Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina-povecavanje nivoa vode

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina-povecavanje nivoa vode

[ Pregleda: 25257 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Ves masina-povecavanje nivoa vode16.08.2006. u 18:55 - pre 215 meseci
Zanima me koliki je normalan nivo vode u ves masini i kako mogu da regulisem nivo vode koliki ce biti u masini.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode16.08.2006. u 19:11 - pre 215 meseci
Nivo vode ovisi ne samo od programa na kojem se pere nego i od vesmasine. Neke imaju samo dva nivoa koja se kontroliraju jednim dvostukim presostatom a to su nivo vode na pranju cca 20l i predpranju 15l. Danas neke imaju i 4 nivoa u cilju boljeg pranja.

Nivo vode se regulira presostatom a na njemu ima nekoliko vijaka, za nivo i diferenciju. Podesavanje na njemu treba skoro pa izbjegavati ili vrsiti tek nekoliko puta jer se rastima.
Zanima te teoretski ili bi isao podesavati koju masinu?

 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode16.08.2006. u 20:45 - pre 215 meseci
Hvala ti na ovako brzom odgovoru :)
Pitam zbog svoje masine, jer mi deluje da malo vode ima u bubnju kad pere. Kad pere mogu na trenutak da zaustavim masinu i slobodno da otvorim vrata od masine a da voda ne izadje napolje, e to mi je cudno. Inaca masina je dosta stara i nije standardne velicine, manja je nego obicne-standardne masine. Inace u pitanju je "Candy aquamatic2"
Zanima me dal mogu nekako da povecam nivo vode i kako ili je to normalno za ove manje ves masine.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode17.08.2006. u 16:07 - pre 215 meseci
Jel to u pranju ili predpranju taj nivo vode? Ako je u pranju onda ok ali ako je u predpranju onda je ipak malo. Neznam u kojoj klasi potrosnje je ta masina (mozda A ?). Inace, na novijim masinama su radi ustede izmedjuostalog i smanjeni nivoi vode. Smanjenom kolicinom vode se postizu i bolje efekti pranja (narocito na iskuhavanju). Kako ti masina pere? Jeli rublje traljavo ili je ok?

Inace, ako bas zelis povecati nivo vode lociraj presostat i (predpostavit cu da je jedan vostruki) i dva srednja velika vijka na njemu.

Na hidrostatu je predvidjeno podesavanje svakog nivoa vode (u ovisnosti koliko hidrostata i nivoa masina ima) i diferencije. Uvrtanjem svakog od vijka (one vanjske za diferenciju ne diraj) povecavas nivo vode. Odvrtanjem smanjujes. Pritom treba biti izuzetno oprezan jer milimetarski pomak vijka cudesa cini po pitanju nivoa.
Pikantan posao.
slika preuzeta sa http://www.masine.sigma-com.net/

 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode17.08.2006. u 17:00 - pre 215 meseci
Tokom celog procesa isti je nivo vode (mali), ne znam koja je klasa tacno jer se i ne razumem nesto specijalno u masine. Probacu da malo povecam nivo vode pa cu videti sta ce biti.
Hvala ti za odgovore i link koji si mi dao :)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode17.08.2006. u 17:29 - pre 215 meseci
Samo pazljivo, nije neka nauka ali pazljivo!

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10254 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode18.08.2006. u 14:33 - pre 215 meseci
Današnji deterdženti se jako razlikuju od deterdženata od pre 10 - 15 - 20 godina. Zato, a i u cilju uštede i vode i struje

1. Savremene veš mašine uglavno nemaju predpranje
2. Ukupna količina vode je tek tolika da pokvasi veš, tj. količina vode je daleko manja od varijante "veš se bućka u vodi"

Ako mašina lepo pere, nemoj ništa da diraš, normalno je da je nivo vode niži od ivice vratanca.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode21.08.2006. u 12:17 - pre 215 meseci
Skini gornji poklopac sa mašine i u zadnjem levom uglu ćeš videti presostat koji bi trebao da liči na automobilsku sirenu sa tri kontakta za struju i plastičnom cevčicom sa donje strane preko koje dobija informaciju o nivou vode.
Skini kontakte sa presostata i isprobaj kombinacije (u jednoj se ne dešava ništa, u drugoj mašina prima vodu, u trećoj prestaje da prima vodu i počinje da vrti). Naravno pre pipanja isključiš iz struje.
Znači uključi mašinu i kad dođe do primanja vode (bilo na početku ili u toku pranja) isključiš iz struje, prespojiš žice presostata tako da mašina prima vodu, uključiš struju i pustiš da se puni (gledaj kroz vrata dok ne budeš zadovoljan nivoom vode). Zatim isključiš mašinu, prespojiš žice u "radni" spoj ili vratiš na presostat, uključiš (mislim da sada treba ručno da okreneš programator za jedan zubac)i pustiš da pere dok ne izbaci vodu... Onda ako si vratio kontakte na presostat pustiš da sama uzme vodu, a ako nisi - nastaviš ručno da prespajaš žice...

Naravno pravo rešenje je promeniti presostat. Pretpostavljam da prepunjavanje mašine vodom opterećuje motor i smanjuje radni vek mašine (ako se to može reći za punoletnu spravu)

Sve ovo pišem po sećanju od pre pet-šest godina kada sam pomagao komšiji na candy akvamatik 3 da se ispomogne dok ne nađe presostat. Ograđujem se od svakog kvara ili povrede koja može da proistekne iz ovoga...[
quote]Java Beograd:
Ako mašina lepo pere, nemoj ništa da diraš, normalno je da je nivo vode niži od ivice vratanca.[/quote]
 
Odgovor na temu

dusicab2
pozega

Član broj: 315789
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode26.06.2013. u 14:03 - pre 131 meseci
ja imam ves masinu Bira koja ocajno pere, cini mi se zato sto ima malu kolicinu vode u bubnju tokom celog pranja ( pred pranja i pranja),postoji li mogucnost da se poveca nivo vode u sopstvenoj reziji ili to mora da uradi ovlasceni servis...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
109.121.61.*



+312 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode26.06.2013. u 14:43 - pre 131 meseci
Presostat/nivostat za tvoje masinu je prilicno osetljiv i nije zgodan za podesavanje, mada moze da se podesi. Moj savet ti je da ipak nadjes nekog majstora da ti to podesi, ti ces ga verovatno razvaliti. Evo i slike.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.0.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode26.06.2013. u 20:00 - pre 131 meseci
Možda bi bilo dobro naći presostat starijih mašina, obićno su one radile sa više vode, i ubaciti ga umjesto tog ali je svakako posao za nekog ko poznaje tematiku...
 
Odgovor na temu

dusicab2
pozega

Član broj: 315789
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ves masina-povecavanje nivoa vode27.06.2013. u 16:33 - pre 131 meseci
ok hvala na savetu.....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina-povecavanje nivoa vode

[ Pregleda: 25257 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.