Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

divx u media plejeru

[es] :: Video kompresija :: divx u media plejeru

[ Pregleda: 8767 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tupa

Član broj: 504
Poruke: 29
*.net022.co.yu



Profil

icon divx u media plejeru11.04.2002. u 19:03 - pre 267 meseci
Kako da namestim da mi se pojavljuje title divx filmova u media plejeru.
tupa
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: divx u media plejeru11.04.2002. u 19:41 - pre 267 meseci
Koliko sam chu nikako, mozda se u medjuvremenu pojavio neki plug-in, ali chisto sumnjam. Nerazumem zashto bi koristio Media player kad je loshe optimizovan, siromashan opcijama, nepouzdan, i zauzima neshto vishe od 11MB RAM-a kad se pokrene. Moja preporuka je BSplayer.
 
Odgovor na temu

tupa

Član broj: 504
Poruke: 29
*.net022.co.yu



Profil

icon Re: divx u media plejeru11.04.2002. u 20:45 - pre 267 meseci
Imam instaliran i microdvd i bsplejer ali dolazi do seckanja filma tako da je nemoguce gledati, dok je u media plejeru sve u redu samo sto fali title.
tupa
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: divx u media plejeru11.04.2002. u 20:50 - pre 267 meseci
pogledaj :

http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=8214
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 00:02 - pre 267 meseci
Nema sanse, moras da imas neki plug in , ovako po defaultu ne moze sigurno .....
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 01:53 - pre 267 meseci
Citat:
tupa:
Imam instaliran i microdvd i bsplejer ali dolazi do seckanja filma tako da je nemoguce gledati, dok je u media plejeru sve u redu samo sto fali title.


koju masinu imas?
verovao ili ne, kod slicnog problema je pomoglo menjanje palete na desktopu (valjda je bilo 16bit>32bit, nisam siguran)

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

hanibal
Aleksandar Markovic
BN

Član broj: 417
Poruke: 257
195.252.68.*

ICQ: 131802821


Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 02:04 - pre 267 meseci
Ja sam imao programcic koji ubacuje prevod u win media plejer,nasao sam ga u nekom od cd-ova iz ovih novina o informatici!
MCU+PPM
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 07:14 - pre 267 meseci
Koliko ja znam nikako, jedini film koji sam gledao u njemu sa prevodom bio je Matrix,ali je on tako bio urađen...
 
Odgovor na temu

ProDeK

Član broj: 3309
Poruke: 15
*.ptt.yu



Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 09:14 - pre 267 meseci
Postoji progamcic subtitledivx mislim da je zadnja verzija 3.1
On ucitava title u media player.
Koristim WMP 7.1 i taj programcic (shareware)
Program omogucava 15 gledanja a onda se vrlo lako u registraj bazi
samo count vrati na 0, ili mozes uzeti crack na altavisti.
Ako se ne snadjes javi mi se na mail da ti posaljem i program i crack.
Sve je tako malo i jednostavano.
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: divx u media plejeru12.04.2002. u 14:53 - pre 267 meseci
Zamolio bih te da ga pošalješ meni na mail(uz kratko objašnjenje), pošto ne mogu da ga nađem.
Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

ThndrKilL
Beograd

Član broj: 3337
Poruke: 2
*.beotel.net



Profil

icon Re: divx u media plejeru13.04.2002. u 00:33 - pre 267 meseci
Zanimljivo....ja imam DIVX400 plug-in ali on radi na media playerima do verzije 7.0 (ne racunajuci i tu verziju).
Inace ja koristim MP zato sto mogu da podesavam osvetljenje slike (slika na monitoru je malo tamnija, a kod drugih playera zezanje oko osvetljenja ne vredi)!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: divx u media plejeru13.04.2002. u 02:33 - pre 267 meseci
Citat:
ThndrKilL:
Zanimljivo....ja imam DIVX400 plug-in ali on radi na media playerima do verzije 7.0 (ne racunajuci i tu verziju).
Inace ja koristim MP zato sto mogu da podesavam osvetljenje slike (slika na monitoru je malo tamnija, a kod drugih playera zezanje oko osvetljenja ne vredi)!!


Kako ne vredi ? Pa samo odes u filter properties ili DivX properties i podesavas osvetljenje, kontrast ... ovo ne zavisi od player-a, osim ako istom nisu dostupne filter property pages.


fire, walk with me
 
Odgovor na temu

tupa

Član broj: 504
Poruke: 29
217.26.74.*



Profil

icon Re: divx u media plejeru13.04.2002. u 11:42 - pre 267 meseci
Citat:
iNCUBUs:
koju masinu imas?
verovao ili ne, kod slicnog problema je pomoglo menjanje palete na desktopu (valjda je bilo 16bit>32bit, nisam siguran)

Pokusao sam i smanjivanje boja i rezolucije ali ne pomaze. Takodje divx kompresija ( valjda se tako kaze) podesena je na 0.
masina:celeron 2 na 500, 192 mb ram, 32 mb riva tnt.
Sto se tice softvera za subtitle nalazi se na sledecoj adresi
http://www.cooolsoft.com/dsd.htm
Skinuo sam program pa cu videti da li pomaze.

tupa
 
Odgovor na temu

ProDeK

Član broj: 3309
Poruke: 15
*.ptt.yu



Profil

icon Re: divx u media plejeru16.04.2002. u 08:53 - pre 267 meseci
http://astalavista.box.sk/cgi-...+Displayer&submit=+search+
Probao sam sa verzijom 3.11
Sve je to radilo sa plejerom 6.4
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: divx u media plejeru16.04.2002. u 15:09 - pre 267 meseci
Posto dugo koristim DivX, a vidim da se ovde uglavnom donose zakljuchci vezani za DivX 'otprilike', moram da vam iznesem neke cinjenice.

Film koji gledate je avi fajl koji sadrzi dva zapisa (stream -a) u sebi, divx video zapis i obicno mp3 audio zapis. Posto svi ovde znaju da je taj film 'skinut' sa nekog DVD-a koji zauzima nekoliko GB, vidi se kolika je usteda ostvarena divx kompresijom.
Znaci, da bi se film gledao bez seckanja divx dekompresor mora u realnom vremenu da 'dekodira' (ono CODEC je u stvari nastalo od COder/DECoder) sadrzaj divx video zapisa i prosledi ga grafickoj kartici (ovo je veoma uproscen prikaz inace). Posto je stepen kompresije visok kod divx-a, potreban je brz procesor da bi ujedno 'obradio' i mp3 zapis, cije dekodiranje takodje oduzima solidan deo procesorskog vremena. Kad se ovo zavrsi (dekompresija), svi ti podaci idu na izlaz. Video podaci idu na graficku karticu, a audio na zvucnu (uprosceno).

Koja su 'uska grla' ?

Prvo sto moze biti problem je sam chipset, sto je poznat problem kod ploca za K6-2/3 procesore (socket7), mada u pricipu skoro sve socket7 ploce sa via chipsetom imaju ovaj problem (za ovo postoji neki patch za via south bridge). Moje licno iskustvo sa chaintech plocama (5AGMx,via chipset) je razocaravajuce sto se tice divx-a. Na ovim plocama bez seckanja nije bilo moguce gledati divx, cak i sa K6-2/550 MHz.

Interesantno je da sam uspeo da pustim divx bez seckanja na K6-2/400, na nekoj ploci sa ALI chipset-om (neka gigabyte valjda).
Jos zanimljivije je da overklokovani Pentium 233 na 266 MHz na ploci GA586TX3 (TX chipset), sa Trident 9685 2MB PCI (TV OUT) grafickom odradjuje posao bez problema, naravno u 16 bita paleti i CPU quality 0. Na toj istoj masini ATI RAGE 3D 2C 4MB PCI nije mogao da zavrsi posao. Ovo je bilo u vreme pocetka DivX-a (divx 3.11 uglavnom), kad je i bitrate bio manji a i rezolucije su bile 'nize'. SBC DivX ili multipass DivX u to vreme nije bio 'izmisljen'.
Sto se tice Celerona, isprobao sam divx na 300,366...533 i sve radi bez problema, da ne pominjem Celeron 2 procesore koji DivX 'odradjuju' stvarno kao od sale i na CPU quality vecim od 1. Za 32 bita paletu potreban je celeron na bar 500 MHz i obavezno kartica sa HW akceleracijom za MPEG2 ili neki GeForce.
Za K7 mogu da kazem samo ovo : moj prvi duron na 600 MHz na ploci sa SIS 730 chipset-om je bez problema pustio Gladiatora koji je inace bio na 2 cd-a, znaci bitrate je bio veci. Rezolucija filma je bila 720x304 ako se ne varam, a Gladiator je isao glatko u 32 bita sa CPU quality 3 u microdvd 1.0 , divx 3.11. Celeron 2 na 667 MHz ovaj isti film nije mogao da odradi preko CPU quality 2, pa sad ocenite sami sta je bolje :).

E, i pored snaznog procesora graficka kartica takodje ne sme da bude 'usko grlo', a kad to kazem mislim na playback sposobnost graficke kartice, a ne na njene 3D mogucnosti koje u ovom slucaju ne znace nista. Pozeljno je imati graficku karticu koja ima HW akceleraciju za MPEG2, odnosno DVD. Ja sam dobre rezultate postizao sa Trident Blade, Voodoo 3 karticama i naravno NVidia TNT2 familijom, da ne pominjem GeForce. Sve ove kartice zavrsavaju posao i u 32 bita (osim voodoo-a) iako samo Trident Blade od svih navedenih ima HW akceleraciju za MPEG2.

Sto se tice mp3 stvari stoje ovako. Kada se DivX pojavio, bilo je jos uvek dosta pentium 200/233 i k6-2 masina u upotrebi. Jedan od nacina da se DivX ipak pusti na ovim masinama je da se mp3 decoder podesi na najmanji moguci kvalitet, sto donekle zna da ublazi 'seckanje' videa, ali onda u vecini slucajeva dolazi do poremecaja sinhronizacije tona i slike. Ako se mp3 zapis (stream) uopste ne renderuje onda cak i pentium 200 MMX moze da pusti divx bez seckanja. Ovu opciju daje RadLight player, pa ko ne voli 'ton filmove' neka izvoli :))).

Sto se tice Tupinog slucaja, on verovatno ima neki K62-500 ili Celeron na 500 MHz (pre ce biti ovo prvo posto ima toliko problema sa playback-om), jer koliko ja znam ne postoji Celeron 2 ispod 566 MHz (barem mi ni jedan nije prosao kroz ruke), osim mozda u nekim laptop varijantama.

A za BS i microdvd definitivno ste u pravu - imaju 'sporiji' playback od RadLight player-a, ili mog izi player -a, malo reklame nije na odmet :)

Na kraju samo da kazem da je za DivX 5 najbolji i osetno brzi od ostalih bas njihov player Playa, ali nesto nisam primetio da ima podrsku za titlove.


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 21.01.2003. u 13:58 GMT]
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.beotel.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: divx u media plejeru19.04.2002. u 14:49 - pre 267 meseci
Ne, to ne radi...jednostavno netje da se promeni osvetljenje koliko god ja pomerao klizac!
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: divx u media plejeru20.04.2002. u 10:20 - pre 267 meseci
Ma radi, kako bre ne radi. Kako samo kod vas nece a kod svih drugih moze ?
Klikni na apply pa ce s da visi promene na slici.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: divx u media plejeru01.05.2002. u 20:10 - pre 266 meseci
Zna li ko kako da skinem zvuk ,znaci samo da ga izvucem sa film-a u ra formatu iliti realplayeru.Prosto mi trebaju ti zvuci ali u 8 nisam nasao ovu opciju.Pa me zanima ima li koji poseban program za to,Podrazumeva se da soundrecorder ne moze da to dobro obavi.

[Ovu poruku je menjao hodac dana 02.05.2002 u 09:05 PM GMT]
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: divx u media plejeru01.05.2002. u 20:22 - pre 266 meseci
Citat:
hodac:
Mene zanima ima li gde da se skine najnovija verzija real playera,posto imam problema sa upgrade, a bez njega ne mogu da gledam neki film.\
toliko


Javi se na phone da ti dam CD ......
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: divx u media plejeru

[ Pregleda: 8767 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.