Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je ovo lopovluk?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je ovo lopovluk?

[ Pregleda: 3378 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.metrohive.neobee.net.



+2 Profil

icon da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 11:35 - pre 218 meseci
prica mi drug da su ljudi koji imaju tezgu na rumskoj pijaci dobili racun za tv pretplatu.znaci da plate 300 din a nemaju struju a o tv-u da i ne govorim:) jel ovo otimacina ili greska?kako je u drugim gradovima?
 
Odgovor na temu

Ave
Beograd

Ave
Član broj: 17476
Poruke: 152
*.dialup.sezampro.yu.



+238 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 11:42 - pre 218 meseci
Ma ili je greska ili je patka.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 11:46 - pre 218 meseci
Dodatak za TV pretplatu ide uz racun za potrosenu elektricnu energiju! Pitaj druga, otkuda njima racun za tezgu ako nemaju struju??? Nesto se tu ne slaze.
PS. Posedovanje TV prijemnika nije preduslov za placanje pretplate.
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
194.106.187.*



+4 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 12:10 - pre 218 meseci
Citat:
buljko: Dodatak za TV pretplatu ide uz racun za potrosenu elektricnu energiju! Pitaj druga, otkuda njima racun za tezgu ako nemaju struju??? Nesto se tu ne slaze.
PS. Posedovanje TV prijemnika nije preduslov za placanje pretplate.

Dodatak za TV pretplatu, na zalost (sto uopste dolazi), za pravna lica ne dolazi uz racun za struju vec odvojeno, u posebnoj koverti, cak ne stize ni istog datuma.
 
Odgovor na temu

petar_ns
Novi Sad

Član broj: 77696
Poruke: 43
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 12:18 - pre 218 meseci
Verovatno je greska, ako za pravna lica dolazi odvojeno. Nisu predvideli ovu opciju. Mada je sve moguce.

@cicovic - TV pretplata je normala stvar. Pogleaj HRT, ne zive oni od reklama. Imaju novca i za razne dokumentarce, sportske dogadjaje... Budzet im je desetak puta veci od RTS-ovog. Javni servis i ne treba da bude takav da mozes da odes da se istusiras kada su reklame. Privatne televizije su suvise isprljanje reklamnim sadrzajem i narucenim informativnim programima.

p.s. Izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 12:49 - pre 218 meseci
Pa, ako je pravno lice, ima valjda i sediste, lokal, pa racun dobija tamo. Koliko sam ja razumeo, ovo su pijacni prodavci na tezgama koji se ne tretiraju zbog toga kao pravna lica. A Ako ima lokal i tamo placa tu pretplatu, zasto bi mu stizalo i za tezgu na pijaci?
 
Odgovor na temu

miamilanche
lukic milan
krusevac

Član broj: 33543
Poruke: 85
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 22:42 - pre 218 meseci
kao pravno lice hteo bih da ubacim par opaski na opredeljenje zakonodavca da uvede pretplatu pravnim licima

kao prvo tacno je to da racun stize odvojeno

samo trebalo bi da se zapitamo da li pravna lica i sluzbenici koji rade kod istih u opisu svog radnog mesta imaju i gledanje tv programa tokom radnog vremena, jer dozvolice te da ukazem na sulududost toga da neko placa nekoga da mu sedi u kancelariji i pri tome gleda tv.
slazem se sa tim da postoje i takva radna mesta gde je to moguce npr prodavci u buticima trafikama prodavnicama boja i sl delatnostima ali je apsurd da takva lica imaju mogucnost da budu oslobodjena placanja pretplate ukoliko imaju manje od 5 zaposlenih sto je uglavnom slucaj gde je moguce imati "lufta" u radu.
na zalost zakon ce opet udariti na pogresno mesto jer ce pretplatu placati oni koji nemaju mogucnosti da za vreme svog radnog vremena gledaju tv npr. pogon drvopreradjivacke ili snajderske struke gde radi vise desetina ljudi, a oni koji realno se ubijaju od gledanja tv-a za vreme radnog vremena npr. trafikanti ce moci da sasvim legalno izbegnu tu obavezu.
na zalost i ovde ce se naci demagozi koji ce reci pa sta ako vec tu i tu radi 50 ljudi nije mnogo da se plati tih 300 din ali sa moralne strane mislim da to zaista nije u redu pa makar bio i jedan dinar u pitanju jer je po meni ovo cist harac-pusto tursko je ponovo na delu u praksi

i na kraju da ne bude da sam lihvar i da mi je zao 300 din ja sam kao pravno lice u grupi privilegovanih koji nisu u obavezi da placaju pretplatu
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.171.*



+6455 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?20.04.2006. u 22:55 - pre 218 meseci
Citat:
miamilanche: na zalost i ovde ce se naci demagozi koji ce reci pa sta ako vec tu i tu radi 50 ljudi nije mnogo da se plati tih 300 din ali sa moralne strane mislim da to zaista nije u redu pa makar bio i jedan dinar u pitanju jer je po meni ovo cist harac-pusto tursko je ponovo na delu u praksi


Samo da se nadovežem, firme ne samo da moraju da plaćaju TV pretplatu, već moraju da plaćaju po jednu TV pretplatu na svakih 10 zaposlenih u firmi, ako firma ima više od 10 zaposlenih...

Apsurdno je govoriti uopšte da bilo koje pravno lice plaća TV pretplatu, ali je verovatno da ti koji su kreirali zakon rade u državnim firmama, pa verovatno misle da je gledanje TV-a po ceo dan u toku radnog vremena jedna sasvim normalna stvar...

Inače mi u firmi redovno dobijamo da uplatimo TV pretplatu (tj. po broju ljudi, 4 pretplate), međutim naše knjigovodstvo redovno vraća RTS-u račune iz obrazloženje da mi nismo dužni da plaćamo TV pretplatu upravo zbog toga što nemamo nijedan TV aparat u firmi, niti naši zaposleni gledaju, niti imaju u opisu radnog mesta gledanje TV programa.

Za sada nam redovno stižu računi od RTS-a svaki mesec, mi im vraćamo te račune, i nikakva opomena nam nije stigla još uvek...
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.vdial.verat.net.



+17 Profil

icon Re: da li je ovo lopovluk?21.04.2006. u 23:07 - pre 218 meseci
Jeste lopovluk, nezavisno od incidenta u prvom postu ;)

Npr, na koji način ako i platim mogu da biram šta će mi servirati? Da promenim kanal trebalo bi da mogu i besplatno.




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je ovo lopovluk?

[ Pregleda: 3378 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.