Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saveti za mrsavljenje!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Saveti za mrsavljenje!?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Marković)

[ Pregleda: 16904 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
217.24.27.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Saveti za mrsavljenje!?25.08.2006. u 22:32 - pre 214 meseci
Trebao bih da smrsam par kila. Ajde ljudi dajte par saveta.
 
0

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?25.08.2006. u 23:08 - pre 214 meseci
sta znaci par kila? :)

mislim da je nabolje otici kod nutricioniste.
ako te to mrzi (a ne bi trebalo) izracunaj svoj BMR, jedi malo manje kalorija od tog BMR-a (u 5 obroka dnevno tako da vreme izmedju dva obroka ne bude duze od 3 sata) i vezbaj nesto aerobno. trebalo bi da radi.. :) kazu da je 3-4kg mesecno dobar tempo.
 
0

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
212.62.48.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?25.08.2006. u 23:21 - pre 214 meseci
Citat:
kazu da je 3-4kg mesecno dobar tempo.


Svasta ljudi kazu... :)

Pre svega moras da definises sta znaci smrsati, jer ti mozes da budes laksi na vagi 5 kg a da nista sala nisi skinuo (izgubis misice i vodu), a mozes i da skidas salo (mnogo teze). Ako zelis iskljucivo salo da skidas onda mali broj kalorija nije resenje ako ishrana nije prilagodjena (mnogo proteina da bi zastitio koliko toliko misicnu masu) i ako nemas dosta cardio treninga...

O ovome moze bas mnogo da se pise, moja ti je preporuka da posetis neki strucni forum gde je ova tema detaljno obradjena...

Poz
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 01:13 - pre 214 meseci
Skidanje kilaze se ne primenjuje na sve ljude isto, bas zbog toga sto nisu svi ljudi iz istih razloga gojazni...mrsavljenje na brzaka naravno ne ide, jer nisi ni nabacio te kilograme na brzaka, vec je to bio jedan duzi period, jel' da.

Evo mog slucaja. Ja sam ukupno 12 godina bio "bucko" (and more), sve do ovog proleca...i rekao DOSTA ! Za otprilike 3 meseca skinuo sam 15 kg. Kod mene je ustvari jedini problem bio - u glavi. Navikao sam da se pretrpavam hranom, cesto sam posecivao frizider u toku kasnih vecernjih sati, davio se u slatkisima itd. Kada bih osetio i najmanju glad, mlatio sam klopu kao da mi je poslednji obrok u zivotu, daleko bilo . I nisam to nikako mogao da prekinem...sve dok nisam primetio da npr. vise ne mogu da udjem u pantalone koje sam kupio samo godinu i po pre toga.....da, i jos jedna stvar me je "otreznila"...uporedjivao sam fotografije od pre 12 godina (192 cm/85 kg) i one koje su slikane prosle zime (192 cm/110 kg). I tu padnem u bedak...i odlucim da se nesto mora promeniti. Now or never. Tako sam poceo da regulisem ishranu. Nikakve dijete, nikakvi preparati...smanjio obroke, izbacio beli hleb, gazirana pica i drasticno smanjio slatkise...za veceru voce. A nije lako...bez obzira sto organizam nije bio gladan, mozak je govorio da mora da se jede. Uzas, teska kriza...postoje i propratni efekti...kada se organizam navikne na unos tolike kolicine hrane, pa odjednom mu uskratis tu kolicinu...mogu da se pojave i problemi sa varenjem...konkretno - opstipacija.
Mada, vredi se zrtvovati. Sve je to proslo i drago mi je sto sam uspeo...sada mi one pantalone koje nisam mogao da obucem, spadaju ...jos malo da se bacim na neke vezbe da zategnem stomak...

Jbt, sad dok citam ovo sta sam napisao, zvuci mi kao reklama za neki preparat. Jos mi samo fali da pocnem da cmizdrim od srece kao one zene po reklamama za razne "bioclinica-bozen-whatever" proizvode
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 01:42 - pre 214 meseci
Citat:
Mladen: Svasta ljudi kazu... :)

Pre svega moras da definises sta znaci smrsati, jer ti mozes da budes laksi na vagi 5 kg a da nista sala nisi skinuo (izgubis misice i vodu), a mozes i da skidas salo (mnogo teze).


Sto se tice te 3-4 kile minusa mesecno, ljudi definitivno dobro kazu:) Taj tempo skidanja kilaze je takav da nije stetan za zdravlje(pod uslovom da se pravilno hranis i unosis dovoljno vitamina i minerala). Sve preko toga moze ostaviti posledice na kardiovaskularni sistem. Neko moze izgubiti 3-4 litra tecnosti za mesec dana(cak i za par dana), ali ne mozes gubiti 2 meseca zaredom po 3-4 litre vode ili 3-4 kg misica a da ti salo ostaje. Nema parcijalnog gubljenja masnih naslaga(npr. samo sa kukova ili nogu). Resenje je u redovnoj fizickoj aktivnosti(bar 1h), vise manjih obroka dnevno(bar 5), neunosenju brzih secera(slatkisa i sl) i grickalica i celicnoj volji. Kuvani krompir i integralni pirinac su pravi ugljeni hidrati za skidanje kilaze(izmedju ostalog), koji ne dovode do naglog pada secera u krvi. Voce je takodje minimalno jer veca kolicina goji.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 06:12 - pre 214 meseci
Izbaci Coca-Colu i nemoj jesti nista posle 18.00
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.90.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 07:20 - pre 214 meseci
Čitao sam da su naučnici dokazali da ako se jede iz manjih tanjira i sa manjim priborom manje se i pojede. Fora je da ljudi misle da su stavili više hrane, a pošto se vreme jela produži za 15 minuta misle i da su više pojeli. Ispitanike su nudili slobodno hranu, oni koji su jeli iz većeg pribora su se vraćali i tražili još, a oni sa manjim nisu. Razlika na kraju je bila da su oni sa većim za tridesetak posto više jeli.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 09:18 - pre 214 meseci
To sa manjim tanjirom je tacno. A kad jedes, treba prestati dok si jos gladan. Jer kad se najedes i prestanes, uglavnom znaci da si uneo vise nego sto ti je potrebno. Oko 20 min treba da prodje da mozak dobije(posalje) signal da je organizam sit. Znam ljude koje nmikako ne mozes opasuljiti po tom pitanju. Kad se ujutru vracaju iz grada, pojedu 2-3 bureka(mast se cedi sa njih) i 2-3 jogurta. Nece da sacekaju 20-ak minuita posle prvog da vide jesu li jos gladni. Zato svi imaju stomacine do zuba. Sva slatka pica treba izbaciti takodje(kola, guarana, fanta i dr). Oni su sve samo ne korisni za zdravlje i sadrze velike kolicine secera i zasladjivaca. Uh, sta sam sve napisao? Neko ce krepati od gladi ako me bude poslusao
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 09:34 - pre 214 meseci
sve ovo nije nikakav problem, jer su informacije o tome sta covek treba da jede i koliko da bi smrsao dostupne na ovaj ili onaj nacin. ono sto je problem je mozak koji je navikao da se prejeda i ljudi koji su ubedili sebe da je dobro ozderavati se i da je "zdravo" biti gojazan. :) kod mene na primer funkcionise strogo "vojnicki" rezim ishrane: kad ja tacno znam koliko grama cega i u koliko sati treba da pojedem, onda su stvari pod kontrolom. postoji pojava koja se u narodu zove "gladne oci" :) mislim da znate na sta mislim, i kad covek provali kako da sa tim izadje na kraj, samo je pitanje vremena kad ce se dovesti u red.
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 10:58 - pre 214 meseci
ako hoces sto zdravije da smrsas a da to nema posledice po organizam koji ti je vec naviknut na obilnu hranu bilo bi ti najbolje da pocnes sa postom (pravoslavni post) ali ne ono u smislu 40 dana na vodi nego polako tako sto ces u nedelju dana da jedes sve normalno kao i do sada a sredom i petkom jedi isto normalno (kolicinski) samo bez masne hrane na zejtin. Nikako nemoj drasticno da smanjis kolicinu koju si vec upotrebljavao vec zvaci hranu sto vise da je sameljes u ustima jer je kod gojaznih ljudi uglavnom problem u tome sto hranu gutaju a ne zvacu pa time prave duplu stetu tako sto muce i zeludac a i mozak to ne registruje na pravi nacin jer organizam kasno dobija utisak sitosti a stomak je vec pretrpan i visak hrane se lageruje u salu i drugim oblicima masnoce da ne govorim sada koliko je to stetno uglavnom zvakanjem ces resiti to i na vreme ces osetiti koliko ti je dosta pa ces tako normalno smanjiti i kolicinu hrane to dolazi samo po sebi. Takodje obrati paznju da ne preskaces obroke jer je i to stetno time ces izmucivati sebe i zeludac pogotovu sto si navikao da jedes nego regulisi unos hrane na primer ujutro jedi malo kaloricniju hranu u manjim kolicinama za rucak jedi normalno a za veceru nesto lagano neku salatu ili dzem na hleba sa cajem ili mlekom.
Ovo u vidu posta ti govorim zbog toga sto verovatno imas viska sala i masnoca pa ces to najbole regulisati ako ta dva dana izbacis nacisto masnu hranu pa ce se taj visak iskoristiti i polako ce nestati. Kada dobijes zeljenu tezinu ti nemoj vise ni da postis, mada je to itekako zdravo jer mahom je sada hrana dosta losija nego nekada puna raznih vestackih materija koje smetaju coveku a sve to moze da se regulise postom.
I naravno za kraj definitivno sve ovo gore nema smisla ako nemas neku fizicku aktivnost jer su ljudi mahom gojazni zbog toga pa ti lepo nadji neku i isto tako polako nesto treniraj pa sve vise i vise, jer onosto pojedes tako ces najlakse i istrositi.

Ako me poslusas neces se pokajati znam dosta ljudi kojima je to pomoglo i naravno javi posle nekog vremena sta je bilo.

Pozdrav!
ereht tuo morf ma I
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?26.08.2006. u 11:07 - pre 214 meseci
Još jedan glas za post - zdravo i neviđeno efikasno!
 
0

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?27.08.2006. u 12:20 - pre 214 meseci
Iz mog iskustva, kljucna stvar su ugljeni hidrati.

Prvo, smanji unos: izbaci iz upotrebe sva zasecerena pica. Umesto da pijes sok popi casu vode i pojedi neku vocku. Jedi manje hleba, testenina i sve drugo sto se pravi od brasna.

Drugo, povecaj potosnju: vezbaj, hodaj, trci, plivaj, sta god mozes.
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Saveti za mrsavljenje!?27.08.2006. u 13:44 - pre 214 meseci
potrazi po forumu nauka - http://www.elitesecurity.org/f56

keywords: dijeta
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Saveti za mrsavljenje!?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Marković)

[ Pregleda: 16904 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.