Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krivolov (smesna verzija) :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Krivolov (smesna verzija) :)

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Krivolov (smesna verzija) :)30.08.2005. u 17:18 - pre 227 meseci
Zbog "ubistva" svinje na sud
30. avgust 2005. | 16:59 | Izvor: B92
Kuršumlija -- U Opštinskom sudu u Kuršumliji počelo je suđenje novinarki agencije Beta i B92 Ljiljani Danilović zbog ubistva divlje svinje.


Ko je koga udario: Divlji vepar


Naime, nju je tužilo lovačko udruženje Soko, jer smatraju da je počinila krivolov kad je u decembru na magistralnom putu Niš – Priština, svojim automobilom naletela na divlju svinju i usmrtila je. U decembru prošle godine, novinarka Ljiljana Danilović imala je nesvakidašnju saobraćajnu nesreću zbog koje se danas i našla na optuženičkoj klupi.

“Kolega i ja smo se kretali na magistralnom putu Niš-Priština prema Merdaru. Kretala sam se dozvoljenom brzinom, međutim, divlja svinja je izletela iz šume i udarila je u auto. Mi smo zadobili lakše telesne povrede. Policija je bila, izvršili su uviđaj i ustanovili da ja nisam kriva. U zapisniku policije stoji da je zapravo svinja udarila moj auto, a ne ja autom svinju”, kaže Ljilja Danilović.

Međutim, lovačko udruženje Soko traži da Liljana Danilović plati 220 hiljada dinara, na ime vrednosti usmrćene divljači. Oni ističu da je u krivolovu uništen kapitalac sa trofejnim kljovama od 100 do 109.99 CIC poena i da neće odustati od zahteva za nadoknadu štete.

Sa druge strane Lijljana Danilović podnela je tužbu protiv ovog lovačkog udruženja, kojom zahteva da nadoknade štetu od 223 hiljada dinara, koliko je procenio veštak, zbog uništenog automobila, budući da se izjašnjavaju kao vlasnici ubijene divlje svinje: “Ono što najviše zbunjuje u celoj ovoj situaciji je to što sam ja od odeljenja za saobraćajne prekršaje iz Kuršumlije dobila rešenje u kojem stoji da sam ja 'odgovorna zato što sam upravljala motornim vozilom marke Fiat Tipo i udarila svinju'. Svinja je bežala pred krivolovcima, tako sam ja kasnije saznala. Koliko imam informacija, ove godine je na teritoriji Kuršumlijske opštine u krivolovu ulovljeno oko 300 divljih svinja a ovo je jedina tužba za, kako oni kažu, krivolov. Međutim, u Zakonu o lovstvu, magistralni put ne može da bude lovište, već 200 metara sa jedne i druge strane ne pripada lovištu. Nije postojalo nikakvo obeležje da je tu rezervat, da postoji bilo kakva opasnost od divljači. Očekujem da će sud uzeti u obzir ovu činjenicu.”

Suđenje se nastavlja 26. septembra, kada će se spojiti obe tužbe i pozvati očevidi i veštaci. Veštak za štetu na kolima kao i veštak za utvrđivanje trofejne vrednosti kapitalca.

-------------------------------------------------------

Ja mislim da sam upao u neki gadan trip... Ali sam se ismejao do suza )
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)30.08.2005. u 17:22 - pre 227 meseci
Citat:
mkdsl: U zapisniku policije stoji da je zapravo svinja udarila moj auto, a ne ja autom svinju”, kaže Ljilja Danilović.


Ajooooj bože dragi hahahaahahahahahahahahaha :D:D:D:D:D:D
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)30.08.2005. u 18:02 - pre 227 meseci
Jos jedan napad rezimskih elemenata na novinare b92, ovaj put preko specijalno uvezbanih divljih svinja. Delfini sa bojevim glavama, psi za koje je zavezan eksploziv, a sada i divlje svinje koje napadaju kola u pokretu.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)30.08.2005. u 22:40 - pre 227 meseci
Uhhh , zaznuto je ovo :) meni se desilo slicno sa jednim komsijinim prasetom .. mudjutim nesrecni roadkill :) je zavrsio bezbedno u mom gepeku i tu mu se izgubio svaki dalji trag ...mljac mljac

poz.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 13:43 - pre 227 meseci
Hehe lovci hoce malo da se okoriste posto su u pitanju sluzbena kola firme koja bi trebalo ipak dobro da posluje od svih reklama koje emituju na svojoj TV :-) Nema tu nista politicki, vec cist interes, a tuzbu bi pokusali mnogi u istoj situaciji jer postoji hipoteticka mogucnost da lovacko udruzenje dobije pare na "prepad"

Naravno, oni nemaju slucaj ni u ludilu, i sud ce sigurno prosiduti u njihovu stetu - magistralni put nije loviste, kao sto ni vozac automobila ne moze biti odgovoran ako ubije neku zivotinju koja je istracla ispred, a u okolini nije bilo odgovarajuceg putnog znaka kao upozorenje na divljac.

Sto se tuzbe te novinarke protiv udruzenja tice... e to stvarno nemam pojma, videcemo sta ce biti :-)

@edit -da... greska je sto roadkill nisu lepo strpali u gepek i napravili posle lepu zurku sa vecerom za goste :-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.08.2005. u 14:45 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 13:51 - pre 227 meseci
Znate kako u USA svako gazenje trofejne divljaci se pazljivo ispituje posto je tamo to razradjen sistem krivolova. Krivolovci ojacaju van i zalete se putevima kojima se krece divljac ponekad neko bude i sa puskom na zadnjem dijelu. I meni je zvucalo glupo, ali sam slusao krivolovca koji kaze da skoro svako vece poentiraju.

Nema veze sa ovim slucajem, ali je interesantno.

p.s. mislim mogao bi b92 da se otvori sa tricavih 2.5k eura, pare idu u dobre svrhe :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 13:54 - pre 227 meseci
U koje dobre svrhe, dobrostanja udruzenja lovaca? :-))

Ja sam za to da im daju pare samo ako su pojeli doticnu divlju svinju :-))


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 14:34 - pre 227 meseci
Citat:
Milos niks: Uhhh , zaznuto je ovo :) meni se desilo slicno sa jednim komsijinim prasetom .. mudjutim nesrecni roadkill :) je zavrsio bezbedno u mom gepeku i tu mu se izgubio svaki dalji trag ...mljac mljac
poz.

He he, najbolje je kada ti se desi sa divljim zecom, mnogo ukusno bre!
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 15:23 - pre 227 meseci
Citat:
He he, najbolje je kada ti se desi sa divljim zecom

A kakav jos zec postoji?Pitomi?Polupitomi?Extra divlji?
ZEC je samo zec,a ono sto se gaji po kucama i sto narod cesto pogresno zove zec nije ni z od zeca,vec vrsta zivotinja za sebe-ime joj je kunic!

[Ovu poruku je menjao kv66 dana 31.08.2005. u 16:24 GMT+1]
Calexico
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 17:03 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe lovci hoce malo da se okoriste...

Hehe, pa i novinarka hoce malo da se okoristi racunajuci da sudije moraju presuditi u njenu korist inace sa TV-a mesecima nece silaziti prica o neobjektivnom sudstvu u Srbiji:
Citat:
mkdsl: Lijljana Danilović podnela je tužbu protiv ovog lovačkog udruženja, kojom zahteva da nadoknade štetu od 223 hiljada dinara... upravljala motornim vozilom marke Fiat Tipo i udarila svinju'.
:-)

Svinja na pomenutom automobilu moze napraviti stetu od 223 hiljade dinara jedino ako auto totalno pojede i to ne samo auto nego i svu novinarsku opremu koja se nalazi unutra.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
213.244.208.*



Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 17:04 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U koje dobre svrhe, dobrostanja udruzenja lovaca? :-))

Ja sam za to da im daju pare samo ako su pojeli doticnu divlju svinju :-))
Ma za zurku u lovackoj vikendici, za 2.5k moze mnogo dobro da se napravi, ovi iz b92 bi se sigurno totalno drugacije transkulturalno proveli, a od reklama iz tog dokumentarca bi zaradili 2xvise :))

p.s. ili neka im kupe divljih parsica za 2.5k tako ce im dohakati ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 17:23 - pre 227 meseci
Citat:

Hehe, pa i novinarka hoce malo da se okoristi racunajuci da sudije moraju presuditi u njenu korist inace sa TV-a mesecima nece silaziti prica o neobjektivnom sudstvu u Srbiji:


Cek bre ko je ovde lud ;-) Ako je meni sve jasno iz ovog sto pise - lovci su prvo tuzili novinarku, a ona je odgovorila protiv tuzbom... mislim, za tu papazjaniju je ipak vise kriv onaj koji je to poceo - iako je jasno da tesko mogu da izvuku neku kintu od ovog.

Takodje je isto tako vrlo malo verovatno da ce novinarka dobiti te pare i sve postaje jedan cirkus...

Mada, ko ce ga znati, videcemo - bice to vrlo interesantna 2 sudska spora :)

Citat:

Svinja na pomenutom automobilu moze napraviti stetu od 223 hiljade dinara jedino ako auto totalno pojede i to ne samo auto nego i svu novinarsku opremu koja se nalazi unutra.


Mozda je svinja kapitalac i totalno havarisala auto i ostetila studijsku opremu :-))))))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 17:58 - pre 227 meseci
A gde je tu dusevna bol? Ispod 25 miliona ne treba ici....
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 18:43 - pre 227 meseci
Tacno , svinja je sigurno imala porodicu , decu itd . ....:) bez zezanja ima ljudi koji su izginuli u sudaru sa Jelenima i veprovima i sl.
Nego postoji nepisano srpsko pravilo da kada nesto koknes na putu ukoliko imas mogucnosti da nastavis put to ubacujes u gepek i razanj ukoliko je jestivo :) ima i jedan
bitan razlog ako vas zaustavi pandur pokazes mu gepek i neobjasnvas se mnogo zasto je krv na braniku i koga si udario . Ako covek postupi kao navedena novinarka moze samo to sto joj se desilo da ocekuje , meni bi taj komsija prosuo pricu
kako je to bilo vrhunsko prase , buduce nazime , pijetren itd i kako ja ne pazim gde vozim i ubijam neduzne prasice po putu i treba da mu platim za 10kg praseta 100 evra ( umesto 1700 din ) , s druge strane ja bi mogao da se
drzim da prasicima nije mesto na putu i da on treba da mi plati stetu na auto za branik i maglenku od 100 evra .. gde bi me najverovatnije oterao u p.m. ali sigurno je da bi se zakacio sa njim i bili bi obadvojica na vecoj steti nego ovako .

poz
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)31.08.2005. u 18:58 - pre 227 meseci
Sad si me podsetio, pre dve-tri godine vracam se iz BG-a za NS. Noc, magla i onako, bas skrnavo za voznju. U jednom trenutku, skontam da mi lik iz suprotnog smera ablenduje. Kontam, imam kratka svetla, pandure sam prosao i vozim dalje. Sledeci isto tako. Sad se vec nerviram. Sledeci lik ablenduje i pali poziciju. E tu se vec zesce istripujem, kao da li nesto dimi iz auta ili sta. I otpustim pedalu gasa. 100...90...i.....cudo...po sred autoputa po liniji, u susret mi trci konj. Lep, beo konj, kao iz price ispada iz magle. I ja ga promasim za mozda 30cm. I tako, vozim dalje i vicem `a u ku.ac..`. Ne mogu da verujem. E sad, sreca pa je sa mnom u kolima bilo jos troje ljudi inace bi se istripovao da sam odlepio. Stignem na naplatnu rampu, kazem liku, brate, znas ti da trci konj po autoputu...a on me gleda...kao konta vidi budalu...drogiran... Ma bez za.ebancije covece, konj trci po autoputu, skoro sam ga udario, neko ce poginuti. A on se smesi...I ja ga oteram u k... i nastavim dalje. I tako. Nema poente. Ili mozda zec je ok, svinja je za.ebana, ali pazite se konja.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Demian

Član broj: 13014
Poruke: 61
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Krivolov (smesna verzija) :)02.09.2005. u 02:05 - pre 226 meseci
Citat:
A gde je tu dusevna bol? Ispod 25 miliona ne treba ici....


Tacno ... ja bi vrishtao na slavama i svadbama u strahu ... omrshao bih zdravlje bi mi se ugrozilo. :)

Citat:

ali pazite se konja.


E vishe i necu da vozim.Konjski fantomi.Volim SRBIJU!

Sve bre moze kod nas ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Krivolov (smesna verzija) :)

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.