Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8328 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 21:44 - pre 221 meseci
Dragi moji i drage moje,

Ako niste znali zašto plaćate pretplatu na RTS, sada ćete videti:

Danas se u Vibilia clippingu pojavio oglas za tender:

http://www.vibilia.co.yu/engle...enderi0308/17polocr_070206.htm

Evo samo naslova:

Javno preduzece

Radio televizija Srbije

Beograd, ul. Takovska br. 10,

oglasava

JAVNI POZIV

prikupljanje ponuda u otvorenom postupku za


NABAVKU KOZMETICKIH PROIZVODA

za poklon zaposlenim zenama za 8. mart


za 2006. godinu


Ako vas mrzi da čitate: radi se o nabavci 1990 poklon-paketa za radnice RTS-a i to u neto vrednosti od 1690 dinara(čitaj 20€), bez PDV-a. Dakle, 40.000€!!! Ljudi AMAN, ALO, za koga bre ja da kupujem poklone... ovo nema nigde....
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

malisha
Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 21:50 - pre 221 meseci
ja ionako ne placam taj namet na vilajet... tako da zene RTS-a od mene mogu samo dobiti...



osmeh naravno
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 22:22 - pre 221 meseci
Strasno!!! Ja ti predlazem da das ovo u novine, da vidis kako ima odmah da smanje vrednost poklona sa 1695 dinara na jedno 200-300 dinara!!
Odmah sad na blicov sajt i nudi glavnom uredniku, mozda i zaradis neku kuntu :D
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 08.02.2006. u 23:23 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 23:06 - pre 221 meseci
Razmisljao sam o tome, hakinen, ali mrzi me, idi ti slobodno posalji
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 23:10 - pre 221 meseci
Citat:
ja ionako ne placam taj namet na vilajet

Kako to?! Ajde objasni i meni da i ja ne placam.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 23:10 - pre 221 meseci
Pošto smo svi videli da RTS za svoje vesti sakuplja razne informacija koje im pristižu u mailbox, ili koje pročitaju na netu, baš se pitam da li će i ovo objaviti u drugom dnevniku...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 23:22 - pre 221 meseci

Citat:
Kako to?! Ajde objasni i meni da i ja ne placam.


Lako, kada dobiješ račun za struju, platiš samo onaj deo za struju, ali tačan iznos. Onda oni, kada obračunavaju uplate, prvo skidaju dug za struju, pa ako ostane od uplate skidaju za pretplatu.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...08.02.2006. u 23:37 - pre 221 meseci
A moj cale se danas zeznuo pa uplatio celih 170 din. vise. Stvarno nije normalan! A lepo sam mu govorio da saceka da stigne obracun.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 01:31 - pre 221 meseci
Citat:
kada obračunavaju uplate, prvo skidaju dug za struju, pa ako ostane od uplate skidaju za pretplatu.

A šta se dešava ako svaki mesec uplaćujem manje od iznosa na računu i dug se gomila? Po toj logici nikad ne bi naplatili TV pretplatu jer za nju nikad nema dovoljno na računu
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 09:46 - pre 221 meseci
Citat:
hakinen: Strasno!!! Ja ti predlazem da das ovo u novine, da vidis kako ima odmah da smanje vrednost poklona sa 1695 dinara na jedno 200-300 dinara!!

Hehe, vrednost poklona verovatno i jeste 200-300 dinara, samo što se verovatno našao neki "prijatelj" koji isti RTSu prodaje za 1695 din (znate kako to već ide).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 09:54 - pre 221 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Pošto smo svi videli da RTS za svoje vesti sakuplja razne informacija koje im pristižu u mailbox, ili koje pročitaju na netu, baš se pitam da li će i ovo objaviti u drugom dnevniku... :D


Ako neko još nije video uživo, link za download je na kraju poruke u temi dole ;)

http://www.elitesecurity.org/tema/160110

 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
212.62.58.*



+2 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 10:01 - pre 221 meseci
a bolje mozda da pogadjamo koja je sad na redu domaca serija kojom ce da nas ubijaju?mozda "bolji zivot" ili je to vec bilo....hmmm...stvarno je velika dilema....
jel stvarno funkcionise ono sa placanjem samo racuna za struju?
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 10:05 - pre 221 meseci
Citat:
Cileinteractiv: A šta se dešava ako svaki mesec uplaćujem manje od iznosa na računu i dug se gomila? Po toj logici nikad ne bi naplatili TV pretplatu jer za nju nikad nema dovoljno na računu :D


Mislili su oni i na to. Reci mi sta radi komunalno kada neces da placas odnosenje smeca? Odmah ima da se pokrenu tuzbe i sl. stvari. Samo ako je politicka volja da se to istera naplatice ti i za pumpu i za bicikli.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 13:54 - pre 221 meseci
znate kako, rts moze da radi sa svojim parama sta hoce, ma nesto ne cuh da neko proziva poslanike koji su usvojili pomenuti zakon?!
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 20:09 - pre 221 meseci
Jeste off-topic i zvuči sebično, ali moram da kažem: tako sam srećan što POBEGOH. I to tik pre još jednog nameta na zdrav razum :-(
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 20:14 - pre 221 meseci
Citat:
znate kako, rts moze da radi sa svojim parama sta hoce, ma nesto ne cuh da neko proziva poslanike koji su usvojili pomenuti zakon?!


Ne moze! RTS je javni servis a ne privatno preduzece i finansira se parama gradjana.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...09.02.2006. u 23:45 - pre 221 meseci
E ovo je samo takav crnjak ,verovatno ovo i nije najgori primer na sta se trose pare gradjanja ali je barem ocigledan .
 
Odgovor na temu

tact
Djordje Petrovic
Tact Audio
Beograd

Član broj: 73838
Poruke: 66
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...10.02.2006. u 09:57 - pre 221 meseci
Proverena informacija je da EPS prvo namiruje svoje potrebe, a ono sto preostane se salje RTS-u. Ako dosta ljudi ne placa pretplatu, mislim da bi uspela akcija ukidanja pretplate. Oni ne mogu tuziti pola drzave!!!
Drugo, kakav je to javni servis gradjana? Moze se reci da je javni servis Beograda.(Beogradsko pre podne, Beogradsko popodne...) Ja nista nisam cuo sta se desava u Sapcu ili Kikindi.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...10.02.2006. u 10:14 - pre 221 meseci
Ustavni sud Srbije


Parlament da razmotri ustavnost plaćanja pretplate


Beograd - Ustavni sud Srbije odlučio je juče da Skupštini Srbije uputi na razmatranje predlog za ocenu ustavnosti odredaba Zakona o radiodifuziji koje su u vezi sa plaćanjem pretplate Radioteleviziji Srbije.
Skupštini je za dostavljanje odgovora ostavljeno 60, umesto uobičajenih 30 dana, jer parlament ne zaseda. Demohrišćanska stranka Srbije i Građanski savez Mađara iz Sente predložili su da Ustavni sud donese "privremenu meru" kojom će biti obustavljena primena Zakona o radiodifuziji do donošenja konačne odluke, jer su smatrali da odredbe o plaćanju pretplate nisu u skladu sa Ustavom Srbije. U predlogu za ocenu ustavnosti navedeno je i da je neustavno plaćanje pretplate po osnovu posedovanja električnog brojila, nezavisno od posedovanja televizora kao i od toga da li građani koriste televizore. Ukazano je i da je neustavna naplata pretplate preko javnog preduzeća koje vrši drugu delatnost, odnosno preko "Elektroprivrede Srbije". Beta

Citat:
Slobodan Mišković: Ne moze! RTS je javni servis a ne privatno preduzece i finansira se parama gradjana.


Citat:
dmauka: znate kako, rts moze da radi sa svojim parama sta hoce, ma nesto ne cuh da neko proziva poslanike koji su usvojili pomenuti zakon?!


Znaci kada te ujede pas ti ces da tuzis psa a ne vlasnika?? bas svasta...hajmo ovako : da li bi RTS mogao da naplati bilo sta bilo kome da nije donet zakon?

RTS - javni servis (???)
Skupstina - zakonodavno telo (donosi zakone koje MORAS da postujes, ukoliko ne zelis da se suocis sa zakonskim posledicama)

prilicno jednostavno?! :)
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...10.02.2006. u 10:21 - pre 221 meseci
Citat:
tact: Proverena informacija je da EPS prvo namiruje svoje potrebe, a ono sto preostane se salje RTS-u. Ako dosta ljudi ne placa pretplatu, mislim da bi uspela akcija ukidanja pretplate. Oni ne mogu tuziti pola drzave!!!
Drugo, kakav je to javni servis gradjana? Moze se reci da je javni servis Beograda.(Beogradsko pre podne, Beogradsko popodne...) Ja nista nisam cuo sta se desava u Sapcu ili Kikindi.


Ovo za EPS je tacno ali se opet svodi na to da ako sistem hoce nesto da ti naplati on ce to da ti i uradi, kroz takse, poreze, akcize .... Znaci mozemo ukinuti pretplatu ali sam siguran da ce naci drugi nacin da izvuku tih 300 din.

Kada smo kod nase uredjene drzave, koliko placate grejane po kvadratu u BG? Koliko se to placa u NS-u ili recimo u Zrenjaninu. Razlike su drasticne! Jer ako bi neko podigao grejanje u BG-u ode vlada u q**ac a za ostalo pucanstvo nam puca malopre spomenuti organ, neka zive po realnim cenama kada vec ne zive u BG-u.

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako niste znali zašto plaćate pretplatu RTS-u...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8328 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.