Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pasta za (ofset) štampu. Kako?

elitemadzone.org :: TechZone :: Pasta za (ofset) štampu. Kako?

[ Pregleda: 3513 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Znanje06
Gavrilović Branko
Užice

Član broj: 89416
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Pasta za (ofset) štampu. Kako?26.03.2006. u 16:36 - pre 219 meseci
Poštovana gospodo,

Kao mladog inženjera grafike - trenutno volontera - u pogonu me zainteresovala jedna
kutija kupljena od trgovca kao 'pasta za ofset mašinu'. I to je sve!? Niko tačno ne zna kako se nanosi i zašto se nanosi. Na etiketi pishe LEERLAUFPASTE. Video sam da na jednom bugarskom sajtu ista pasta nosi trgovački naziv PASTA ZA PRAZAN HOD.
O tome kako radi i shta radi ova pasta, na etiketi nema ništa više. Nema čak ni to kako se skida sa valjaka i da li kasnije utiče na kvalitet štampe ako se ne skine. Od podataka se sa 900-gramskog pakovanja navedene paste još može pročitati da štiti valjke od pregrevanja kada su u praznom hodu i da je dobra i najčešće korišćena za "sheetfed and heatset printing". Da li ko zna išta o ovim tehnikama ofset štampe (ako je ofset u pitanju) ili još bolje, kakva je praktična upotrebna vrednost ove paste. Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

tritonmediagroup

Član broj: 103292
Poruke: 3
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Pasta za (ofset) štampu. Kako?02.08.2006. u 19:57 - pre 214 meseci
Mozda ja mogu da ti pomognem. Kod visebojnih masina za stampu cesto se dogadja da se u stampi ne koriste svi verkovi tako da je dobro malo paste staviti na valjke na verku na kojem se nista ne stampa. Nije bas zgodno da gumeni valjci na suvo cesu jedan drugog jer se mogu ostetiti. Lerlauf pasta resava taj problem. Inace pere se obicnim sredstvom za pranje valjaka od boje i na isti nacin kao boja. Tehnike stampe koje pominjes su u stvari tabacna i rotaciona stampa. Znaci moze se koristiti za obe tehnike ofset stampe. Nadam se da sam pomogao
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pasta za (ofset) štampu. Kako?

[ Pregleda: 3513 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.