Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?

[es] :: Visual Basic 6 :: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljo

Član broj: 2965
Poruke: 143
*.teol.net



Profil

icon Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?23.04.2003. u 21:48 - pre 255 meseci
Interesuje me na koji nacin i da li uposte postoji nesto slicno recima kada napravim neki program u Visual Basicu i zapakujem, program sam radio na svom PC u rezoluciji Monitora 1224 x 768 da bi isti program instalirao naknadno recimo na drugi PC pod rezolucijom 800 x 600 gdje dolazi do problema nevidi se u potpunosti radnilist programa koji sam radio na svom racunaru.

Pitanje postoji li kakva mogucnost da se nakon instalacije program sam podesi prema monitoru da nebi doslo do presiroke forme ili premalene u zavisnosti od racunara na koji se instalira ili taj program koji sam napravio moze samo inelano identicno da radi na toj rezoluciji monitrora na kojoj je i radjen program forma aplikacija...

Pozdrav unapred hvala na svim odgovorima !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?24.04.2003. u 11:45 - pre 255 meseci
Ne znam da li postoji neko gotovo resenje ali u svakom slucaju nije dovoljno da se program posle instalacije prilagodi rezoluciji jer korisnik moze da menja rezoluciju.
Jedno resenje je da se program prilagodjava pri startovanju. U tom slucaju sirinu i visinu ekrana dobijas iz Screen.Width i Screen.Height. Na ovaj nacin dobijas u Twipsevima a ako hoces u pixelima onda koristis Screen.Width / Screen.TwipsperPixelX i Screen.Height / Screen.TwipsperPixel.Y.
Sad na osnovu toga mozes da podesavas velicinu kontrola kako ti volja.

BTW, koja je to rezolucija 1224 x 768?
 
Odgovor na temu

dotnet
Beograd

Član broj: 4344
Poruke: 112
*.ptt.yu

Jabber: dotnet@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?24.04.2003. u 18:13 - pre 255 meseci
Pozdrav

Pogledaj http://support.microsoft.com/d...82/0/70.ASP&NoWebContent=1
dotnet
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?24.04.2003. u 18:37 - pre 255 meseci
A ima i gomila kontrola koje samo stavis na formu i gotov posao..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zeljo

Član broj: 2965
Poruke: 143
195.252.78.*



Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?24.04.2003. u 21:15 - pre 255 meseci
Izvinjavam se rezolucija 1024 x 768
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.ptt.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?15.04.2009. u 07:39 - pre 182 meseci
degojs, daj nam samo jednu od te gomile kontrola?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?15.04.2009. u 18:06 - pre 182 meseci
gde samo nadje temu od pre 6 godina? :)

ne verujem da degojs i dalje obilazi ovaj forum, reci sta hoces tacno da napravis
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.ptt.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?16.04.2009. u 07:23 - pre 182 meseci
Pa nista posebno, imam neki pipav program sa puno stvari na formi koji moraku u milimetar da se uklapaju i sve to radi na rezoluciji 1024x nesto ali na manjoj se ne vidi, pa sam trazila postoji li neka automatska kontrola za resize ali mora biti stvarno dobra, posto je stvarpoprilicno pipava. Cisto da ne moram sve rucno podesavati ono odnos duzine i sirine forme jer bas mora sve da se podesi u milimetar tacno jer neke kontrole se preklapaju i ako dodje do odstupanja ne valja
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?16.04.2009. u 20:15 - pre 182 meseci
to nije preterano tesko da se napise, ali ako proguglas nacices nekoliko besplatnih resenja (a sigurno ima i dosta na pscode.com), evo recimo neki ActiveResize (lite verzija, koja je free): http://activeresize-control-lite.vbgold-software.qarchive.org/
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?17.04.2009. u 14:33 - pre 182 meseci
Nije ovo bas ok ako si probao. Kod mene je toliko sitno da se jedva moze ista procitati :)
Ali neka pronaci cu nesto vec sama.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?18.04.2009. u 00:07 - pre 182 meseci
ne nisam koristio to niti bilo sta slicno, to je prvo sto sam nasao. ja sam sam pisao te stvari kada su mi trebale (imao sam negde klasu koja je dodavala constrainte postojecim vb kontrolama, tj verovatno je jos uvek negde imam, ako nadjem okacicu)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Podesavane radne Forme prema rezoluciji PC kod instalacije programa ?

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.