Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

neobican problem sa radom na benzin! help!

elitemadzone.org :: AutoZone :: neobican problem sa radom na benzin! help!

[ Pregleda: 7847 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljkoserb
Zeljko Zivkovic

Član broj: 9062
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon neobican problem sa radom na benzin! help!20.03.2006. u 00:13 - pre 220 meseci
NEOBICAN PROBLEM SA RADOM NA BENZIN!

Imam LADU111 na kojoj je ugradjen plinski uredjaj tipa ZAVOLI.
Posle godinu dana rada sa plinskim uredjajem poceli su da se javljaju problemi
sa radom na benzin tako sto nije hteo da drzi ler gas prilikom paljenja. Cak nije hteo da prima gas dok se ne zagreje i seckao prilikom rada na benzin. Problem sam resavao tako sto sam ga odmah prebacivao na plin i vozio tako. Kad bi se
zagrejao normalno bi radio na benzin. Medjutim kako je vreme prolazilo sve slabije je radio na benzin tako da sad uopste ne prima gas na benzin vec se gusi i ide ispod 20km/h. Na plinu sasvim normalno radi i nema nikakvih problema.
Prvo sam mislio da problemi nastaju od plinskog emulatora koji preuzima rad
sistema za ubrizgavanje ali se ispostavilo da i bez njega radi lose na benzinu. Onda sam se obratio ovlastenom servisu za LADE u Nisu.
1. Ispitali su pumpu za gorivo i pritisak u sistemu za gorivo i ispostavilo se da je u redu. Cak su stavili i drugu pumpu da provere i radio je isto!
2. Protokomer vazduha je bio sledeci sumnjiv ali su zamenom ustanovili da je ispravan!
3. Utvrdili su da nisu dizne prljave… ali su rekli i da su prljave morao bi da radi mnogo bolje?!
4. Digli su ruke od problema buduci da je kompjuterskom dijagnostikom utvrdjeno da nikakav problem ne javlja!
5. Napominjem da sam filter za gorivo menjao pre nego sto su poceli problemi, da je od ugradjivanja plina auto odlicno isao i na plin i na gorivo cak je na plin isao bolje!
6. Zvali me posle iz servisa i rekli da je mozda ipak filter za gorivo iako je nov….
Ali vise nisam bio siguran u njihove eksperimente i nista nisam poduzeo.

ISKRENO MOLIM SVAKOG KO IMA BILO KAKVU IDEJU ZA RESENJE MOG
PROBLEMA DA MI SE STO PRE JAVI. POMOC POTREBNA STO PRE JER SAM OCAJAN.
ZELJKO ZIVKOVIC

Moli se korisnik da ne ostavlja svoj e-mail a tek ne broj mobilnog telefona javno.



[Ovu poruku je menjala cicika dana 20.03.2006. u 12:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Go(R)@N

Član broj: 67508
Poruke: 239
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!20.03.2006. u 22:00 - pre 220 meseci
Meni to najvise lici na lose snabdevanje motora benzinom.

Citat:
Medjutim kako je vreme prolazilo sve slabije je radio na benzin tako da sad uopste ne prima gas na benzin vec se gusi i ide ispod 20km/h. Na plinu sasvim normalno radi i nema nikakvih problema.

Tu nema logike, ako na plinu sve dobro radi onda nema razloga da ne radi i na bezinu, naprotiv trebao bi motor da radi i malo bolje.

Sumnjam da je zbog slabe upotrebe sistema za benzin negde nastao chep, OK procitao sam da su majstori ustanovili da je pritisak u sistemu dobar ali ipak sumnjam da se stvorio chep.

Ja ne poznajem Lade pa te pitam gde se nalazi pupma niskog pritiska (AC) kako je zovu?
Da li je mehanicka ili elektro? Ako je elektro proveri relej od nje.
Na koji nacin je blokiran njen rad kad se koristi plin?

Poz...
 
Odgovor na temu

zeljkoserb
Zeljko Zivkovic

Član broj: 9062
Poruke: 10
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!21.03.2006. u 01:07 - pre 220 meseci
>
 
Odgovor na temu

zeljkoserb
Zeljko Zivkovic

Član broj: 9062
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!21.03.2006. u 01:13 - pre 220 meseci
Hvala na savetima, ali razocarat cu te. To je potapajuca boschova
elektropumpa! Proverili su i relej i napon na samoj pumpi ali je sve bilo
ok! Jedino sam siguran da oni ne znaju sta je! Cep nije nastao, vadili
pumpu, skidali je sa sistema i proveravali napon u sistemu i van njega! Ako
imas jos neku ideju javi!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!21.03.2006. u 18:27 - pre 220 meseci
Proveri step-motor ler gasa, mozda je zaprljan
 
Odgovor na temu

zeljkoserb
Zeljko Zivkovic

Član broj: 9062
Poruke: 10
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!21.03.2006. u 19:12 - pre 220 meseci
>Izgleda da je to mogucnost koja je preostala! Da li neko vise zna o
>regulatoru ler-gasa kod ove Lade3! Koji su simptomi kod neispravnosti ovog
>dela?
 
Odgovor na temu

senao

Član broj: 20029
Poruke: 41
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!12.04.2006. u 00:07 - pre 219 meseci
Mislim da treba da potrazis pomoc kod Zavolija cija auto gas imas u kolima.
Evoti njihov link http://www.lpgservice.net - oni sigurno znaju vise.
Posebno ih preporucujem za resavanje problema koje prave drugi nestrucni majstori bilo za starije ili novije auto gas sisteme.


[Ovu poruku je menjao senao dana 12.04.2006. u 01:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boyy
Pomoravski okrug

Član broj: 19159
Poruke: 216
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: neobican problem sa radom na benzin! help!12.04.2006. u 16:26 - pre 219 meseci
Citat:
zeljkoserb: NEOBICAN PROBLEM SA RADOM NA BENZIN!

Imam LADU111 na kojoj je ugradjen plinski uredjaj tipa ZAVOLI.
Posle godinu dana rada sa plinskim uredjajem poceli su da se javljaju problemi
sa radom na benzin tako sto nije hteo da drzi ler gas prilikom paljenja. Cak nije hteo da prima gas dok se ne zagreje i seckao prilikom rada na benzin. Problem sam resavao tako sto sam ga odmah prebacivao na plin i vozio tako. Kad bi se
zagrejao normalno bi radio na benzin. Medjutim kako je vreme prolazilo sve slabije je radio na benzin tako da sad uopste ne prima gas na benzin vec se gusi i ide ispod 20km/h. Na plinu sasvim normalno radi i nema nikakvih problema.
Prvo sam mislio da problemi nastaju od plinskog emulatora koji preuzima rad
sistema za ubrizgavanje ali se ispostavilo da i bez njega radi lose na benzinu. Onda sam se obratio ovlastenom servisu za LADE u Nisu.
1. Ispitali su pumpu za gorivo i pritisak u sistemu za gorivo i ispostavilo se da je u redu. Cak su stavili i drugu pumpu da provere i radio je isto!
2. Protokomer vazduha je bio sledeci sumnjiv ali su zamenom ustanovili da je ispravan!
3. Utvrdili su da nisu dizne prljave… ali su rekli i da su prljave morao bi da radi mnogo bolje?!
4. Digli su ruke od problema buduci da je kompjuterskom dijagnostikom utvrdjeno da nikakav problem ne javlja!
5. Napominjem da sam filter za gorivo menjao pre nego sto su poceli problemi, da je od ugradjivanja plina auto odlicno isao i na plin i na gorivo cak je na plin isao bolje!
6. Zvali me posle iz servisa i rekli da je mozda ipak filter za gorivo iako je nov….
Ali vise nisam bio siguran u njihove eksperimente i nista nisam poduzeo.

ISKRENO MOLIM SVAKOG KO IMA BILO KAKVU IDEJU ZA RESENJE MOG
PROBLEMA DA MI SE STO PRE JAVI. POMOC POTREBNA STO PRE JER SAM OCAJAN.
ZELJKO ZIVKOVIC

Moli se korisnik da ne ostavlja svoj e-mail a tek ne broj mobilnog telefona javno.



[Ovu poruku je menjala cicika dana 20.03.2006. u 12:12 GMT+1]


Ima sam slican problem skoro,sa golfom 1,pumpu sam prvo proverio ,ok je bila ,pa dizne i one ok,....i na kraju se ispostavilo da se napravio "cep",u crevu sto ide do pumpe(dovod goriva),verovatno zato sto sam ga slabo vozio na benzin ,pa se skupio sljam u rezervoaru......i na kraju dosao majstor otpusio crevo i sve radilo kao pre!
boyyyyyyyyy
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: neobican problem sa radom na benzin! help!

[ Pregleda: 7847 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.