Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boot screen, splash screen i problem sa fontom

[es] :: BSD :: Boot screen, splash screen i problem sa fontom

[ Pregleda: 3169 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.041net.co.yu.



Profil

icon Boot screen, splash screen i problem sa fontom03.02.2005. u 13:16 - pre 233 meseci
Instalirao sam svoj prvi FreeBSD sistem i sve radi fantastično brzo, i jako sam zadovoljan. Pošto imam Lucentov modem instalirao sam drajver (konfigurisao ppp i povezao se na net) i rešio problem "kada vam zazvoni telefon" = kernel trap 12. Ako nekom treba uputstvo kako to da uradi nek javi....
Ali imam jedan mali problem koji je 100% rešiv, ali ja nikako neuspevam da ga rešim pa vas molim za savet i pomoć. Problem (ako se tako može nazvati) je u sledećem, prilikom podizanja (boot-a, one poruke koje se ispisuju) FreeBSD 5.3 font je jako velik (ili je rezolucija jako mala). Pošto trenutno imam Slackware 10 na njemu je taj font otprilike 4 puta manji i to jako lepo deluje tako da predpostavljam da nije problem oko hardvera. Ovde mi treba pomoć kako da smanjim taj veliki font. Probao sam da učiam vesa modul u /boot/loader.conf sam upisao
Code:
vesa_load="YES"

i modul se učita ali font u virtuelnoj konzoli je opet velik. Pošto volim ono standardno
startx
iz konzole ovaj veliki font mi jako smeta.

Što se tiče splash screen-a ja sam uspeo da ga postavim dodavši u /boot/loader.conf sledeće
Code:
 splash_bmp_load="YES"
 vesa_load="YES"
 bitmap_load="YES"
 bitmap_name="/boot/splash.bmp"

E sada prilikom podizanja sistema on mi prikaže tu sliku (splash.bmp), ali sada nevidim one poruke koje ispisuje prilikom podizanja pa me zanima da li je moguće i jedno i drugo. Znači da se ta slika (splash.bmp) vidi u pozadini i da se vide i te poruke koej se ispisuju nešto poput ove slike u attach-mentu naravno samo na FreeBSD-u
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Boot screen, splash screen i problem sa fontom03.02.2005. u 13:24 - pre 233 meseci
E da evo linka ka toj slic
http://bootsplash.org/index.html
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Boot screen, splash screen i problem sa fontom03.02.2005. u 14:34 - pre 233 meseci
sto se fonta tice sysinstall http://www.the-labs.com/FreeBSD/
find na stranici allscreens_flags="VGA_80x60"

sto se tice modema sta koristis? ltmdm port ili nesto drugo? probaj bez acpi-ja FreeBSD Ima problema sa nekim bios implementacijama. koja ploca ? koji chipset ? koji modem?
 
Odgovor na temu

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Boot screen, splash screen i problem sa fontom03.02.2005. u 15:18 - pre 233 meseci
DA, DA ovo za font radi, mada bi moglo još malo više ako ima

Ma modem sam namestio i sada surfam sa njim. U pitanju je Lucent i drajver ltmdm (što dolazi na diskovima)i kompajliran kernel
Samo je problem što neradi kppp sa njim nego vezu uspostavljaš sa ppp-om

nego zna li neko kako da namestim onaj splash screen se vide i poruke prilikom boot-a i u pozadini slika

Hvala risk

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: Boot screen, splash screen i problem sa fontom

[ Pregleda: 3169 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.