Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molimo bi ako neko može da napiše neki malo uputstvo o korišćenju usluga sa sajta - Moneybookers.com

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Molimo bi ako neko može da napiše neki malo uputstvo o korišćenju usluga sa sajta - Moneybookers.com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10546 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Molimo bi ako neko može da napiše neki malo uputstvo o korišćenju usluga sa sajta - Moneybookers.com17.02.2005. u 10:47 - pre 232 meseci
Molimo bi ako neko moze da napise neki mali tutorijal o korisecenju usluga sa sajta pomenutim na temi..

Kako, sta, gde..?! Jer oni imaju neku vezu sa mojom bankom (npr. Vojvodjanskom) ?! Da li oni salju novac na moj devizni racun (nadam se da je dev. racun ono sto imam sa VISA internet karticom) ili kako vec..?! Posto mi stvari iz 'korena' nisu jasne..

Konkretno u pitanju je jedan kladionicarski sajt koji mi bi poslao novac preko moneybookers-a..

Ili ti, sta je ustvari moneybookers..?! Da li moze da se poveze nekako sa visa internet karticom..?! da saljem i primam novac preko istog...

Hvala...

[Ovu poruku je menjao SBSL dana 17.02.2005. u 18:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao secret dana 15.05.2005. u 14:35 GMT+1]

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 17.02.2005. u 11:38 - pre 232 meseci
Zanima me jedna stvar...

Da li mogu nekako da uplatim npr. 20 eura preko banke na moj racun na moneybookers ? A da nemam nista u banci.. (mislim na racune itd, itd..) i ako ne moze, sta mi treba, predpostavljam devizni racun..?!

Kako ide to sve..?! Znaci da ne gnjavim puno, kako da deponujem novac na moneybookers..?! Da li mogu preko internet visa kartice..

 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 17.02.2005. u 18:33 - pre 232 meseci
Moneybookers je cedo kompanije koja drzi Gamebookers i prakticno predstavlja backup varijantu za amere da mogu da se klade preko neta, jer im je od Bin Ladenovog napada zabranjeno kladjenje online.
Meni koriste za sad, mada sam imao jedno neprijatno iskustvo sa njima i mogu da ti kazem da im je korisnicki servis ocajan.
Mozes da sredstva prebacis virtuonkom sigurno, a verovatno i internet karticom Vobana (ovo drugo nisam probao).
Pre nego sto budes mogao da koristis karticu moras da posaljes sken pasosa ili licne karte, poslednje transakcije preko kartice i prednje strane kartice. Znaci to pripremi ako si rad da im saljes.
Sto se tice povlacenja sa kartice, moras da otvoris devizni racun u nekoj banci (ja imam u Delti i Reiffeisen i sljaka sa njima), razlicit od onog za karticu jer je taj namenski i na njemu mogu samo da te otkazu neku ex uplatu, ali ne i da ti prebace vecu kolicinu para. Pare stizu za 2 dana, ali prvo moras da uradis konfirmaciju racuna tako sto ti posalju ispod 15 evra na taj racun i neki kod koji ti onda uzmes u svojoj banci i posaljes Moneybookers-u, i onda mozes da vrsis neogranicen broj transkakcija neogranicenog iznosa.

Ako treba jos nesto pitaj?

Sa virtuonkom mozes da se kladis i u drugim kladionicama bez Moneybookers-a, ali recimo Gamebookers isplatu vrsi samo preko Moneybookers-a.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 17.02.2005. u 18:50 - pre 232 meseci
@Djordje - nisam se nadao da ce neko bas tako opsirno da mi objasni..


Citat:
Mozes da sredstva prebacis virtuonkom sigurno, a verovatno i internet karticom Vobana (ovo drugo nisam probao).


Da, sa virtuonkom znam da moze.. ali nisam siguran za visa internet, ali izvadicu je pa sta bude.. napomena: Ako je neko vec radio sa visa internet i moneybookers neka se javi!


Citat:
Pre nego sto budes mogao da koristis karticu moras da posaljes sken pasosa ili licne karte, poslednje transakcije preko kartice i prednje strane kartice. Znaci to pripremi ako si rad da im saljes.


Cekaj malo, ovo zadnje nisam razumeo bas najbolje.. Sta da im posaljem..?! Poslacu licnu kartu, ali ne znam sta da skeniram, tj. koje stranice L.K..?! Jer to saljem kad otvaram nalog ili kasnije..?!


Citat:
Sto se tice povlacenja sa kartice, moras da otvoris devizni racun u nekoj banci.


Mozes li mi samo reci koliko kosta otvaranje tog racuna, na mesecnom ili godisnjem nivou..?


Citat:
jer je taj namenski i na njemu mogu samo da te otkazu neku ex uplatu, ali ne i da ti prebace vecu kolicinu para.


Ali cekaj, sa tog racuna ja saljem novac na moneybookers..? Zar ne..? Jer cu depozit da imam na tom racunu..


Citat:
Pare stizu za 2 dana, ali prvo moras da uradis konfirmaciju racuna tako sto ti posalju ispod 15 evra na taj racun i neki kod koji ti onda uzmes u svojoj banci i posaljes Moneybookers-u, i onda mozes da vrsis neogranicen broj transkakcija neogranicenog iznosa.


I onda taj novac (ako ga bude ) podizem na salteru banke..?! Zar ne..?


Eto toliko za sad.. Ovo 'ostalo' mi je jasno..

PoZdRav

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 18.02.2005. u 18:59 - pre 232 meseci
Ljudi samo ako neko moze da mi kaze da li visa internet radi sa moneybookers.com sajtom..? Hvala...

 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 18.02.2005. u 21:44 - pre 232 meseci
Citat:

Cekaj malo, ovo zadnje nisam razumeo bas najbolje.. Sta da im posaljem..?! Poslacu licnu kartu, ali ne znam sta da skeniram, tj. koje stranice L.K..?! Jer to saljem kad otvaram nalog ili kasnije..?!


Kad budes hteo da prebacis pare sa svoje kartice na Moneybookers trazice ti ova dokumenta sto sam nabrojao skenirana. Licnu kartu skeniras one dve strane na kojima imas sliku i podatke o tebi (prve dve znaci)

Citat:

Mozes li mi samo reci koliko kosta otvaranje tog racuna, na mesecnom ili godisnjem nivou..?


Besplatno, a trebali bi oni tebi da placaju kamatu na godisnjem nivou. U startu moras da ulozis 5-10 evra na racun u zavisnosti od banke, ali to mozes da podignes kad hoces.

Citat:

Ali cekaj, sa tog racuna ja saljem novac na moneybookers..? Zar ne..? Jer cu depozit da imam na tom racunu..

Moras da imas dva devizna racuna. Jedan namenski za virtuonku i jedan obican za stednju. Saljes kintu karticom sa namenskog racuna za virtuonku. Kad podizes, saljes instrukcije za racun za stednju jer oni tebi ne mogu da uplate pare na karticu. Kad taj novac stigne na racun banke, podizes ga na salteru sa 0,3% provizije u Delti recimo ili nesto vise u drugim bankama.

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 18.02.2005. u 23:00 - pre 232 meseci
Citat:
Moras da imas dva devizna racuna. Jedan namenski za virtuonku i jedan obican za stednju. Saljes kintu karticom sa namenskog racuna za virtuonku. Kad podizes, saljes instrukcije za racun za stednju jer oni tebi ne mogu da uplate pare na karticu. Kad taj novac stigne na racun banke, podizes ga na salteru sa 0,3% provizije u Delti recimo ili nesto vise u drugim bankama.


Ti @djoca spominjes virtuon karticu.. ali ja planiram da uzmem visa internet ! Danas sam zvao call centar i tip mi je rekao da nezna za drugi devizni racun sem za taj koji je vezan za samu karticu.. To mi samo nije jasno !

I za kraj da ne zaboravim, ako neko nije video:

Citat:
Ljudi samo ako neko moze da mi kaze da li visa internet radi sa moneybookers.com sajtom..? Hvala...


PoZdRaV

 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 20.02.2005. u 11:39 - pre 232 meseci
Znam ja da ti to planiras, ja ti samo govorim moja iskustva sa Moneybookers-om i ostalim racunima i sa virtuonkom. Nadam se da ti taj lik nece savetovati da sav svoj novac drzis na istom racunu sa kog vizom mozes da skidas pare posto to nije bas bezbedno. Pretpostavljam da postoji problem zbog kog ne mozes da uzmes virtuonku.

Srecno
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 20.02.2005. u 13:47 - pre 232 meseci
Citat:
Pretpostavljam da postoji problem zbog kog ne mozes da uzmes virtuonku.


Pa pazi ovako, za virtuonku mi treba jos 20 eura a ja ih naravno (trenutno) nemam, stekam da kupim mobilni.. ..Zato sto koliko sam citao na [ES]-u 20 eura je depozit koji ne mozes da trosis i pored toga stavis koliko para hoces..

A drugi razlog je taj sto je VB blizu moje kuce.. A 'rajfajzen' ne..!

PoZDraV

p.s - Pitanje jos uvek vazi...

Citat:
Ljudi samo ako neko moze da mi kaze da li visa internet radi sa moneybookers.com sajtom..? Hvala...


 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 21.02.2005. u 19:25 - pre 232 meseci
Ljudi nista od Visa internet.. Ko je u dilemi neka zaboravi, pomenuta ne radi sa moneybookers-om, kladionicama i ostalim gamblong sajtovima...



 
Odgovor na temu

Nikolagsi
Pancevo

Član broj: 55108
Poruke: 40
194.106.171.*



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 12.04.2005. u 23:31 - pre 230 meseci
Ja sam se bas danas prijavio za Viza Internet karticu. Da li ce mi je primiti na PAyPAl-u?
 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.umcor-serbia.org.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 18:25 - pre 230 meseci
Citat:
djoca!: Znam ja da ti to planiras, ja ti samo govorim moja iskustva sa Moneybookers-om i ostalim racunima i sa virtuonkom. Nadam se da ti taj lik nece savetovati da sav svoj novac drzis na istom racunu sa kog vizom mozes da skidas pare posto to nije bas bezbedno. Pretpostavljam da postoji problem zbog kog ne mozes da uzmes virtuonku.

Srecno


Skoro sam se registrovao kod moneybookers-a u nameri da poshljem neku smeshnu sumu (reda 40-ak E) jednom poznaniku na bankarski racun u Engleskoj.

Kao izvor za upload-ovanje novca, prijavio sam Visu Virtuon RF banke. Sve je dobro proshlo dok nije doshao red na verifikaciju kartice

Naime, sa svog registrovanog e-mail naloga (koji je inace na hotmail-u, mozda je to problem?) poslao sam dokumenta koja su zahtevali (skenirao sam licnu kartu, obe strane vise i neku izjavu, koju sam na jedite jade izvadio kod banke, u kojoj na srpskom pishe da ja "Taj i Taj imam kod RF banke karticu broj taj i taj i na njoj 60e", velicina svih scan-ova zajedno je bila oko 220kb). Napominjem da nisam josh uvek imao ni jednu transakciju Visom Virtuon.

Posle 72 sata cekanja (oni na site-u tvrde da je za verifikaciju kartice potrebno 48h), poslao sam im mail (sa hotmail naloga) u kome sam ih pitao shta se deslo i zashto mi nije verifikovana kartica, cekao josh 48h, poslao im josh jedan slichne tematike sa drugog naloga (moje trenutne ne-hotmail email adrese) i josh uvek nisu odgovorili ni na jedan?

Da li im adrese na besplatnim servisima predstavljaju problem, ili... ?

Mozesh li da opishesh kako je procedura prijavljivanja/ verifikacije protekla kod tebe?

Ako josh neko ima iskustva sa ovim servisom, molim vas javite se i pomozite?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 20:04 - pre 230 meseci
Pogledaj

http://www.elitesecurity.org/tema/89406/0#730024
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.umcor-serbia.org.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 21:21 - pre 230 meseci
Ipak je na kraju u datoj temi ispalo da prihvataju Visu?
Samo mi nije jasno kako su nekome odgovorili za 1 dan, ne deluju mi kao da mnogo ulazu u korisnicku podrshku...

Sada nisam bash najsigurniji da li da im opet shaljem mail....

Pozdrav i hvala...

 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.umcor-serbia.org.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 21:25 - pre 230 meseci
Citat:
Money Bookers

Dear mister XXXX

You have recently attempted to register a credit card with our service. In
accordance with our security procedures, we need to verify your identity before
we allow you to make transactions with this credit card through our site:

Submit clear and readable copies of the following documents to us:

(i) the front and back of the credit card; AND
(ii) recent credit card statement signed by the credit card owner (purchase or
ATM advice slips cannot be accepted); AND
(iii) valid official identification document with picture (such as ID card,
passport or driver's license).

Via email: Send a scan copy to [email protected] (JPEG or GIF file
formats only with a maximum size of 364KB per page)

Via fax:
UK: 0709-2042001
USA: 509-271-5556
Germany: 030-6908-8436
Netherlands: 020-524-8418
France: 01-5301-0809
International: +1-509-271-5556 or +44-709-2042001

Please note:
- You need to write your registered Moneybookers email address on top of the fax
or in the email message.
- Use the highest resolution available on your fax machine (recommended
resolution supported by most machines: 'Photo').
- The verification procedure should be completed within 48 hours after having
sent us the above described proof of identity.

As soon as you complete any of these verification methods, you will be able to
use this credit card to make payments of up to 100.00 EUR per 60 days with
moneybookers.

Please excuse us for the inconvenience caused but we hope that you understand
that in order to avoid fraudulent use of credit cards on our website and to
protect your funds such measures are imperative. moneybookers wants to
contribute as much as they can to reduce internet fraud.

Sincerest Regards,

The moneybookers Team


BTW: Ovako izgleda mail koji sam dobio od njih u kome zahtevaju da poshaljem scan-ove (shto sam i uradio...)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Scorpio_(DDMF)! dana 03.05.2005. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 21:29 - pre 230 meseci
Izgleda da prihvataju ako im posaljes kopiju/scan kartice na mail ili fax...
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.umcor-serbia.org.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 03.05.2005. u 21:39 - pre 230 meseci
Poslao sam im ovo na mail:

Citat:
Scorpio_(DDMF)!:
Poslao sam dokumenta koja su zahtevali (skenirao sam licnu kartu, obe strane vise i neku izjavu, koju sam na jedite jade izvadio kod banke, u kojoj na srpskom pishe da ja "Taj i Taj imam kod RF banke karticu broj taj i taj i na njoj 60e", velicina svih scan-ova zajedno je bila oko 220kb).


Pozdrav
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 11.05.2005. u 15:54 - pre 229 meseci
Podrska im je ocajna, to je cinjenica. Medjutim, prednost im je sto brzo isplacuju kintu. Ja ih licno koristim za isplate sa kladionica samo, ne i za uplate. Isplata se preko njih zavrsi za 2 dana najvise.
Moras da im posaljes scanove koje traze (licna karta, kartica prednja i zadnja strana (mozes da zamaskiras kontrolni broj) i trazili su od nekih mojih prijatelja scan dokumenta koji pokazuje zadnju transkakciju). Prilicno podataka koje bas ne volim da saljem po netu :-) generalno njihov jedini i ogroman problem je sto im je tehnicka podrska tako ocajna da je to katastrofa.
 
Odgovor na temu

Scorpio_(DDMF)!
Belgrade, the filthy city

Član broj: 57256
Poruke: 12
*.umcor-serbia.org.



Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 12.05.2005. u 03:24 - pre 229 meseci
Citat:
djoca!: Podrska im je ocajna, to je cinjenica. Medjutim, prednost im je sto brzo isplacuju kintu. Ja ih licno koristim za isplate sa kladionica samo, ne i za uplate. Isplata se preko njih zavrsi za 2 dana najvise.
Moras da im posaljes scanove koje traze (licna karta, kartica prednja i zadnja strana (mozes da zamaskiras kontrolni broj) i trazili su od nekih mojih prijatelja scan dokumenta koji pokazuje zadnju transkakciju). Prilicno podataka koje bas ne volim da saljem po netu generalno njihov jedini i ogroman problem je sto im je tehnicka podrska tako ocajna da je to katastrofa.


Uf, ja sam im vec poslao scanove obe strane kartice... (nisam se setio da zamaskiram kont. broj DOUGH!)

Konacno su mi odgovorili na mail (posle 7 dana cekanja) i trazili mi "recent bank statement or utility bill" radi verifikovanja moje "mailing address".

Na ovo sam im poslao malo modifikovanu potvrdu iz proshlog odgovora (ishao sam do banke i trazio potvrdu ponovo, ali da njoj navedu pored svega ostalog i moju adresu - i naravno, opet platio 300 din. )

Naveo sam im u mailu da moja banka ne dozvoljava otkrivanje vishe podataka o meni u ovoj potvrdi i zamolio ih da pozure sa verifikacijom, jer cekam vec skoro 15-ak dana....

BTW: Koje dokumente su tvoji prijatelji poslali njima, a koji se odnose na zadnju transakciju preko kreditne kartice (kako se ti dokumenti kod nas nazivaju?)? - cisto da imam shta da im shaljem ako ni sada ne uspe verifikacija....

Pozdrav...

 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.bvcom.net.

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: Moneybookers.com ?! 14.05.2005. u 19:02 - pre 229 meseci
Da li je moguće prebacivanje sredstava na moneybookers račun putem SWIFT-a, znači uplatom na njihov devizni račun u bilo kojoj banci?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Molimo bi ako neko može da napiše neki malo uputstvo o korišćenju usluga sa sajta - Moneybookers.com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10546 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.