Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14319 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 20:27 - pre 232 meseci
Moj komp je višenamenski, prvenstveno za zabavu, pod zabavom mislim rad u office programima, PhotoShop, CorelDraw10 i još mnogo malih, ugl. ne bitnih programa, dakle ovo se može koarakterisati kao korisna stvar jer sebe unapređujem na neki način. Pored ovoga ponekad pustim film na TV, slušam ziku na stubu i surfujem netom. Naravno tu su od igrica FIFA05, GTA Vice City i NFS Underground2.

Slažem se i lično :) praktikujem ponekad da upalim igru i malo se "zabavim".

Ja zričito kritikujem one kojima komp služi umesto PS2 ali bukvalno. Imam mnoštvo drugova i drugarica kod kojih se javlja ovaj slučaj, isključivo zika, film, igra, kada im čovek pomene Office 2003 oni pitaju ŠTA JE TO?!

Da kažemo da je većiom to slučaj kod "dece" kojima kompove kupuju roditelji sa prosečnom platom, a neki srećnik i sa nadprosečnom.

Gledajući iz ovog ugla, ta "deca" nisu kriva već roditelji koji ne mogu da shvate funkcionalnost tog kompjutera kojeg će otplaćivati npr. 3god, a da ga sinčić lupa, udara, razbija tastaturu zato što gubi u igri i sl i koristi ga kao konzolu za igranje, krajnje glupo i niskointeligentno.

Da li se slažete sa mnom?
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 20:33 - pre 232 meseci
A sto bih bio protiv tih ljudi?

PC postaje i kucni medija centar... normalno je da ce veliki % ljudi da ga kupi samo zbog zabave.

Da, bilo bi korisno da znaju jos nesto da urade sa tim PC-jem, ali "biti protiv njih" je suludo... ko kad bi rekao da li si protiv ljudi koji su kupili TV zbog MTV-a ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 20:46 - pre 232 meseci
A, ne, nisam mislio protiv tipa "ubiću te ako uzmeš" nego "ti nisi normalan, a tvoji roditelji još više".
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:16 - pre 232 meseci
Veoma glupavo pitanje.Kao da si pitao "da li ste protiv ljudi koji koriste automobil samo da se prevezu do prijatelja i kući, umesto da rade nešto ozbiljno, tj. da prevoze robu ili nešto slično ?".Potpuna glupost.Kompjuter je univerzalna alatka i njenu namenu određuje onaj ko ga je kupio.Ti i ako kupiš komp isključivo zbog igara, pa vremenom će te sigurno nešto drugo zainteresovati, bitno je da može da se iskoristi za razne namene (igranje, slušanje muzike, gledanje filmova, programiranje, dizajn, crtanje, 3d modeliranje, you name it...), čime nijedna druga alatka ne može da se pohvali, a sad da li ćeš ti iskoristiti jednu, dve, tri ili sve mogućnosti koje komp pruža, to je do tebe kao kupca.Tako da, čak i ako neko hoće samo da se igra, pa to je njegova stvar, jer i to je jedna od namena kompjutera.Potpuno glupo je deliti korisnike na ozbiljne i neozbiljne, normalne i nenormalne (odakle uostalom tebi pravo da sudiš šta je normlano korišćenje računara, a šta ne).Postoje samo profesionalni korisnici (oni koji zarađuju koristeći kompjuter) i amateri (oni koji koriste kompjuter, a ne zarađuju uz pomoć njega).
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:16 - pre 232 meseci
@bakimen

Zašto, pa komp i treba da pored ozbiljnog rada služi i za igre.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

SerbianRenegade
NOVI SAD

Član broj: 50064
Poruke: 157
*.www.dial-up.TeamNET.ws.



Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:28 - pre 232 meseci
Mislim da je covek hteo da kaze da je ljudi koji koriste komp za igranje igrica
imaju veoma "skupu" zabavu,posto prosecana plata,pored racuna i ostalih zivotnih potrebshtina jedva moze da zalegne za neki solidan komp.
Ili ce ti zivot biti cvece ili tebe vise biti nece
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:35 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: @bakimen

Zašto, pa komp i treba da pored ozbiljnog rada služi i za igre.


Tačno.

A, pitanje jeste glupavo za one koji ne razmisle dobro.

Citat:
to je jedna od namena kompjutera


1 od 1000000000

Citat:
da li ste protiv ljudi koji koriste automobil samo da se prevezu do prijatelja i kući, umesto da rade nešto ozbiljno


Ovo poređenje apsolutno nema veze sa temom. Ovo je korisno u svakom slučaju.

Citat:
Tako da, čak i ako neko hoće samo da se igra, pa to je njegova stvar


Ajde ti meni reci da li, u ovom slučaju, normalno uzeti komp od 500,600+ eura nego PS2 za nekih 200-250e?
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:36 - pre 232 meseci
Da, ali samo onih koji te igre nabavljaju od pirata... :)

Inače u sledećih pet godina, broj PC igara će se drastično smanjiti. Tako da neće baš biti interesantno kupovati PC samo radi igara.

Branimir

 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:38 - pre 232 meseci
Citat:
SerbianRenegade: Mislim da je covek hteo da kaze da je ljudi koji koriste komp za igranje igrica
imaju veoma "skupu" zabavu,posto prosecana plata,pored racuna i ostalih zivotnih potrebshtina jedva moze da zalegne za neki solidan komp.


Čovek je provalio o čemu se ovde radi...
+
Za igranje: PS2 za igranje + nešto korisno: PC
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:41 - pre 232 meseci
Samo što mi nikako nije jasno šta ti znači reč "deca" u ovom slučaju.

Inače, daleko je bolje uzeti PC za igrice - mnogo je lakše uneti svoje ime kad napraviš High Score...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:43 - pre 232 meseci
Nemam razloga da budem protiv njih. Pa i moj prvi kompjuter sam dobio iskljucivo zbog igrica i nisam planirao da ga za nesto drugo koristim. To sto sam se posle zainteresovao za programiranje ima veze samo sa mnom.

Nemam nista protiv toga da racunar nekome sluzi samo za zabavu/internet. Nema nista lose u tome jer ako nekome ne treba racunar za nesto drugo sto bi ga neko terao da radi te druge stvari. Meni mozda nisu jasni ljudi koji vise vole istoriju nego matematiku ali sta ces, nismo svi isti i razlicitost je dobra stvar.

Citat:
bakiman:
Čovek je provalio o čemu se ovde radi...
+
Za igranje: PS2 za igranje + nešto korisno: PC

Ali retko ko koristi PC samo za igrice. Uvek su tu i filmovi, muzika, internet....To je isto zabava kao i igrice. Ne znam sto ste tako netolerantni, pa neka svako koristi PC za ono sto voli.

Citat:
Ajde ti meni reci da li, u ovom slučaju, normalno uzeti komp od 500,600+ eura nego PS2 za nekih 200-250e?

A televizor? Gde ja da igram PS2 ako imam samo jedan TV u kuci a neko drugi hoce da gleda TV?

[Ovu poruku je menjao srki dana 14.03.2005. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 21:47 - pre 232 meseci
Ja licno se izmedju ostalog i igram na kompu i nemam nista protiv onih koji samo to na njemu rade. Malo mi nisu jasni jer nece da cackaju nesto na njemu al sta je tu je. Ne volimo svi isto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 22:00 - pre 232 meseci
Citat:

Za igranje: PS2 za igranje + nešto korisno: PC


Mozda covek hoce da ostavi prostor da mu PC za igrice nekad posluzi za jos nesto, recimo gledanje filma, obracun poreza, sta god... ? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 22:28 - pre 232 meseci
Sto bi trpali nos u tudje stvari. Svako radi ono sto hoce i sve dok drugima ne pravi probleme sta nas briga sta rade? Mnogi ne misle da je racunar skupa igracka i korsite ga za igranje, sta ima u tome lose. Racunar je odavno postao uobicajena pojava koja ima razne namena pa i kao igracka. Bolje je tako nego da racunara ima 1000 puta manje i da se korsite iskljucivo za posao.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 22:35 - pre 232 meseci
Citat:
Ovo poređenje apsolutno nema veze sa temom. Ovo je korisno u svakom slučaju.

Pa i igranje igara je korisno.Mene su igre i zainteresovale za programiranje (još davno na C-64), jer sam igrajući se poželeo da nešto u njoj izmenim, napravim svoju itd...a danas mi je programiranje glavni izvor prihoda, tako da kao što vidiš može biti jako korisno...mnogo korisnije nego prevoz kolima do prijatelja...kad si se već uhvatio za to.A neko igranjem može da se zainteresuje i za grafiku, dizajn, crtanje, 3d modelovanje, izradu muzike, i mnoge druge stvari na kojima će kasnije lepo da zarađuje.
Citat:
Ajde ti meni reci da li, u ovom slučaju, normalno uzeti komp od 500,600+ eura nego PS2 za nekih 200-250e?

Čekaj, a ako tom nekom jednog dana zatreba kuca neke tekstove, hoće da se bavi programiranjem, treba da kontaktira sa nekim preko mejla, ili jednostavno surfuje po internetu, onda će napraviti dupli trošak, jer će prvo pazariti PS za 250 evra, pa onda i PC za 600 evra, pa će ga to koštati 850 evra, a sve to je mogao da dobije za cenu od 600 evra.I ko je tu normalniji ovaj što za nešto da 600 evra ili onaj ko za istu stvar daje 850+ evra ?
I još nešto.U prvom postu si rekao
Citat:
Moj komp je višenamenski, prvenstveno za zabavu, pod zabavom mislim rad u office programima, PhotoShop, CorelDraw10 i još mnogo malih, ugl. ne bitnih programa

Predpostavljam da su ti programi piratski, jer bi bilo izuzetno glupo dati par hiljada evra za njih, a igrati se.E sad, kako ti misliš da time radiš nešto korisno ? Učiš gomilu programa koji su izuzetno skupi, i time nećeš postati stručnjak ni za šta, a uz to ih verovatno nikada nećeš sve kupiti, a ako ih ne kupiš nećeš moći na njima da zarađuješ.Tako da je to što radiš čisto gubljenje vremena, bolje da si se skoncentrisao na jedan.Ovako ni u jednom ne znaš da radiš, ni u Office-u, ni u Corel-u, ni u Photoshop-u.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

BettyBoop
Beograd

Član broj: 46079
Poruke: 23
213.244.208.*



Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 22:48 - pre 232 meseci
Eeeeee stvarno sad...
Pa kakve veze sad to ima ko ga za sta koristi..ili ko ga SAMO za nesto koristi...ali apsolutno te ne razumem..Neka ga kupi pa nek mu ga deca razbiju o glavu ako hoce..pa cak i da ga SAMO ZA TO koriste..njihova stvar!!!!
Zemljo Indijo....
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.83.EUnet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 22:53 - pre 232 meseci
Od igrica malo "dete" pocinje. Normalno da nece da kida sve i da zna ne znam sta, kada sedne prvi put za komp! Prvo treba da sjebe sistem nekoiko pta, pa da se nauci. Igrice su samo privremeno sredstvo, od kojih ga dalje vuce da se zanima: Sta je ovo? Cemu sluzi? Da kliknem?....
Posle one postaju gubljenje vremena, odnosno kada nemate sta da radite, pa prelzaite po ceo dan neke avanture. Evo ja npr. uopste ne igram, jer mi je vec dosadilo. Uzmem poneku, ali retko kad. NFSU2 imam od novembre i jos je nisam presao. Sve u svemu... zacin C.... nisam protiv, jer ne koristi samo za igrice, zasigurno, vec i za ostale stvari, net, film, obada, programiranje,...

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 23:02 - pre 232 meseci
Jeste malo kretenski da neko ko ima npr. 350-400 EUR-a a hoce samo da se igra kupi PC sa najgorom mogucom grafickom umesto PS2. Takve vidjam svakog dana, ali sto bih ja bio taj koji ce da kaze "nemojte od mene da kupite kompjuter, vec od firme u drugoj ulici ps2". Ipak, nekad mi bude zao ljudi, pa se mnogo puta desilo da im to iskreno kazem, ipak treba prvo biti covek, pa tek onda prodavac...
A, ako im kazem, onda je to zato sto mi je glupo da prodam nekom nesto a da znam da mu to nece sluziti svrsi, inace, ako covek svesno kupuje kompjuter za neku odredjenu namenu pa makar da mu je namena da sluzi kao modni detalj, ja naravno nemam nista protiv, vazno je samo da sluzi svrsi.

Citat:
Ivan Dimkovic: Mozda covek hoce da ostavi prostor da mu PC za igrice nekad posluzi za jos nesto... obracun poreza... ?
A jel' se to na (severo)zapadu stvarno radi?
Citat:


Marko_L:Pa i igranje igara je korisno...
Ma, idi, begaj...
Igranje fudbala je takodje vrlo korisno, i to ne samo zato sto je Sinisi Mihajlovicu fudbal danas glavni izvor prihoda, vec sto je sport za ljudski organizam daleko zdraviji od gledanja u ekran i ubijanja razno-raznih cudovista. Mozda cu ja biti najgori otac, ali dete cu da probudim u 7 ujutro, dam mu loptu i ne pustam ga u kucu do 7 uvece (izuzev kad treba da jede).

@bakiman
Pa sta ima lose sto ljudi nisu culi za Office2003, nisam cuo ni ja, tj. cuo sam da to postoji ali jos nisam video legalan a ilegalan nisam ni zeleo da vidim, jednostavno shvati da ne moraju svi da budu kriminalci kao ti...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 23:21 - pre 232 meseci
Citat:

A jel' se to na (severo)zapadu stvarno radi?


Poreski savetnik ti radi dokumentaciju za tax-return (to svi popunjavaju, ne samo samo-zaposleni) za 160 eur + dodadnih do 50-tak eura za jos neke cake. Svake godine :)

Pa ti vidi ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?14.03.2005. u 23:27 - pre 232 meseci
Citat:
Ma, idi, begaj...
Igranje fudbala je takodje vrlo korisno, i to ne samo zato sto je Sinisi Mihajlovicu fudbal danas glavni izvor prihoda, vec sto je sport za ljudski organizam daleko zdraviji od gledanja u ekran i ubijanja razno-raznih cudovista.

Ja sam već pokazao na svom primeru zbog čega i na koji način može biti korisno.Isto tako znam za još slučajeva gde su ljudi koji su počeli sa igranjem igrica na kompjuteru, a danas zarađuju izradom programa, web stranica, izradom vizit-karti, pa i servisiranjem.Neke od njih su baš igre zainteresovale da počnu to da rade.Što se tiče sporta, slažem se, jeste zdravije od sedenja za kompom, ali najbolje je sve to uskladiti i raspodeliti.Meni je recimo programiranje glavni izvor prihoda, sport rekreacija, a igranje igara ili izlasci razonoda.A šta bi bilo od mene da nikad nisam imao komp, već da sam po ceo dan jurio za loptom.Možda bih i uspeo u sportu (trenirao sam sve i svašta), ali ako ne bi, šta bi onda radio ?
Citat:
Mozda cu ja biti najgori otac, ali dete cu da probudim u 7 ujutro, dam mu loptu i ne pustam ga u kucu do 7 uvece (izuzev kad treba da jede).

Naravno, svako ima pravo da vaspitava svoje dete kako smatra da treba.Ja ću ipak svom detetu dozvoliti da samo izabere šta će da radi i da sledi svoje talente, odnosno neću da ga prisiljavam ni na šta.Ako želi da se bavi sportom, neka se bavi, ako želi po ceo dan da sedi za kompjuterom, neka sedi, ali ću mu objasniti kako da radeći za kompjuterom sačuva zdravlje, da treba da pravi pauze, da treba ponekad da se bavi i sportom...a da ga ja sad prisiljavam da po ceo dan jurca za loptom, šta bi time uradio ? A uostalom, kako ti misliš da kontrolišeš to dete da slučajno ne ode kod druga da igraju igrice, hoćeš li ga celog života držati za ruku i pratiti u stopu ? Ne razumem.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste protiv onih kojima kompjuter služi za igrice?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14319 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.