Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

elitemadzone.org :: MadZone :: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12743 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 16:32 - pre 217 meseci
O cemu se radi.. idem u prvu bggimnaziju i skoro mi se zavrsil godina i da skratim pricu traze 1800 din za upis u sledecu godinu i kao ako ne date 1800 dinara (sto i nije bas mali kesh - 20EUR *1000 djaka = 20000 EUR) necete dobiti svedocanstvo. E ajde jos da su rekli dajte koliko imate nego prete.... prilicno sam siguran da nemoram to da platim jer je srednjoskolsko obrazovanje u nas besplatno el tako>>? Sad mi samo treba neki izvod iz zakona ili neko iskusniji da mi to potvrdi pa da ide keva us kolu da se svadja... thnx unapred
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 16:43 - pre 217 meseci
Fino odes do sekretara/sekretarice direktora, i zamolis ih da ti daju razlog zbog kojeg ti traze da platis tih 1,800 dinara. Tacno, ko trazi - samo tvoja srednja skola, ili neko iz ministarstva; takodje, na osnovu kojeg pravila to traze, i pod kojim zakonom. Duzni su da ti objasne. Naravno, sve smireno.

Izvini, ali pa sta ako ne dobijes svjedocanstvo? Nastavljas da ides u istu skolu, nastavljas da dobijas ocjene, a jedino neces imati taj izvod ocjena. Ne znam da li ti trebaju negdje, ali ako ti ne trebaju, oni ionako moraju sve da cuvaju u arhivi. Bitno ti je da pokupis papir na kraju cetvrte.

 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 16:56 - pre 217 meseci
Ja sam platio upis u 4 god koju sam zavrsio skoro 2k dinara ,zalio se ministarstvu ,poslao nekoliko mailova ,al opet nista ,dok te pare na kraju zavrsavaju i kod njih ,bar nekim delom ,svi cute.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
213.244.212.*



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 17:10 - pre 217 meseci
pa i moja shkola trazi isto tako mi smo se zalili a oni su rekli "to treba za poboljshanje standarda u shkoli"
znaci nemoz ti nishta oni su "jaci"
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 17:15 - pre 217 meseci
Citat:
_djevojka_:
Izvini, ali pa sta ako ne dobijes svjedocanstvo? Nastavljas da ides u istu skolu, nastavljas da dobijas ocjene, a jedino neces imati taj izvod ocjena. Ne znam da li ti trebaju negdje, ali ako ti ne trebaju, oni ionako moraju sve da cuvaju u arhivi. Bitno ti je da pokupis papir na kraju cetvrte.


Nama treba svedocanstvo o zavrsenom razredu da bi se upisali u sledeci.

Upis je besplatan, ali placamo 100 din mesecno za neko obezbedjenje i odrzavanje skole...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 17:21 - pre 217 meseci
Citat:
Nama treba svedocanstvo o zavrsenom razredu da bi se upisali u sledeci.


Drugim rijecima, odstampaju ti papir, da bi ga ti imao sa sobom, pa da ga opet doneses, i da im pokazes informacije koje oni vec imaju, da ti udare koji pecat, i ti njima platis za to setanje.

Citat:
Upis je besplatan


Pa ok.

Citat:
ali placamo 100 din mesecno za neko obezbedjenje i odrzavanje skole...


Ako traze - koja firma radi osiguranje; koje odrzavanje skole - sta se tu tacno odrzava? Kontaktiraj ministarstvo, i vidi ko sredjuje njihove plate.

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 18:31 - pre 217 meseci
Citat:
_djevojka_: Ako traze - koja firma radi osiguranje; koje odrzavanje skole - sta se tu tacno odrzava? Kontaktiraj ministarstvo, i vidi ko sredjuje njihove plate.


Jeste on će to da radi... dajte ljudi šta se ložite, teorije zavere ovo ono? a qq

Mene boli uvo... sada više nikom ništa ne plaćam, završio sam školu, cepam na viši nivo, na faksu i to na buždetu pfff uživancija

Aj poz... i ne se nervirate za 1.800 dinara, ako imate platite i ćutite ako nemate žalite se i svadjajte!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 19:37 - pre 217 meseci
Nije na nivou ministarstva jer znam da u nekim skolama ne uzimaju... to je na nivou moje skole... a sta ako ja necu bolji standard?? i to "obezbedjenje" je smesno u najmanju ruku... kod nas su dva lika Mikan od 50-60 godina debeljuskast i dobrocudan... drugi je mrsav ko metla, nosi cvidze i muca, ako oni treba da me obezbedjuju onda jbg...
ma necu im platiti
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar27.06.2006. u 20:46 - pre 217 meseci
A zašto nećeš da im platiš?
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 12:51 - pre 216 meseci
Citat:
Vole Domu: i to "obezbedjenje" je smesno u najmanju ruku... kod nas su dva lika Mikan od 50-60 godina debeljuskast i dobrocudan... drugi je mrsav ko metla, nosi cvidze i muca


Zvuce bas...dobrocudno. :)

Uostalom, uvijek mozes da pitas roditelje da napisu pismo ako ne mogu da plate iz finansijskih razloga. Ako se ovima iz skole ganja da bas ti platis, neka i oni napisu pismo, gdje traze novac i zbog cega.

Deda_mraz: prvi komentar ti je wtf.

U vezi drugog komentara:

Zasto bi placao nesto ako ti ne daju dobar razlog da platis? Sta ce da odrzavaju? Bazen? WC?

Obezbjedjene i sl. stvari treba da obezbjedi ministarstvo, ako skola vec nije privatna.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 12:58 - pre 216 meseci
Citat:

A zašto nećeš da im platiš?


Mozda zato sto nije duzan da im plati ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 14:09 - pre 216 meseci
Ma stoka bre, kradu. Malo se samo suprotstavi (u smislu da ne shvatas zasto treba da platis, da li ministarstvo trazi novac itd, nemoj da pravis sra**a) i verovatno ces proci bez placanja. Direktori skola su takvi lopovi da je to neverovatno. Reket najobicniji.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 15:20 - pre 216 meseci
Da, da nista na silu sve fino i polako... znam ja to nego sam mislio da da neko izvod iz zakona da mogu time da si potkrepim tvrdnje... dedamrazu ste vec odgovorili... skola nije privatna... i nije nista posebno... evo danas je bila dodela svedocanstva i nisam ga dobio (mada mi ni ne treba) a direktor nije tu pricacemo kad se vrati oko upisa u cetvrtu godinu... ali i ja isto verujem da je njima najlakse da mene jednog iskuliraju i da dobiju 20000-20EUR nego da se digne velika frka oko toga pa da niko ne plati...
nije da nemam para... nego su bezobrazni... da su rekli treba za to i to i nije obavezno dao bih 100%... a ne zovu to ucenicki dinar i ucenjuju te... a ja jelte SRB pa se zainatim
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 19:29 - pre 216 meseci
Pa koliko ja znam tebe niko ne tera da platiš, srednja obrazovanje nije obavezno!
Što se niko ne buni kada se plaća godina na fakultetu i daješ keš prilikom upisa, a ni fakultetsko obrazovanje nije obavezno!

Mislim nije ravdam ministarstvo, boli me baš (ionako im u životu nisam platio jedan jedini dinar), ali me baš zanima rečenice tima, čišćenje bazena i ostalo... kakve odvale majko
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar28.06.2006. u 21:43 - pre 216 meseci
Citat:
Deda_Mraz: ali me baš zanima rečenice tima, čišćenje bazena i ostalo... kakve odvale majko

nisam razumeo ovo... a sto se tice obrazovanja fakultet NIJE BESPLATAN dok je srednja skola BESPLATNA i mislim da ti to vec znas ali iz nekog razloga si negativan od pocetka teme...
poz...
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar29.06.2006. u 11:27 - pre 216 meseci
Citat:
Vole Domu: nisam razumeo ovo... a sto se tice obrazovanja fakultet NIJE BESPLATAN dok je srednja skola BESPLATNA i mislim da ti to vec znas ali iz nekog razloga si negativan od pocetka teme...
poz...


Upravo tako - jel' ti treba da placas odrzavanje prostorija? Jel' se to odrzava bazen, pa im treba 1800 po uceniku? Sto ti nisu rekli na pocetku srednje koliko se sta placa, a ne pred kraj godine, pa te ucjenjuju za svjedocanstvo. Cisti bezobrazluk. Nema sta da cekas da se direktor vrati. Prolazi ti vrijeme. Uvijek postoji zamjenik direktora.

Fakultet nije besplatan, srednja skola je besplatna; ali ni jedno ni drugo nije obavezno. Dobro si mu objasnio, a d_m sam ne zna razliku. Nije Deda_mraz negativan, nego ga cisto boli guza jer je prosao kroz srednju, pa cim to njega licno ne dotice, nema zasto da se cima i brine kao ti.

Fino ti njima napisi pismo, nek' ti se roditelji potpisu - tipa- da tvoji roditelji zele da znaju zasto se to skuplja novac/zakon koji to pokriva, kao i da nisu u finansijkoj mogucnosti da plate. Ako ovi nemaju petlju da posalju oficijelno pismo i da kazu zasto treba - nema zasto da im placas.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar29.06.2006. u 12:25 - pre 216 meseci
Eto takvo je nase drustvo svaki dan daju 1.800 din za vutru a za skolu ne mogu jednom godisnje
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar29.06.2006. u 13:12 - pre 216 meseci
Citat:
_djevojka_: Nije Deda_mraz negativan, nego ga cisto boli guza jer je prosao kroz srednju, pa cim to njega licno ne dotice,


E svaki ti dao za ovu rečenicu...

Citat:
Vole Domu: nisam razumeo ovo... a sto se tice obrazovanja fakultet NIJE BESPLATAN dok je srednja skola BESPLATNA i mislim da ti to vec znas ali iz nekog razloga si negativan od pocetka teme...
poz...


Dobro pošto si se uhvatio za to besdplatno pa besplatno, ko ovi za linux, jel znaš to koliko ministarstvo Srbije košta u proseku jedna godina po učeniku?
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar29.06.2006. u 13:55 - pre 216 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Dobro pošto si se uhvatio za to besdplatno pa besplatno, ko ovi za linux, jel znaš to koliko ministarstvo Srbije košta u proseku jedna godina po učeniku?


Ne znamo. Jel' ti znas? Hajde napisi. Takodje, statisticki sredi po regionima, po gradovima, a bilo bi najbolje po srednjoj skoli. Cisto da se necim zanimas tokom raspusta.

I sto da se ne hvata na besplatno pa besplatno? Svi ostali se hvataju na to. Sto bi placao ako ne mora? Ti si sam napisao da im nista nisi platio.

Jel' bi ti platio da ne moras? Kada si posljednji put dao donaciju skoli - cisto ono sto ti oni nisu trazili?




 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar29.06.2006. u 13:59 - pre 216 meseci
Citat:
su27killeryu: Eto takvo je nase drustvo svaki dan daju 1.800 din za vutru a za skolu ne mogu jednom godisnje


Eto takvo je drustvo, svaki dan svi skupljaju pare za nesto, a ne kazu ti svrhu toga/razlog/koji zakon to pokriva. Vazno je da se skuplja.

Neki 1.800 daju za knjige, hranu, prevoz, dok xyz osobe koje poznajes daju za vutru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Besplatno obrazovanje i ucenicki dinar

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12743 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.