Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dospeti u K1?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako dospeti u K1?

[ Pregleda: 7356 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

red_scorpion84

Član broj: 52353
Poruke: 2
*.hvc.rr.com.



Profil

icon Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 20:12 - pre 232 meseci
Pozdrav, moj prvi post, inace slucajno sam naleteo na ovaj sajt,
ako znate za neki forum koji bi meni vise odgovarao, posaljite link, hvala.
Ok, da skratim, treniram MA vec duze vreme, i pratim UFC, PRIDE i K1 scenu. Nije mi jasno zasto SCG nema kvalitetne borce za K1? Da li je u pitanju novac, sponzor, sale za trening, treneri konkretno, ili sve zajedno.
Moje glavno pitanje je, kako se stize u K1 (iz Srbije naravno), da li postoji mozda neko posebno mestu u Yu gde se spremas za takve stvari?
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.ptt.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 20:49 - pre 232 meseci
Mozda nismo svi upuceni...Treniras sta?I kakve su to skracenice?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 21:07 - pre 232 meseci
Pa tasmanijski djavo se valjda prijavio za K1 ne znam sta je bilo od toga :)
Ako on ne moze da prodje ne znam ko moze iz srbije :)
Probaj da kontaktiras onog ludaka sto vodi emisiju na sosu i sto se stalno dere "VI GLEDATE ULITMATE FIGHT!!!!! THIS IS THE PLACE, SOS CHANNEL"
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

red_scorpion84

Član broj: 52353
Poruke: 2
*.hvc.rr.com.



Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 21:08 - pre 232 meseci
MA znaci borilacke vestine (martial arts)
Konkretno treniram Jeet Kune Do
Stvarno me interesuje, da li neko moze da pomogne u vezi mog pitanja.

 
Odgovor na temu

Zoran Milosevic

Član broj: 2558
Poruke: 76
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 21:55 - pre 232 meseci
Citat:
Mikky: Pa tasmanijski djavo se valjda prijavio za K1 ne znam sta je bilo od toga
Ako on ne moze da prodje ne znam ko moze iz srbije
Probaj da kontaktiras onog ludaka sto vodi emisiju na sosu i sto se stalno dere "VI GLEDATE ULITMATE FIGHT!!!!! THIS IS THE PLACE, SOS CHANNEL"


taj sto se dernja drzi kiyoukushin kai karate (valjda se tako pise) u SC Vracar, pon,sre,pet od 21:30 a ostalim danima mislim da je brazilski dziudzicu ili sta vec

ovaj karatista nije ni malo naivan, stvano je dobar (izdrzao sam mesec i po dana), ne znam zasto se tako ponasa, ujedno i vredja ljude na treningu i tako to...

u svakom slucaju treba videti...
neki klinci su starno dobri!!!
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?20.03.2005. u 22:17 - pre 232 meseci
@red_scorpion84
Jesi li postavio ovo pitanje svom treneru/instruktoru? Gde treniras JKND?

U K1 se dovlace atraktivni borci, sto konkretno znaci da ce iz nekog razloga biti interesantni publici. Pri ulazu to su obicno oprobani amateri, bivsi drzavni, kontinentalni i svetski prvaci kick-box, box, karate i slicnih udarackih stilova...

Mislim da bi ti najbolji ulaz u K1 bio da isprozivas sve vidjenije borce odavde i dobijes dva tri od njih. Ne znam koja si kilaza ali mozes da biras, eno ti Zzuca, Deki, T.Djavo...
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?21.03.2005. u 00:12 - pre 232 meseci
Citat:
ujedno i vredja ljude na treningu i tako to...


Pa obično je to kompleks "veličine"...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?21.03.2005. u 01:06 - pre 232 meseci
Evo malo informacija iz prve ruke!

Citiraću burazera (šampion SCG u kjokušinkaiju) koji je ovu poruku ostavio na jednom drugom forumu:

Citat:

Na Ichigeki turniru, koji se 19.03.2005. održao u Bercy-u na čuvenoj večeri borilačkih veština, učestvovao je aktuelni profesionalni šampion sveta u kik-boksu Duško Basrak. Ovaj turnir se održava u organizaciji svetske kyokushinkai organizacije. Takođe je i jedan od prestižnijih u K-1. Ovaj turnir može da predstavlja ulaznicu na velika vrata K-1 borbi, a najveću zaslugu za Duškov odlazak na ovaj turnir imao je Žarko Petković - Irac, predsednik kyokushinkai saveza SCG.

Ono što je bilo na Dušku Basraku nije bilo samo da pobedi, već da nokautira protivnika, jer će ga jedino takva borba preporučiti brojnim menadžerima najboljih svetskih boraca koji su prisustvovali na tom turniru.

Protivnik Duška Basraka bio je Igor Peplov, Rus koji je u dosadasnje 3 ichigeki borbe sva tri protivnika nokautirao, a u kyokushinu je šampion Rusije.

Pred oko 20000 ljudi Duško je u trećoj rundi fenomenalnim ručnim udarcem nokautirao Peplova, kog su krvavog izneli iz ringa. Basrak se više nego dobro pokazao na ovom turniru i zahvaljujući ovoj pobedi dobio je mogućnost da učestvuje na Nippon Budo Kan turniru avgusta ove godine u Tokiju.

Ovo je ogroman uspeh za našu zemlju jer ni jedan naš borac nije bio ovako blizu svetske K-1 borilačke scene.

Puno pozdrava od Žarka Dukića

P.S.
Nadam se da ćemo Duška uskoro gledati na EUROSPORTU i navijati za njega kada se bude borio protiv boraca poput Bonjaskog, CROCOP-a i dr. On je to zaslužio.


Izvor: http://www.megatrend-info.com/...5aa51de4fa0&showtopic=1252

E, sad, malo o odlasku na K1 turnire. Najveći problem je da se dobije šansa za tako nešto. Postoje kvalifikacioni K1 turniri međunarodnog tipa na kojima menadžeri posmatraju borce i tu u principu na fight izlaze nacionalni/evropski/svetski šampioni u raznim borilačkim veštinama. Da bi učestvovao na takvom turniru moraš da imaš dobre rezultate iza sebe — pod tim mislim na pobede na manjim (lokalnim ili državnim) Pride/K1/Ultimate fight turnirima. Znači ide se stepenik po stepenik:
1. dokažeš se u svojoj veštini
2. osvojiš par državnih i lokalnih MMA turnira (Ultimate fight/Pride/K1)
3. odeš na neki međunarodni K1 turnir i tu napraviš dobre rezultate
4. pozovu te u Japan i tu odradiš još par kvalifikacionih turnira
5. ako sve tu uspešno prođeš dobijaš pozivnicu za K1 Grand Prix

Što se tiče Irca, lik je neviđena faca! Neverovatno je sposoban a uz to je i veliki zajebant. Dobro, nekima možda nije prijao dril kod njega u klubu, ali to je sasvim druga stvar.

I za kraj, ako neko stvarno misli da je spreman za K1 turnire i sl. najbolje je da se pojavi kod Irca u klubu — SC Vračar, ponedeljak, sreda, petak od 21h 30m — pa će moći iz prve ruke da sazna kakve su mu šanse.

S druge strane mislim da Pele i njegova ekipa imaju dobre kontakte za Pride turnire, ali ne znam da li su raspoloženi za prijem novih boraca.
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.panline.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Kako dospeti u K1?22.03.2005. u 01:02 - pre 232 meseci
Postoji klub "Gornji Vozdovac" mislim. U svakom slucaju tamo se vezba cist kjokušinkai vec nekih 20-25 godina. Glavni je Momcilo Ivaz zvani Ganga. Mislim da on nosi VII dan. On je deo nekog starog drustva od kraja 60-tih koji su vezbali kod Bilbije. Tu je bio i Irac i Ganga i Vukajlovic (mislim da ga zovu Djavo).
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako dospeti u K1?

[ Pregleda: 7356 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.