Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje prekršajnog postupka

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokretanje prekršajnog postupka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28650 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

copyworld
Ljubisa Radisic
Kovacica

Član broj: 31693
Poruke: 55
*.madnet.co.yu.



+3 Profil

icon Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 17:27 - pre 213 meseci
Cinjenicni opis prekrsaja

Dana 18.06.2005. godine u 03.30 casova u Kovacici na raskrsnici ul.M.tita i I.L.R od strane patrole saobracajne policije zaustavljeno je putnicko vozilo marke zastava 101 reg.ozn. pa-773.53.Kojim je upravaljao Radisic Ljubisa.
Kontrolom na licu mesta aparatom marke ..dreger 7410.. sa uverenjem o ispavnosti br.3/1-01-5285 i rokom vazenja do31.12.2005 godine utvrdjeno je da ima 0.90 promila alkohola u organizmu.
Prijavljeni je licno ocitao rezultat na aparatu i svojerucno potpisao zapisnik ne zahtevajuci laboratorijsku analizu krvi i urina na alkohol.


Bio sam po devojku koja se vracala sa proslave 10god od O.S a popio sam kod kuce 2 piva u jedno 11 nocu.ona je trebala da dodje kuci sa drugaricom medjutim drugarica je htela jos malo da igra na stolu hehe.A da sam znao da mogu da zahtevam laboratorijsku analizu krvi i urina sigurno da bih otisao...


E sad

Da li treba da se odazovem pozivu posto je ovo staro vec godinu dana i 4 meseca?
ili ako treba da odem dajte neki savet :) hvala

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 17:46 - pre 213 meseci
Pa da ne treba ne bi te ni zvali
Ja se na prvi poziv nikad ne odazovem...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 17:56 - pre 213 meseci
Citat:
bakara: Pa da ne treba ne bi te ni zvali :)
Ja se na prvi poziv nikad ne odazovem...


Znaci savetujes da se mirno saceka drugi poziv?
Posto je proslo vec preko godinu dana,hoce li zastareti to prekrsajno delo?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 18:06 - pre 213 meseci
E tome se ne nadaj, za sve ove moje godine, racunavsi od 18te naravno, imao sam gomilu obustava, ali nikad mi ni jedan slucaj nije zastareo!
A trudio sam se, nije da nisam...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 18:59 - pre 213 meseci
Bolje ne cekaj nego idi odmah... Bolje da odes odmah nego da se usvoji zakon (ako nije vec usvojen) o povecanju cena kazni...

Jer ces platiti oko 25000 dinara i uzece ti dozvolu na 6 meseci...

Ali mozes to da odugovlacis zalbama na nekoliko godina ako si takav lik... Meni lakse da to "otkacim" jebiga - pre ili kasnije cu da platim. Ne platis na mostu platis na cupriji...

Nisam neki strucnjak oko zakona ali sam se raspitivao posto sam ja imao za prekoracenje brzine sad skoro...

Moj savet - idi pre nego sto "poskupe kazne" jer ne mozes da izbegnes sudjenje.

Jer nema veze kada si napravio prekrsaj - ako su kazne danas vece neka si ti prekrsaj nacinio i pre 10 godina oni ce ti po danasnjem "obracunati" kaznu.

Pozzz
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 19:28 - pre 213 meseci
Otkaci to sto pre, jer kad-tad ces morati da se pojavis kod sudije za prekrsaje, a prilikom odmeravanja kazne, u obzir se uzima drzanje okrivljenog posle ucinjenog prekrsaja. Dakle, eskiviranje poziva moze biti samo otezavajuca okolnost. Takodje, oduzimanje dozvole ti ne gine. U principu hoce da ti izadju u susret, tako da mogu malo da ti prolongiraju upisivanje zabrane, pod uslovom da si se redovno odazivao pozivima.

Nove kazne te nece zakaciti, jer se novcana kazna izrice u odnosu na datum kad je izvrsen prekrsaj.
I did it my way!
 
Odgovor na temu

divlji68
Srdjan Pesic

Član broj: 107773
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 19:41 - pre 213 meseci
da ti nesta kazem, sudije za prekrsaje uglavnom gledaju koliko imas i koju si kolicinu imao alkohola u krvi. Ako ti je prvi put takav prekrsaj onda sudija moze da te kazni i uslovno, odnosno da ti uzme dozvolu na tri meseca uslovno za godinu dana, a novcana kazna je oko 4000 dinara koje mozes da platis u vise rata. Prekrsaj zastareva za godinu dana, a ako se ne odazoves policija ce da te privede
 
Odgovor na temu

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 20:31 - pre 213 meseci
Prekrsajni postupak se ne moze preduzeti ako protekne godinu dana od ucinjenog prekrsaja. Apsolutna zastarelost nastupa nakon dve godine.
To isto vazi i za izvrsenje kazne.
S toga, ako se budes skrivao do 18.06.2007. ne mogu ti nista.
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 22:56 - pre 213 meseci
Mnogo je mala verovatnoća da će ti uspeti da izbegneš sve to, ako ne odeš kod sudije, on (ili ona) će kad zapreti zastarelost presuditi na osnovu prijave i proglasiti te krivim, a možda te i strožije kazni jer si izbegavao da se pojaviš na suđenju.
A vrlo je verovatno da će te i policija privesti kod sudije sledeći put kad te vidi!
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 23:16 - pre 213 meseci
offtopic:
Strashno je korisno imati nekog ovako informativnog na forumu... evo mozhda si choveka sada spasio vece kazne il' neshto
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka12.10.2006. u 23:29 - pre 213 meseci
Citat:
divlji68: da ti nesta kazem, sudije za prekrsaje uglavnom gledaju koliko imas i koju si kolicinu imao alkohola u krvi. Ako ti je prvi put takav prekrsaj onda sudija moze da te kazni i uslovno, odnosno da ti uzme dozvolu na tri meseca uslovno za godinu dana, a novcana kazna je oko 4000 dinara koje mozes da platis u vise rata. Prekrsaj zastareva za godinu dana, a ako se ne odazoves policija ce da te privede


Za 0.9 mg/l alkohola u krvi, dozvola ide na 3 meseca.

Novcana kazna je prema cl. 226 tacka 28. ZOBS-a u rasponu od 5 000 do 25 000 din. Samo mi se cini da si ti prekrsaj pocinio pre povecanja kazni (krajem prosle godine), pa vrlo lako mozes dobiti novcanu kaznu od 1 800 do 2 000 din. Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.

Za voznju pod dejstvom alkohola ne postoji zakonska mogucnost uslovnog oduzimanja dozvole:


Citat:

Član 236
Organ koji vodi prekršajni postupak može odložiti izvršenje zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom, osim za prekršaje iz tač. 27, 28, 36 i 37 člana 226 ovog zakona, pod uslovom da učinilac prekršaja u određenom roku, koji ne može biti kraći od jedne godine niti duži od dve godine, ne učini prekršaj za koji se može izreći ta zaštitna mera.

Izvršenje zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom može se odložiti ako organ koji vodi prekršajni postupak nađe da se, prema okolnostima prekršaja i prema ponašanju učinioca posle izvršenog prekršaja a s obzirom na njegovo ranije ponašanje u saobraćaju, može očekivati da on i bez izvršenja te mere neće ubuduće vršiti prekršaje u saobraćaju na putu.

I did it my way!
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka13.10.2006. u 00:11 - pre 213 meseci
Evo moj primer (pomenuo sam ga vec negde na forumu al' sam raspolozen pa cu opet):

Prekoracenje brzine - na 94 me uhvatio radar.

Izvestaj policajca sam potpisao.
Otisao sam odmah kod sudije za prekrsaje bez ikakvog izbegavanja.
Dva clana zakona sam prekrsio.
Presuda:

Nisam prethodno kaznjavan za TU vrstu prekrsaja s toga se zakljucuje da mi oduzimaju dozvolu USLOVNO i nesmen da prekrsim ove tacke zakona u narednih GODINU DANA. Imam novcanu kaznu (ne znam koliko ukupno - sledeci mesec stize drugi deo). Ali oko 14000-15000 dinara.


Tvoja odluka ali ponavaljam se - otkaci to sto pre.
 
Odgovor na temu

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka22.10.2006. u 17:51 - pre 213 meseci
Mene je danas zaustavio policajac. Kaze: ogranicenje je 50 a ti si isao 71. Kosta 3000,00 dinara.
Ja kazem: nemam pare. On kaze: Onda ti pisem prijavu.
Ja kazem: Pisi.
Posle 5 minuta on donosi zapisnik i trazi da ga potpisem.
Ja mu kazem da on nije uhvatio mene radarom nego nekog drugog i da ne moze da dokaze da sam to bio ja. To je bio auto ispred mene. On to upise u zapisnik kao moju primedbu i ponovo trazi da ga potpisem. Ja kazem necu. On kaze: moras jer sam uneo tvoju primedbu.
Ha,Ha.
Rekoh necu jer ne verujem u objektivnost istog.
On kaze: ne mogu da verujem, i vraca mi dokumenta i kopiju zapisnika.
Eto, tema je i dalje otvorena pa ima vremena da vas obavestim o ishodu.
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
Odgovor na temu

vzdrale
Vlatko Zdrale
Chicago, USA

vzdrale
Član broj: 70153
Poruke: 48
*.client.dsl.net.

Sajt: webdeveloper.terapad.com


Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka23.10.2006. u 19:36 - pre 213 meseci
Naravoucenije:

Nikad ne potpisuj nista sto ti pandur daje...

 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka24.10.2006. u 09:51 - pre 213 meseci
ZAKON O PREKRSAJIMA

ZASTARELOST
Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
Član 69
Prekršajni postupak ne može se preduzeti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj učinjen.
Izuzetno od odredbe stava 1 ovog člana, za prekršaje iz oblasti javnih prihoda, carinskog, spoljnotrgovinskog i deviznog poslovanja može se posebnim zakonom propisati duži rok zastarelosti gonjenja.
Rok iz stava 2 ovog člana ne može biti duži od pet godina.
Zastarevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vreme za koje se gonjenje ne može preduzeti po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.
Zastarelost prekršajnog gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.
Zastarelost izvršenja kazne i zaštitne mere
Član 70
Izrečena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravosnažnosti rešenja o prekršaju protekla jedna godina.
Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere počinje od dana pravosnažnosti rešenja o prekršaju kojim je izrečena kazna odnosno zaštitna mera.
Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere ne teče za vreme za koje se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, odnosno zaštitne mere.
Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.
Zastarelost izvršenja kazne odnosno zaštitne mere nastaje u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko se po zakonu traži za izvršenje kazne, odnosno zaštitne mere.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

F.E.A.R
Vrbas

Član broj: 109193
Poruke: 62
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka28.10.2006. u 10:48 - pre 212 meseci
Mene su zaustavili zbog pojasa.
I pazi sad,pandur napise kaznu 1000 din ja potpisem a on meni otvoreno"ne placaj kaznu,tri puta ce ti stizati prijava i posle godinu dana zastareva ne moras nista placati.I ovo ti nismo mi rekli".
Tako cu i uraditi
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka28.10.2006. u 11:44 - pre 212 meseci
Citat:
I pazi sad,pandur napise kaznu 1000 din ja potpisem a on meni otvoreno"ne placaj kaznu,tri puta ce ti stizati prijava i posle godinu dana zastareva ne moras nista placati.I ovo ti nismo mi rekli".
koja dijabola od pandura!
mislim u pozitivnom smislu!
samo ne shvatam zasto ti je pisao kaznu kada je tako "fin"?!skuplja poene ili sta...?
a i covek ti fino rekao "nisam ti ja rekao" a ti fino ovde na forumu svima objavio!!!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka28.10.2006. u 12:04 - pre 212 meseci
Pa da, ...

Stici ce ti prijava, ... pa 2-3 policajca da ti je licno uruce, ... pa 2-3 policajca da te odvedu da popricas sa sudijom, ... onda ce doci opet 2-3 policajca da te odvedu u Zabelu da odsluzis tih 1000 din + sudske troskove.

E sad, ako sve to uspes da izbegnes, plus smatras da je vredno 1000 din, onda samo napred :).
 
Odgovor na temu

Penelopa
Beograd

Član broj: 24953
Poruke: 4
195.252.90.*



Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka30.10.2006. u 23:41 - pre 212 meseci
VREMENSKO VAŽENJE PROPISA

Član 3
Na učinioca prekršaja primenjuje se zakon, odnosno propis koji je važio u vreme izvršenja prekršaja.
Ako je posle učinjenog prekršaja izmenjen propis, primeniće se propis koji je blaži za učinioca.


tako da price da ce se retroaktivno primenjivati novi, strožiji zakon ne stoje...

za zastarelost je vec receno...zastara je moguća-na zastarelost može da se ide putem izbegavanja poziva, odugovlačenja, pisanja podnesaka u kojima se navode opravdani razlozi zbog kojih si sprečen da pristupiš i dostavljanjem dokaza o tome... s tim što sudije naravno znaju za jadac i vode računa o tome. ako nema dokaza da si primio poziv ne mogu da zavrse sa slucajem. ali da znaš da ukoliko odbijes da primis poziv i to bude konstatovano dna dostavnici smatrace da je dostava uredno izvrsena. a mogu i da te privedu... :) sada si uredno primio poziv... i ako ne opravdaš izostanak ne verujem da će predmet biti zaključen na prvom pretresu ali nije nemoguće... a šta ćeš sa njim vidi sam...i vidi da li bi da pokušavaš da odugovlačiš (izbegavaš pozive i miliciju), ili da se braniš (čitaj-lažeš, tražiš suočenje i sl...mada potpisao si!) ili da pošteno završiš priču... nijedna varijanta ti nije sigurna sem ove poslednje! :)
 
Odgovor na temu

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Pokretanje prekršajnog postupka01.11.2006. u 16:18 - pre 212 meseci
Ali, i da se posle svega pojavis kod sudije za prekrsaje, moras da primis resenje. E, tu ponovo mozes da izbegavas prijem dok ne nastupi zastara, posto je resenje pravosnazno tek od dana prijema.
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokretanje prekršajnog postupka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28650 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.