Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813631 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.03.2004. u 03:27 - pre 244 meseci
NAPOMENA: da ova tema ne bi bila zaključana (kao skoro sve prethodne o vojsci), ovde je STROGO ZABRANJENO diskutovati o tome DA LI treba služiti vojsku ili ne. ova tema je za one koji su već odlučili da to ne žele, a žele da prodiskutuju o načinima da to izvedu.

// SAVET: svi koji bi da se bave propagiranjem služenja vojske (ili u stvari, propagiranjem bilo čega drugog), najbolje da odmah probaju na nekom drugom sajtu..


evo prvo liste srodnih tema, a vi slobodno dopišiti svoja saznanja i (još bolje) iskustva.. ako se skupi dovoljan broj korisnih informacija, možda ovo završi i kao TOP tema..

http://www.elitesecurity.org/tema/45369
Da li ste za otkup vojnog roka? -- najskoriji povod.. [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/44122
necu u vojsku do kada ce me vojska traziti? -- izvod iz zakona [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/42450
odoh ja u vojsku (malo drugačiju) -- upoređivanje naše i izraelske vojske..

http://www.elitesecurity.org/tema/40344
problem kod vojne obaveze -- šta da radite ako niste ni regrutovani.

http://www.elitesecurity.org/tema/38887
dvojno drzavljanstvo i vojna obaveza -- upoređivanje naše i grčke vojske.. [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/37839
Civilni vojni rok počelo da služi 18 Beograđana -- o gluposti zvanoj "civilno služenje" [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/34170
Vojna Obaveza -- najduža (i najvatrenija ;) diskusija na ovu temu.. jedna od najpopularnijih tema na ESu.. [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/22545
Ukidanje vojne obaveze? -- naravno da nema ništa od ukidanja, ali zanimljiva diskusija ;) [lock]

http://www.elitesecurity.org/tema/20701
tehnička služba (vj)? -- upoređivanje rodova u vojsci (ako ipak odlučite da odužite dug državi ;)

http://www.elitesecurity.org/tema/4130
Odlaganje vojnog roka! -- stara vest, mada verovatno još uvek važi..


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 18.10.2004. u 01:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deus




Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.04.2004. u 09:28 - pre 243 meseci
Cuo sam da je jako bitno navesti prave razloge za odobrenje civilnog sluzenja vj, pa ako zna koji su to(kome je odobreno) bio bih veoma zahvalan kada da mi posalje bukvalno tekst koji je upisao kao razloge.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.04.2004. u 09:53 - pre 243 meseci
Hajde momci pomozite, treba da idem u junu (Civilno)!!!!!!
I mene interesuje sta treba navesti za civ., i kakva su vasa iskustva.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 18.03.2006. u 00:31 GMT+1]

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.04.2004. u 13:22 - pre 243 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dozvoljene teme

- Koji vojni rod je najbolji
- Gde je najbolje sluziti vojsku
- Kako izbeci sluzenje vojske
- Kako civilno sluziti, blabla

Nedozvoljene teme

- Da li ici u vojsku
- Opravdanost / neopravdanost vojske
- Bilo kakve politicke diskusije


Slažem se u potpunosti da ove nedozvoljene teme netreba ovde da se nalaze!!!
Sutra bi smo imali:
Kako ne platiti porez
Kako ubiti a ne odgovarati
Kako ukrasti...
Kako i koga prevariti...
Da li mrziš Slovenca, Hrvata, Bošnjaka, Srbina...

Nisam kadar zabranjivati,to ostavljam momcima iz ES, ali jedino što mogu da ukažem je to, da mi koji se obraćamo za bilo kakvu pomoć(u ovom slučaju to je suženje civilno i u uniformi)često ne dođemo do odgovora koji je nekom i tekako bitan a nekom ne......Pomoć i odgovore na pitanja kako, kad, gde i zašto ići ili ne ići često nemožemo naći na netu, jer pojedine org. koje se bave ovim problemom ne obnavljaju svoje sajtove.(vesti,forumi i zakoni nekada su iz 2002 god.)Čak i vojne ustanove nemaju adekvatne odgovore(ili ne mogu)da pomognu regrutima koji
idu u na služ. civilno ili u uniformi.....

Konkretno:
Pošto odgovore u pomenutim ustanovama i org. nemogu naći a želim služiti "civilno"
još jednom svi koji imaju iskustva u takvom služenju neka pomognu meni i drugima...
1.Kako popuniti molbu za civilno služ.(koji su razlozi zbog čega želim da služim civilno)
2.Koje ustanove navesti i gde je najbolje služiti(Bolnice, Skole ,i druge ustanove)
3.Ko nemože služiti "civilno"(dali su nekog odbili ko je imao sve uslove)
4.Vaša iskustva (da li ste pogrešili ili ne)

Hvala i pozdrav svima.....

 
Odgovor na temu

R-Byter

Član broj: 8221
Poruke: 344
*.absolutok.com



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.04.2004. u 13:30 - pre 243 meseci
Potpuno se slazem sa ovim, mada mi obrisase neke prethodne poruke. Stvarno treba dati prave informacije onima koji ne izbegavaju obaveze, bilo da je to civilno sluzenje ili pod oruzjem.
Ja se ne slazem sa apriori izbegavanjem te obaveze.
Pozdrav

@deki77

Nazalost, ja nemam iskustva sa civilnim sluzenjem. Ono sto znam je dok sam ja sluzio (pod oruzjem) postojaloje civilno sluzenje vojnog roka u slucaju prigovora savesti. Medjutim, tada je tu, kako sam cuo, vecina njih bila iz nekih sekti i oni su dobijali njgore civilne poslove. Sad je po tom pitanju sigurno mnogo bolje, ali ti stvarno ne mogu dati neku bolju informaciju. Siguran sam da ce ti neko ne forumu ubrzo odgovoriti.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)15.04.2004. u 17:20 - pre 243 meseci
e ovako, u međuvremenu sam saznao ponešto o civilnom služenju. prvim informacijama sam se baš obradovao, ali posle je to splasnulo.

elem, na mom (bivšem) faxu sam bio dobar sa par asistenata, a fakultet je početkom godine poslao zahtev ministarstvu (ili kome već treba) da želi da primi vojnike na civilnom služenju vojnog roka. ja bi sa tih par asistenata kod kojih bi služio mogao da se dogovorim i da ne moram da dolazim svaki dan, ili da nemamo fixno radno vreme, ili ovo, ili ono (svako ko ima sličnu priliku predlažem da se raspitaju na svom faxu).

samo jebada je što sam saznao da u svakoj ustanovi gde se služi civilno postoji jedna osoba koja direktno odgovara vojsci, i koja kontroliše da li vojnici dolaze redovno na posao.. tako da nije baš tako idealno kako sam zamišljao, pa sam i ove godine odložio vojsku (to je tek bila jebada..)


Citat:
deus:
Cuo sam da je jako bitno navesti prave razloge za odobrenje civilnog sluzenja vj, pa ako zna koji su to(kome je odobreno) bio bih veoma zahvalan kada da mi posalje bukvalno tekst koji je upisao kao razloge.


pa nije baš, to je više zbog forme radi. moraju navodno da opravdaju to što ti ne služiš "normalno" vojsku..

bilo je ovde objavljena jedna molba za civilno služenje nekoga iz hrvatske (potraži). ukratko, napišeš da ne voliš oružje, da ne veruješ u ubijanje drugih ljudi zarad bilo čega (pacifizam), da ne veruješ u rat, da ne bi ni životinju ubio (pa još navedeš da si zbog toga vegetarijanac), itd, isl..

to bi trebalo da bude dosta.. uglavnom ni ne gledaju to, ali moraš bar nešto da napišeš, forme radi...
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.66.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.04.2004. u 23:48 - pre 243 meseci
U vojsci sam od decembra i svima (njih shestorica) koji su podneli zahtev za civilno - odobreno je, chak i jednom instruktoru streljashtva. Navodili su vegetarijanstvo, pacifizam, loshu materijalnu situaciju, porodichne probleme... Sve se navodi forme radi, potrebna je josh izjava da nisi chlan streljachkog drushtva, da nemash dozvolu za oruzzje i da nisi radio na vojnim projektima. Neki od njih su doshli u vojsku pa odatle otishli na civilno jer prikupljanje takvih potvrda dugo traje, pa im je pisanje izjave bilo lakshe.
Svakome kome neki mesec sluzzenja duzze nije bitan preporuchujem civilno, regularno sluzzenje je chisto gubljenje vremena a posebno zzivaca. Za ovih 5 meseci sam se nagledao gluposti kao nikada do sada, a josh sam vezista, oni su kao najpametniji.

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2004. u 22:03 - pre 240 meseci
vidim da se ovde nista nije desavalo nekoliko meseci.

za one koje to zanima stvari stoje ovako. kada odete u vojni odsek da primite poziv za sluzenja vojnog roka, taj poziv nemojte nikako da odbijete! prilikom potpisivanja poziva, trazite formulare za civilno sluzenje vojnog roka. tada krece prava paljba (bez ikakvog karikiranja) "ti neces u vojsku nego bi da...", odgovorite: "ja i hocu u vojsku i ja IDEM u vojsku sve u skladu sa zakonom a vi mi u skladu sa istim dajte 3 lista papira". posle toga krece nova bujica budalastina, sve sa jednim ciljem, da vam pokaze kako ste beskorisni. moze da se desi nesto ovako: "kako ti znas da budes infomraticar kad nisi zavrsio faks?" odgovorite "kako vojnik moze da bude vezista kad nije zavrsio faks?" inace mozete sve komotno da precutite. samo trazite vasa 3 lista.

tada vam kazu da: "se javite u dom vojske SCG 7 dana (pise na pozivu) pre datuma za odlazak u kasarnu, radi odredjivanja roda, poste i para za put,..., kao i da vam kazu tamo da li ste dobili civilno ili ne." zahvalite se na obavestenju i izadjite. i NIKAKO ne idite u dom vojske jer je stvar sledeca, posle podnosenja zahteva za civilno sluzenje, ukoliko se pojavite u domu oni kapiraju da ste odustali od civilnog i da zelite u kasarnu. kada se tamo ne pojavite, dokumenta se vracaju u vojni odsek i na osnovu (pre toga) podnesenog zahteva, dobijate adresu ustanove u koju treba da se javite.

idemo dalje. kada izadjete iz vojnog odseka, potrazite (na vidnom mestu ili trazite od osobe sa kojom ste pre razgovarali unutra) spisak ustanova sa vase opstine (i samo vase opstine) koje imaju ugovor sa vojskom o prihvatanju vojnika (da vojnika, ne inzenjera, pravnika, ..... jer ste ipak u vojsci). prepisite ceo spisak i kuci.

sad imate fore (sto pre to bolje) do onog datuma proslave u domu vojske da se vratite u taj vojni odesk sa popunjena 3 lista papira. netrebaju!!!! nikakvi papiri da si ovo ili ono, da si sportski strelac, ribolovac ili ne.

prvi list: "pod punom materijalnom odgovornoscu izjavljujem da nisam clan
- streljackog kluba
- lovackog udruzenja
- ...
...
- da nisam izvrsio ubistvo ili ubistvo iz osvete u poslednje 3 godine (nisam mogao da verujem kada sam ovo procitao)
- i tako dalje.

drugi list: zahtev za upucivanje na civilno sluzenje
(zahtev nije isto sto i molba - molba moze da bude odbijena)

treci list: ponavlja se prica sa prva dva ali u tabelarnom obliku + RAZLOZI za sluzenje u civilstvu. razlozi ne mogu da budu verske, porodicne ili materijalne prirode. mozete jednostavne da napisete ne zelim da sluzim vojksu u skladu sa clanom xx zakona o sluzenju vosjke. tacka. ali ipak napisite nesto.

plus + potvrda iz nadleznog suda da niste krivicno osudjivani u poslednje 3 godine
plus + potvrda iz nadleznog sup-a da nemate dozvolu za pistolj

kraj. to odnesete u vojni odsek. ako vam nedaju te papire trazite, poslacu vam.
sada cekate. oko 2 meseca, nije sigurno tako je bilo zakljucno za junskom klasom.

javljate se u ustanovu u koju su vas odredili. nepostoji osoba zaduzena za kontak sa vojskom. postoji direktor ustanove zaduzen za zaposlene, jel da i komunicirate samo sa njim, odnosno onim koga on odredi. ne postoje kaznene odredbe za los rad, kao i za nedolazenje. u tom slucaju, sto tek moze da se ravuce i nista da nebude od toga, vas vracaju u kasarnu. mada za to jos nisam cuo.

kada ustanova ode na godisnji odmor, vi ne idete. cekate da se oni vrate, pa tek tada uzmete godisnji odmor. to vam je znaci 2*godisnji. svako skracanje sluzenja vojnog roka, ljudima u cuvilnom je *2 (mada hoce direktori malo da se buni jer im je lepo kad neko radi za 320 din).

ukoliko je ustanova dalje od 2 km od mesta gde zivite, prema zakonu o radu imate pravo na markicu. kako vam oni to nece platiti eto vam prilike da ne dolazite petkom. ali to sad ide u neku drugu stranu, o tome mogu kasnije u nekom drugom postu, ako vas zanima.

do sada sam razgovarao sa 3 ljudi u civilnom i sa 2 direktora (koji imaju oko 25 vojnika u svojim firmama). sve je ok. glupo je bilo sta naglasavati sad.

informaticara nema, prevodioca takodje. ako uspete da se dogovorite da prevodite e-materijal sa engleskom, uboli ste jack pot. radicete 2 dana u nedelji. mada je u principu sve premija.

toliko za sada, pitajte...

p.s. kada odete u firmu u kojoj sluzite vojsku obicno ide pitanje slicno kao u vojnom odseku: "aha ti si ovde dosao da nebi isao tamo". grubo i tiho: "ne ja sam ovde jer sam ovde zeleo da pomognem svima vama, moj rad kosta 500€ na trzistu, koje vi nemate da platite, a zakon mi daje mogucnost da vam pomognem. ne jedem o racunu drzave kao u kasarnama, ne placaju mi prevoz kao u kasarnama, sam perem svoje stvari za razliku od onih u kasarnama." posle ima da vam donose kafe non-stop.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.07.2004. u 22:18 - pre 240 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar:
idemo dalje. kada izadjete iz vojnog odseka, potrazite (na vidnom mestu ili trazite od osobe sa kojom ste pre razgovarali unutra) spisak ustanova sa vase opstine (i samo vase opstine) koje imaju ugovor sa vojskom o prihvatanju vojnika (da vojnika, ne inzenjera, pravnika, ..... jer ste ipak u vojsci). prepisite ceo spisak i kuci.


Ovo ne razumem najbolje. Čemu gledanje u spisak ako na kraju "viša sila" odluči gde će da te pošalje da služiš civilno? Da li se na nekom od tih formulara upisuje nešto tipa "željena ustanova" ili štogod slično?
 
Odgovor na temu

vujke
Ivan Vujić
Network administrator
Astra Telekom
Mladenovac

Član broj: 366
Poruke: 249
195.252.87.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2004. u 00:07 - pre 240 meseci
Pozeljno je da napises gde zelis. Ako ne napises postoji veca sansa da ces duze da cekas da te rasporede u neku ustanovu koja im se svidi, mozda i par klasa. Nije da oni mnogo drze do toga sta si napisao, ali moze da znaci prilicno, zavisi od raspolozenja zaduzenog cate :(((
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
195.252.80.*

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2004. u 00:16 - pre 240 meseci
da. na jednom od formulara se upisuje zeljan ustanova i veruj mi da nece oni tebi da teraju inat da te rasporedjuju gde oni zele, jer oni ne zele nigde. u svakom slucaju napisao, ne napisao to ce biti opstina na kojoj zivis.
 
Odgovor na temu

bo_bo
Boris V.
Bgd

Član broj: 14823
Poruke: 24
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2004. u 02:31 - pre 240 meseci
plus + potvrda iz nadleznog suda da niste krivicno osudjivani u poslednje 3 godine

jel to znaci da moze civilno da se sluzi vojska i ako si osudjivan ali pre nekih cetiri-pet godina?
 
Odgovor na temu

dzonka
nikola st
bgd

Član broj: 32220
Poruke: 57
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.08.2004. u 23:57 - pre 239 meseci
pre neki dan su me priveli policajci na gajbi (iako nisam odbijao poziv za vj) i pravo u vojni odsek. sad kako sam ja napunio 27 godina, znam da moram da idem (negde).
da se vratiom na vojni odsek. udjem ja tamo (sa pratnjom naravno) i tamo neki mahniti oficir (major ili p.puk) u HAVAJSKOJ kosulji pocne da glumi strogocu i izdeklamuje nekim zenama kako da nema nikakvce rasprave samnom i da mi daju poziv za 1. sep (pozarevac...) daju mi da potpisem poziv da dodjem u sumice (posto sam opstina vozdovac) da mi daju raspored i pare za kartu
ja ih potsetim da sam jos u martu izjavio zelju za civilnim sluzenjem vojske i oni mi kazu kako je sad kasno za to?! i daju mi "prijateljsku" preporuku da ja odem u vojsku i ako mi se ne svidi, napisem molbu za civilno sluzenje
sutra idem kod nekog pavlovica koji bi trebao da je glavni za regrute (i sve u vezi sa njima) na opstini vozdovac. za njega sam cuo da je teska dzukela, ali sam se zato dobro spremio.
moje pitanje, da li oni mogu da me nateraju da ja idem u vojsku (pod oruzjem i u uniformi) ako ja to ne zelim?

pozdrav
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.ru
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 00:30 - pre 239 meseci
>
>
naravno da ne. taj papir o odlasku u vojsku potpisi, to je ok. kao sto
sam napisao u gornjem postu. moj iskren savet: idi u yukom, krunska 22
ili 66, imas na sajtu u svakom slucaju.

nikako!!!! ne pristaj da ides u kasarnu pa da odatle podnosis zahtev, da
ti sad ne objasnjavam zasto. (taj zahtev nikad ne ugleda svetlost dana)
sta god da ti kazu, reci da si podneo zahtev ili zelis da podneses i da
se zahtev podnosi u pismenoj formi (da te nebi navukli, da im pricas
usmeno pa da te odbiju).
 
Odgovor na temu

dzonka
nikola st
bgd

Član broj: 32220
Poruke: 57
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 00:36 - pre 239 meseci
kako bi rekli latini verba volant scripta manet (reci lete, zapisano ostaje), planirao sam da sve bude u pisanoj (dokaznoj formi).

pozdrav
 
Odgovor na temu

sandjama
EFG Eurobank
Beograd

Član broj: 5854
Poruke: 19
*.deltabanka.co.yu



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 07:01 - pre 239 meseci
1. Da li neko zna gde postoji na internetu spisak ustanova za civilno sluzenje?
2. Kolika je sansa da se odbije podnet zahtev za civilno sluzenje?
3. Da li je moguce da se sa direktorom ustanove dogovoris da radis par sati ili da radis od kuce neki inforamticki posao?
4. Kako mogu da zadrzim, tj. da radim u isto vreme u firmi u kojoj sam dop sada radio? Moze li onda da od ministarstva trazi da sluzim kod njih u civilstvu?
5. Da li moze neka privatna firma da trazi da joj se raspodele vojnici za sluzenje u civilu?

Ako neko ima odgovore, bio bih mu veoma zahvalan
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 09:36 - pre 239 meseci
Takodje upozoravam na zez prilikom odlaska u kasarnu pa zahtevanja civilnog sluzenja. Znam coveka koji je tako uradio. Martovska je klasa, u junu je predao zahtev i pre nekih dve nedelje predao je zahtev za obustavu onog prvog zahteva jer "jos nije reseno". Prakticno, odugovlace ti do kraja vojnog roka a ti posle misli sta ces. Ironija je sto mu je pre 4-5 dana stiglo resenje za civilno sluzenje ali mu se vise i ne isplati da prelazi kad je 2/3 roka odsluzio u kasarni.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.126.EUnet.yu



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 09:59 - pre 239 meseci
Citat:
4. Kako mogu da zadrzim, tj. da radim u isto vreme u firmi u kojoj sam dop sada radio? Moze li onda da od ministarstva trazi da sluzim kod njih u civilstvu?



Pardon, "dop sada radio" ili "do sada radio"?? Molim te ispravi ovo... Primetices da ima razlike...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 17:13 - pre 239 meseci
Citat:
1. Da li neko zna gde postoji na internetu spisak ustanova za civilno sluzenje?

Mislim da ne postoji takav javni spisak.Ako grešim neka me neko ispravi.
Citat:
2. Kolika je sansa da se odbije podnet zahtev za civilno sluzenje?

E ovako, po zakonu, nemaju pravo da to odbiju zahtev za civilno služenje, ako dostaviš svu potrebnu dokumentaciju (gore je već neko naveo koji su da ne povavljam sad).E sad, uvek se nađe neki "nadrndani" koji će na sve načine pokušavati da ti objasni "prednosti" redovnog služenja i odustaneš od civilnog i davati ti "prijateljske" savete da odslužiš vojsku ko "čovek", pa ako naletiš na takvog moraš biti istrajan u tome da hoćeš civilno.Dobro je to, što kada podneseš molbu za civilno služenje dok je ona na razmatranju ne mogu da te pošalju nigde.
Citat:
3. Da li je moguce da se sa direktorom ustanove dogovoris da radis par sati ili da radis od kuce neki inforamticki posao?

Koliko mi je poznato, svaka ustanova koja prima vojnike na civilno služenje, ima po neko vojno lice "ubačeno", da bi pratilo i kontrolisalo vojnike na civilnom služenju.
Citat:
4. Kako mogu da zadrzim, tj. da radim u isto vreme u firmi u kojoj sam dop sada radio? Moze li onda da od ministarstva trazi da sluzim kod njih u civilstvu?

Mislim da to ne može osim ukoliko ta firma nema ugovor sa vojskom o držanju vojnika na civilnom služenju.
Citat:
5. Da li moze neka privatna firma da trazi da joj se raspodele vojnici za sluzenje u civilu?

Nisam čuo da neka privatna firma ima vojnike na civilnom služenju, ali ne znam da li je to zato što zakonski ne može ili zato što firme ne žele da u njenim prostorijama danonoćno dževdži neko vojno lice i nepoznati ljudi koji bi bili poslati tu na civilno služenje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.08.2004. u 18:48 - pre 239 meseci
Citat:

Nisam čuo da neka privatna firma ima vojnike na civilnom služenju, ali ne znam da li je to zato što zakonski ne može ili zato što firme ne žele da u njenim prostorijama danonoćno dževdži neko vojno lice i nepoznati ljudi koji bi bili poslati tu na civilno služenje.


Pa nema logike - zato ne moze :) Vidi, poenta vojnog roka je da ti drzava nesto uzme i da to predstavi kao tvoj "dug otadzbini" - do skoro je to bilo iskljucivo u vidu uzimanja tvog vremena 24/7 i tvoje slobode kretanja (a katkad i tvog zivota ako mora), a sada to moze biti i finansijski - tako sto ces raditi za smesne pare (citaj: dzabe) nekoj drzavnoj firmi i time im stedeti novac koji bi morali da daju nekom da im cuva penzionere, i sl...

Kada bi radio u privatnoj firmi, to ne bi imalo logike za drzavu - jer ona bi fakticki nekom vlasniku poklanjala radnika da radi za male pare, a za uzvrat ne samo da nista ne bi dobijala, nego bi cak i gubila jer bi ti placao manji porez za zaradu ;)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 813631 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.