperatura freona,a cim su cevi hladnije i obrtaj ventilatora je slabi ne duva jako.Zato ona ne mora da se gasi nego sama regulishe temperatu duvanje,a ne koa kod obicne klime koje duvaju sa konstantnom temperaturom i isklucese nakon postignute temterature.
 
Odgovor na temu

vlados
Vlado S.
PG

Član broj: 7786
Poruke: 71
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: imam jedno pitanje vezano za invertor klimu31.01.2007. u 13:43 - pre 209 meseci
Klima je ochaj!

Kupite "DAIKIN" i bez brige
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: imam jedno pitanje vezano za invertor klimu

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.