Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemanjinom još ne voze tramvaji

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemanjinom još ne voze tramvaji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15761 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 00:02 - pre 219 meseci
Nesto sam nacuo da su tramvajski koloseci postavljeni preblizu. Da li neko nesto zna o tome? Posto je info iz trece ruke, nagadjam da se radi o krivinama i o eventualnom neuzimanju u obzir svih tipova tramvaja i njihovih dimenzija, jer skoro ne mogu da verujem da im je to uspelo da pogrese na ravnom delu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 02:40 - pre 219 meseci
Moracu da odem sutra da premerim
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 06:18 - pre 219 meseci
Citat:
#1130894/pctel: Moracu da odem sutra da premerim :-)

Ako je istina ovo sto ja nagadjam, onda ces tesko da premeris - trebala bi ti 2 tramvaja i to bas oni koji u krivini najvise strce levo / desno, pa da ih stavis tamo i vidis hoce li zakaciti jedan drugog. Ja sam se nekad pitao zasto su tramvaji uzi na krajevima, verovatno je to bas zbog ovog efekta.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 08:26 - pre 219 meseci
projektanti tramvajske trase u nemanjinoj su strava odradili posao sa teoretske strane, ali na prakticnom su ispali amateri. nemanjina kao prvo uopste nije problematicna, vec skretnice na zeleznickoj stanici.sine su zaista postavljene preblizu i dolazilo bi do sudaranja, cesanja retrovizorima i drugih zafrkancija, jer projektanti nisu uzeli u obzir zanosenje vozila u krivini. verovatno su mislili da ce grad nabaviti najnovije modeleelektro vozova za laku zeleznicu he,he... e sad ima jos toga, bandere, tj stubovi koji nose elektrovodove su takodje preblizo,to je opet ok ako vozilo nema retrovizore. sve u svemu velika blamaza za one koji su to projektovali...ne znam da li ste negde videli njihova imena, mozda su emigrirali na Uskrsnja ostrva
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 10:12 - pre 219 meseci
Jao kako smo jadni....cccc
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 10:22 - pre 219 meseci
Citat:
#1130973/savanah: nemanjina kao prvo uopste nije problematicna, vec skretnice na zeleznickoj stanici

Da, na to sam mislio - ili kod zeleznicke ili kod Slavije, jer na samoj Nemanjinoj nema krivina. Ali, ako su i bandere preblizu, onda je sramota kompletna. Takoreci istog dana sam saznao za dve tehnicke sramote u mom gradu - to sa sinama i onu nesrecu zbog lose pripreme(?) skoka kaskadera sa mosta i jako sam tuzan. Ono na mostu je naravno i licna tragedija jednog coveka i njegove porodice, sto mi jos teze pada. Zelim mu sve najbolje, da se nekako izvuce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 10:30 - pre 219 meseci
Pod pretpostavkom da je ovo tacno (u sta ne mogu da verujem iako me nista u Srbiji ne iznenadjuje... ali opet)

Citat:

projektanti tramvajske trase u nemanjinoj su strava odradili posao sa teoretske strane, ali na prakticnom su ispali amateri.


Pa kakav je to 'dobro odradjeni' teoretski deo ako u projektnoj dokumentaciji za posao nije uradjena i studija o problematici skretanja tramvajskih vozila uz izvedena merenja svih kola koja su u upotrebi i konsultovanjem nekog plana za razvoj GSP mreze sa GSP-om, koji bi trebao da dostavi njihove zelje (recimo ako hoce da kupuju nesto sire u buducnosti)

?

Citat:

nemanjina kao prvo uopste nije problematicna, vec skretnice na zeleznickoj stanici.sine su zaista postavljene preblizu i dolazilo bi do sudaranja, cesanja retrovizorima i drugih zafrkancija, jer projektanti nisu uzeli u obzir zanosenje vozila u krivini.


Ovim i prica o "teoretskoj strani" pada u vodu - jer je ovo i obavezan deo teorijske simulacije - pa necemo valjda da gradimo (prakticno) i rusimo dok ne vidimo sta je dobro ;-)

Ili... izgleda hocemo :(

Citat:

verovatno su mislili da ce grad nabaviti najnovije modeleelektro vozova za laku zeleznicu he,he...


Pa da ;) Samo, u ovakvim poslovima nema sta da se misli tj. pretpostavlja :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 10:39 - pre 219 meseci
Slikano avgusta 2005. na raskrsnici blizu Vukovog spomenika (ne znam tačno na kojoj pošto nisam Beograđanin pa sam zaboravio preciznije mesto).


[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 28.04.2006. u 11:46 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 11:34 - pre 219 meseci
pa zato sto nigde na svetu se ne voze ovako stari tramvaji kao kod nas.tako da teoretski je moguce da kod novih, savremenih tramvaja voznja komfornija, da nema zanosenja, drmusanja, ljuljanja ko na brodu...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 13:29 - pre 219 meseci
Jebote, koji su to slepci!!!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 13:51 - pre 219 meseci
Oni su jos u toku renoviranja rekli da ce nabaviti tramvaje kao za laku zeleznicu, i to najverovatnije Koncar 2200 koji vozi i u Zagrebu.
Ja se nadam da ce to ispuniti, i da ce konacno i tramvajska mreza biti potpuno obnovljena, jel Beograd ako izuzmemo neke Ruske gradove ima najgora tramvajska vozila u Evropi (cak i Sarajevo pored starih ima i nove tramvaje, jedino kod nas voze samo matori tramvaji)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 16:53 - pre 219 meseci
Kreću i tramvaji!

Nemanjina ulica

Početkom sledeće nedelje, posle pola godine, Nemanjinom ulicom krenuće i tramvaji. Kako je za Kurir potvrdio gradski menadžer Bojan Stanojević, najkasnije do utorka, 2. maja, tramvajske linije 2, 3, 7 i 9 počeće da voze starim trasama.

- Tramvaji će kroz Nemanjinu krenuti najkasnije do utorka. Iako su mnogi u poslednje vreme pokušali da u javnost plasiraju priču o tome kako je pri radovima u Nemanjinoj bilo propusta, ta vitalna saobraćajnica će od utorka biti u potpunosti funkcionalna - poručio je Stanojević. Rekonstrukcija Nemanjine ulice počela je krajem oktobra 2005. godine, a za putnička vozila otvorena je pre skoro mesec dana. Radovi su trajali 134 dana, a investicija je bila vredna oko 584 miliona dinara.

(Kurir)
 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 17:36 - pre 219 meseci
sto se tice Koncarovih tramvaja to je stvarno predvidjeno da se nabavi ali KAD? kad se izgradi infrastriktura za tzv. laku gradsku zeleznicu u Beogradu. bilo je o tome reci na ES-u, bile su i fotografije trase kroz Bulevar Kralja Aleksandra pa sve do Zemuna, fotografije tih lepih hrvatskih tramvaja.po planu to treba da se radi 2007-10 g. zamislite haos na bulevaru tada: guzve, zastoji, blato i rupe pune vode, nezadovoljni ljudi...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 17:52 - pre 219 meseci
Apsolutno ne verujem u čitavu tu priču oko loše postavljenih šina! Možda ispadnem budala ali mi je nemoguće da je domaća niskogradnja u projektovanju i realizaciji otišla toliko nisko.

Što se tiče fotke koju je Bojan postovao... Nigde na tom potezu tramvaji nisu toliko blizu, prolazim tuda svakodnevno. Takvu fotku si mogao da uhvatiš samo ukoliko je jedan od tramvaja ispao iz šina, što je za ovaj sa leve strane vrlo moguće.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Mali Misha
Mihajlo Anđelković
NBGD

Član broj: 79396
Poruke: 379
*.powernet.bg.

ICQ: 195487525
Sajt: cpptea.com


+1 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 18:08 - pre 219 meseci
Citat:
#1131294/Stefano: Beograd ako izuzmemo neke Ruske gradove ima najgora tramvajska vozila u Evropi (cak i Sarajevo pored starih ima i nove tramvaje, jedino kod nas voze samo matori tramvaji)

Ti izgleda nisi bio u Sofiji. :D

Jos smo mi dobri kakvih sve ciganluka po toj Evropi ima.
Ipak se ++uje.
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool875.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 21:38 - pre 219 meseci
umesto da se pitamo kod ce metro da krene, mi cekam tramvaj zvani ceznja...
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji28.04.2006. u 23:51 - pre 219 meseci
Po beobuild.co.yu siteu metro bi trebao da pocne da se gradi krajem ove godine, i to izgradnja ce biti u 4 faze, prva bi bila zavrsena 2008 druga 2009 (ta je i najvaznija posto ide ispod centra grada do Vukovog Spomenika), 3 faza ide od Novog Beograda do Zemuna i ona bi bila gotova 2010 i cetvrta znaci Bulevar Revolucije do 2011.
Mislim da je to prava stvar sto ce Bulevar Revolucije biti ostavljen za kraj, posto kad gradjani uvide prednost light rail-a (posto ce cim se zavrsi faza biti i pustena u saobracaj) manje ce se buniti za neizbezne probleme u saobracaju kojih ce biti dok se bude izgradjivalo u bulevaru.

To ce biti i dobra stvar da se bulevar revolucije renovira posto je oronuo. Jos samo da renoviraju 27.marta, Karadjordjevu, i Cara Dusana pa da svi BG bulevari poprime Evropski izgled.

A da da dodam. Sto se tice niskopodnih modernih tramvaja, nasi ih pod hitno trebaju nabaviti. Znaci ne mislim kompozicije za light rail vec bas prave moderne tramvaje. Koncar 2200 je tramvaj a ne light rail kompozicija.

Za light rail voleo bih da nabave Eurotramove, koji saobracaju u Portu, Milanu i Strazburu, mada mislim da su oni preskupi za nas, i da ce verovatno i na light railu saobracati neki Koncar light rail ili neke jeftinije (osiromasene) varijante Simensa, Alstoma i ostalih.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 29.04.2006. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji29.04.2006. u 01:02 - pre 219 meseci
Taj metro ce kod nas da bude zavrsen tek........nikad !!

Secam se kako su samo pricali (svi) kandidati za gradonacelnika Beograda kada je bio izbor pre par godina... "Ako ja dobijem mesto.......sutra pocinje da se gradi stanica Prokop...bla bla bla" samo sto se sa lopatom nisu slikali ... kao oni su vec krenuli da rade jos samo mi da glasamo za njih i to je za par meseci gotovo

I sta se desilo NISTA do dan danas stanica Prokop stoji kakva je bila i onda.. tako da te price o rokovima sto oni prosipaju ne vrede ni pisljiva boba...

P.S - Necu ni da pominjem most preko ade itd...

 
Odgovor na temu

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji30.04.2006. u 15:58 - pre 218 meseci
sto se tice Prokopa tu je postignut sporazum sa nekim stranim investitorima i izvodjacima to je bila glavna vest tih dana, zaboravio sam o kome je rec al ime je svetsko.

a sto se tramvaja tice oni bi trebli da krenu Nemanjinom ulicom 2.maja
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
194.106.169.*



+3 Profil

icon Re: Nemanjinom još ne voze tramvaji30.04.2006. u 18:28 - pre 218 meseci
Bio sam skoro uveren da ovde ima i neki gradjevinac i da ce se oglasiti...

Hint ima raznih betona, razlicitih namena i razlicitog vremena vezivanja. Za ovo bih ja samo beton ovoliko cekao, a gde je vezivanje i testiranje elektro instalacija i slicno.

Ne jede se bas sve sto leti, to sto mi vidimo odozgo ravno betonirano, bandere i zzice, to ne znaci da je gotov posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemanjinom još ne voze tramvaji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15761 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.