Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing

[ Pregleda: 5763 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klakson
Klaki Klakson
Beograd

Član broj: 82182
Poruke: 12
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing25.09.2007. u 22:32 - pre 201 meseci
Pre neki dan na sajtu koji se bavi gumama, na strani http://www.4gume.com/novosti/tehnologija-samozaptivanja/
procitah:
"Gume proizvedene po Self Sealing tehnologiji sadrže u svom sastavu smesu sličnu gelu koja po prodoru stranog tela (eksera, šrafa i sl.) popunjava šupljinu i obezbeđuje trenutno, trajno i nepropusno zaptivanje. Zbog ove osobine za samozaptivajuće gume kaže se da su gume otporne na probijanje. Specijalna smesa (gel) može da popuni rupu u prečniku od maksimalno 6mm i to više puta bez ponovnog unošenja sredstva za zaptivanje. itd..."

Pa me interesuje da li je neko od Vas koristio tu pomenuti Ultraseal Tire Life Extender gel,
ako jeste, njegova iskustva, a ako nije, njegovo misljenje o toj novoj tehnologiji.
Pozdrav
Klakson
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing26.09.2007. u 07:36 - pre 201 meseci
druskare i mene to zanima.
pre jedno sest meseci u SAT-u je bilo dosta reci o tome,ali nisam uspeo da kupim primerek na vreme.

Samo sam nacuo da je dobra fora,da se guma odnese kod vulkanizera,ocisti,i trajno zakrpi.
Stavio bih bocu za plin na mesto rezervne gume,a rezervnu gumu bih zamenio sprejem.
jedini problem je ako ti se guma isece na nekoj rupi,sto mi se desilo vec.tu ne pomaze,naravno...
 
Odgovor na temu

klakson
Klaki Klakson
Beograd

Član broj: 82182
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing26.09.2007. u 19:34 - pre 201 meseci
Ja koliko sam shvatio nije rec o spreju, niti treba da se ide kod vulkanizera kada se guma probusi, kako se navodi u opisu da se taj gel ubrizgava u gumu preventivno i da posle toga stiti gumu od busenja itd, evo celog teksta jer vidim da ga niko nije procitao:

citat

"Gume proizvedene po Self Sealing tehnologiji sadrže u svom sastavu smesu sličnu gelu koja po prodoru stranog tela (eksera, šrafa i sl.) popunjava šupljinu i obezbeđuje trenutno, trajno i nepropusno zaptivanje. Zbog ove osobine za samozaptivajuće gume kaže se da su gume otporne na probijanje. Specijalna smesa (gel) može da popuni rupu u prečniku od maksimalno 6mm i to više puta bez ponovnog unošenja sredstva za zaptivanje.

Nedavno se na našem tržištu pojavio Ultraseal Tire Life Extender gel američke firme Ultraseal International. Pre više od 30 godina, prilikom proba Mesečevog šetača (Moon buggy), američki naučnici bili su impresionirani Ultraseal gelom koji je tada bio prvi put primenjen. Ultraseal gel se ušpricava u ispravnu gumu kroz ventil i deluje preventivno. U slučaju prodora stranog tela (ekser, šraf i td.), kada guma napravi jedan pun obrtaj, gel potpuno zatvara rupu. Ako strano telo ostane u gumi, treba ga izvaditi, ali odlazak kod vulkanizera nije potreban. Gel ostaje u gumi obezbeđujući potpuno zaptivanje.

Na našem tržištu postoje slični gelovi u spreju, ali se oni ušpricavaju kada se guma probuši i omogućavaju vozačima samo da stignu do najbližeg vulkanizera. Ultraseal gel je trajan, može da izdrži veliki broj proboja i ne zahteva odlazak kod vulkanizera.

Od mnogih prednosti Ultraseal Tire Life Extender gela izdvajamo najvažnije:

1. Nema opasnosti da pri velikoj brzini izgubite kontrolu nad vozilom jer gel u vožnji trenutno zatvara svaki proboj na gumi u prečniku do 6 mm.
2. Produžen životni vek gume u proseku 25%.
3. Deluje preventivno jer održava propisan pritisak u gumama. Gume gube pritisak zbog poroznosti, a izduvana guma se brže zagreva, postaje mekša i lakše se probuši. Ukoliko postoji poroznost ili je felna oštećena gel zatvara sve otvore i održava propisan pritisak u gumama.
4. U toku vožnje gel smanjuje temperaturu gume od 20-40% u zavisnosti od uslova vožnje. Smanjenjem temperature gume povećava se njena elastičnost i usporava starenje gume do 20%.
5. Gel traje koliko i guma, može da izdrži više proboja i uvek je u tečnom stanju.
6. Sprečava koroziju felne i žičane armature u samoj gumi.

Više o Long Tire Ultraseal gelu možete saznati ako posetite sajtove: www.ultraseal.com i www.batterydoctors.co.yu."

kraj citata.

Pozdrav
Klakson
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing27.09.2007. u 01:57 - pre 201 meseci
Nesto mi je tu sumnjivo, kako se balansira takva guma i kako se skida kad je rupa veca ili ocelavi? Da li se baca sa felnom? Ovo ce se sigurno pojaviti u teleshopu.
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing27.09.2007. u 06:21 - pre 201 meseci
Da,slicna stvar.U SATu su pisali o nekom spreju,kojim napunis gumu ako ti se probusi.On je i naduva,jer je boca pod pritiskom.
Vozis do vulkanizera,operes je,zakrpis trajno i ciao a tutti...Jel citao neko kako su prosli testovi?
 
Odgovor na temu

klakson
Klaki Klakson
Beograd

Član broj: 82182
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing27.09.2007. u 18:03 - pre 201 meseci
Pozdrav

zvao sam servis, i po onome sto sam pitao, nije u pitanju nikakav sprej, u pitanju je gel koji se preventivno uspricava u gume sa specijalnom pumpom, i ako se guma probusi, gel automatski zatvara proboj i ne treba da se ide kod vulkanizera. Sto ce reci da je guma zasticena od busenja i ispustanja sve dok je gel u njoj. Po prici majstora, prilikom zamene starih guma novim, nema nikakvih problema jer gel nije nikakav lepak, skida se, tj. pere obicnom vodom. Sto se tice balansa, receno mi je da ne pravi problem zbog toga sto je gel u tecnom stanju i to je pokretno opterecenje, i ne odrazava se na centriranost felne.
Ovo je zvanican odgovor firme koja pravi taj gel:
" Q - Does Ultraseal cause out of balance problems?

A - No!

Ultraseal can not create an out of balance situation. If the tire and rim are properly balanced prior to installing Ultraseal and neither are out of round, then there will not be a change in performance.

Ultraseal does not balance tires or rims. If a problem exists then Ultraseal may aggravate the situation, which acts as a safety warning alerting the driver that there is definitely a tire, rim and/or suspension problem.

Race car drivers attaining speeds up to 250 mph (400kph) have reported no vibrations or handling problems in tires treated with Ultraseal. "

Ovo je adresa gde se mogu naci sva pitanja i odgovori u vezi gela:

http://www.ultraseal.com/Pages/prodInfoPages/ultraQA.html

I dalje je moje pitanje da li je to neko isprobao,
a koliko vidim izgleda da cu ja biti prvi.
Pozdrav
Klakson
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing26.10.2007. u 09:37 - pre 200 meseci
Moj dogadjaj nema mnogo veze sa samozaptivanjem o kome pričate ovde, ali jeste neka vrsta samozaptivanja, pa moram da ispričam jer je (za mene) neverovatan:

Dakle, na starim kolima, pre oko 4 godine, probuši mi se zadnja desna guma. Iz nekog razloga to je guma koja mi se već bušila 2 puta pre toga. Pošto je bila Michelin, ja odem tamo gde sam je kupio (kod Michelin vulkanizera pored autoputa) da mi to zakrpe. Radio je samo jedan vulkanizer, i to po mojoj proceni veoma smotan. Sve u svemu, posle dosta mučenja i 2 pokušaja krpljenja, ispostavi se da on ne može da zakrpi gumu jer nema potreban materijal (ili je bio smotan a ovo mu je izgovor). Guma je u kadi puštala vazduh prilično. Rupa (koju je napravio šraf 8mm) je bila vidljiva golim okom. Ništa, pokloni on meni unutrašnju gumu besplatno, namontira mi sve to (sa unutrašnjom) na točak besplatno, i ja odem.

Vozio sam tako 2 godine sa unutrašnjom gumom u tubeless gumi.

Nakon 2 godine, počne meni opet da pušta taj točak. Odem ja u centar "Boban" da mi to zakrpe, i tamo vulkanizer ustanovi da mi je unutrašnja guma totalno ofucana i da mora da se menja cela. Ok, kažem ja, ali neću više da stavljam unutrašnju, nego da probamo da zakrpimo ovu spoljnu, koju vulkanizer iz Michelina nije uspeo da zakrpi. Medjutim, tip kategorički kaze: nema šanse, guma je 2 godine vožena sa unutrašnom i to više ne može da se ispravi, neće valjati guma čak ni da sada uspemo da je zakrpimo. Uzgred, ni ja ni tip uopšte nismo ni mogli da nadjemo (golim okom) gde je ona rupa koja se pre 2 godine videla istim tim golim okom. Ok, kažem ja, i rešim da stavim rezervnu iz gepeka a ja ovu spakujem u gepek, i..... odem kod trećeg vulkanizera.

Trećem vulkanizeru ne kažem ništa. Samo kažem da imam jednu gumu u gepeku, koja je bušna, i da bih voleo da je zakrpim i stavim umesto postojeće. On pogleda, i naravno ne vidi gde je rupa. Onda je napumpa, i stavi u kadu, i.... ne pušta!? Tu sada mi malo počnemo da diskutujemo, i ja ga ubedjujem da rupa mora da postoji, a on mene ubedjuje da guma ne pušta (očigledno). Ok, rešim ja da isprobam i to čudo, kažem mu da namontira tu gumu pa kud puklo da puklo. Namontira on to, naplati mi samo cenu montaže, ja odem, i.... vozio sam bez ikakvih problema dok nisam kupio novi auto (preko godinu dana).

Dakle, guma se "samozakrpila", verovatno materijalom iz unutrašnje gume koja se "samoofucala".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing

[ Pregleda: 5763 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.