Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?

[es] :: PHP :: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?

[ Pregleda: 4377 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
212.200.76.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?21.05.2002. u 14:37 - pre 266 meseci
Dakle - znam za chmod - ono shto hocju da uradim jeste da napravim skriptu za logovanje i da samo useri mogu da skidaju neke fajlove - ali problem mi je kako da te iste fajlove zashtitim od svih ostalih - znachi da li postoji neka mogucjnost DELIMICHNOG sakrivanja - odnosno da niko NEvidi fajlove (kako ovo da uradim - chmod 000 ?!) a da registrovani useri mogu da ih skidaju (ovo cju odraditi preko neke skripte samo mi je problem da nekima zaranim pristup a da enkima omogucjim) ?!

Ovo i nije samo pitanje za php forum ali mi se chinilo nekako najprikladnije poshto je skripta u php-u !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?21.05.2002. u 17:05 - pre 266 meseci
Citat:
CorpseEater:
Dakle - znam za chmod - ono shto hocju da uradim jeste da napravim skriptu za logovanje i da samo useri mogu da skidaju neke fajlove - ali problem mi je kako da te iste fajlove zashtitim od svih ostalih - znachi da li postoji neka mogucjnost DELIMICHNOG sakrivanja - odnosno da niko NEvidi fajlove (kako ovo da uradim - chmod 000 ?!) a da registrovani useri mogu da ih skidaju (ovo cju odraditi preko neke skripte samo mi je problem da nekima zaranim pristup a da enkima omogucjim) ?!

Ovo i nije samo pitanje za php forum ali mi se chinilo nekako najprikladnije poshto je skripta u php-u !

Ako sam dobro razumeo, fajlovi ti stoje u nekom direktorijumu, gde ti nerces da omogucis listanje preko web-a? Pa stavi brate lepo jedan index.html ili index.php, i niko nece moci da lista direktorijum. Ukoliko pak ne zels da se vidi odakle se skida (bar en direktno) postoje antileech skrpite, evo ti jedne attachovane pa je upotrebi. Po ovoj skripti fajl uopste ne mora da bude vidljiv preko web servera, vec moze da se nalazi bilo gde na serveru (mozda i ne, nisam proucavao), ali su svakako drugacijeg naziva nego originali u linku - dakle ako klikne na fajl.zip njemu ce se pokrenuti skidanje fajla neko_ime.zip...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.prozone.co.yu.

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?21.05.2002. u 17:53 - pre 266 meseci

Cuvaj fajlove iznad root-a sajta, pa samo ti odnosno registrovani korisnici mogu da trigeruju download php scriptom.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?23.05.2002. u 10:16 - pre 266 meseci
HTACCESS
Deny For All

a zatim koristis PHP i fopen()...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?24.05.2002. u 22:27 - pre 265 meseci
Prvo : za skriptu - neshto nije u redu jer stalno dobijam mogucjnost da skinem samo taj fajl :

antileech.php

i ovo dobijam kao link :

http://127.0.0.1/fajl/antileech.php?0

(naravno radim u lokalu - a /fajl mi je alias za jedan dir)


Ovo je kod cele skripte - nije velik zato ga postujem :

Code:

<?
$files=array('nekifajl.zip','nekifajl2.zip');
$filenames=array('Fajl1.zip','Fajl2.zip');
$url="c:/blabla/";

$referer=ereg_replace("\?.","",$HTTP_REFERER);
$thisfile="http://$HTTP_HOST$PHP_SELF";

if ($referer!=$thisfile)
  for ($i=0;$i<count($files);$i++)
  echo "<P><A HREF=\"$PHP_SELF?$i\">",$filenames[$i],"</A>\n";

// ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
// Ovde je glavni problem - zato mi ispisuje onaj gornji link

else {
        $i=$QUERY_STRING;
        $total=$url . $files[$i];
        Header ("Content-Type: application/octet-stream");

        Header ("Content-Length: ".filesize($total));
        Header("Content-Disposition: attachment; filename=$filenames[$i]");

        readfile($total);
}
?>



Drugo:

Ovo za chmodovanje bash i neide tako lako - naime imam na eunetu mesto za sajt ali kad god probam da chmodujem - prijavi mi greshku 553 (ili 533 tako neshto) provalio sam da skripta nemozhe nishta da upisuje dok fajlu nedam i write access ali nikako nemogu - gledao sam po direktivama .htaccessa i nevidim nigde da je mogucje chmodovanje !

Ajde pomozite malo !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako da zashtitim fajlove na serveru od radoznalih ochiju ?

[ Pregleda: 4377 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.