Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azotirano ulje - sta je sad pa to oO

elitemadzone.org :: MadZone :: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 6909 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mali Misha
Mihajlo Anđelković
NBGD

Član broj: 79396
Poruke: 379
*.powernet.bg.

ICQ: 195487525
Sajt: cpptea.com


+1 Profil

icon Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 11:50 - pre 219 meseci
Pre neki dan sam po prvi put video da se na etiketu ulja stavlja natpis da je azotirano. oO Kako zaista ne znam sta o ovome da mislim pitanja bi bila da li je ovako nesto uopste zdravo (radi se o *jestivom* ulju), uobicajeno i ako nije uobicajeno sta bi bila svrha azotiranja ulja.

Hvala unapred za odgovore. :)
Ipak se ++uje.
 
0

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 13:45 - pre 219 meseci
bravo, raskrinkao si najvecu zaveru u istoriji, hteli su da uniste ljudsku vrstu pocevsi od srbije, tako je, sa uljem jer ko bi u to posumnjao? u pravu si, ti!! sto se samog azotiranog ulja tice caka je u tome sto nije otrovno kada ga zivotinje i mali insekti koriste vec je samo opasno po ljudski zivot, zato ga nama i prodaju? .. provalio si ih, alal vera..

i razmisli jos i ovome kad si vec tu.. zasto psi nemaju nikad para kod sebe? reci cu ti -- jer nemaju dzepove.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
0

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.SMIN.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 14:34 - pre 219 meseci
Citat:
Darko Prelic: bravo, raskrinkao si najvecu zaveru u istoriji, hteli su da uniste ljudsku vrstu pocevsi od srbije, tako je, sa uljem jer ko bi u to posumnjao? u pravu si, ti!! sto se samog azotiranog ulja tice caka je u tome sto nije otrovno kada ga zivotinje i mali insekti koriste vec je samo opasno po ljudski zivot, zato ga nama i prodaju? .. provalio si ih, alal vera..

i razmisli jos i ovome kad si vec tu.. zasto psi nemaju nikad para kod sebe? reci cu ti -- jer nemaju dzepove.


ne razumem, chovek je pitao shta je to azotirano ulje, nie trazhio gomilu sarkazma u jednoj poruci.
isto tako ne kapiram zashto u ovoj 'ebenoi srbiji svako mora nekog da napichkara da bi mogo posle lepshe da se oseca jedno pola sata...

( da i ovo je bio jedan 'ebeni offtopic ;) )
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 15:09 - pre 219 meseci
@Darko Prelic

Nemam obicaj da vredjam nikog, ali ti si stvarno bolid. Ako nemas sta drugo pametnije da odgovoris, onda nemoj ni komentarisati...

@Mali Misha

Da li je to ulje mozda dobijeno iz semenki soje?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 16:28 - pre 219 meseci
Ljudi moji zapitajte se ko je ovde bolid, ja kome ste vi preterano smesni jer i malo dete moze da vidi da ste vi definicija nerda, ili vi, koji ste definicija nerda ;D

btw koliko mora da ti bude dosadno da bi setao okolo i gledao ima li sta cudno sto bi mogao da postavim kao temu na ESu jer se kladim da ce se drustvo odusevitiiii sa pitanjem o nekom ulju za koje ga boli dupe, iako bude glupa tema kao sto jeste i neko kaze da je glupa onda ce 20 mojih fellow nerdova doci u pomoc i braniti me :] posle toga cu zvati nekoga i ispricati mu sve o tome, ili cu mozda cak otvoriti novu temu o tome hahah

Take a chill pill lady ;]
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
0

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.SMIN.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 16:49 - pre 219 meseci
u potpunosti se slazhem sa fanfon-om oko fice i bolida

@ Darko Prelic

knowledge is power

budalama je uvek lepo, jer da ?

ako te ne zanima zbog chega se to ulje zove "azotirano", shta bre onda ko'i qrac trazish na ovom topicu ?
niko nije tebi niti nekom drugom drzao pishtolj uperen u glavu i terao da odgovorena ovo pitanje... ko hoce da odgovori odgovorice, ko nece nemora.
ovo je kao u osnovnoj shkoli kad druga deca koja misle da su ql maltretiraju nekog ko bi hteo da zna neshto vishe. Mozhda je nekome interesantnije da zna od chega se pravi to 'ebeno ulje, nego da zna ko sve igra za manchester... shto je po meni totalno bezveze.... kakve veze ja iam sa manchesterom ? a to ulje jedemo svaki dan.

Edit: suvishe hejta oko jednog ulja :P

[Ovu poruku je menjao SqlByte dana 17.04.2006. u 17:50 GMT+1]
 
0

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 17:18 - pre 219 meseci
samo hocu da ti zahvalim jer sam napokon ukapirao zasto je meni uvek lepo :) covece ne kazem da treba znati postavu manchestera a isto tako ne treba juriti ni cudne stvari, tipa hocu da znam viseeee i jossss, nema veze sto svi kazu da sam nerd i ozenicu prvu devojku koja bude htela da me pogleda, ali znam makar sve.. pokusaj malo da "balansiras" zivot :) znaj 2 igraca mancestera i zasto nam je jestivo ulje potrebno :) i videces novi svet koji nisi ni zamisljao da postoji ;]

ziveo druze, ovde se ja iskljucujem iz ove diskusije, bojim se za svoje krhko mentalno zdravlje ;0
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
0

Mali Misha
Mihajlo Anđelković
NBGD

Član broj: 79396
Poruke: 379
*.powernet.bg.

ICQ: 195487525
Sajt: cpptea.com


+1 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 18:34 - pre 219 meseci
Mda, najsladje je isprozivati pa zdimiti. Ajd' sad na temu...

@ fanfon
Ulje je suncokretovo, normalne boje i ponasanja, rok trajanja 6 meseci.

Mene interesuva' zasto bi ulje bilo azotirano ili ne.
Ipak se ++uje.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 21:12 - pre 219 meseci
Znam da se kod setve zitarica dodaje azot radi povecanja prinosa. E sad, da li to ima veze sa uljem kao produktom, to jos nisam uspeo proguglati. Mozda postaviti pitanje na nekom strucnom forumu za poljoprivredu ili pitati nekog profesora na poljoprivrednom faksu...

@Darko Prelic

Ovo je forum Mad zone. Ako se ne krsi pravilnik mogu postaviti i pitanje koliko vanzemaljac ima dlaka na jeziku. Ako ti se ne svidja tema onda ne moras ni da smetas. To sto su tvoji vidici uski, sto ne razmisljas o nekim "sitnicama" koje tebi mozda na znace nista i sto potcenjujes znatizelju drugih koja se razlikuje od tvoje(koju izgleda i nemas), dovoljno govori o tebi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO17.04.2006. u 22:43 - pre 219 meseci
Citat:
Darko Prelic:...covece ne kazem da treba znati postavu manchestera a isto tako ne treba juriti ni cudne stvari, tipa hocu da znam viseeee i jossss, nema veze sto svi kazu da sam nerd i ozenicu prvu devojku koja bude htela da me pogleda...

Stvarno me zanima kakve su to ribe koje se pale na činjenicu da ti znaš imena igrača Manchestera!?

...I da... budi dobar prema nerdovima. Jednog dana će ti jedan takav biti šef na poslu, dok ćeš ti celog života biti... Homer Simpson.

Go Pivo Go!!!!
 
0

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 02:00 - pre 219 meseci
hahaha sve ste u pravu tek sada vidim

i napokon sam ukapirao zasto dolazim na ovaj forum, da bi naucio nesto novo, jer sta je covek bez znanja o ulju, samo homer simpson kako kolega reche, da drugovi moji, zahvaljujuci vama ja sam od danas novi covek, izvinite me caskao bi ja jos sa vama ali znate kako je moram da nadjem nekoga ko ce da mi odgovori zasto je cokolada slatka i da li je ona slatka i mravima i ako jeste da li to znachi da smo mi nastali od mrava tj. da li su mravi nasha braca, kada sve to saznam otvoricu novu temu,..

i znate kako mi kazemo, ako nesto ne znas, nauci to!!!!

HVALA VAM SADA SAM TOTALNO NOVI COVEK

SVI STE TAKO SUPER I KUL.. kako sam srecannnnn sada jeees!!

p.s. izvinite jos jednom, sada se stvarno odvratno osecam, nakon svega.. znam kako cu to resiti, istusiracu se, tako je.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 08:44 - pre 219 meseci
Hehehe...Ako ovako nastavis jos cu pomisliti da je Pandora reinkarnirao...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 09:26 - pre 219 meseci
Darko, tvoj ultraciničan stav prema svetu oko sebe jeste simpatičan (mada ne preterano originalan, videti http://en.wikipedia.org/wiki/South_park http://maddox.xmission.com/ i još milion sajtova dežurnih cinika) ali ovo svakako nije pravo mesto za njega (da te podsetim, potpuno nepozvan si došao i počeo da govoriš ljudima šta treba da ih interesuje u životu a šta ne). Mnogo korisniji po svoje imovinsko stanje, ovaj forum i ovo društvo u celini bio bi kad bi svoj cinizam malo kanalisao i napravio npr. urnebesnu crtanu seriju ili kultni ultracinični blog.
 
0

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.smin.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 09:56 - pre 219 meseci
Citat:
Darko Prelic:  znaj 2 igraca mancestera i zasto nam je jestivo ulje potrebno i videces novi svet koji nisi ni zamisljao da postoji ;]

uuuuuu, da znas kako me zabole za mancester, a bogami i sve odtale klubove....

Moram ovo da ispricam, mada je off.

Dok sam radio na lokalnoj tv stanici, posalje me "gazda" [vlasnik] da snimam utakmicu na lokalnom bednom stadionu. E sad, jedan od "klubova" sto je igrao je bio u vlasnistvu istog coveka koji je otvorio istu tu tv stanicu na kojoj sam radio [nazalost].

Na stranu to sto mi nisu ni prevoz obezbedili, iako je na drugom kraju grada stadion, i sto sam nosio kameru, stalak, kasete, produzni od 30m jer baterija kamere nije bila bas u najboljem stanju... I tako snimao ja snimao, vratim se u "studio" dodje on, kaze, hoce da pogleda snimak....

I onda je poceo da vristi, tu si trebao da odzumiras, sto nisi ovo ovako, ono onako....
Rekoh, znate, ja sam danas po prvi put odgledao utakmicu do kraja, nikada nisam gledao fudbal, i nemam pojma kako treba jedan snimak da izgleda.
Kaze, kako nisi gledao fudbal, koji sport pratis? Ne pratim ni jedan. Kako ne pratis ni jedan, ti nisi normalan, sav normalan svet prati fudbal, ti si glupav, nije ni cudo sto nisi snimao dobro, ti si debil, sta ti radis uopste u zivotu.... [od reci do reci, kikindjani ce prepoznati recnik Zorana Milesevica] Rekoh, radim elektroniku servisiram audio video uredjaje, i fudbal me ne interesuje u zivotu ni najmanje..... Ti nisi normalan, kako moze da te fudbal ne interesuje, jesi li ti muskarac....
Da, jesam, ali elektronicar. On se tu nasmeje kao, ha ha elektronicar, kao ja retard radim elektroniku a ne pratim fudbal.
Pa, rekoh, ja od elektronike mogu i da zaradim, to je pametno ulozeno znanje i vreme, ja od fudbala nemam nista, ne mogu na njemu da zaradim, niti me interesuje, ne mogu da igram da me placaju, zasto bih se ja interesovao ko za koga igra... Zabole me.....
Tako da, svako ima svoj stav, meni je fudbal glup, radije cu raditi nesto korisno nego gledati kako 22 lika motaju jednu loptu.... Mislim, kada se glupavi fudbaleri budu interesovali za elektroniku, mozda cu i ja za fudbal....
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
0

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 10:57 - pre 219 meseci
Citat:
we use a nitrogen flush to ensure oxidation cannot occur, and that top quality is maintained

...

Nitrogen flushing protects freshness and prevents oxidation.


http://www.florahealth.com/flora/home/usa/products/tgu6.asp

Ako je to...
 
0

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.SMIN.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO18.04.2006. u 14:47 - pre 219 meseci
josh jedan u nizu offtopica:

ni meni nikad nisu bili ljudi koji zaludjeno prate fudbal, ne nema nishta losheg u tome, ali ipak shta onid dobijaju time shto je neko pobedio nekad ( govorim o ljudima koji se ne klade )
Umesto da sede i da se deru i dive fudbalu iz fotelje uz daljinski i seljachko MB vopz, shto ne izadju da cepe neki basket il foodbal.. whateva.

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Azotirano ulje - sta je sad pa to oO
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 6909 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.