Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15621 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 11:24 - pre 228 meseci
post su ovi nashi sad presli i na "cimanje" fixnim telefonima ,a kad uvedu indentifilkaciju ,al ce onda da se razvale ,pa me zanima kakav je slucaj u drugim zemljama?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 11:30 - pre 228 meseci

ma to je nas glupi proizvod 100%

kako mrzam kad me cimaju....i to sa fixnim hahaha...to
je jos gluplje.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 11:35 - pre 228 meseci
pa mislio sam i na to ,ali cimanje tipa fix-fix ,kako samo znaju ko je ...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 12:40 - pre 228 meseci
ja mislim da je na balkanu opsteprihvaceno.
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 13:01 - pre 228 meseci
Pa kad neko ima dva meseca samo dinar kredita šta mu drugo ostaje sem da cima?
Ja sam prestao sa ovime, nervira me i postalo mi je smorno.
U razvijenim zemljama ako ti se priča sa nekim, zoveš pa pričaš. A ovde se preznajaš dok razgovaraš jer moraš da meriš vreme, haha.
Inače kada sam cimnuo jednog lika iz Indije mislio je da treba da me pozove jer kod njih to znači da hoćeš da budeš pozvan. Bilo mu je čudno kada sam mu saopštio da je cimanje iz čista mira uobičajeno ovde. Dakle, to je naš BREND
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 13:46 - pre 228 meseci
Citat:
lord Vader:
Inače kada sam cimnuo jednog lika iz Indije mislio je da treba da me pozove jer kod njih to znači da hoćeš da budeš pozvan. Bilo mu je čudno kada sam mu saopštio da je cimanje iz čista mira uobičajeno ovde.

Gde to ovde? U BG je takodje obicaj da ljudi koji hoce da pricaju sa nekim a nemaju kredita "cimnu" planiranog sagovornika pa ih ovaj pozove, mislim, ne vidim ni jedan drugi pametan razlog cimanja.
Zamisljam situaciju, ja se recimo vratim umoran sa posla i taman zaspim a neko me probudi cimanjem. Ja pozovem, pitam sta hoce, a on nista, kaze da je to kod njega normalan vid dobrosusedskih odnosa i da on svakoga dana krene da cima redom iz imenika. Pa ne znam sta drugo nego bih otisao do njega i mirno mu izbacio telefon kroz prozor...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 14:07 - pre 228 meseci
Srecom, ja jos nemam takvih "poznanika" koji bi me cimali bez razloga.
Ali zato oni koji razvlace 500 din kredita 6 meseci treba da bace ili prodaju telefone, jer im u stvari telefon i ne treba.

U zavisnosti od toga ko me cimne, ja ponekad necu da ga pozovem. Ako me treba nek me pozove, kao sto i ja pozivam kad mi neko treba.

yooyo
 
Odgovor na temu

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 93
*.209.EUnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 16:11 - pre 228 meseci
Jedan moj drug cimanjem stavlja do znanja da mu je stigla poruka. Kao da ti nemas del. report pa ne znas.
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 16:58 - pre 228 meseci
Meni ortak šalje ovakve SMSove:
oćeš na pivo? ako je odgovor DA-cimni me jednom, ako je NE-2 puta
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.89.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 17:11 - pre 228 meseci
:)
Da. Bilo bi zanimljivo razviti neku java aplikaciju koja će SMS poruke kodirati i slati putem cim-to-bit tehnologije. A kasnije bi se prešlo i na glasovnu komunikaciju. Već vidim kako MTS i Mobtel propadaju :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 17:46 - pre 228 meseci
Citat:
pctel: Gde to ovde? U BG je takodje obicaj da ljudi koji hoce da pricaju sa nekim a nemaju kredita "cimnu" planiranog sagovornika pa ih ovaj pozove, mislim, ne vidim ni jedan drugi pametan razlog cimanja.

To radi većina srednješkolaca i osnovaca a bogami i fakultetlije. U bg-u ili bilo kom drugom gradu. Ne znam kako nisi to primetio. Imam tri mlađe sestre pa znam kako je i kod njih. A i ja dok sam išao u školu to je bila normalna stvar. Naročito cimanje sa devojkama
Citat:
yooyo:Ali zato oni koji razvlace 500 din kredita 6 meseci treba da bace ili prodaju telefone, jer im u stvari telefon i ne treba

Slažem se da treba da ih bace Samo ne bih rekao da im ne treba, ima ljudi koji stvarno nemaju para za jednu dopunu.

2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 18:12 - pre 228 meseci
Citat:
biotech: ma to je nas glupi proizvod 100%

kako mrzam kad me cimaju....i to sa fixnim hahaha...to
je jos gluplje.



Ćuti tebe barem sa kućnog telefona a mene nekada sa govornice

Ma šta god im to značilo ja se uvek iznerviram....
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 18:50 - pre 228 meseci
Poenta svega je da je kod nas mobilni telefon od početka bio nekakav statusni simbol i stvar prestiža, za razliku od normalnih zemalja gde su telefon uglavnom koristili ljudi koji rade nekakav posao i kojima to zaista treba.S obzirom da se kod nas još uvek vrti veliki broj telefona koji su šanirani, pa samim tim i kupovani po smešnim cenama, došli smo u situaciju da danas svako, uključujući i decu od 4-5 godina pa nadalje, ima mobilni telefon, a ne zarađuju, pa samim tim i nemaju para za kredit, već se grebu od roditelja, a obično veoma brzo potroše kredit na zajebanciju, pa onda kada im i ustreba za nešto, ostaje im da "cimnu" onog ko im treba.Ima mnogo i odraslih ljudi koji eto imaju mob. iz pitaj boga kog razloga, a nemaju takva primanja da mogu redovno da kupuju kredit.Po meni, jedini pametan razlog za nabavku moba, a ne radiš posao u kome se stalno krećeš, a zaista moraš da budeš dostupan, jeste da nemaš fiksni telefon u kući ili na poslu.Sve ostalo je čisto iživljavanje i glupiranje.Ne verujem da i u mnogo razvijenijim i bogatijim zemljama od naše klinci u osnovnoj školi nose mobilne.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ciroza jetre
Apatinska pivara
Sombor

ciroza jetre
Član broj: 62991
Poruke: 13
82.117.210.*



Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 19:15 - pre 228 meseci
Citat:
PiceCLuE: Meni ortak šalje ovakve SMSove:
oćeš na pivo? ako je odgovor DA-cimni me jednom, ako je NE-2 puta ;)



ortak ti je lik.

a sto se tice cimanja to je ono normalno, bar nama sto idemo u srednju skolu, kad se dogovoris da se nadjes sa nekim cimnes ga kad si stigao da zna ako kasni, pa onda ova primena sto je naveo ovaj covek sto sam ga citirao i jos hiljadu drugih prednosti ima cimanje od zvanja...mada nekad zna da smara ako te neko cima ko nenormalan sto puta za 10 minuta...
Zora sviće, ja ispijam piće.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 19:20 - pre 228 meseci
Meni recimo najviše ide na živce kada nekom pošaljem sms, a taj mi odgovori na taj sms "cimanjem".....odmah znam koliko je sati !!
Kao što Marko_L kaže telefon je u Srbiji više stvar prestiža nego potrebe za bežičnom komunikacijom. Ja se npr naježim kada vidim da neka mala dečica (prosek oko 8-11 godina) nose mobilne telefone. Pa se zapitam, da li su ti roditelji normalni što im kupuju to? I šta će recimo detetu koji je pre par godina pošlo u školu, mobilni telefon?! Pa onda dolazimo do zaključka da su u pitanju nenormalni roditelji koji kupuju tako maloj deci telefon.... Barem je to moje mišljenje.
Slažem se da treba da ima svako mobilni telefon, ali to "svako" mora opet da ima neku svoju limit granicu, bar gledanu sa strane broja godina, i sposobnosti tih roditelja da mu "održavaju" tu ugodnost da nosi uvek sa sobom mobilni telefon. Ako mu već kupe neka mu onda i kupuju kredit, a ne uvek da uplati 200 din. i to 15 dana pred isključivanjem kartice zbog ne dopunjavanja kreditom. Samo nemoj te da kažete, pa neko nema para da dopunjava kredit stalno!? Ma nemoj, a ima para da da preko 150 € za mobilni telefon i da ga šeta gradom? A posle toga ne kupuje kredit, a zašto ga ne kupuje? Jer mobilni telefon je kupio radi fazona, da se pokaže u društvu, zbog prestiša što bi se reklo. Mobilni telefon je skupa igranka i nije u svakom slučaju nije za one koje nemaju para. Ja uvek kažem (kada neko kaže: Ala je skup ovaj telefon što toliko majku mu?): Taj telefon/auto/kuću.. kupuje onaj ko ima pare, ko nema para i uslova da priušti sebi takvu vrstu egzistencije, ne treba ni da ga kupi, ni da ga ima.
Obično se uvek držim ove rečenice...


P.S. Znam da sam malo skrenuo od teme ali bože moj....
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?13.07.2005. u 20:14 - pre 228 meseci
jao sto bih ja ukinuo pre-paid!
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?14.07.2005. u 00:07 - pre 228 meseci
Citat:
trooper: :)
Da. Bilo bi zanimljivo razviti neku java aplikaciju koja će SMS poruke kodirati i slati putem cim-to-bit tehnologije. A kasnije bi se prešlo i na glasovnu komunikaciju. Već vidim kako MTS i Mobtel propadaju :)


LOL
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?14.07.2005. u 00:31 - pre 228 meseci
Citat:
superbaka: jao sto bih ja ukinuo pre-paid!


Ne mora to da se uradi postoje jakoooo efikasnije metode.

Recimo u Kanadi (znam za tu zemlju, jer mi neki kumovi tu žive pa znam priču...) je fora sa pre-paid korisnicima, da ako nemaš uopšte kredita, ne možeš ni da primaš pozive a naravno (logično) ni da ih uspostavljaš. Tako da si primoren da kupiš kredit ako želiš da te neko zove, kada te neko zove plaćate pola-pola.
Znači to je rešeno na fenomenalan način...

I zbog toga tamo nema baš svako mobilni telefon, kao u "polu-propaloj" Srbiji.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?14.07.2005. u 01:21 - pre 228 meseci
U UK je cimanje nepoznat pojam.
Takodje kod vecine nema ni iskompleksiranosti tipom telefona, jednostavno ih briga za to, uzmu shta im se nudi uz odgovarajucu tarifu. Gomilu dobrostojecih ljudi znam koji josh uvek nose stare Nokie tipa 3310, jer im ne treba bolje (pomalo je za nas navikle na srpski "sistem vrednosti" i komichno videti tipa koji vozi BMW Z3 i ima telefon koji ne vredi ni 30 evra :)


[Ovu poruku je menjao NastyBoy dana 14.07.2005. u 02:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?14.07.2005. u 01:30 - pre 228 meseci
Citat:
NastyBoy: U UK je cimanje nepoznat pojam.
Takodje kod vecine nema ni iskompleksiranosti tipom telefona, jednostavno ih briga za to, uzmu shta im se nudi uz odgovarajucu tarifu. Gomilu dobrostojecih ljudi znam koji josh uvek nose stare Nokie tipa 3310, jer im ne treba bolje (pomalo je za nas navikle na srpski "sistem vrednosti" i komichno videti tipa koji vozi BMW Z3 i ima telefon koji ne vredi ni 30 evra :)


E upravo o tome se radi, KOMPLEKSU niže vrednosti.
A znaš zašto je tako? Zato što Englezi žive decenijama takav život, uvek su u trendu sa IT, normalnija, stabila i ekonomski jaka zemlja. Što iz ovoga proizilazi da su im i stanovnici daleko zadovoljniji životnim standardom u svojoj zemlji, pa nemaju potrebu (kao većina stanovnika u Srbiji) da svoje nemaštine para opravdavaju kupovinom ultra skupog i modernog telefona a kasnije nemaju para za kredit, ali eto važno da se ima skup telefon. Po meni je to kopleks, kao što i ti sam kažeš. Jer ovde je bitno u društvu (valjda uglavnom podsvesno, jer nije tako uvek i stalno...) da imaš dobra kola, sredjenu gajbu, skup telefon, a u stvari od svega toga nemaš ništa već jedan veliki kompleks i zavidnost prema drugim ljudima. Ako razumeš šta hoću da kažem.

Tako da smo Englezi i mi (srbi) totalno dve različite nacije, a jedna od tih razlika je i ova gore navedena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je "cimanje" mob. tel. opsteprihvaceno i kod masa drugih zemalja?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15621 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.