Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlaga u kupatilu!!!

elitemadzone.org :: TechZone :: Vlaga u kupatilu!!!

[ Pregleda: 16311 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tito1892
Josip Broz
Nis

Član broj: 126163
Poruke: 4
*.diners.co.yu.



Profil

icon Vlaga u kupatilu!!!19.12.2006. u 10:06 - pre 210 meseci
Imam pitanje
U kupatilu na plafonu mi je vlaga...u stvara vlaga je blaga rijec za to sto je meni ...ocito je da voda negdje probija...pitanje je kako utvrditi gdje? Iznad mene su jos tri sprata...problem je sto je izmedju kupatila i kuhinje prostor koji se proteze od vrha zgrade do podruma precnika 1 kvadratnog metra, u kojem je smjestena kompletna vodovodna i kanalizaciona instalacija cijele vertikale...vlaga je probijala i izmedju plocica ali sam to sanirao kada sam renovirao kupatilo postavljanjem neke izolacije.
U spajzu, koji je iza kupatila mi je vlaga,budj i plijesan...sta da ucinim da skinem budj a ne ostetim boju?
Moleri su mi ofarbali fasadu nekom posebnom bojom...juce mi se na jednom mjestu za vrijeme kise...u centru zida pojavila fleka 40*20 cm.
Cime da okrecim fasadu, kako mi ta vlaga ne bi prolazila? Zgrada je stara 20 godina.
Razumite kako se osjecam, ako se uzme u obzir da sam stan platio 60.000 eura, a u opremanje i renoviranje ulozio jos 20.000.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Vlaga u kupatilu!!!19.12.2006. u 10:53 - pre 210 meseci
Ne znam da li si radio izolaciju (spoljasnju) ali to moras da uradis da bi smanjio problem sa budji/vlagom. E, sad mozda je neka cevka u zidu procurela i pojavljuje ti se vlaga.

Dakle, prvo - spoljna termo izolacija. Drugo, postoji sredstvo koje se zove Izolit Penetrat i moze direktno na malter da se nanese i sprecava pojavu bilo kakve vlage u stanu. Sa njim mozes da premazes kriticne delove stana ali to zahteva skidanje kreca do maltera pa ponovno gletovanje i krecenje.

Najvaznije je da utvrdis zasto se vlaga javlja. To ne bi smelo. Za budj razumem da se pojavljuje na zidu iza kupatila ili tamo gde su serklazi (noseca armatura, armaturni stubovi), ali vlaga kao vlaga ne sme da se pojavi. Znaci da negde nesto curi ili prokisnjava a ako ti je vlaga na plafonu kupatila nekom iznad nesto debelo curi a onda protrci jos negde pa ti se pojavi i u zidovima.

Budj ne mozes da eliminises a da ne ostetis krec. Moras da lepo osusis te delove gde je budj, zatim blago mokrim sundjerom skines prvi sloj i onda smirglas dok ne uklonis budj i prebrises suvom krpom. Posle mozes naneti neko sredstvo za uklanjanje ili sprecavanje budji, zatim izgletujes, pa stavis podlogu i onda krecis. To ce spreciti pojavu budji do sledeceg krecenja (2-3 god. max). Zatim isti postupak kad krecis sledeci put.

 
Odgovor na temu

tito1892
Josip Broz
Nis

Član broj: 126163
Poruke: 4
*.diners.co.yu.



Profil

icon Re: Vlaga u kupatilu!!!19.12.2006. u 11:41 - pre 210 meseci
Spoljasnju izolaciju stana nisam radio...stan je na sestom spratu...i prilicno je komplikovano sve to odratiti...fasada na zgradi djeluje ok...ne vide se neka znacajna ostecenja...ono sto me interesuje je da li postoji sredstvo koje bi sprijecilo protok vode kroz zid...na tom jednom mjestu.. a koje bih nanio valjkom ili cetkom? Cuo sam za neki DRY LOCK...ali nemam preciznijih informacija o njemu.

Takodje sam cuo da je izvodljivo kod komsije na spratu iznad mene, usuti boju u sve odvode...npr. crvenu u kadu, zelenu u solju...itd....i na taj nacin utvrditi da li od njega voda prolazi ili ne.Sta mislite o tome...i koja je to kolicina vode koju treba pustiti?

Sto se budja tice, cuo sam za neko sredtsvo "BREF"...za koje kazu da posle prskanja budjavih zidova njime, budje nestaje a boja se ne steti. Slicna je prica za neko sredstvo "MUFA KILLER"...ili tao nesto? Recite mi nesto i o tome ako znate.


Unaprijed hvala na odvojenom vremenu!
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Vlaga u kupatilu!!!20.12.2006. u 23:28 - pre 210 meseci
ne zvana voda u kupatilu,
preporuka: jedna generalka kupatila, lupanje pločica kod komšije iznad, i sl poslovi.
ako je stan osiguran a trebalo bi da jeste, neće te izaći skoro ništa, nakon procene štete, naravno ne ulepšavaj događaj panorame u kupatilu.
Svi manji zahvati tipa raznih tečnosti za mazanje mogu dovesti samo do još većih problema na potpuno ne očekivanim mestima (strujne intalacije), jer ako voda curi, ona mora negde da izbije, sve u svemu nije za igranje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Vlaga u kupatilu!!!

[ Pregleda: 16311 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.