Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB port & stick - zvaka - plastelin - problem

elitemadzone.org :: TechZone :: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem

[ Pregleda: 4193 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon USB port & stick - zvaka - plastelin - problem04.07.2006. u 17:27 - pre 216 meseci
Cisto ne znam gdje da stavim temu, pa cu ostaviti moderatorima da odluce.

Jutros sam naisla na blokiran USB port, vjerovali ili ne - nekom kombinacijom plastelina/zvake. :) Na ovo do sada nisam nailazila, a otkrila sam ko je razvlacio zvaku/plastelin, pa s'tim da je i USB stick sav ulijepljen. :)) Plastelin je zavucen bas u svaki djelic, a posto je nazalost gnjecav, uspjela sam da skinem vece komade povrsinski, ali ne i ostatak.

Zanima me da li je neko do sada imao slicnu situaciju, i kako ju je rijesio/la? Nema nikakvih bitnih podataka na USB stick-u, lako zamijeniti port - ali da li da se oprostim od njih ili neko moze da predlozi elegantno rjesenje?

Unaprijed zahvalna

_djevojka_
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem04.07.2006. u 21:26 - pre 216 meseci
Zvaka se dobro skida benzinom.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem07.07.2006. u 02:49 - pre 216 meseci
Kako mislis benzinom? Da drzim USB stick U benzinu? Nesto mi se ne zalijeva USB port na kompu sa benzinom. Mislis da se cacka sa nekim stapicem? Samim cackanjem, pomazem plastelinu/zvaki da se jos vise zaglavi. Kako si ti mislio?

Neka druga ideja?
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem07.07.2006. u 06:29 - pre 216 meseci
kada je odeca u pitanju savet je da se stavi u zamrzivac pa se zvaka lako sastruze. E sad pitanje je da li mozes da rasklopis i port i USB stick i ohladis ih. Alternativno resenje je da koristis drugi USB port ili da se preveze sa produznog kabla USB na istom mestu (pretpostavljam da je prednja maska u pitanju).
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem07.07.2006. u 07:55 - pre 216 meseci
Ja mislim da nekom većom iglom ili malim šrafcigerom bez problema može da se očisti...
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem07.07.2006. u 10:03 - pre 216 meseci
Citat:
_djevojka_: Kako mislis benzinom?

Cini mi se da elegantnog resenja nema. Ima dosta posla i pitanje je da li vredi truda. Port sa kucista mozes da skines (odlemis) i ubacis u benzin (ne motorni, nego apotekarski). Kad se zvaka razmeksa uklonis je cackalicom na koju namotas malo vate. Mnogo je manji posao zameniti port.

Kad je stick u pitanju natapanje ne dolazi u obzir. Mogla bi da uspravno zaronis samo deo sa prikljuckom i da ga posle cistis rucno na isti nacin. Rekao bih da ovde postoji znatan rizik od "guzvanja" kontakata (ovo vazi i u slucaju zamrzavanja).

Sve u svemu, posto na sticku nema bitnih podataka mislim da mozes slobodno da se oprostis.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem07.07.2006. u 22:58 - pre 216 meseci
I sta je na kraju zvaka ili plastelin, flash ili port... Ako je plastelin, on se lako iscacka (iz iskustva) I ne vidim problem da flash zamocis u benzin, nece mu nista biti, osusices ga lako od benzina.
A i onako bi ga bacila, pa probaj...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem09.07.2006. u 16:55 - pre 216 meseci
@djolep, zokish, jablan, bakara:

Hvala na trudu i idejama.

Citat:
I sta je na kraju zvaka ili plastelin, flash ili port...


Na kraju je bila kombinacija zvake i plastelina, s’ tim sto je plastelin neka gnjecava smjesa koju ja ne bih ni nazvala plastelinom. Samo sam vrh stick-a ubacila u benzin, drzala nekih petnaestak minuta, stavila vatu na vrh cackalice, i pocela da cackam. SVE se zalijepilo - pa sam imala dodatni problem sa slijepljenom vatom, i na kraju sam sve bacila u kantu. Port sam zamijenila, jer ocigledno nije bilo vajde ni da pocnem da cackam. Naravoucenije: od sada pazim kome dajem plastelin da se igra (a s’ tim i zvake). Heh, jel’ moguce biti emotivno vezan za USB stick? Jos je bio stilski koordinisan /colour-coordinated/ sa ostalim stvarima.

Odoh da ih sahranim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: USB port & stick - zvaka - plastelin - problem

[ Pregleda: 4193 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.