Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

termo pec ili uljani radijator

elitemadzone.org :: TechZone :: termo pec ili uljani radijator

[ Pregleda: 28402 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.209.eunet.yu.



+39 Profil

icon termo pec ili uljani radijator12.10.2006. u 16:01 - pre 212 meseci
sta bolje zagreva i sta trosi manje struje...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator12.10.2006. u 16:23 - pre 212 meseci
TA pec definitivno, ona ima mogucnost da komulira toplotu, uljani radijator greje dok radi, posle se brzo ohladi.
Nije lose resenje da se grejes na klimu, to ubedljivo najmanje trosi struje, jedini problem je kad je veliki minus...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.yu.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator12.10.2006. u 17:22 - pre 212 meseci
Takodje Glas za TA...
Mada ako pitas koji je veci potrosac.. to je takodje TA (mada nisam siguran kojeg su opsega snage grejaci na ulj radijatorima, ali na nevidjeno mislim da su mnogo slabiji)

Stvar je u tome da ako TA koristis samo za akumulaciju tokom jeftine (Nocne tarife... ili kako vec), a da je ona predspostavljam 100% ispravna (veoma vazno :).. Dobijas na mesecnom nivou relativno malog potrosaca (u odnosu na druge strujom pokretane peci ;) sa dobrim ucinkom (nema smrzavanja :)

Pozz
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator12.10.2006. u 21:13 - pre 212 meseci
Citat:
strba: Takodje Glas za TA...
Mada ako pitas koji je veci potrosac.. to je takodje TA (mada nisam siguran kojeg su opsega snage grejaci na ulj radijatorima, ali na nevidjeno mislim da su mnogo slabiji)

Stvar je u tome da ako TA koristis samo za akumulaciju tokom jeftine (Nocne tarife... ili kako vec), a da je ona predspostavljam 100% ispravna (veoma vazno :).. Dobijas na mesecnom nivou relativno malog potrosaca (u odnosu na druge strujom pokretane peci ;) sa dobrim ucinkom (nema smrzavanja :)

Pozz


glasam za TA jer se i sam na to grejem a od sada kombinujem i sa klimom sa kojom sam za sada zadovoljan a kad dodje jaca zima videcu a inace TA NIJE NAJVECI POTROSAC osim 6 ali nema smisla uporedjivati grejalice i radijatore sa TA 6kw a kako nije, to je prosto ako uzmes na primer TA 4kw ona ce dnevno da ti trosi 32Kw pri normalnoj upotrebi treba joj 8 sati da se napuni ako je normalno ispravna i to jos na jeftinoj tarifi a radijator nije bez 1.5-2 Kw a treba da radi non stop da bi grejao kao ova TA4Kw pa ce sigurno dnevno da cepne 30-40 Kw i to mahom u skupljoj tarifi, normalno sve zavisi i od objekta meni se peci nikad nisu punile 8 sati nego 5 do 6 sati u proseku.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator13.10.2006. u 00:25 - pre 212 meseci
Glasam za TA pec...

Citat:
bakara: TA pec definitivno, ona ima mogucnost da komulira toplotu, uljani radijator greje dok radi, posle se brzo ohladi.
Nije lose resenje da se grejes na klimu, to ubedljivo najmanje trosi struje, jedini problem je kad je veliki minus...


Pa nije problem, ima neka fora sa time postoje klime koje imaju nekakve startere ili tako nesto i kad je veliki minus ODMAH RADE.... Ne razumem se u to ali sam siguran da je tako. Ne mora recimo da se ceka pola sata da se usaglase neke temperature... Neka me ispravi neko ko se razume.

Evo pre sat vremena izasao mi je majstor iz kuce popravio TA pec jer je imala neki problem sa nekim zicicama pa nije radila proslu sezonu al' sam resio ove sezone da je 'opravim i na nju da se grejem.

A ako nemas i tek planiras da kupis TA pec ili Radijator - ja bi na tvom mestu kupio klimu...

Lepo
Cisto
Elegantno (daljinski - programiranje)
Greje
Hladi
Manje trosi
-----------
= Lepota i uzivanje.

TA peci se krecu od 15000-20000 dinara (tako je cini mi se)
Klime su (sa ugradnjom) - 250-300evra

ali sve opet zavisi od velicine prostorije.

Napomena: nisam strucnjak u ovim oblastima al' se ovih dana raspitivah na sve strane za to i ovo gore su moja saznanja tj. ono sto sam naucio.

Pozzzz



EDIT: Saznao sam kako se zovu gore navedene klime - SPLIT sistemi. Neki rade i do -30 stepeni.

[Ovu poruku je menjao Ivan Miladinović dana 13.10.2006. u 17:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator13.10.2006. u 17:11 - pre 212 meseci
I ja glasam za TA. neka akumulira po noći kad je jeftina tarifa, a po danu isključiš akumulaciju i samo uključuješ,kad ti treba, ventilator... po noći opet nek "doakumulira" i tako u krug...

što se tiče klime oni kojima je spoljna jedinica na zastakljenoj terasi recimo (kao što je kod mene slučaj) mogu bez problema da koriste klimu za grejanje. evo recimo moja najobičnija klima je prema uputstvu predvidjena da greje kada je napolju gde je spoljna jedinica do -8. a u zastakljenoj terasi nema šanse da ide ispod -8 temperatura...
 
Odgovor na temu

psaras_pa
Petar Milivojevic
PANCEVO

Član broj: 50687
Poruke: 38
80.93.248.*



Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator13.10.2006. u 18:47 - pre 212 meseci
Malo je glupo porediti TA pec koja kosta OD 200e i uljani radijator koji kosta oko 50.
Naravno da je TA bolja.
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.200.123.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator13.10.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Citat:
ilkebgd: I ja glasam za TA. neka akumulira po noći kad je jeftina tarifa, a po danu isključiš akumulaciju i samo uključuješ,kad ti treba, ventilator... po noći opet nek "doakumulira" i tako u krug...

što se tiče klime oni kojima je spoljna jedinica na zastakljenoj terasi recimo (kao što je kod mene slučaj) mogu bez problema da koriste klimu za grejanje. evo recimo moja najobičnija klima je prema uputstvu predvidjena da greje kada je napolju gde je spoljna jedinica do -8. a u zastakljenoj terasi nema šanse da ide ispod -8 temperatura...


jel bi moglo oko spoljne jedinice da se napravi nesto kao kutija preko nje od stiropora ili od onih providnih ploca za nadstresice sto se koriste pa da radi i na nizim temperaturama kod mene konkretno klima stoji odmah do terase, i kolika bi po vama ta nazovi kutija trebala da bude u odnosu na tu jedinicu pozdrav za sve konkretne predloge.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

mdj300B

Član broj: 34664
Poruke: 296
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator16.10.2006. u 16:17 - pre 212 meseci
Citat:
ar nogard: jel bi moglo oko spoljne jedinice da se napravi nesto kao kutija preko nje od stiropora ili od onih providnih ploca za nadstresice sto se koriste pa da radi i na nizim temperaturama kod mene konkretno klima stoji odmah do terase, i kolika bi po vama ta nazovi kutija trebala da bude u odnosu na tu jedinicu pozdrav za sve konkretne predloge.

Ovo ti nije moguće, evo i zašto: klima pri grijanju naime koristi vanjsku jedinicu kao isparivač tj. oduzima vanjskom zraku toplinu koji je recimo 7°C i hladi ga na recimo 1°C, i tako klima u stvari na račun vanjskog i onako već hladnog zraka hladi ga još više da bi tu toplinu prenjela na unutarnju jedinicu pomoću kompresora. Zato kada bi ti vanjsku jedinicu obložio stiroporom ili napravio neku manju kućicu samo bi onemogućio da klima hladi vanjski zrak, već bi taj zrak u toj kutiji ohladila vrlo brzo na minimalnu temp. recimo -10°C ili niže, i nebi dobio ništa od tog poduhvata.

Drugi je slučaj kada imaš ostakljenu terasu ( veliki volumen zraka) koja se preko dana ako ima sunca dodatno ugrije kao u stakleniku pa tako imaš poboljšane uvjete. Naprosto s malom kutijom ne može sunce dovoljno ugrijati unutarnji volumen da ti bude od koristi.

Nadam se da si shvatio :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vujazone
Miodrag Vukovic
Beograd

Član broj: 228317
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.conseko.rs


Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator30.09.2010. u 14:17 - pre 164 meseci
Nije loše da se za grejanje na struju razmotri mermerni radijator.

Troši manje struje od uljnog radijatora, jer greje na principu zračenja. Osim toga ima veći termički kapacitet, što znači da može da koristi više jeftine struje tokom noći.

Edit moderatora: Reklamiranje na forumu nije dozvoljeno.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 30.09.2010. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+59 Profil

icon Re: termo pec ili uljani radijator30.09.2010. u 18:31 - pre 164 meseci
pozdrav

ako moze malo pojasnjenje oko tog termickog kapaciteta, u smislu,
sta je to, i kako se pomocu njega vise koristi jeftina struja tokom noci?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: termo pec ili uljani radijator

[ Pregleda: 28402 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.