Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prestati pušiti??

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako prestati pušiti??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18949 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

T-Jay
Pula

Član broj: 41739
Poruke: 243
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 01:11 - pre 223 meseci
problem je sljedeći:
cijeli 7 i 8. mjesec sam pušio travu i samson (duhan)
od 1.9. više ne pušim travu..lako sam se skinuo..
problem je ostao duhan..
svaki dan smotam jedan samson navečer prije spavanja..po danu nikad ne pušim..ne pušim ni cigarete.
skonato sam da ne mogu prestati pušiti iako ne pušim puno..po dano je ok..nemam ni želju al navečer me nešto vuče da smotam i pušim..jednostavno ne mogu prestati..

ima neko ideju kako da prestanem?
--BRATSTVO I JEDINSTVO---
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 02:08 - pre 223 meseci
a da ... tako smo se lako skinuli sa trave .. a problem nam je samson ... ja kad spojim tri dana trave ..imam veliki problem da stanem ...

sta da ti kazem ... uvece kad smotas "samson" prepolovi ga ...pola baci ...pola zapali ... ili zalepi one nikotinske flastere ... ili sakri upaljac ... ili nemoj da spavas ...ili prijavi se za velikog brata ..

svaka cast ako si prestao sa travom ... to je za pohvalu ...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 06:25 - pre 223 meseci
Ustani ujutru dva sata ranije i lezi uvece dva sata ranije tj. pre nego sto ti dodje vreme za samson.

OK, ovo je bilo poluozbiljno, ali star je jednostavna - ako neces, ti nemoj. Ako ne mozes da se uzdrzis, zaboravi, nisi dovoljno jak karakter i nece ti pomoci nista drugo osim mozda nenamerne fizicke izdvojenosti (ostanes na nekom ostrvu posle brodoloma i sl.).
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 06:41 - pre 223 meseci
Boze!
Nema tu pomoci, moras bit covijek sa jakom voljom ili nista od toga.

Mozda da se ubijes, ko zna mozda prestanes...
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 10:43 - pre 223 meseci
@T-Jay: pusio si duvan dva meseca i ne mozes da prestanes??!?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 14:11 - pre 223 meseci
Ako je samo taj jedan srolani samson u pitanju, ja ne vidim u cemu je problem...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 14:23 - pre 223 meseci
Citat:
Fuzz: Ako je samo taj jedan srolani samson u pitanju, ja ne vidim u cemu je problem...


i ja se slazem sa ovom konstatacijom...ali ipak mislim da na kraju laki pusaci kao sto si ti nikad ne prestanu dok tezima se sve to smuci i nikad vise ne zapale cigaru(dobro,mnogo je vise onih koji nikad ne prestanu)....inace ja sam bio tezi pusac 1-1.5 kutija dnevno + marihuana + alkohol,znaci tesko unistavanje organizma...ponekad zapalim dzoint i toga nemam nameru da se odvikavam,flase piva ili vina takodje dok cigaretu nema sanse vise da zapalim u zivotu....kupio sam jedan lek koji se zove ZYBAN,vrlo je efikasan,kupi i neces se pokajati.malo je skupljji i pije se dve nedelje i normalno pusi a onda odredis jedan dan u drugoj nedelji uzimanja leka za prestanak pusenja.zavisi kako ces reagovati na lek.moje iskustvo je to da nisam imao bas ni jednu krizu,bukvalno kao da nikad nisam zapalio cigaretu.terapija se prepisuje na dva meseca a kod mene nije bilo potrebe za drugi....probaj sa tim sta da ti kazem,mada ti u sustini i nisi tezak pusac.
 
Odgovor na temu

T-Jay
Pula

Član broj: 41739
Poruke: 243
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 19:06 - pre 223 meseci
znam da nisam teži pušač...nekad pušim jedan samson i po 2-3 dana..al bitno je to što svaki dan zapalim...
nije to ni financijsko opterećenje...jednu vrećicu samsona sam pušio 2 mjeseca...ali zbog sebe želim prestati...
par puta sam uspio da ne pušim 1 dan...uglavnom tako da sam ranije zaspao..
probat ću s tim ljekom...možda mi se posreći..
nije da mene pukne neka kriza nego..imam feeling kao da mogu prestat pušit bez problema i onda si mislim "jedan samson-ništa strašno"
travu ssam bez problema pustio..imam u sobi 50g..i nemam niželju da smotam..
jel imo neko dobra iskustva s nikotinskim flasterima? kolko sam ja čuo kažu da su za ku*ac
--BRATSTVO I JEDINSTVO---
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 19:16 - pre 223 meseci
Citat:
...problem je ostao duhan...


Shvacam ja tebe, navika je stecena i tesko je se otarasiti (pogotovo takve), ali velika volja i stjecanje druge (dobro) navike (koja bi zamjenila postojecu) bi bilo dobro da se skines sa toga... ili lupaj po necemu - radi nesto sto ce ti odvratiti misli od duhana...

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 05.11.2005. u 20:30 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

BigHakuna

Član broj: 29465
Poruke: 197
*.emirates.net.ae.



+1 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 21:44 - pre 223 meseci
Ovo je 100% resilo problem kod par mojih drugara:

http://www.tabex.net/

... ja sve kao nesto cekam, sutra cu ... poceti, sutra :(
...
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.apalink.co.yu.



Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 22:15 - pre 223 meseci
A sta je to "samson"??? Nisam pusac, pa ne znam...
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??05.11.2005. u 22:54 - pre 223 meseci
Citat:
simor: A sta je to "samson"??? Nisam pusac, pa ne znam...


duvan za motanje
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 01:55 - pre 223 meseci
Citat:
ostanes na nekom ostrvu posle brodoloma

Pa ne verujem da ce mu to pomoci, jer tamo ima gomila neke trave, lisca, sena a sve to moze da se pusi. Rekao bih jos nesto ali da mi ne obrisu Mundiri poruku.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 06:17 - pre 223 meseci
Uzmi i popusi kesu Samsona za vece, naredna tri dana nece ti pasti na pamet da pridjes duvanu, ujedno toliko traje i fizicko skidanje sa nikotina...
Ja sam ostavio pusenje kad mi se zgadilo, a zgadilo mi se kad sam tako prepusio da sam doslovno 'teo da umrem jutro posle... srecno.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 11:14 - pre 223 meseci
Ima neko savet za ostavljanje trave (par dzokavaca dnevno 3 godine)?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 12:08 - pre 223 meseci
Citat:
Floyd: Ima neko savet za ostavljanje trave (par dzokavaca dnevno 3 godine)?


e,a mozes li mi reci da li si primetio neke nus pojave kao rezultat toga sto prakticno tri godine nisi bio strejt?znam par ljudi koji rade upravo to,a oni nemaju volje da zive,da zavrsavaju skole,da rade,neuredni su,zapusteni....sve zavisi od coveka do coveka ali sto je mnogo-mnogo je.ja povremeno popusim dzoint,nikako svaki dan po ceo dan,moze mnogo lose da se odrazi na psihu...
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 12:17 - pre 223 meseci
Ima. Jednostavno kazes sebi necu. Pomaze. Jednostavno kada te neko ponudi ti reci necu. Jeste malo cudno ali samo je stvar navike. Nije tesko prestati kao sa duvanom. Znaci, ako pusis tri godine po par komada dnevno, verujem da je davno prestao onaj pravi rad, i ostao samo stond posle varenja?
Naviknes se, radis nesto drugo. Psihicka zavisnost.

Ili, kad se istripujes da imas neku opasnu bolest od nje, prestaces sam iz straha.
Ne mozes ti da prestanes ako neces, moras imati jak karakter. Bolje je bez nje. Veruj mi. I zrdavstveno i novcano {sem ako ne dilujes}.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 12:22 - pre 223 meseci
Citat:
biotech: e,a mozes li mi reci da li si primetio neke nus pojave kao rezultat toga sto prakticno tri godine nisi bio strejt?znam par ljudi koji rade upravo to,a oni nemaju volje da zive,da zavrsavaju skole,da rade,neuredni su,zapusteni....sve zavisi od coveka do coveka ali sto je mnogo-mnogo je.ja povremeno popusim dzoint,nikako svaki dan po ceo dan,moze mnogo lose da se odrazi na psihu...

Uvek postoje nuspojave. Fizicke ili psihicke. Fizicke manje vise, zajebane su, ali psihicke te onemogucavaju da normalno funkcionises u drustvu.
Povuces se u sebe, nista te ne interesuje, sve te mrzi, samo te ne mrzi da se iscimas za gandzu. Svadjas se sa ortacima, odvajas se od realnosi, samujes sa zelenom drugaricom, i lepo ti je. Kada izadjes u drustvo, ne znas o cemu da pricas, mrzi te, sedis kao panj. Ne svi, ali na 85% ljudi utice tako, bar u mojoj okolini.
Ono sto si napisao gore je skroz tacno.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 13:13 - pre 223 meseci
ma na neki nacin sam prosao kroz to,a isto tako mislim da je mnogo pogubnije za klince (osnovna skola pogotovu) jer marihuana moze potpuno da im izmeni licnost,i to u vecini slucajeva na gore...mozda ce neko reci da sam lud ako kazem da je marihuana generalno dobro stvar ako se koristi umereno i to tek od neke dobi kada moze da se smatra da je licnost donekle formirana,npr kad krenes na fax :-)
ovo sve govorim jer sam pratio razvoj malog burazera od tetke i faze kroz koje je prolazio kada je poceo da se druzi sa malo starijim likovima od sebe,da pusi vutru i tako to.nisam mogao da ga prepoznam,trasformacija od normalnog klinca do dugokosog,kurcevitog,nemoj-da-vam-svima-jebem-kevu-jer-sam-ja-kul-lik moonstruma u kaubojkama i maskirnim pantalonama sa pljugom u ustima i stavom : "sta ce meni skola,vidi kako se zivi u zemlji...." me smorila nacisto,ali klinci su klinci,nista im nemozes objasniti....
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Kako prestati pušiti??06.11.2005. u 14:15 - pre 223 meseci
Citat:
biotech: e,a mozes li mi reci da li si primetio neke nus pojave kao rezultat toga sto prakticno tri godine nisi bio strejt?znam par ljudi koji rade upravo to,a oni nemaju volje da zive,da zavrsavaju skole,da rade,neuredni su,zapusteni....sve zavisi od coveka do coveka ali sto je mnogo-mnogo je.ja povremeno popusim dzoint,nikako svaki dan po ceo dan,moze mnogo lose da se odrazi na psihu...


Pa normalno da ima kad si nadrogiran. Mislim, predje ti u naviku, lakse podnosis (lakse se snalazis dok si navaren), ali jebem mu mater, ipak si nadrogiran. Tacno da nije uzbudljivo kao ranije, ali THC je THC. Meni je cudno sto drugi ne primecuju.. U svakom slucaju, pitao sam, jer bi sad vec stvarno voleo da ostavim travu pa reko mozda neko ima korisne savete. Znam kad sam pauzirao radio sam stvari kao trcanje i basket sto mi je puno pomoglo sto se tice nervoze i svega ostalog sto ide kad ne pusis par dana ili par nedelja. Znaci takve stvari me zanimaju...

Citat:
Povuces se u sebe, nista te ne interesuje, sve te mrzi, samo te ne mrzi da se iscimas za gandzu. Svadjas se sa ortacima, odvajas se od realnosi, samujes sa zelenom drugaricom, i lepo ti je. Kada izadjes u drustvo, ne znas o cemu da pricas, mrzi te, sedis kao panj. Ne svi, ali na 85% ljudi utice tako, bar u mojoj okolini.


Nije to od trave. Meni je sasvim lepo kad sam navaren u drustvu. Svi se smejemo, lupetamo gluposti (navareni oni ili ne), ako sam dobro raspolozen, super mi je. Ako sam lose raspolozen, onda je bedara, ali to je stvar vere, ne trave.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako prestati pušiti??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18949 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.