Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metro i fiskalni stampac

elitemadzone.org :: MadZone :: Metro i fiskalni stampac

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xenos
Zemun

Član broj: 7974
Poruke: 58
194.106.189.*



Profil

icon Metro i fiskalni stampac20.05.2005. u 14:35 - pre 230 meseci
Imam informacije da je u ovdasnjem Metro-u nedavno prekinut rad sa fiskalnim stampacem i da se placanje u gotovini radi na drugaciji nacin.
Da li neko od vas koji kupujete u Metro-u to moze da potvrdi ili opovrgne posto ja licno tamo nikad ne idem a interesuje me resenje koje primenjuju kada je placanje gotovinom u pitanju.
Hvala.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Metro i fiskalni stampac20.05.2005. u 21:14 - pre 230 meseci
Njihovo objasnjenje je da posto oni rade samo trgovinu na veliko onda ne moraju da izdaju fiskalni rac... isecak, mada svi volimo da kazemo racun, ali po zvanicnom tumacenju to nije racun vec samo isecak. Inace, moje misljenje je da je fiskalni isecak izvikana i precenjena glupost a da su fiskalne kase vise uvedene da bi neko zaradio pare nego sto su stvarno potrebne. Mislim, ako se vec nesto stampa, onda to treba da bude trajni dokaz nekoliko godina a sigurno ste primetili da se na fiskalnom racunu tekst relativno brzo izbrise... Osim toga, ne znam da li znate da je fiskalni isecak apsolutno nepriznat kao dokaz bilo kakvog placanja - npr. ako ja sluzbenim autom idem negde kad sipam gorivo na pumpi moram da trazim rucno ispisan racun, zato jer poreski organi ne priznaju troskove poslovanja za koje firma ima fiskalni isecak!
Lako je nama kupcima bilo ranije - recimo potera te u WC, ti krenes, vidis da nema toalet papira, uradis nalevo krug, strcis do trafike ispred zgrade, bacis kroz prozorce 50 dinara, uzmes 2 rolne toalet papira, ne cekajuci kusur potrcis prema WC-u i stignes na vreme. A sada, dok ti prodavacica provuce te dve rolne ispod bar-kod skenera, pa dok ti vrati kusur tacno u dinar, pa dok ti odstampa fiskalni isecak, pa dok ti pruzi u ruku isecak kao nesto toliko vazno da ni po cenu zivota ne smes otici bez njega, pa ti tek onda da te dve rolne pa... onda je vec kasno...

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

xenos
Zemun

Član broj: 7974
Poruke: 58
194.106.189.*



Profil

icon Re: Metro i fiskalni stampac21.05.2005. u 12:52 - pre 230 meseci
Citat:
pctel: Njihovo objasnjenje je da posto oni rade samo trgovinu na veliko onda ne moraju da izdaju fiskalni rac... isecak,

Ok. Kako onda rade uplate gotovinom? Nemoguce je da kasir moze 'ladno da primi gotovinu na kasi a da to ne evidentira na nekom fiskalnom uredjaju. Nema veze sto oni rade kao na veliko, ako direktno primaju gotovinu to bi trebalo odmah da ih 'presaltuje' u maloprodaju a za tako nesto moraju da imaju fiskalni uredjaj.
Mora biti da kupac moze da plati gotovinom ali to ne moze da uradi na kasi vec moze da ode u banku, uplati pare na racun Metroa i onda se sa potvrdom o uplati vrati po robu. Ovo naravno ima smisla ako je salter banke u samom objektu.
Znas li mozda da li tako rade?

Citat:
... mada svi volimo da kazemo racun, ali po zvanicnom tumacenju to nije racun vec samo isecak. Inace, moje misljenje je da je fiskalni isecak izvikana i precenjena glupost a da su fiskalne kase vise uvedene da bi neko zaradio pare nego sto su stvarno potrebne...

Potpuno se slazem ali to je samo jedna u nizu gluposti koje se desavaju tako da vise nemam ni volje ni snage da objasnjavam da resenja koja se primenjuju nemaju svrhu jer ili uopste ne resavaju problem ili ga resavaju samo delimicno s tim da ni to nema efekta jer usput izazivaju dodatne zapetljancije.
O tome ko je i koliko zaradio u celoj toj prici jos ne treba govoriti jer taj deo jos nije zavrsen (sad su tu i terminali za daljinsko ocitavanje i famozna sertifikacija softvera i sve se naravno placa).

P.S. Ova tema je greskom dospela u forum TechZone, trebala je da bude u MadZone.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Metro i fiskalni stampac

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.