Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar

elitemadzone.org :: TechZone :: Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar

[ Pregleda: 4594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Melior
Nebojsa B.
none
BiH (Republika Srpska)

Član broj: 6640
Poruke: 43
*.teol.net.



Profil

icon Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar02.06.2006. u 10:14 - pre 217 meseci
Da li mi neko moze pomoci oko ve kase. Imam kabal za povezivanje ove kase i COM porta. Problem nastane kada hocu da komuniciram s kasom. Imam software za rad s kasom. Jednostavno, kada odaberem opciju "Rad s kasom" pa potom "Citanje podataka iz kase", odaberem odgovarajuci port i brzinu 9600. Pod Status imam "Citanje artikala iz kase" i to jednostavno tako stoji neoliko minuta... nista se ne desava i nije procitao nista iz kase.
Molim vas da mi pomognete oko ovog problema. Zanima me da li treba da podesim neke stvari i na kasi ili...
>>!* MELIOR *!<<
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
194.106.187.*



+4 Profil

icon Re: Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar03.06.2006. u 06:59 - pre 217 meseci
Pretpostavljam da su te Geneko kase kopije EI Olivetti kasa. U tom slucaju, pod uslovom da ti je kabal ispravan, nedostaje ti sifra u ini fajlu koji se nalazi u direktorijumu kase. Fajl se zove verovatno "kasa.ini". Obrati se svom servisu za detalje.
 
Odgovor na temu

Melior
Nebojsa B.
none
BiH (Republika Srpska)

Član broj: 6640
Poruke: 43
*.teol.net.



Profil

icon Re: Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar05.06.2006. u 09:59 - pre 217 meseci
Hm, pa valjda bi mi skrenuli paznju na takvo nesto, ali provericu!
>>!* MELIOR *!<<
 
Odgovor na temu

gasto357
Sasa Joncic
Beograd

Član broj: 98897
Poruke: 1
195.252.92.*



Profil

icon Re: Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar20.06.2006. u 13:32 - pre 217 meseci
Nisam radio sa maxi ali sam doktorirao na mini, aone su u principu iste.
prvo proveri na kojoj brzini ti komunicira kasa. zatim tu brzinu podesi u programu(ispod combo box-a za odabir com porta)
i to bi trebalo da šljaka. e sad...
p.s. maxi i mini su ukrajinske kase tako da njihovi programi nemaju veze sa oliveti kasama. i nemaju kasa.ini fajl

[Ovu poruku je menjao gasto357 dana 21.06.2006. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Geneko MAXI, problem s povezivanjem na racunar

[ Pregleda: 4594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.