Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet o klimama - personal problem...

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Opet o klimama - personal problem...

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+1 Profil

icon Opet o klimama - personal problem...20.06.2005. u 22:27 - pre 228 meseci
Elem, imam zayeban raspored zidova po stanu, a i neke posebne potrebe drzanja odredjenih vrata uvek zatvorenim, pa je stvarno nezgodno za klimatizaciju (bar ja tako mislim).

Evo odradio sam na brzaka mapu istog tek da se zna o cemu govorim:



Namerno nisam 'isekao' zid kod vrata koja bi trebala u vecini slucajeva biti zatvorena tek da se zna o kojima govorim. Stan je ukupne kvadrature od oko 44m², a prozori sa strane gledaju direktno na zapad, i kako sam na 'brdu' imam divan pogled na zalazak sunca - i jos dodatih 10°C u stanu pri zalasku... Da bude stvar jos gora, stan mi je na potkrovlju te je preko celog dana kao u rerni - krovna izolacija je manje vise ok, ali svakako propusta sasvim dovoljno da se stan neprijatno zagreje, sto uz popodnevne casove (od oko 16h pa sve do zalaska) ume da postane neizdrzivo...

Elem, cenio bih preporuku nekog servisera, termo-dinamicara ili koje se vec tu profesije motaju, tek da znam sta da odaberem. Od svega, najvaznije je dobrano ohladiti 'sobicak' u gornjem desnom uglu posto mi se tu nalazi sva kompjuterska oprema i tu provodim najveci deo dana, ali i ostali delovi stana su takodje vazni (inace bih gurnuo '9-ku' samo za ovu sobu i resen problem).

Meni nekako najlogicnije dodje da montiram klimu koja se montira na 2 pregradna zida (recimo Tadiran Galaxy) i da to bude izmedju dnevne sobe i kuhinje (sredina mape), ali opet - dok je dnevnu sobu manje vise lako ohladiti, sta onda biva sa ovom malecnom sobom od velikog znacaja meni, kao i sa trpezarijom jer tu prozori direktno gledaju na zapad i na tim mestima je daleko najtoplije (kad ja iz 'radne sobe' odem u dnevnu, osetim se kao da sam usao u klimatizovanu prostoriju).

Takodje, interesuju me i grejni kapaciteti i mogucnosti klime koju planiram da ugradim, jer obzirom da mi je ocajno centralno grejanje 'dogrevanje' zimi je obavezno.

Dakle, je l' moze neko strucan nesto da predlozi sto bi zaista moglo ovde da funkcionise, sa svim navedenim potrebama. Dakle koji uredjaj za ovu situaciju, i kako to konfigurisati da se funkcionalno iskoristi. Cena mi nije problem, sve dok je neka razumna (sto ce reci sub-1000€ cene posto cenim da ne bi trebalo vise od toga da kosta klimatizacija ovakvog malecnog stana), i ne interesuju me low-quality varijante...

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Opet o klimama - personal problem...20.06.2005. u 23:26 - pre 228 meseci
Dok ti ne odgovori neki profesionalac - meni se čini da, koliko god prostor bio mali, ovakav raspored jedna klima ne može da ohladi tako da svugde bude ugodno.

Mogao da razmisliš o dve potpuno odvojene klime (kažu da one varijante sa dve unutrašnje i jednom spoljnom jedinicom nisu preterano preporučljive; možda sam loše čuo). Samo ih strateški rasporedi tako da: 1) jedna od njih bude predviđena pre svega za tvoj radni prostor, gde je kompjuterska oprema; 2) ne duvaju direktno u ukućane dok sede/spavaju i 3) po mogućstvu rasprostiru hladan vazduh što šire i što dalje.


To bi te izašlo do 800 €, zavisno od toga koje uređaje odabereš.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Opet o klimama - personal problem...

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.