Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tehnička služba (vj)?

elitemadzone.org :: MadZone :: tehnička služba (vj)?

[ Pregleda: 10073 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pro

Član broj: 4826
Poruke: 74
*.bg.wifi.vline.verat.net



Profil

icon tehnička služba (vj)?17.02.2003. u 15:58 - pre 257 meseci
odoK u vojsku (mart) pa me interesuje šta je to
'tehnička služba'

poz.

neka moderator reaguje ako....
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?17.02.2003. u 16:30 - pre 257 meseci
Generalno (a i za nize cinove :))) ) to su neborbene, pozadinske jedinice, mada sva vojska, pa i oni, duze oruzje. Uglavnom majstorisanje i snabdevanje. Prljanja i zamazivanja kol'ko neces, ali ne bi trebalo da imas nesto mnogo borbene obuke i uvek si blizu nekog vozila. Ako ces biti majstor za elektroniku, onda ce ti i prljanje biti manje... Oficiri ce ti biti tehnicki obrazovani (do zastavnika tehnicari, porucnici i vise diplomirani inzenjeri), ne bi trebalo da su totalno ograniceni, mada nikad se ne zna..., a uglavnom ces raditi sa "gradjanskim licima", majstorima civilima zaposlenim kod vojske.

U sustini, dobro si prosao :) .
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?17.02.2003. u 17:01 - pre 257 meseci
Sećam se samo da sam zavideo vojnicima iz tehničkog voda. Nas su "disciplinovali" (maltretirali) iz sve snage, a oni su uvek išli totalno opušteno.
 
Odgovor na temu

pro

Član broj: 4826
Poruke: 74
217.26.74.*



Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?18.02.2003. u 12:21 - pre 257 meseci

salec, Dragi Tata, mnogo Hvala
već se osećam bolje

naravno nadam se da ću imati sreće da 'radim' sa
neograničenim likovima...

poz.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?18.02.2003. u 14:14 - pre 257 meseci
Da li je ovaj rod "tehnicka sluzba" najblize sto se moze pribliziti kompjuterima u vojsci ili ima nesto blize sto bi moglo da se trazi?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?18.02.2003. u 14:52 - pre 257 meseci
Mislim da su vezisti u bazi nešto najbliže računarima. Postoje još neki rodovi, ali sam o njima nezvanično čuo tako da neću da širim dalje priče :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?18.02.2003. u 14:54 - pre 257 meseci
Postoji informatička služba u vojsci, još od vremena SFRJ (i Ei Honeywell mainframe (crne i) bele tehnike i COBOL-a :))) ), samo ne znam imaju li i osoblje na odsluženju vojnog roka ili samo stalni sastav. Možda bi to ipak bilo neozbiljno. Sa druge strane, činjenica da svako mora da odsluži vojni rok je uvek omogućavala vojsci da stručnjake angažuje po ceni vojničke plate umesto da skupo plaća angažman specijalizovanih firmi ili zapošljava ljude za stalno. Ako dospeš u školu rezervnih oficira tehničke službe (ili informatičke, ako postoji), može se desiti da vojni rok provedeš radeći na nekom projektu. Za to je potrebno da već imaš neku kvalifikaciju u tom smislu u momentu kad te "domovina pozove". Ali valjda u današnje vreme i četne "ćate" imaju PC-e ? Mada, s obzirom na "bogatstvo" ove zemlje, ko zna...
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.beg.sezampro.yu



+39 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?20.02.2003. u 21:49 - pre 257 meseci
nema informatika na odsluzejnu, to imash samo u Vojnoj Akademiji,
inace pomenuti Ei Honeywell se josh uvek cuva u nekom od podruma (proverena informacija)
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
*.sbb.co.yu



+1 Profil

icon Re: tehnička služba (vj)?07.03.2004. u 18:20 - pre 244 meseci
Citat:
Ali valjda u današnje vreme i četne "ćate" imaju PC-e ? Mada, s obzirom na "bogatstvo" ove zemlje, ko zna...

Ja sam bio četni ćata. Imao sam PC koji sam doneo od kuće. Najčešće je tako, i uopšte nije loša fora. Ja sam super prošao zahvaljujući kompu. Praviš neke glupave tabele (u Wordu da bi duže trajalo ), saopštenja, naređenja, rasporede i slično. Onome ko treba da ide u vojsku toplo preporučujem da na prvom razgovoru sa komandirom kaže da zna da radi na računaru i da je spreman da ga donese.
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: tehnička služba (vj)?

[ Pregleda: 10073 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.