Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809685 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miodrag_s
Miodrag Stankovic
Srbija

Član broj: 16594
Poruke: 56
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.03.2005. u 23:54 - pre 231 meseci
Koliko ce biti redovna vojska sada za septembarsku partiju, dosta se prica da ce umesto 8.5 meseci biti 8 meseci? Dali neko zna nesto vise o tome
Kopernikus Gama DCIP
Sky Star 2 rev 2.6b
Parabola 190
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 14:47 - pre 231 meseci
Jel moze neko da mi kaze koja je razlika izmedju molbe i zahteva za civilno sluzenje. Ako sam dobro skontao iz prethodnih postova postoji i molba i zahtev, i kako je neko napisao treba uzeti zahtev a ne molbu...dakle kad odem da se prijavim za civilno da li ce po defaultu da mi daju zahtev, ili moram to explicitno da trazim, koja je razlika izmedju ta dva, i da li su oni duzni da mi daju zahtev, a ne molbu. Izvinjavam se ako je vec na nekoj od prethodnih stranica ovo objasnjeno, citao sam na brzinu pa moguce da mi je slucajno promaklo.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 14:54 - pre 231 meseci
podnosi se zahtev, na osnovu ustavne povelje i uredbe saveta
ministara. i kao takav zahtev se resava u skladu sa tim propisima.
molba se ne podnosi, jer njeno postojanje nije predvidjeno, odnosno,
molba moze da bude odbijena. kako ti niko ne moze uskratiti pravo na
prigovor savesti, u skladu sa tim, postojanje molbe je suvisno.
dace ti neki papir, ako pise ZAHTEV, popuni ga, ako pise MOLBA baci
papir, skini zahtev odavde sa nekog linka i popuni. mozes i rukom da
ga ispises.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 15:18 - pre 231 meseci
E da, radi se o onom cuvenom liku u Palilulskom vojnom odseku. Situacija je sledeca - promenio sam prebivaliste iz Valjeva u Bg. pre neki dan, otisao u vojni odsek u Va. da se odjavim, zatim dosao ovde da se prijavim i naravno naleteo na onog lika. Naravno njemu je odmah bilo jasno da hocu u civilno, pa je ispocetka krenuo uvijeno da smara sa pitanjima - a sto si se tek sad prijavio ovde, zivis vec X godina u Bg-u a bas sad se prebacujes...znas i u Valjevu salju u civilnu...nema veze sto si sad prijavljen u Bg-u ti treba tamo da ostanes u vojnom odseku (!!) ... prvo je krenuo uvijeno, a onda me je pitao kad hocu da idem u vojsku...ja mu reko da ne znam...on poceo da smara na osnovu cega nisam otisao ove godine u vojsku (78. godiste) ja mu dao potvrdu da sam apsolvent...onda me otovreno pitao da li hocu u civilno ili ne...ja mu rekao ne znam videcu...ON REKAO DOBRO AJDE ONDA POTPISI OVDE DA NECES ICI U CIVILNO ! ...sva sreca da si ti i jos neko pominjao lika ovde pa sam skontao da su to samo fore da me navuce da se izyebem...naravno nisam potpisao, i on je onda rekao - aha dakle hoces u civilno - pa je onda mislio da me smara opet na foru da ja ipak pripadam Valjevu, i na kraju zadnja fora mu je bila da me pita gde zivim u Bg-u - kada sam mu rekao u svom stanu onda me je na kraju ostavio na miru, i rekao da odem u Va. da izvadim one potvrde i da mu donesem ugovor da on moze da vidi da je stan zaista moj !!! Neverovatno! Ja cu mu ipak odneti taj papir da pogleda, jer on verovatno misli da sam ga slagao da zivim u svom stanu pa bi me verovatno opet smarao da treba da ostanem u Valjevskom odseku...iako sam se ja tamo vec odjavio i po zakonu bio duzan u roku od 8 dana da se prijavim ovde...mislim tad kad sam otisao bilo je proslo 7 dana, a on me tad uopste nije uveo u evidenciju, vec mi je rekao da donesem ove papire i da dodjem...Jos nesto kad smo kod potvrda, ja sam bio sokiran dok sam bio tamo tako da sam zaboravio sta mi je on tacno rekao da uzmem - uspeo sam da uzmem iz suda potvrdu da nisam osudjivan, a ovde sam procitao da mi treba i potvrda da nemam dozovlu za oruzje - medjutim u SUP-u su mi rekli da oni to ne izdaju direkt meni, vec vojska treba da im posalje zahtev, pa oni njima salju...nadam se da tako misle i u vojsci...Elem sutra kad odem i dobijem nadam se taj zahtev - da li to popunjavam na licu mesta i biram ustanovu ili odnesem taj papir kuci, popunim pa im ga vratim?
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 15:47 - pre 231 meseci
Citat:
the.kum: E da, radi se o onom cuvenom liku u Palilulskom vojnom odseku. Situacija je sledeca - promenio sam prebivaliste iz Valjeva u Bg. pre neki dan, otisao u vojni odsek u Va. da se odjavim, zatim dosao ovde da se prijavim i naravno naleteo na onog lika. Naravno njemu je odmah bilo jasno da hocu u civilno, pa je ispocetka krenuo uvijeno da smara sa pitanjima - a sto si se tek sad prijavio ovde, zivis vec X godina u Bg-u a bas sad se prebacujes...znas i u Valjevu salju u civilnu...nema veze sto si sad prijavljen u Bg-u ti treba tamo da ostanes u vojnom odseku (!!) ... prvo je krenuo uvijeno, a onda me je pitao kad hocu da idem u vojsku...ja mu reko da ne znam...on poceo da smara na osnovu cega nisam otisao ove godine u vojsku (78. godiste) ja mu dao potvrdu da sam apsolvent...onda me otovreno pitao da li hocu u civilno ili ne...ja mu rekao ne znam videcu...ON REKAO DOBRO AJDE ONDA POTPISI OVDE DA NECES ICI U CIVILNO ! ...sva sreca da si ti i jos neko pominjao lika ovde pa sam skontao da su to samo fore da me navuce da se izyebem...naravno nisam potpisao, i on je onda rekao - aha dakle hoces u civilno - pa je onda mislio da me smara opet na foru da ja ipak pripadam Valjevu, i na kraju zadnja fora mu je bila da me pita gde zivim u Bg-u - kada sam mu rekao u svom stanu onda me je na kraju ostavio na miru, i rekao da odem u Va. da izvadim one potvrde i da mu donesem ugovor da on moze da vidi da je stan zaista moj !!! Neverovatno! Ja cu mu ipak odneti taj papir da pogleda, jer on verovatno misli da sam ga slagao da zivim u svom stanu pa bi me verovatno opet smarao da treba da ostanem u Valjevskom odseku...iako sam se ja tamo vec odjavio i po zakonu bio duzan u roku od 8 dana da se prijavim ovde...mislim tad kad sam otisao bilo je proslo 7 dana, a on me tad uopste nije uveo u evidenciju, vec mi je rekao da donesem ove papire i da dodjem...Jos nesto kad smo kod potvrda, ja sam bio sokiran dok sam bio tamo tako da sam zaboravio sta mi je on tacno rekao da uzmem - uspeo sam da uzmem iz suda potvrdu da nisam osudjivan, a ovde sam procitao da mi treba i potvrda da nemam dozovlu za oruzje - medjutim u SUP-u su mi rekli da oni to ne izdaju direkt meni, vec vojska treba da im posalje zahtev, pa oni njima salju...nadam se da tako misle i u vojsci...Elem sutra kad odem i dobijem nadam se taj zahtev - da li to popunjavam na licu mesta i biram ustanovu ili odnesem taj papir kuci, popunim pa im ga vratim?


Ne daj se, samo tako! Zapamti, ne postoji mogucnost da te onemoguce! I ako si se odjavio iz Valjeva i iz vojnog odseka u Valjevu, tek onda ne moze da te "otera" da sluzis u Valjevu.

Moj ortak se odjavio i prijavio u Bg, ali se nije odjavio iz vojnog odseka, pa mu nisu dozvolili da sluzi u BGu (iako je sve sredio bi da bude u nekom pozoristu), rekavsi da se nije odjavio iz prethodnog vojnog odseka.

Da bi im doskocio, podneo je zahtev za placanje putnih troskova iz BGa i nazad, sto je oko 800dinara dnevno!

Bas me zanima kako ce da se cela stvar zavrsi.

Ja sam zavrsio svoju obavezu pre neki dan, ukupno sam bio 11,5 meseci (skracenje 15 dana, reovno i 10 dana nagradnog odsustva ostavio sam bio za kraj). Mene su odgovarali u vojnom odseku (i to likovi koji su se doselili sa Kosova, koji u vojnom odseku rade) pricom o guranju baba i kolica sa nepokretnim osobama, pa da li znam da ce vojni rok biti skracen na 6 meseci, pa sto ce mi civilna, itd. Na kraju, obistinilo se ono sto sam im tada rekao: "dok vojni rok bude skracen na 6 meseci, ja cu zavrsiti sa vojskom". I, bio sam u pravu.

Znaci, ne dajte se prevariti!!!!!!!!!!!

Moraju da vam omoguce sluzenje, ukoliko vi to hocete. Jedino vas mogu odbiti ako imate dosije, eventualno ako imate neko oruzje registrovano na vas. I to je sve.

Za sva eventualna pitanja stojim vam na raspolaganju.

Poz
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.beoland.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 15:54 - pre 231 meseci
Citat:
crews_adder: Evo jednog primera zahteva uz ovu poruku.

Pozdrav!


Ovo je odličan primer kako ne treba pisati zahtev za civilno služenje! U zahtevu se nipošto ne smeju navoditi razlozi kao što su "mogućnost nastavka započetih studija", "mogućnost da se paralelno radi nešto drugo, zbog teške materijalne situacije", "sticanje praktičnog iskustva", "davanje neuporedivo većeg doprinosa državi", itd. To su se razlozi koji se ne odnose na prigovor savesti i koje komisija može - štaviše, mora - da odbaci.

Drugim rečima, ovakav zahtev naprosto mami da bude odbijen.

Treba da se navode jedino razlozi koji su vezani za prigovor savesti - podnosilac treba da se pozove na pacifizam, da napiše da ne želi da nosi oružje, da ne želi da ima veze sa vojskom i vojnim institucijama, itd. I ništa drugo!
 
Odgovor na temu

Nub.Saibot
Srbija/BG

Član broj: 11838
Poruke: 99
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 17:24 - pre 231 meseci
@the.kum:I ja sam imao natezanja sa VO Palilula, ali je glavno da
ostanes pribran i da te ne prevare izjavama da si zakasnio za civilno,
itd.
Ja sam se pre 15 dana prijavio za civilno sluzenje, a rekli su mi da
cu najverovatnije doci na red tek sledece godine. Pritezali su me sve
dok nisam doneo sve papire za civilno, a cim sam ih doneo postao sam
im totalno nezanimljiv.
Trazi od njih tri papira za civilno sluzenje, a sam pribavi dokumenta
iz suda, SUP-a, streljackog saveza Srbije i lovackog saveza Srbije
(pogledaj ranije postove od alexandra). Ova cetiri dokumenta koje
pribavljas je njihovo izivljavanje jer sve potvrdjujes na dokumentima
iz VO.
Prikupi ta cetiri papira i uz tri papira iz VO i placenom taksom u
banci mislim da si skupio svu dokumentaciju. Na vratima VO imas listu
svih potrebnih dokumenata koju treba da proveris jer su mozda smislili
jos nesto.

Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 17:41 - pre 231 meseci
Citat:
Balša: Ovo je odličan primer kako ne treba pisati zahtev za civilno služenje! U zahtevu se nipošto ne smeju navoditi razlozi kao što su "mogućnost nastavka započetih studija", "mogućnost da se paralelno radi nešto drugo, zbog teške materijalne situacije", "sticanje praktičnog iskustva", "davanje neuporedivo većeg doprinosa državi", itd. To su se razlozi koji se ne odnose na prigovor savesti i koje komisija može - štaviše, mora - da odbaci.

Drugim rečima, ovakav zahtev naprosto mami da bude odbijen.


Treba da se navode jedino razlozi koji su vezani za prigovor savesti - podnosilac treba da se pozove na pacifizam, da napiše da ne želi da nosi oružje, da ne želi da ima veze sa vojskom i vojnim institucijama, itd. I ništa drugo!


Ok, nema frke. Evo izbrisao sam. Meni su ga usvojili. A sta to moze da znaci (ako si ti uopste u pravu)? Jedino da ZAHTEV UOPSTE NE CITAJU!

Uostalom, sta me se tice. Necu ni da posecujem ovu temu vise, ja sam svoju "sluzbu" otarasio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 19:07 - pre 231 meseci
Citat:
Balša: Ovo je odličan primer kako ne treba pisati zahtev za civilno služenje! U zahtevu se nipošto ne smeju navoditi razlozi kao što su "mogućnost nastavka započetih studija", "mogućnost da se paralelno radi nešto drugo, zbog teške materijalne situacije", "sticanje praktičnog iskustva", "davanje neuporedivo većeg doprinosa državi", itd. To su se razlozi koji se ne odnose na prigovor savesti i koje komisija može - štaviše, mora - da odbaci.


steta sto vise nema .doc fajla. mislim da bi trebalo da ga crews_adder ipak okaci. nisam uspeo da ga vidim, ali ako je pisalo ovo sto je balsa napisao, sto sam podvukao, onda je bas tako. takav zahtev mami da bude okarakterisan kao nepravilan, (jer nije molba da bude odbijen). onda bi VO trebalo da pozove regruta i da mu saopsti da zahtev nije ispunio formu pozivanja na prigovor savesti, i da ga uputi u sadrzinu clana ustavne povelje, kao sto druge regrute upucuje u delove zakona ... ovaj poziv ti niko ne moze uskratiti, ljubav, domovina ...
ali u takvim stvarima i lezi razlika izmedju civilizacije i drustva u razvoju

@the.kum
onaj sa brkovima? samo ga iskuliraj. reci mu da si se odjavio iz valjeva, i da nemaju gde da ti uruce poziv. odjavio si se sada jer te mrzi da ides u VA u vojsku. neces kasarnu jer tamo ubijaju vojnike. reci mu da ce ti biti lakse da slusas B92. evo napadaju ih ovih dana pa da osecas potrebu da ih cuvas, od unutrasnjeg neprijatelja, tako sto ces postati njihov verni radio-manijak
ma taj tip je prs'o skroz.

@crews_adder
i dalje mi nece biti jasno zasto se ovaj narod gadi bolesnih i nepokretnih ljudi. kao valjda je lepse cistiti nuzdu drugara sa kojima spavas, tako valjda postajete ekstremno bliski, nego pomoci nekome tako sto ces mu dati lek.
i ovo za 8 meseci. usvojice to, ali nikad. nestace drzave u medjuvremenu

primetio sam da ljudi jako povrsno prate ono sto ih se tice. mladji vojni obveznici, recimo do 24 god., misle da je civilno ukinuto i nece da podnose zahteve, inace su zeleli.
tako da mislim, da ce opet vecina da nasedne na pricu, kako je sad kasarna 8 meseci. ovde je valjda uvek poenta, nekog prevariti.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 20:32 - pre 231 meseci
Evo zahteva... i malo promenite da ne bude svima isto
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 20:47 - pre 231 meseci
btw... ovaj zahtev ima greske... tipa oruzije itd... pa ispravite... puk'o mi je onaj "pravi"...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.beoland.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 21:16 - pre 231 meseci
Citat:
crews_adder: Ok, nema frke. Evo izbrisao sam. Meni su ga usvojili. A sta to moze da znaci (ako si ti uopste u pravu)? Jedino da ZAHTEV UOPSTE NE CITAJU!

Uostalom, sta me se tice. Necu ni da posecujem ovu temu vise, ja sam svoju "sluzbu" otarasio.


Hej, nema razloga za ljutnju. :)

Tokom prošle godine verovatno si mogao da na salveti nacrtaš čiča-Glišu i to predaš kao zahtev, očigledno to niko nije ni čitao. Danas, međutim, posle nove uredbe, neko bi s ovakvim zahtevom mogao bi da bude glatko odbijen i upućen u kasarnu (a "žalba ne odlaže izvršenje").
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.03.2005. u 21:23 - pre 231 meseci
@aleksandaraleksandar
Ebi ga ne mogu sad da se setim da li je imao brkove, ali po ponasanju mi deluje da je to taj tip sto si ga opisivao. On meni uopste nije pomenuo da moram da imam sve te papire, samo je rekao papir da nisam osudjivan, i jos 1 ali ne secam se sta...U svakom slucaju cu sutra-prekosutra da odem sa ovim sto imam, da me ne bi smarao u fazonu "sto se nisi javio ranije"...i sl. Ocigledno mu je cilj da me beskonacno smara dok ne nabavim sve papire. Javicu sta je bilo.

@crews_adder
Stvarno nema razloga za ljutnju...nije isto sad i pre godinu dana...


---edit------
Ustvari sutra cu da odem do lov. i str. saveza da uzmem te 2 potvrde, pa cu tek onda da idem u VO, a u SUP-u u Valjevu su mi rekli kao sto sam vec rekao da oni to ne izdaju licno meni vec da treba vojska od njih da zatrazi...Dakle ovo je ludnica nevidjena.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.03.2005. u 11:33 - pre 231 meseci
Koliko se meni cini, sada lovci i slicni imaju pravo na civ. sluzenje, tako da ne znam zasto bi trazili potvrde da nisi clan streljackog kluba ili lovac...
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.03.2005. u 15:05 - pre 231 meseci
Jao da! Potpuno sam smetnuo s uma da su to skoro promenili. Ipak ja cu da uzmem te potvrde - od viska ne boli glava ;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.03.2005. u 19:54 - pre 231 meseci
...ali ovaj visak ceti doneti i manjak u novcaniku.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.03.2005. u 19:25 - pre 231 meseci
Da li neko zna koji je odnos civino/regularno sluzenje, 50:50 ili nesto slicno? Nemogu da dodjem do te informacije, ali od ljudi koje ja znam svi ili zele ili su otisli civilno...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.03.2005. u 22:45 - pre 231 meseci
pa kako je nacelnik general-staba predlozio skracanje vojnog roka koji
se sluzi u kasarnama, ocigledno da u civ ustanove niko ne ide, odnosno
da je ovih prvih previse.
kako je isti general-stab saopstio da je odlazak u civ ustanove
izazvao poremecaj u, kako oni to vec zovu, regrutnoj masi (valjda je
to neki lep izraz za topovsko meso), onda se dolazi do sledeceg:

jedna izjava je netacna. neko laze.

@a1200
p.s. ja sam cuo za BG 80% civ ustanova. ali mislim da tacnih podataka nema.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.03.2005. u 23:21 - pre 231 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: pa kako je nacelnik general-staba predlozio skracanje vojnog roka koji
se sluzi u kasarnama, ocigledno da u civ ustanove niko ne ide, odnosno
da je ovih prvih previse.
na osnovu cega si to zakljucio? zar ti nije palo napamet da je predlozio skracenje da bi deo ovih na civilnom privukao sa "jeste teze, ali vidi kolko traje", znaci nema ih previse


Citat:
aleksandaraleksandar: kako je isti general-stab saopstio da je odlazak u civ ustanove
izazvao poremecaj u, kako oni to vec zovu, regrutnoj masi (valjda je
to neki lep izraz za topovsko meso), onda se dolazi do sledeceg:

jedna izjava je netacna. neko laze.

@a1200
p.s. ja sam cuo za BG 80% civ ustanova. ali mislim da tacnih podataka nema.
eto vidis sada ima 20% ljudi na period od 8 meseci valjda, a uskoro ce mozda imati 15% ili cak 10% na 8 meseci, lupam, ali kada bi smanjio na 6 meseci (a civilno ostalo na 13 meseci valjda) verovatno bi procenat skocio na 30%, znaci sada ima 8meseci*20% po regrutu=1.6 mesec po regrutu, a bice 6meseci*30% po regrutu=1.8 mesec po regrutu

znaci smanjenjem roka generalu skace "zarada" sa 1.6 na 1.8 meseci/regrutu (12.5%) i to samo ako se zbog 25% kraceg roka predomisli jedna osmina civilnih regruta, a sta ako se predomisli vise ?

predlazem da procitate ovo : http://joelonsoftware.com/articles/CamelsandRubberDuckies.html
bavi se odredjivanjem cene softwera, ali odlicno objasnjava ovaj princip "ekonomije"




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.03.2005. u 00:45 - pre 231 meseci
jogy prijatelju,

sve sto si naveo je ok. ali ne za vojsku. sluzenje vojske u civ ustanovi nije kaznena odredba, i takvo sluzenje vojnog roka je produzeno za onoliko koliko ima vikenda u 9 meseci. znaci smanjenjem broja dana u kasarni, smanjuje se i broj dana u civ ustanovi. price tipa "ako mi ovako, malo nategnemo ovo, onda ce oni ono" pada u vodu, jer se ovde radi o ustavom zagarantovanom pravu, te kao takvo je potpuno suludo, da bude extremno produzavano. onda neka promene ustavnu povelju, i ukinu pravo na prigovor savesti.

Citat:
JogyII:na osnovu cega si to zakljucio? zar ti nije palo napamet da je predlozio skracenje da bi deo ovih na civilnom privukao sa "jeste teze, ali vidi kolko traje", znaci nema ih previse


nije mi palo na pamet, jer nema razloga da mi pada. ako se skracuje vojni rok, moraju da postoje zakonski osnovi za to. a ne zato sto je nekome krivo sto niko nece da im ide u kasarne. jedan od zakonskih osnova je dobra popunjenost.


Citat:
eto vidis sada ima 20% ljudi na period od 8 meseci valjda, a uskoro ce mozda imati 15% ili cak 10% na 8 meseci, lupam, ali kada bi smanjio na 6 meseci (a civilno ostalo na 13 meseci valjda) verovatno bi procenat skocio na 30%, znaci sada ima 8meseci*20% po regrutu=1.6 mesec po regrutu, a bice 6meseci*30% po regrutu=1.8 mesec po regrutu


ljudi donose ekonomski racionalne odluke. tako da je i ova racunica nebitna. jednostavno, duze od 13 meseci ne moze, a mnogima je to prihvatljivo, ako znaju da ce svako vece moci da se okupaju.

---

i to nisam rekao ja, to su rekli oni. ima na sajtu www.b92.net gomila izjava da je sluzenje vojnog roka u civ ustanovama doslo do izuzetnog pada broja ljudi u kasarnama. sad me stvarno mrzi da trazim. u svakom slucaju lazu. kao sto lazu i da je smanjeno. ljudi pa ta skupstina drzavne zajednice ne zna ni da li sama postoji, a ne da stavlja u proceduru izmenu zakona o vojsci. ja cu se vratiti sa sluzenja, i dalje ce biti 9/13, sto rece neko pre mene par postova odavde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809685 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.