Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Planinarenje i uživanje u prirodi

elitemadzone.org :: MadZone :: Planinarenje i uživanje u prirodi

[ Pregleda: 3009 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dtd.kgs
Ervin 025
Sombor

Član broj: 86058
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 12:22 - pre 217 meseci
Na ovom forumu sam tražio temu koja se bavi boravkom u prirodi, planinarenjem, slobodnim hodanjem, brdskim biciklizmom i sl, no međutim - nisam je našao. Smatram da je i to tema dobra za razgovore, razmenu iskustava i sl.
Interesuje me gde nabavljate opremu, gde ste naleteli na povoljne cene pri nabavci, kako se snalazite sa orjentacijom u divljini, karte, da razmenimo GPS track logove, interesantne lokacije kod nas i inostranstvu, akcije vašeg PSD-a i planovi za ovu godinu, dobri planinarski domovi i cene u njima, kako doći najjeftinije na pojedina mesta i sl.
Pišite o vašim iskustvima, pitajte što vam nije jasno - možda će neko imati odgovor i na vaše pitanje.

Pozdrav svima sa dobrom voljom!

Ervin
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 13:10 - pre 217 meseci
Prava je šteta što na domaćem vebu nema mesta za planinare. Postoje sajtovi planinarskih društava, ali neki zajednički sajt ne... Možda da pokrenemo nešto slično?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 15:31 - pre 217 meseci
Najbolja stvar te vrste je Freebiking, koji nije sapet nikakvom organizacijom nego okuplja ljude koji istinski vole boravak u prirodi.

Planinarenje i uopste uzivaje u prirodi je solo aktivnost i svak njeno ukalupljivanje u neki vid "udruzivanja" samo kvari ceo dozvljaj. U principu po planinarskim drustvima seokupljaju ljudi koji suubedjeni da vole prirodu a pravi ljubitelji prirode se drze dalje od drustava kao i djavo od krsta.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 16:03 - pre 217 meseci
Citat:
broker: U principu po planinarskim drustvima seokupljaju ljudi koji suubedjeni da vole prirodu a pravi ljubitelji prirode se drze dalje od drustava kao i djavo od krsta.

Obrazloži ovo.

Kako ti misliš da čovek koji radi 5 dana u nedelji, nema auto (a i da ima, nema para na bacanje niti volju da vozi 12 sati) ode za vikend u Crnu Goru, Bugarsku ili Makedoniju i napravi visokogorsku turu u sopstvenoj režiji?!

Ja imam prilično dobra iskustva sa planinarskim društvima, ne znam na osnovu čega ti iznosiš takve paušalne ocene. Ja manje volim prirodu od tebe?
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.fon.bg.ac.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 16:07 - pre 217 meseci
Ja sam se navukao na orijentiring. Mada ima trka i po gradu, najbolje su mi one u prirodi. Evo za vikend je bila trka na Košutnjaku. Trčkara se od 3 do 9 kilometra kako kad. Rezultat mi nije cilj. Čisto se lepo provedem, još kad se trči ekipno, to je uživanje.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 16:13 - pre 217 meseci
Pa upravo se i svodi na to da ljudi dolaze u drustva da bi se ogrebali za kakav prevoz ili popust. Ni ja nisam gadljiv na to :)

Cak i oni koji su u drustvima aktivni, cesto nisu aktivni radi drustva, nego zato sto tako sebi obezbedjuju nesto sto inace ne bi mogli, obicno i zato sto tako sebe dozivljavaju da su neko i nesto, a neretko se tu u stvari vrte pare.

Ne pricam pausalno, video sam svojim ocima kako ta drustva funkcionisu.

Tako je i sa sajtovima.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Planinarenje i uživanje u prirodi09.05.2006. u 16:25 - pre 217 meseci
Citat:
broker: Cak i oni koji su u drustvima aktivni, cesto nisu aktivni radi drustva, nego zato sto tako sebi obezbedjuju nesto sto inace ne bi mogli, obicno i zato sto tako sebe dozivljavaju da su neko i nesto, a neretko se tu u stvari vrte pare.

Čak i da neko zarađuje na planinarskim turama (mislim to mora da su milioni evra u pitanju!;)), što bi to meni smetalo da uživam u prirodi? Mene niko ne tera štapom da idem preko njih - jednostavno isplati mi se. Pored toga, na neke ture jednostavno ne bih imao muda da idem sam - mnogo je zgodno imati iskusnog vodiča kad si prvi put na nekoj planini, 2500mnv, nemarkirana staza a okolo magla.
Citat:
Ne pricam pausalno, video sam svojim ocima kako ta drustva funkcionisu.

Slušam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Planinarenje i uživanje u prirodi

[ Pregleda: 3009 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.