Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masinsko modeliranje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Masinsko modeliranje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26449 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje11.01.2004. u 14:11 - pre 246 meseci
Pa kad kupis nesto, ti uzmes nesto sto ti se svidja, ubijes proizvod, a to sto si uzeo implementiras u svoj proizvod koji vec postoji i koji je brand name - Kapisco -
Jer vec ima softvrera koji su bila "perspektivni" ali su zavrsili na taj i slicne nacine - osim sw-a jer catija ima rezona - jer je skupa - da pokrije i trziste jeftinijih korisnika
a sto se tice koriscenja - taj softver je bio koriscen na akademiji primenjenih umetnosti - tacnije - "PRIMENJENOJ" - mozda sam bio malo vise lokalizovan


Speling
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Masinsko modeliranje11.01.2004. u 19:05 - pre 246 meseci
Moramo pod hitno zamoliti Gojka da odvoji CAD diskusije od grafike!!! I po meni treba da se zovu jednostavno CAD, nisam opterecen time da bi se zvala Catia. I da naglasim nisam niciji PR, a ono copy-paste je bilo iskljucivo zbog spelinga jer je trazio argumente i tvrdio da catia nema NC-Manufacturing. I sta sad kad i dam argumente opet nisam u pravu. Mada i ne zelim vise raspravljati o tome jer ocigledno je da nema svrhu.
Takodje bi pomenuo da ne potcenjujem "deki20" sto hoce da se bavi sitnim delovima, zasto da ne, svaki posao je posao ako za njega ima ko da plati i ne mislim da je to njegov krajnji domet. Jednostavno covek je pobrojao sta bi zeleo da radi i ja sam dao svoje misljenje koje naravno ne mora da poslusa.
Za "Alt-F4": Helix je implementiran u catiu iz jednog jedinog razloga, a to je surface. On je bio prosecan softver za modeliranje ali je imao odlican surface i zbog toga su ga kupili za catiu. Vec sam par puta ovde napomenuo da svi softveri imaju svog aduta i svima mozes ponesto zameriti. I da ponovim:
I-Deas ima odlican FEA, ali lose resen drafting
Catia ima odlican Surface ali malo slabiji FEA
SolidWorks ima dobar modeling i pribor za plastiku ali slabiji surface.
O ProENG necu komentarisati.
Sad naravno posto je masinstvo siroka oblast zavisi od toga ko se cime bavi odabrace obicno ono sto mu odgovara.
Sto se tice FEA MSC/Nastran je takodje implementiran u catiu, i on je odlican sto se tice analize. Algor ne poznajem jer nisam imao prilike da ga koristim, Ansys je takodje odlican. Meni se licno svideo Cosmos jos pre nego sto je implementiran u solidworks, i da naglasim cosmos postoji i zasebno neovisno od solidworksa. Cak smo simulirali pre nekoliko godina uticaj izmedju dva razrorodna materijala i bili smo zadovoljni rezultatima. Da malo pojasnim recimo da imas neku metalnu konstrukciju, ram koji je zatvoren talasastim limom, a npr. na sredini imas neki prozorcic koji recimo ima meetalni okvir i ispunu od pleksiglasa, e na njihovim dodirnim povrsinama mozes da dobijes rezultate u cosmosu.
pozdrav
 
Odgovor na temu

nemanjagoku
Stalno
lokalna

Član broj: 5885
Poruke: 30
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje11.01.2004. u 19:16 - pre 246 meseci
Ma da se manemo ovakvih rasprava, ko je sta od koga "drpio" i ko je No. 1 u svetu. Da li neko raspolaze sa sledecim programima (sistemima):
1. Gear Wizard za Unigraphics NX 1.0.2
2. Dassault CATIA V5 R12
3. Moldflow Plastic Insight (4 ili novije)
4...?

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Masinsko modeliranje11.01.2004. u 19:48 - pre 246 meseci
Citat:
sanibo:

Specifikacija: Sve ovo dole nabrojano moze catia i jos vise!!!
Mechanical design:
Shape Design and styling (avio i auto dizajn)
Product synthesis
Equipment and Systems Engineering
Analysis
NC Manufacturing
Infrastructure



Ne mogu da razumem zasto se raspravljate i bespotrebno rasipate svoje vreme&energiju? Svaki paket ima svojih prednosti i mana, a odgovorno tvrdim da sve sto moze UG, mogu i Catia i Pro/E (redosled nabrajanja je nebitan), bilo da se radi o modeliranju povrsina klase A, ili klasicnom "masinskom" modeliranju, CAMu, FEMu itd. itd. Kako im se zovu moduli i koliko ih ima je potpuno irelevantno, jer je kraju sve pokriveno. Mozemo imati svoje licne favorite, mozemo ih voleti ili mrzeti zbog interfejsa, nametnutih algoritama koje moramo pratiti u modeliranju, tezine za rad i ucenje ili nedovoljne sofisticiranosti alata.

Imajte u vidu da je odluka o tome koji ce se paket uvesti u firmu na kraju uvek politicka, a posledice su uvek duboke, jer svi kooperanti, od firmi koji se bave dizajnom, preko razvojnih biroa do alatnicara prelaze na izabrani softver.

U takvom svetu i nije bitno sta ko od nas voli, vec koliko je spretan i brz da se prilagodi i pocne da radi na platformi po kojoj je koliko do juce pljuvao. Jedan mali kuriozitet - sa obzirom da polako pocinje migracija automotive firmi koje koriste Catia-u na verziju 5, velika je potraznja za Pro/E korisnicima, jer ih je neuporedivo lakse i brze obuciti nego Catia 4 korisnike.

A ja se cesto salim da ce se zbog sve cescih analogija i slicnosti izmedju gore navedena tri paketa na kraju otkriti istina - da ih je sva tri razvila jedna firma - Microsoft ;)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje12.01.2004. u 02:16 - pre 246 meseci
Poruka obrisana

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 20.01.2004. u 22:30 GMT]
 
Odgovor na temu

nemanjagoku
Stalno
lokalna

Član broj: 5885
Poruke: 30
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje12.01.2004. u 11:15 - pre 246 meseci
Elem Braco Srbi i ostala g.....

Ovim definitivno odjavljujem svoje dalje bivstvanje sa ovoga foruma jer je izgleda sve propalo i otislo u p..... materi... Elem, pobogu ljudi, radi li ko sta od Vas ozbiljno ili prebrojavate ko je ciju komsinicu prevario sa zauvom od snajine sestricine... Ma, koga briga da li UTVA bila nekad nesto, ili je to Zastava...To je sve gomila mediokriteta, i partijskih lizaca analnih otvora, nego sta. Najveci extra profiter na prostorima Srbije je dizanerski tim zastave, i sl...Ma, pun mi k.... prica o tome kako je Petoletka nekada pravila trapove za Boing...Ma neka neko nesto dokaze, ako moze...Znate li vi gde su Kinezi danas, Nemce ne smem od strahopostovanja ni da spominjem....Odjavljujem se definitivno, jer je bas sve prevrsilo meru...
Generalno imam stav, a on je strasno istinit, da onaj ko se bavi tracevima i temama koje su dominantne na ovim forumima nema pojma o svom poslu...
Osim toga izgleda da je najveca stvar u celom poslu da se pobedi sujeta jer ma koliko znali ( a vise je da ne znate nego sto znate) ipak niste nista posebno talentovani i nadareni. Ne mogu vise brate da Vas pratim, i j...... se svi redom.
PS. Ko hoce da mi se javi i da ozbiljno razgovaramo...O.K..

Asta la vista ili (Usta ga vista...)
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje12.01.2004. u 12:33 - pre 246 meseci
elem pretera ga
Znas to nisu TRACEVI - to je istina - a nevidim nikakav problem sto sam seo i napisao ovo - neki novi ljudi sa manje iskustva ce valjda shvatiti - da ne treba bas previse da se vezuju za svoje firme - ali ok ovo je sadaq slobodna zemlja - ja se ne bunim ako neko argumentovano iznese neko misljenje -
Hmm ako kakve bi ti to dokaze ? - Pa ja sam tamo BIO !!! ako se ne secas - tako sam barem rekao - a npr u zastavi nisam, ali znam ko jeste - a li to sto nisam u TOM TRENUTKU bio u zastavi - ne znaci da nisam obisao celu srbiju i da ne znam gomilu kvalitetnih i nekvalitetnih firmi - pocevsi od alatnica koje su medju boljima u evropi, pa na nize - U cemu si se ti to nasao tako uvredjen - Ja cak razmisljam oce li neka budala zbog istine da pravi probleme, a tebi istina smeta.

Speling
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Masinsko modeliranje12.01.2004. u 22:27 - pre 246 meseci
Ti si ga speling preterao pa to nije normalno. I ja sam delimicno kriv sto sam dopustio da me uvuces u svoju pricu!!!!
Kakve veze ima utva i alatnice i ostala s*anja koja pominjes. Pa s pravom se nemanjagoku iznervirao.....
Izvinjavam se ovde ozbiljnim diskutantima, nemanjagoku, cs_coyote, opusteno, Dr.Simic, djvaso,Alt-F4 i ostali. Ovakve diskusije sa moje strane nece biti vise.
Pozdrav,
PS: Dobro rece Anstajn-Dve stvari na svetu su beskrajne-Svemir i ljudska glupost!
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje12.01.2004. u 23:58 - pre 246 meseci
Nisam nikoga hteo da uvlacim ni u sta – samo sam izneo neka moja misljenja i neke istine – Ok
Ne kapiram – sta je falilo tim stvarima koje sam napisao ! – To je istina – a tacno je i ono sto sam napisao posle toga – Nije bilo bas konkretnih razloga za napisati to, ali sam izneo neke detalje – koji ce mozda biti interesatni nekim mladjim lujdima a napisao sam i zasto – Hmm

I dan danas utva postoji, a i zastava – pa valjda treba ljudima nesto reci o tim FIRMAMA! Npr ja nisam znao za taj takvo ponasanje u zastavi – Ok – Eto i ja sam saznao nesto novo. Pa zasta postoje forumi nego za izneti neka svoja misljenja.

Speling
 
Odgovor na temu

Alt-F4
.scg

Član broj: 17232
Poruke: 219
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje13.01.2004. u 10:31 - pre 246 meseci
Sta je?Odlucili ste da bojkutujete Spelinga do daljnjeg!? Salim se.
I ja sam mislio da ce se ova tema, pre svega zasnivati na raspravljanju o konkretnim stvarima u CAD modeliranju.Medjutim raspravljalo se o svemu i svacemu.
Speling, nemam nista proiv tih masina koje si pominjao
Ali mogao si napr. da pokrenes neku novu temu pod ovim forumom(a to bi kasnije bio povod vise da se razdvoji ovaj forum )
Na pr. Pogled na nasu masinsku indutriju danas i slicno
Never mind.
Optimista sam po pitanju da ce ovaj nas forum eksponencijalno napredovati
p.s.Opet jos jedno pitanje, kako se snalazite sa nabavkom ovih gusarskih verzija software-a?
Ziveli

Verba volant, scripta manent.
 
Odgovor na temu

djvaso
Vaso Djogovic
S&M

Član broj: 4317
Poruke: 298
195.66.166.*



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje13.01.2004. u 15:30 - pre 246 meseci
@Alt-F4
Što se tiče snalaženja, snalazimo se dosta solidno, ali ne koristimo gusarski softver (gusari rade i za državu) već piratski (pirati rado samo za sebe).
Šalimo se, da malo spustimo loptu na zemlju ali vrlo interesantno zvuči inicijativa nemanjagoku-a za razmjenu programa.

Moja DVD, HD-DVD i Blu-ray kolekcija: http://djvaso.dvdaf.com/owned
 
Odgovor na temu

drale

Član broj: 18653
Poruke: 15
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje19.01.2004. u 18:08 - pre 246 meseci
Mislim da ovo što si ovde napisao baš i nije predmet ove konferencije i sadržaj tvoje poruke je stvarno nizak.
- Utvi je program Ideas prodala firma ITS i u njoj nije nikad radio nikakav Perica
- Firma ITS je najveća firma u Češkoj koja se bavi implementacijom CAD/CAM/CAE/PDM softvera i nikako joj nije način rada davanje ogrlica direktorovoj ženi. (pogledaj sajtove www.itsyu.net, www.ideas.cz, www.itscz.net)
-Utva je 4 licence IDEAS-a platila oko 70 000 dolara zajedno sa hardwerom, veruj mi video sam račune

Ono što si napisao o Utvi je pola istina a pola je stvarno glupost. Umesto da koristiš ovu konferenciju za nešto korisno, ti puštaš patke i dezimformacije ko DB. Ja se stvarno izvinjavam drugima. ali ovo što ovaj čovek piše je glupo. I ja sam radio Utvi i stvarno znam neke podatke.
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje19.01.2004. u 19:15 - pre 246 meseci
Dakle nije lose sveu svemu ima dosta prazne price ali od necega mora da se pocne. Ja bih ovim redom
1. Trebali kome sta da se sece, gravira...( cnc masina mi je trenutno slobodna)
2. Ozbiljno se zalasem za osnivanje pravog foruma
3. Dali je neko raspolozen za razmenu softvera
4. Pitanje za sve koji su zainteresovani : Sta uciniti da se kod nas popularizuju cnc masine, kako da se napravi nekoliko demonstracija privrednicima, ( kad im pomenem vecina nema blagog pojma o cemu pricam ) Verujem da kada bi znali sta sve i kako moze broj masina bi se naglo povecao a samim tim i broj radnih mesta za ljude poput nas.
5. Znali neko 5-osnu masinu na kojoj mogu da se odrade neke stvari.
Toliko za sada pozdrav [email protected]
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje19.01.2004. u 20:46 - pre 246 meseci
Hmm
Kako god - Mogu ja i da se povucem ako smetam - sto se tice mojih ociju - jos me nisu slagale - ali ajde de - Naka vam bude - Uzdrzacu se od komentara .................... i mislim da cu prestati da pisem bilo sta osim nekih odgovora na postavljena pitanja.
Zamolio bih sve da zanemare moje komentare vezane za utvu, i zastavu. Iskreno se izvinjavam svima koje sam na ovaj ili onaj nacin uvredio.

PZ4
Imam frenda koji imam sestoosnu masinu u indjiji - ako ti treba javi mi se!
Interesuje me sta radis - kako, gde i na cemu (jel ti masina for wood ili samo za metal) ?

Inace ta prica sa cnc masinama je bila i 91-2 kad sam ja polazio u srednju - bas se pricalo o njima - mislim to oko reklame i obrazovanja.

Mislim da cak ni novi forum za koji sam (nebitno ko je prvi) se i ja zalagao - nece doneti nista novo. Trziste je malo, a korisnika jos manje. Foruma - kvalitetnijih u svetu ima dosta - i jako su kvalitetni - npr www.proecentral.com (nije reklama) na kom se i sam nalazim a preporucujem ga ako stvarno nekome nesto treba u vezi - pro-a jer malo je ovde korisnika cad-a da bi smo na svako pitanje imali odgovor.


Speling
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje19.01.2004. u 21:33 - pre 246 meseci
Ja sam okacio svoj mail adresu da bi svi mogli da me kontaktiraju a da nesmaramo one koje to neitersuje, ne bih na forumu o meni da pricam osim u vezi nekih mojih iskustava i to samo ako neko trazi. Molim te javi se mailom pa cemo vise o tome.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

polid
serbia

Član broj: 20010
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje30.01.2004. u 22:49 - pre 246 meseci
sve je to lepo,ali udaljiste se od teme...Sta je sa implementacijom,konkretnim iskustvima na cnc glodalicama i metodologijom rada u NASIM uslovima ?Ja ,npr. radim na sinumeriku 840d, i mislim da vecina nema pojma sta ova upravljacka jedinica moze (kopanjem po dokumentaciji, i na osnovu licnog iskustva, sinumerik je zapravo sposoban da vodi jedan kompletan proces ili deo procesa,koji ne mora imati ama bas nikakve veze sa cnc obradom (programabilni a/d ulazi, kompletan high level programski jezik (pored standardnog iso dijalekta za cnc obradu,petlje,3d korekcija...). Svi ste se zaleteli u modeliranje,ali sta kada to trba pretvoriti u konkretan proizvod ? da vas cujem...;))
sinumerik rules
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje31.01.2004. u 01:53 - pre 246 meseci
Bez dobrog modela nemas nista - a kad imas dobra i kvalitetan model, sve ostalo je moguce, samo treba biti vest pa to i izvesti.
Da li ti to imas neki problem ?
Sto se tice mog iskustva- svacega sam se nagledao - od srednje skole - gde sam inace zavrsio za Programenra CNC Masina - ili kod nas Num-a, pa do utve. I dan danas kazem da su najproblematicniji delovi u Vazduhoplovstvu. Toleracija za dizajn je 0 a tolerancija po svakoj operacji nije vece od nekoliko mikrona - znate to je 0,001 - Kapisco
Radio sam i malo za auto industriju - i tu ima zaznutog dizajna, ali je sve ostalo na nizem stupnju od avio industrije.

Citajuci tvoj reply-pitanje iznova i iznova, shvatam da to u stvari nije reply, vec komentar. Sta ocekujes da pricamo o toj temi-imas neka konkretna pitanja. Verujem da se iz ProE, sve da poterati - sa odredjenim postprocesorom. Ako ProE nije intuitivan u tome, ne znam sta jeste

Speling
 
Odgovor na temu

Roger
N. Sad

Član broj: 6605
Poruke: 23
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje31.01.2004. u 12:56 - pre 246 meseci
SpelingMistakes, evo jedno pitanje za tebe. Čisto me interesuje, koja je po tebi najbolja kombinacija između recimo Pro/E ili Catie sa jedne strane i, recimo, 3d studio ili sličnih mu programa?

pozrav
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje31.01.2004. u 15:01 - pre 246 meseci
Ja koristim ProE i AW Mayu ili Studio Tools - Sada ProE ima export u native format za Aliasove proizvode. Format se zove *.obj Pazi ja nemam sta da dokazujem - ja to koristim od kako se maja pojavila - znaci 98-99. Do sada sam imao problema jer je Iges nesavrsen, pa su morale da dolaze neke kombinacije u konvertovanju. Sada - to je maciji kasalj. To bi bio generalno moj odgovor - ali! U tvom pitanju ima mnogo rupa
NPR Cemu sluzi ta konverzija, nastavku rada na tom projektu ili su u pitanju prezentacione svrhe. Ako je za prezentaciju onda je ok, ali ako zelis da nastavis da radis - Pa onda se javljaju problemi - jer formati koji su dostupni nisu native (a igs je najpoznatiji) tako da na primer mozes iz ProA izvesti nesto u studio , ali dobijas ga kao skupinu povrsi - mozes nastaviti raditi na njemu ali kad ga budes vratio u ProE - geometriju ces morati da proveravas ........... itd itd
Pazi maja je za prezentaqciju, a studio za neki dodatni razvoj - ali posto je u novom ProU stajl tako dobra, ja vise skoro da nemam potrebe da startujem studio tools (kad kazem studio mislim na AW Studio Tools - a ne na 3D Studio Max) osim u slucaju prezentacionih crteza jer mi studio tools omogucava da crtam po 3d modelu - u 3d ! Uz Wacomovu tablicu to je sjajna kombinacija!

Speling

EVO NECEGA STO ME JE MRZELO DA PREVODIM A NAPISAO SAM ODAVNO
About Studio Tools
Studio is one powerful program for industrial design, computer animation etc. Sometimes I use them for research when I am working on some cases because ProE is not program created for play. If you don’t know what you want to create from first, than you must start working and solve problems in fly. Sometimes that can use huge amount of time, and because of that sometimes I use others programs beside of ProE. ProE is main and will be main program for me beside they trying to change them (wildfire) but I think that this version – 2001 – is so powerful, that I will not have need for changing 2001 to wildfire or something else, in next maybe year, or several years.
Lets back on Studio Tools
Not solid and mainly based on surfaces created models. That gives you power, but by using style in ProE, you get same, maybe even better, because using reference you can simply control your model very good. After using style you can use thin protrusion – use quilt, and make from those surfaces solid, and continues to play with them . Studio is in some cases easier, but I like strategy, and that means that you must be very good planning man to make good strategy of work in ProE. Your Experience counts in that cases and can be very important. AW – Alias Wavefront is division of Silicon Graphic – That tells all to older people because Silicon Graphic is synonym for good, better, best . AW Studio Tools is older brother of AW Maya. I have heard for studio year 1995, and then he vas such powerful tool. Then he was been on Unix, and today you can find them for Mac, Unix, Linux and Win Operating Systems. Maya was created mainly using advances of Studio, but directed in some other path – mainly animation, good design – modelling tools (far away from older brother and not to speak about ProE), special effects, dynamic + fur, montage etc. Rendering is very good in Studio – even today he has something Maya programmers (if those are different people) didn’t succeed to implement in. Trying to compare I will put things like this –

Studio Tools –
for designers – 5
for animations – 4
for special effects – 4
for research of projects – 5

Maya
for designers – 3-4
for animations – 5
for special effects – 5
for research of projects – 3-4

ProEngineer
for designers – 5+
for animations – 2-3
for special effects – 0
for research of projects – 3-4

Maybe this table don’t express my filing about ProE, but for engineers, industrial designers and other mainly technical people ProE is best choice. Using another software for presentations is another thing. I am using both, Maya + Studio, but mainly Maya, because I finish almost whole design job into ProE. Another thing to discuss are exporting, importing and techniques for that.

Speling PSS Promenio sam verziju - sada vec koristim WildFire

PS Max is not on this list, and even lightwave, because I think that max are not in top levels categories like all those 3 packages are. Lightwave is in top 3 packages for animation, but like Ug in design field, he is powered by mainly different strategy of thinking, and because of that I didn’t put them on list (ovde nisam naveo ni Catiju jer bi to zahtevalo malo detaljnije objasnjenje o tome)

EVO ZA SVE JEDNOG LINKA PA MALO PARITE OCI http://www.design-engine.com/competition/


Speling
 
Odgovor na temu

Roger
N. Sad

Član broj: 6605
Poruke: 23
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: Masinsko modeliranje31.01.2004. u 20:41 - pre 246 meseci
Hvala na odgovoru. Pa, meni u principu treba samo za prezentacije. Pretpostavio sam da su Pro/E i drugi već dostigli taj nivo što se tiče renderinga, ali reko ;isto da proverim. Ovaj sajt što si dao je baš OK. Pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Masinsko modeliranje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26449 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.