Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara

[ Pregleda: 30794 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoxvujke
vujke zoran
zoranv

Član broj: 80495
Poruke: 65
*.216.eunet.yu.



Profil

icon kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara02.06.2006. u 09:40 - pre 217 meseci
Konkretno radi se o klima uredjaju marke HOUSEL tipa HAS-12HAF, interesjue me kako izvrsiti kontrolu i eventualnu dopunu freona pomocu manometara.

Na natpisnoj plocici klime pise DESIGN PRESSURE Hi 2.6MPa i Lo 1.2MPa radi se o gasu R22.
Sta to konkretno znaci koliki treba da je pritisak na manometru tj kolika treba da je temperatura isparavanja gasa odnosno pritisak kada je klima u rezimu hladjenje posto na manometru ima samo temperatura isparavanja i pritisak u barama. Buni me to sto imaju dva pritiska 2.6Mpa i 1.2Mpa sta ti pritisci konkretno znace i koliki treba da je pritikas za ovaj model u barama a ne u MPa i kolika treba da je temperatura isparavanja na manometrima. Pozdrav...

[Ovu poruku je menjao zoxvujke dana 04.06.2006. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Punjenje klima uredjaja preko manometara04.06.2006. u 00:30 - pre 216 meseci
pozdrav
ja se konkretno nebavim klima uredjajima ali znam ponesto o tome posto inace radim sa rashladnim sistemima.
i ja se slabo razumem u paskale posto sve odredjujemo u barima a koliko znam od drugara koji rade klime da je radni pritisak klime na r22 oko 4-4,5 bar.
ali to opet zavisi od vanjske temperature,da li je vanjska jedinica izlozena suncu,koliko je zaprljana vanjska jedinica,koja je temperatura prostorije koja se hladi... (ovo sam se setio iz prve,mozda ima jos faktora koji uticu na pritisak).
e sad oko 4,5 bara bi trebalo da bude kad su svi ovi parametri oko normale (vanjska temperatura do 30 celzijusa,a unutrasnja temperatura da je recimo oko 20 celzijusa).
a rashladni uredjaji se u principu nemogu proceniti na osnovu pritiska u sistemu (moze se primetiti kad fali poprilicna kolicina rashladnog fluida).
a ako vec hoces da budes siguran da ima freona koliko treba ,ispusti sav freon ,procitaj koliko ide u tu klimu,bocu na vagu i sipaj dok ne naspes koliko treba.(umesto vage moze i menzura)
ili jednostavno dopuni malo "od oka" ako vec mislis da treba.
i jos nesto...unutra treba da izduvava hladan vazduh a napolju topao!
logicno zar ne?! :) :)

nadam se da sam bar malo pomogao.
pozdrav
 
Odgovor na temu

mdj300B

Član broj: 34664
Poruke: 296
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara04.06.2006. u 11:50 - pre 216 meseci
Citat:
zoxvujke: Konkretno radi se o klima uredjaju marke HOUSEL tipa HAS-12HAF, interesjue me kako izvrsiti kontrolu i eventualnu dopunu freona pomocu manometara.

Na natpisnoj plocici klime pise DESIGN PRESSURE Hi 2.6MPa i Lo 1.2MPa radi se o gasu R22.
Sta to konkretno znaci koliki treba da je pritisak na manometru tj kolika treba da je temperatura isparavanja gasa odnosno pritisak kada je klima u rezimu hladjenje posto na manometru ima samo temperatura isparavanja i pritisak u barama. Buni me to sto imaju dva pritiska 2.6Mpa i 1.2Mpa sta ti pritisci konkretno znace i koliki treba da je pritikas za ovaj model u barama a ne u MPa i kolika treba da je temperatura isparavanja na manometrima. Pozdrav...

[Ovu poruku je menjao zoxvujke dana 04.06.2006. u 12:33 GMT+1]

Što se tiče tlakova, konkretno 1bar=101,325kPa što znači da je ovaj Hi tlak od 2,6MPa negdje oko 26bara a Lo 12bara!!
 
Odgovor na temu

GUSTER HUNTER
Dragan Dimitrijevic
Pozarevac

Član broj: 97341
Poruke: 2
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

ICQ: 298751119


Profil

icon Re: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara07.06.2006. u 00:24 - pre 216 meseci
Radim kao serviser i instaliram klima-uredjaje,pa cu svakome rado pomoco savetom.
Sto se tice punjenja klima uredjaja preko manometra,redosled je sledeci.Prikljuci crevo sa leve strane bloka(manometra)na klimu,i to na usisnu cev.Drugo crevo,levo od sredine,prikljuljuci na bocu sa freonom.Na manometru ce pokazati koja je temperatura isparenja freona.Klimu punis sve dok ne bude isparavala u nula stepeni,i to na podeoku za freon koji ti je potreban,u ovom slucaju f-22.
GUSTER
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara07.06.2006. u 08:41 - pre 216 meseci
Jel' mozes meni da pomognes oko problema o kome sam pisao na ovoj strani http://www.elitesecurity.org/tema/22368/18 , da ne dupliram sad tekstove? I da li da zovem ovoga da dopuni? Kad je skinuo sve pritisak na onom njegovom manometru je bio negde na oznaci 4,5, a on kad je merio da li je ispravan kompresor kaze da treba da bude oko 5, sto je i bilo. Da li si nekad imao slican problem kao sto je moj?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 08.06.2006. u 10:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoxvujke
vujke zoran
zoranv

Član broj: 80495
Poruke: 65
*.247.eunet.yu.



Profil

icon Re: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara08.06.2006. u 11:55 - pre 216 meseci
Jel moze neko konkretno da navede sta znace ti pritisci Hi 2.6MPa i Lo 1.2MPa sta oni predstavljaju kakvi su to parametri posto nisu isti za sve klime svaka klima ima drugacije pritiske pozdrav...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: kako se vrsi punjenje klima uredjaja preko manometara

[ Pregleda: 30794 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.