Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189635 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?29.04.2006. u 00:26 - pre 218 meseci
Pročitao sam gomilu tema vezanih za klima uređaje, saznao sam dosta toga, no ipak mi treba dodatna pomoć (usmerenje)... Please, ne stavljajte mi linkove za ranije teme, sve sam pročitao i sada mi samo trebaju kratki i koncizni odgovori...

1. Da li je bolje uzeti klimu sa "ekološkim gasom" ili onu sa običnim?
2. Koji je kompresor definitivno bolji: Matsushita ili Toshiba?
3. Sa aspekta jednostavnosti održavanja, čišćenja (i efikasnosti, naravno), koji su filteri bolji (ugljeni, bio, plasma...)?

Pošto mi se sve čini da će, zbog ograničenog budžeta (oko 300-350 evra sa ugradnjom), na kraju izbor morati pasti na nekog od ovih proiizvođača:

- Mideu
- Housel (HAS 12HF ili HAS 12HCF)
- Galanz

4. Kojoj od ove tri marke (ustvari, dve) dajete prednost i zašto? Posebno me interesuju zapažanja o onim sitnim detalji koji itekako umeju da olakšaju/zagorčavaju život (opcije na daljinskom, njegov oblik i dimenzije displeja, režimi rada, mogućnost usmeravanja krilaca, buka...)

5. Preporučite konkretne modele u ovom cenovnom rangu za Galanz i Mideu...

Klima uređaj mi treba prvenstveno za hlađenje (duplex 40 kvadrata, veći deo potkrovlje) i eventualno da malo utopli prostorije u periodu dok ne počne da radi gradsko grejanje...
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.251.eunet.yu.



+109 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?03.05.2006. u 11:56 - pre 217 meseci
1. bolje je sa obicnim, jer je jeftiniji i svi ga serviseri imaju.
2. Toshiba, ali su oba jako kvalitetna, ne bi pogresio ni sa Matsushitom (Panasonic)
3. bolji su najjednostavniji, jer ovi fensi, ultra-ovo-ono ne sluze nicemu, samo se hvata i razmnozava vise sranja na njima. Ovaj obican istusiras povremeno i to je to.
Izbor:
Midea (Housel je proizvod fabrike Midea, inace ispod kvaliteta originalnih Mideinih proizvoda).
Galanz. Znaci koji god da uzmes (Midea ili Galanz-obe fabrike su kineski giganti), neces pogresiti. Cak stavise, nakon ugradnje i par meseci besprekornog rada oblice te osecaj srece zbog pametne kupovine :)
Ja imam dve Midee MSG-12HR sa Toshiba kompresorom, rade ko zmaj. 250e sa ugradnjom.
Jos ako stavis vibro-izolacione nosace na spoljnoj jedinici, neces je ni cuti.
4. Daljinski ima sve sto treba, tajmer, okretanje krilaca. Jedino joj je glasan zvuk koji pusta kada se daje komanda daljinskim. Plastika kvrcne tu i tamo od temp dilatacije, ali nista bitno.
Jako brzo postize radnu temp, zimi se nikad nije zaledila, kratki su joj defrost ciklusi. Merio sam i temp vazduha na izlazu: +4'C (prosek je oko +9'C)
5. Ako je prvenstveno za hladjenje, onda je montiraj na spratu, jer hladan vazduh pada dole!
Eto, nadam se da sam pomogao.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?03.05.2006. u 22:42 - pre 217 meseci
Veoma si mi pomogao - tj. otklonio poslednje nedoumice...

Hvala!
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 00:07 - pre 217 meseci
Samo mali dodatak, ako nije kasno: prakticno sve u vezi split sistema danas konstruisu ili Toshiba ili Daikin, tj. oni nesto urade prvi, a ostali to iskopiraju/maznu/kupe patent. Ovo ti je neki nacelan odgovor (a i za kompresor), a konkretnije ti je lepo rekao Sasa_NS.

Eh, da: zalosno ali istinito - nivo buke koju proizvodi kompresor obrnuto je srazmeran ceni :( Toliko je ljudi koji su se "usrecili" najjeftinijim resenjem pa danas ne mogu da spavaju k'o ljudi.

Pzdrv
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 10:34 - pre 217 meseci
Nije kasno, još nisam kupio klimu, uradiću to za koji dan...

Uglavnom, još sam dodatno suzio izbor: Housel je definitivno otpao, ostaju samo Midea ili Galanz, odlučiću verovatno pred samu kupovinu u radnji..
Prva mi se sviđa zbog cene, naravno, i reči hvale koje sam do sada čuo, a Galanz zbog odličnog odnosa na relaciji cena/tehničke specifikacije (bio filter + jonizator)...

Mideu sam ovde u NS-u našao za 16.000 a Galanz za 19.250. Housel je skoro 22.000. Ugradnja je svuda 65 evra. Garancija im je svima ista: godinu dana, sa mogućnošću produžavanja do 5 godina.

Što se tiče buke, tražiću da mi odmah ugrade one vibro-izolacione nosače i to bi valjda trebalo da pomogne...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 10:45 - pre 217 meseci
Citat:
Mideu sam ovde u NS-u našao za 16.000 a Galanz za 19.250

Uzmi Mideu. Prosle godine je moja firma prodavala Mideu i Galanz po istoj ceni i cak i tada radije preporucujem Mideu, jer na njih nije bilo nikakvih tehnickih reklamacija za razliku od Galanza sa kojim uvek ima problema oko nekih sitnica. Kod klima uredjaja je veliki problem realizacija garantnih obaveza proizvodjaca, u tolikoj meri da smo ja i kolege jednoglasno odlucili da se vise ne bavimo tom vrstom tehnike, tako da je pouzdanost klima uredjaja daleko vaznija karakteristika od nekih ultra-mega-giga dodataka, koji sluze samo za to da se kupcima izvuku pare.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 11:06 - pre 217 meseci
Midea definitivno. Od Aprila 2004. godine Midea fabrike su u u sklopu Toshibe (Toshiba je kupila Mideu). Inace, Midea od prosle godine pravi Tadiran klime, tako da... nista vise nije potrebno reci.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 13:29 - pre 217 meseci
O.K. Ubedili ste me. :)

Da budem iskren, malo me je odbijala ovako niska cena, no kupiću - pa šta bude...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 14:06 - pre 217 meseci
Citat:
Sasa_NS: malo me je odbijala ovako niska cena...

Pa, ako je to problem, javi se da ti nadjemo negde tu klimu po visokoj ceni
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?07.05.2006. u 15:41 - pre 217 meseci
He, dobar štos...



 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.11.eunet.yu.



+109 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?08.05.2006. u 13:50 - pre 217 meseci


Ma Midea je zakon bre, kazem ja. Jos sam ja 'modovo' daljinac, ona bela mi deluje grozno, pa sam ih ofarbao. Nije me mrzelo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?08.05.2006. u 14:04 - pre 217 meseci
Zanimljivo izgleda ofarbano
Cime si to farbao i koliko cvrsto se boja drzi za podlogu? Kad se samo setim vremena kad se crni monitori i kucista nisu mogli nigde kupiti, a mi zakupimo komoru za farbanje...

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.187.eunet.yu.



+109 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?08.05.2006. u 14:22 - pre 217 meseci
E da, i gumene podloge moraju samo ovako izgledati (serviseri ih nemaju), moras ih sam nabaviti jer one njihove ne sluze nicemu! Ima tema o tome u Tech Zone, skoro sam pisao.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.187.eunet.yu.



+109 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?08.05.2006. u 14:24 - pre 217 meseci
Obicnim mat auto lakom, prvo sam ga rasklopio i ocistio alkoholom, pa na terasu... Dva sata posla.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?08.05.2006. u 18:35 - pre 217 meseci
Hvala za fotku gumenog amortizera. To zaista olakšava potragu...

Evo šta si napisao o njima u jednoj ranijoj temi:

Citat:
Samo trazi da ti ugrade gumene vibroizolacione podloge kada budu ugradjivali spoljasnju jedinicu. Smanjuje vibracije upola, ja znam jer su meni naknadno ugradili. Midea inace. Sad jace radi njen unutrasnji ventilator nego sto cujem kompresor napolju. Ti nosaci ima da se kupe na buvljaku na NBg, na bubanj potok pijaci, cena oko 100kinti komad. To je ustvari gumeni valjak sa vijcima na obe strane, mislim da je navoj M8, koristi se za motokultivatore, kao nosac auspuha...
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?13.05.2006. u 18:45 - pre 217 meseci
Samo da javim da sam ugradio Midea MSG-12HR klimu (19.000 din) i sada čekam prave vrućine da je isprobam. Za sada lepo radi, hladi dobro (koliko mogu da ocenim) i skoro da je ne čujem...

Upaliću je malo noćas kada sve utihne da vidim koliko je (i da li je) bučna...

Pošto sam je montirao u potkrovlje, 5. sprat (u stvari 6., pošto je reč o duplexu), zgrada bez lifta, bilo je teglenja klime gore, bušenja kroz kosinu i izolaciju, skidanja crepa, par metara ekstra razvlačenja cevi, izvlačenja spoljne jedinice kroz uzak prozorčić i akrobacija po strmom krovu... pa su me majstori pošteno oderali.
Sa prethonih 65 evra plus ekstra dužina cevi, instalacija je porasla na 100 evra čim su videli da je reč o potkrovlju, a na kraju je sve koštalo 120 evra, ali ne žalim, samo da sam već jednom završio sa tom pričom...
Koliko sam pratio, ipak su dosta pedantno i stručno odradili posao, izvakumirali sistem, testirali itd... Trebalo bi da sve bude O.K..

Pozdrav svima!



[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 13.05.2006. u 20:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

npopov
Novi Sad

Član broj: 983
Poruke: 7
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2006. u 13:25 - pre 217 meseci

Citat:
Sasa_NS:
Samo da javim da sam ugradio Midea MSG-12HR klimu (19.000 din) i sada čekam prave vrućine da je isprobam. Za sada lepo radi, hladi dobro (koliko mogu da ocenim) i skoro da je ne čujem...

Upaliću je malo noćas kada sve utihne da vidim koliko je (i da li je) bučna...

Pošto sam je montirao u potkrovlje, 5. sprat (u stvari 6., pošto je reč o duplexu), zgrada bez lifta, bilo je teglenja klime gore, bušenja kroz kosinu i izolaciju, skidanja crepa, par metara ekstra razvlačenja cevi, izvlačenja spoljne jedinice kroz uzak prozorčić i akrobacija po strmom krovu... pa su me majstori pošteno oderali.
Sa prethonih 65 evra plus ekstra dužina cevi, instalacija je porasla na 100 evra čim su videli da je reč o potkrovlju, a na kraju je sve koštalo 120 evra, ali ne žalim, samo da sam već jednom završio sa tom pričom...
Koliko sam pratio, ipak su dosta pedantno i stručno odradili posao, izvakumirali sistem, testirali itd... Trebalo bi da sve bude O.K..

Pozdrav svima!

Sasa da li bi mogao da mi posaljes PP ili mail (ako ne moze na forum zbog reklame) ime firme u NS-u koja prodaje i ugradjuje Midea klima uredjaje.
Kako si zadovoljan radom klime i ugradnjom ?

Hvala i pozdrav.

 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2006. u 21:26 - pre 217 meseci
Pa nisam stigao nešto bolje da je "izmaltretiram" (ugradio sam je pre svega nekoliko dana), ali za sada lepo hladi. Unutrašnja jedinica se ne čuje uopšte, spoljna bruji pomalo (okačena je na ventilacijski dimnjak iznad kosog krova, a mi smo odmah ispod, u potkrovlju, na metar od nje). Tačnije, zid prenosi vibracije a šuplji deo između crepa i gips ploča kao da ih još i pojačava.
Nisam stigao odmah da stavim one gumene amortizere kao što su mi ljudi preporučili (greška!), pa ću to morati naknadno da stavim. Nije komplikovano, moći ću to i sam... Ako je kupiš (bilo koja da je u pitanju u ovoj cenovnoj klasi), imaj to obavezno u vidu...

Dakle, za sada je sve O.K. Nemam većih zamerki.

Platio sam je 18.990 (Midea MSG-12HR), a ugradnja košta 65 evra - ako je u pitanju dužina cevi do metra (to je ono kada ti stave spoljnu jedinicu odmah iza unutrašnje - probuše rupu i sa druge strane zida okače spoljnu jedinicu). Svaki dodatni metar je još valjda 5 evra, pa računaj i na to..
Ako je potkrovlje u pitanju, cena ugradnje skače (100 evra), a dodatni metar je 7 evra - tako je bar bilo kod servisa koji je meni ugrađivao klimu...
Što se tiče majstora, ugradili su je dosta pedantno, izvakumirali sistem, namestili sve kako je bilo ranije itd. Garancija je godinu dana, a može se produžavati do 5, uz redovan godišnji servis (20-tak evrića).

Podatke o prodavnici i servisu koji je ugrađivao dobijaš na pp, pa ako ti to odgovara...
 
Odgovor na temu

npopov
Novi Sad

Član broj: 983
Poruke: 7
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?23.05.2006. u 11:41 - pre 217 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Imas li ideju gde kupiti te amortizere u NS-u. Ja cak nemam ideju ni kako i gde bi se oni tacno montirali na spoljnu jedinicu.
Moze li jedna slika da se postuje sa vec ugradjenim pa da znam da kazem majstorima gde da ih stave.

Hvala
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?23.05.2006. u 12:51 - pre 217 meseci
Nažalost, ne znam. Tražio sam ih dan pred ugradnju, ali nisam uspeo da nađem... Rekoše ranije da je to deo od nekog motokultivatora, pa sam tražio i neku prodavnicu sa delovima za njih...

Najbolje je da odštampaš sliku tog dela (imaš je dva - tri posta iznad), pa u džep sa njom, i kada pitaš negde - lepo pokažeš, valjda će se naći neko ko će znati gde to ima... Moj je problem što sam imao malo vremena između kupovine i ugradnje klime (kupio sam je predveče, a sutra ujutro došli majstori), pa je na kraju ispalo tako kako je ispalo. Nema veze, to je deset minuta dodatnog posla.

Inače, taj gumeni valjak sa vijcima na obe strane ide između nožice spoljnje jedinice (trebaju ti 4 komada) i "L" profila na kome ona stoji, odnosno, koji je ušrafljen u zid, a na njemu stoji spoljnja...

Jednostavno se skinu vijci koji drže jedinicu, ona se malo podigne i ispod se podbace ti gumeni valjci i sve se pritegne navrtkama..

Na taj način guma upija vibracije koje se stvaraju prilikom rada kompresora i ventilatora i ne prenosi ih na zid...

Što se tiče slike, mislim da ti je dovoljan ovaj opis koji sam dao, a možda će neko (Zorg) pročitati ovo pa će okačiti i kakvu sliku...

Ako ih u međuvremenu nađem, javiću ti (i obrnuto - javi)...

p.s Možeš tražiti i od majstora da to stave, ali kako Zorg reče, velika je verovatnoća da to nemaju, zato možda nije loše nazvati ih pre dolaska i objasniti šta želiš, pa neka nabave. Sami (bez tvog insistiranja) to sigurno neće staviti...

[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 23.05.2006. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189635 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.