Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13098 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 12:37 - pre 221 meseci
Danas sam bio u posti u Zemunu i rekli sumi da nemogu da posaljem narezane dvdove. Kako to da odradim?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 12:53 - pre 221 meseci
Odes ponovo u postu i trazis da ti objasne zasto ne mozes da posaljes diskove. i tako u krug dok ne posalju jer nemaju osnova da ti odbiju slanje paketa.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 13:08 - pre 221 meseci
koliko se secam nema propisa kojim se zabranjuje slanje narezanih dvd-ova (kazes sluzbenici da su u pitanju dvd-ovi za ometanje policijskih laser aparata za merenje brzine. na njima je narezana posebna mantra koja pospesuje ometanje policajca)

Ono sto me zanima jeste druga strana, koliko su staljene provere posiljki, sadrzaja dvd-ova, legalnosti istog ...
tj ako posaljem 14 dvd sa piratskim sadrzajem filmovi, mp3, programi u belgiju ili vec gde ..
koja je verovatnoca da uskoro nece neko sa osmehom na licu i papirom u ruci da zakuca na moja ili vrata primaoca posiljke.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 13:19 - pre 221 meseci
Mislio sam da saljem cd po cd iz razlicitih posti
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 13:40 - pre 221 meseci
Nemaju oni pravo da ti proveravaju sadrzaj DVD-jeva sve dok nemaju osnovanu sumnju da je na njima nesto nelegalno.

Ako ti pregledaju DVD-eve i nadju nesto nelegalno a pritom na sudu ne pokazu koje su cinjenice dovele do toga da ti proveravaju DVD-eve ceo slucaj pada u vodu zbog narusavanja privatnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.nero.com.



+7169 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 14:23 - pre 221 meseci
Citat:

Danas sam bio u posti u Zemunu i rekli sumi da nemogu da posaljem narezane dvdove. Kako to da odradim?


Trazi ime i prezime radnice, onda sefa - onda ime i prezime sefa, i napismeno da ti napise da ne zeli da posalje DVD-ove.

Onda se zali odgovarajucem inspektoratu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8258.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 14:29 - pre 221 meseci
posalji nekom autobuskom linijom. Njima je bitno samo da nije droga...
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 14:41 - pre 221 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Nemaju oni pravo da ti proveravaju sadrzaj DVD-jeva sve dok nemaju osnovanu sumnju da je na njima nesto nelegalno.

Ne bih se slozio sa ovim. Svi paketi koji se salju u inostranstvo se salju na pregled carinskoj sluzbi. Po potrebi, placa se carina prema vrednosti posiljke. Kako mislis da carinik odredi vrednost DVD-a ako ne zna sta je na njemu snimljeno?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.nero.com.



+7169 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 15:17 - pre 221 meseci
Citat:
pctel
Svi paketi koji se salju u inostranstvo se salju na pregled carinskoj sluzbi. Po potrebi, placa se carina prema vrednosti posiljke. Kako mislis da carinik odredi vrednost DVD-a ako ne zna sta je na njemu snimljeno?


Izvini, pctel... ako je pitanje glupo, ali kakvu to carinu placas kad izvozis DVD-ove iz zemlje?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 16:23 - pre 221 meseci
DVD se tretira kao stampani materijal i ne podleze carinskom pregledu (kao ni knjige) osim ako nije kolicina koja se izvozi samo zbog medijuma.

Inace, carinu u svim zemljama na svetu placaju primaoci posiljke i ne odredjuje se cena po vrednosti materijala narezanog na disk.
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8256.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 16:53 - pre 221 meseci
nnn, a sta ti je narezano na DVD ?

Paket se mora pokazati i zapakovati u posti i to nema veze sa tim da li saljes u inostranstvo. Carinu placa onaj ko prima paket, ako paket dolazi iz inostranstva.

Ti se mozda ljutis na pravila, ali zamisli da nije tako:

- ljudi bi sami sebi slali drogu
- sta ako je u paketu bomba
- sta ako je na DVD piratski softver koji primaoca u Belgiji moze da dovede pod udar zakona ?
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.nero.com.



+7169 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:05 - pre 221 meseci
Citat:

- sta ako je na DVD piratski softver koji primaoca u Belgiji moze da dovede pod udar zakona ?


Prvo, kao sto McKracken rece - DVD-ovi su stampani materijal, i ne pregledaju se analiziranjem sadrzaja, vec vizuelnom inspekcijom sadrzaja paketa koja je skroz normalna stvar za medjunarodne pakete.

Drugo, za sadrzaj paketa odgovara posiljaoc - i u svakoj normalnoj zemlji (pa i Srbiji) prilikom slanja paketa u inostranstvo popunjavas medjunarodnu carinsku deklaraciju i posti dajes na uvid svoje licne isprave koje se pohranjuju u kompjuter.

Negde na tom parcetu papira pise da ti, imenom i prezimenom, garantujes da je sadrzaj paketa bas onaj koji si napisao, tako da ako nesto jeste ilegalno, znaju kome da se obrate.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:06 - pre 221 meseci
Na DVDovima se nalazi star trek voyager. Ali u principu to je nebitno. Meni je covek u posti rekao da je zabranjeno slanje rezanih cdova bilo kakve vrste.
Citat:
Vostoki: nnn, a sta ti je narezano na DVD ?

Paket se mora pokazati i zapakovati u posti i to nema veze sa tim da li saljes u inostranstvo. Carinu placa onaj ko prima paket, ako paket dolazi iz inostranstva.

Ti se mozda ljutis na pravila, ali zamisli da nije tako:

- ljudi bi sami sebi slali drogu
- sta ako je u paketu bomba
- sta ako je na DVD piratski softver koji primaoca u Belgiji moze da dovede pod udar zakona ?


Pa dobro saljem cdove nesaljem ni bombu ni drogu. A i taj u Belgiji zna sta mu saljem.
A on je meni u ponedejak poslao 10tak dvdova iz belgije bez problema.

[Ovu poruku je menjao nnn dana 24.01.2006. u 18:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:07 - pre 221 meseci
Samo jos nesto
Mislim kakav je to nacin sta ako na primer hocu da posaljem cd sa slikama rodjacima u nemackoj?
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8256.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:11 - pre 221 meseci
pa ako je rekao da se ne salje verovatno da ima propis. Ne znam odakle pretpostavka da on to eto nece.

Proveri na vise mesta, samo ne bih ja bas zvao inspektore i kod nas su poceli da zatezu...





SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:14 - pre 221 meseci
A kakva bi bila situacija da covek enkriptuje rar fajlove koji sadrze recimo te epizode?
Da li su tamo negde (gde vec salje),ili bilo gde drugde toliko dokoni da razbijaju zastitu na disku da bi videli sta sadrzi?
Cisto da se ne bi smarao sa mogucim posledicama zbog sadrzaja diska.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 17:52 - pre 221 meseci
A oce da razbiju zastitu al juce kad stavim password Qj7_kZ1@Fx7a trebace im 12 godina da ga razbiju :-)
Salu na staru to nije losa ideja probacu sutra da posaljem jedan cd iz poste kod starog merkatora pa ako prodje poslacu sve po jedan.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 19:24 - pre 221 meseci
Citat:
pa ako je rekao da se ne salje verovatno da ima propis. Ne znam odakle pretpostavka da on to eto nece.



1. Nije verovatno da ima propis, vec sluzbenici ne znaju ili ih mrzi da propise procitaju
2. "oni nece" nije pretpostavka vec cinjenica jer ne postoji nikakva zabrana slanja rezanih diskova

3. "Oni nece" je nesto sto sam mnogo puta video i sve dok nisam trazio da mi daju tacno na osnovu kog clana zakona nece da mi posalju disk i trazio pune podatke za tuzbu nisu "hteli" pa su odjednom procitali zakon i videli da nema nikakvih prepreka.


Salterski sluzbenici su jedan od opasnijih oblika zivota i ne smes da dozvolis da budu superiorni (iako su obicno u krivu). Ako im dozvolis, onda nikada nista neces uraditi nigde.
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8256.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 22:49 - pre 221 meseci
nnn, ne gubi vreme. Nece ti ga tako otpremiti.

Poslusaj ti bolje McKrackena i Dimkovica i idi sutra i sve im $^%$^ po spisku.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?24.01.2006. u 23:18 - pre 221 meseci
Citat:
nnn:A on je meni u ponedejak poslao 10tak dvdova iz belgije bez problema.


jel se neko seca "ubuntu afere"? mada je to, verovatno, jos uvek aktuelno...
narucio sam 10 x86 i 10 x86-64bit Ubuntu CD-ova, i nisu hteli da mi ih daju... objasnjenje iz Glavne poste (kod zeleznicke) u Beogradu je bilo da su mi mnogo diskova poslali (???) i da mi treba neka potvrda od neke firme itd... (blabla, whatever), a bas sam se ponadao da podelim diskove drugarima...

odem kuci i narucim po 2 diska, stignu posle 15 dana bez problema, postar doneo na vrata...

bagra je to... sad mi krivo sto se nisam borio... sad cu da narucim 50 diskova, pa da im napravim charlamu kad stignu... "heads will roll"
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da posaljem 14 dvd u belgiju?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13098 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.