Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mesanje kanala na kablovskoj

elitemadzone.org :: TechZone :: Mesanje kanala na kablovskoj

[ Pregleda: 4518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.78.eunet.yu.



Profil

icon Mesanje kanala na kablovskoj24.02.2006. u 18:59 - pre 220 meseci
Posto nisam nasao odgovarajuci forum a kds je ujedno i isp postavicu ovde sledece pitanje:Vec neko vreme sam primetio da mi se na TV-u mesaju signali kablovskih kanala sa spoljnim signalima.Sad pitanje je sa cime poboljsati izolaciju kabla dovoljno da ne hvata smetnje od jacih zemaljskih kanala(RTS...) i da li je to uopste moguce?Unapred hvala
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

buljko
Član broj: 77384
Poruke: 4624
213.244.208.*



+5 Profil

icon Re: Mesanje kanala na kablovskoj24.02.2006. u 20:09 - pre 220 meseci
To sta se sa cime mesa i gde je krivac, nije lako dokuciti na kablovskoj. Nikakva izolacija nece pomoci jer smetnja ne dolazi tako. Ili je neko spojio svoju zemaljsku antenu sa kablovskim sistemom pa posle prvog pojacavaca rsum... ili je neki pojacavac na liniji podivljao, ili su nejednaki nivoi kanala, ili... moze biti sto razloga no, ako se kao smetnja pojavljuju zemaljski kanali onda je najverovatniji uzrok ono prvo. Obicno neko, zeleci da prati neki lokalni program koji nema na kablovskoj, spoji svoju zemaljsku antenu sa kablovskim sistemom i eto problema pogotovu ako je signal te lokalne stanice jak.
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.47.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Mesanje kanala na kablovskoj24.02.2006. u 21:59 - pre 220 meseci
Hvala ali nije to u pitanju,dolazili su iz KDS-a i rekli da nista ne mogu jer se nalazim na velikoj visini pa imam jak prijem signala(pr.kds emituje sinemaniju na c45 a RTS-ov predajnik emituje prvi kanal na istoj frekvenciji te dolazi do do smetnji koje se mogu u zavisnosti od kanala umanjiti pomeranjem kabla od kablovske).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Mesanje kanala na kablovskoj

[ Pregleda: 4518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.