Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 293514 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.vdial.verat.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 13:40 - pre 234 meseci
Meni je taj covek iz Telekoma rekao da nemam uslova za ADSL (41x-xxx, Zvezdara). Ali iz Beotela sam dobio informaciju da centrala Zvezdara IMA tehnickih mogucnosti i da se strpim jos malo... Kod njih sam potpisao 13.01. i nadam se da ce ipak biti nesto og tog ADSL-a bar za mesec-dva ako ne ranije...
 
Odgovor na temu

cgmiki79
Vladimir
Beograd

Član broj: 47168
Poruke: 6
*.186.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 15:21 - pre 234 meseci
Centrala Guberevac instalirani ADSL prikljucci.
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
195.178.52.*

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 15:51 - pre 234 meseci
Info sa Sezampro-a

================================
Sezam, Obavestenja.281, zzivotic
(1.281) Cet 03/02/2005 16:07, 1245 chr
:: Obavestenje iz Telekoma
----------------------------------------------------------------
Pre nekih pola sata dobili smo obavestenje iz Telekoma da od ovog trenutka
na dalje ne predajemo zahteve za adsl na centralama koje su van spiska dole
jer su kapaciteti popunjeni (to su inace centrale o kojima je bilo reci i
koje idu preko druge direkcije).

U ovom trenutku ne mogu da nam daju informaciju o tome da li ce svi za koje
su do sada predati zahtevi biti realizovani, okvirnu kolicinu ili bilo sta
drugo - pokusacemo da saznamo konkretnije informacije sto je pre moguce ali
po ovom razgovoru koji smo imali to nece ici ni malo lako - ne znaju navodno
nista u ovom trenutku, nemaju konkretne podatke iz te direkcije i slicno.

Sa druge strane imamo nezvanicnu informaciju da bi realizacija ovoga sto je
do sada predato mogla da krene za nekih 10-tak dana.

Sezam ce i dalje za svaku prijavu sprovoditi postupak provere tehnickih
mogucnosti i davati adekvatan odgovor - ako adsl i ne mozete da dobijete
odmah bar cete znati da li je vas prikljucak u redu i da li ce adsl biti
moguc kada to postane moguce na vasoj centrali.

Centrale za koje ce korisnici odmah biti pozvani na realizaciju su:

Novi Beograd
Centar
Konjarnik
Vozdovac
Dedinje
Guberevac
Cukarica
Krunski Venac

Pozdrav, zz

------------------------------------------------- 1.281 --
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 16:55 - pre 234 meseci
'Bem ti šugavi Telekom.
 
Odgovor na temu

asyarecrazy
batajnica

Član broj: 46490
Poruke: 12
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 18:15 - pre 234 meseci
potpuno se
slazem sa kolegom techtrisom.

sasa
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.scnet.yu.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 21:51 - pre 234 meseci
iz sezam pro-a su mi javili da za moj broj postoje mogucnosti za adsl (249****)
banjica.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 22:59 - pre 234 meseci
Guberevac? Gde je to? Krunski Venac?!

Barem sada znamo na cemu smo, nema za obicne smrtnike do sledece godine.
 
Odgovor na temu

cgmiki79
Vladimir
Beograd

Član broj: 47168
Poruke: 6
*.50.eunet.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 23:13 - pre 234 meseci
Guberevac , reon oko Sarajevske i Kneza Milosa.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 10:43 - pre 233 meseci
Ovo je spisak koji je postavio moj prijatelj ali ja ne mogu da potvrdim da je tacan. U svakom slucaju pogledajte.

Novi Beograd
Centar
Konjarnik
Vozdovac
Dedinje
Guberevac
Cukarica
Krunski venac
Tosin Bunar
Bezanija
Aerodrom
Bezanijska kosa
Senjak
Dobropoljska
Dunav
Zarkovo
Filmski grad
Miljakovac
Zeleznik
Rakovica
Kijevo
Petlovo Brdo
Julino brdo
Kumodraz
Brace Jerkovic II
Zvezdara
Akademija
Jovanova
Dorcol
Gundulicev Venac
Zemun
Smederevo
Pozarevac
Pancevo
Vrsac
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 11:25 - pre 233 meseci
Ljudi koji rade u Telekomu nemaju pojma koje centrale mogu a koje ne mogu da podrze instalaciju ADSL opreme.

Primer u Zemun Polju: Sezam me je obavestio da imam tehnickih mogucnosti ali da na centrali nema kapaciteta za ADSL. Zovem onaj broj u Telekomu, covek kaze: Centrala u Zemun Polju uopste nema tehnickih uslova za ADSL, a nece imati u dogledno vreme.
Ja se prenerazim - u decembru je kod nas namontirana najmodernija Alcatel centrala koja postoji u Beogradu. Tehnicar koji radi u centrali se samo nasmejao i rekao da ljudi koji daju te informacije nemaju pojma da je u Zemun Polju zamenjena centrala!

Centrala ima sve mogucnosti (sve sto mozete da zamislite), samo nijedan port nije ubacen - maks. 20 ADSL portova je ubacivano u centralama u samom gradu (retko u nekim naseljima) koje podrzavaju ADSL radi testiranja, tako da korisnici koji su nakaceni na te centrale i nemaju dvojnika ili PCM mogu vrlo brzo da dobiju ADSL.

Ja ga pitam, da li da predam zahtev, on kaze slobodno predaj, nama je potrebno 2-3 sata da obavimo sve u centrali da jedan korisnik dobije ADSL, samo je dugacka administrativna procedura (zahtev od provajdera pa Telekomov nalog pa bla bla) i to moze da traje ukupno mesec dana.
Ali samo na centralama koje IMAJU mogucnost za ADSL a nemaju instaliranih ADSL portova. Ostale centrale koje uopste nemaju mogucnost za ADSL ko zna kad ce biti zamenjene, rok je navodno do kraja 2005., ali ko zna...

Kod Telekoma je haos totalni!
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 14:31 - pre 233 meseci
Ja mislim da je u sezamu haos.........................informacije koje dobijes od sluzbenika telekoma su uglavnom tacne.........................
U mirijevu je takodje nova alcatelova centrala ali nema teh. mogucnosti.............................to mi je prvo potvrdio sluzbenik telekoma (telefonom i mail-om) a zatim sam dobio isti odgovor od verata i beotel-a .......................
Sezam je cudna zverka....................??





 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 14:48 - pre 233 meseci
Citat:
lancia: Ja mislim da je u sezamu haos.........................informacije koje dobijes od sluzbenika telekoma su uglavnom tacne.........................
U mirijevu je takodje nova alcatelova centrala ali nema teh. mogucnosti.............................to mi je prvo potvrdio sluzbenik telekoma (telefonom i mail-om) a zatim sam dobio isti odgovor od verata i beotel-a .......................
Sezam je cudna zverka....................??


Ta centrala 100% ima mogucnosti, samo treba Telekom da posalje tehnicara da instalira ADSL portove. Tehnicar koji je dezuran kod nas u centrali mi je pokazao (u centrali) sta sve ima. Posao instaliranja ADSL porta za jednog korisnika je u tim centralama krajnje jednostavna stvar, traje plafon 2 sata po korisniku da se sve postavi i isproba. Alcatel centrale (sve) su osposobljene za ISDN i ADSL, covek iz Telekoma nije ni znao da u Zemun Polju ima nova centrala (zato ih ne uzimam zdravo za gotovo). Pravi odgovor je: Da, ima tehnickih mogucnosti ali nema instaliranih ADSL portova za korisnike. Provajder treba da preda zahtev Telekomu, koji posalje tehnicara da instalira odredjeni broj portova u centrali za korisnike. Bitno je da sto vise korisnika potpise ugovore da bi mogli da nateramo Telekom da to uradi.
Centrale na kojima ne mogu da se instaliraju ADSL portovi (prikljucci) su centrale gde NEMA tehnickih mogucnosti dok se ne zameni centrala. To su uglavnom stare ili neke poludigitalne centrale. Sve Alcatel centrale IMAJU tehnicke mogucnosti za ADSL.

Jos jednom, licno sam bio u centrali i video svu opremu.

Isto tako, da ponovim, centrale koje, po Telekomu, imaju tehnicke mogucnosti su centrale na kojima su VEC instalirani ADSL portovi (najvise do 20 portova) koji su korisceni od strane Telekoma i provajdera za testiranje ADSL-a. Onda su te portove dodelili korisnicima koji su bili srecni - tj. koji su na toj centrali, prijavili se medju prvima i sad dobijaju ADSL. Na svim ostalim centralama (digitalnim, pogotovo Alcatel) IMA mogucnosti ali NEMA portova i ponavljam:

Potrebno je izvrsiti pritisak na provajdera da pritiska Telekom da na tim centralama instalira portove i krene da povezuje korisnike.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 15:27 - pre 233 meseci
Mail od Ksenija Milisavljevic Jelic [ksenijamj AT telekom.yu]


Postovani,
Za sada u Beogradu ADSL prikljucci su instalirani na sledecim
lokacijama:
> Novi Beograd
> Centar
> Konjarnik
> Vozdovac
> Dedinje
> Guberevac
> Cukarica
> Krunski venac

S postovanjem,
Telekom Srbija

Mi imamo digitalnu centralu ali ona je relativno stara, mozda i vise od 5 godina... nisam siguran i ono sto znam da nije Alcater vec da je nekog drugog tipa... provericu malo kasnije ako budem uspeo, posto mi je nesto pisalo na moj r@cun...

Evo ga

"Priključak se nalazi na digitalnoj centrali tipa DKTS"

Da li neko zna sta to znaci?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI04.02.2005. u 20:30 - pre 233 meseci
Pa cim nema portova nema ni teh. mogucnosti......................znaci bez njih nema ADSL-a ,
Jos nesto mi je rekao tip iz telekoma, da obezbedjivanje portova, i nekih tehnickih uredjaja u odredjenoj centrali regulise i sama opstina na kojoj se ta centrala nalazi.






 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI05.02.2005. u 10:03 - pre 233 meseci
Citat:
lancia: Pa cim nema portova nema ni teh. mogucnosti......................znaci bez njih nema ADSL-a ,
Jos nesto mi je rekao tip iz telekoma, da obezbedjivanje portova, i nekih tehnickih uredjaja u odredjenoj centrali regulise i sama opstina na kojoj se ta centrala nalazi.


Tehnickih mogucnosti nema u centralama koje ne podrzavaju ADSL, centrale koje podrzavaju ADSL IMAJU tehnickih mogucnosti. Na zahtev provajdera se odredjeni korisnik prikljucuje na ADSL port koji se aktivira (instalira) u centrali.

U centrali u Zemun Polju (najmodernija Alcatel centrala u Beogradu) se to radi nekim spliterima jer u startu svaki tel. broj ima opciju za ADSL, ISDN i HDSL (ne znam sta je, video sam na serveru u centrali da postoje te opcije da se ukljuce za svaki broj):

Tehnicar u centrali je rekao da treba samo doneti taj spliter (napominjem da je rekao da je centrala spremna za ADSL i da je potrebno samo prevezati broj preko tog splitera u centrali), i to sve traje 2-3 sata po broju sa testiranjem. Verovatno svaki broj ima vec na sebi ADSL mogucnost samo je potrebno preko tog splitera dvojiti frekvencije (kao u stanu). Kratko smo razgovarali i ne mogu da kazem da sam 100% razumeo kako to ide. Otprilike sam tako to shvatio.

Ne znam kako je u drugim digitalnim centralama, ali u nasoj centrali je tako (napominjem da je ovo poslednji model Alcatel centrale i da takvog nema u Beogradu, ovo je najmodernija)

Pri tom, nasao sam vezu u Telekomu, covek koji daje informacije za ADSL nije obavesten da je kod nas promenjena centrala.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
195.252.80.*

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI05.02.2005. u 10:08 - pre 233 meseci
Da zakljuci za opstinu Petrovac na Mlavi.

Malopre sam razgovarao sa covekom koji radi u Telekomu i dobio informacije da za sada od aDSL-a u toj opsitini nema nista... Planirana je zamena stare centrale negde na leto ali ne zamena u pravom smislu vec tako sto ce postaviti novu i zadrzati staru i svi stari brojevi ce ostati na staroj centrali uz obrazlozenje da nemaju kome da je prodaju... E sad ako se Telekom proda, onda ce ceo taj proces da se produzi na neodredjeno vreme, jer kad dodje novi vlasnik, njemu treba vremena da dobije uvid u trenutno stanje sistema, pa tek onda da odluci gde ce sta da menja u sta ce da ulaze... On ih je licno oterao u tri lepe najpre zbog toga sto ce ostaviti staru centralu i sve brojeve na njoj uz izgovor da nemaju kome da je prodaju. Kaze da posto tamo radi moze da sredi da njegov broj prebace na novu kad i ako bude stigla ali onda se tu otvara velika rupa za muvanje, jer svako ce pokusati da trazi vezu, a Telekom ce tankati pare od svakog prikljucka koji bude "teskom mukom" prebacio na novu Alcatelovu centralu, sto bi trebao da uradi odmah i za sve brojeve posto je kapacicet iste kao mi je objasnio oko 100 000 brojeva.

Znaci, da se ja drzim dialup-a i povremeno satelita... a to sto mi je racun za tel. mesecno 4-5k to tako treba.... to je ovde normalno...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
195.252.80.*

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI05.02.2005. u 12:37 - pre 233 meseci
sa sezama

================================
Sezam, Pitanja.6130, zzivotic
(2.6130.1) Sub 05/02/2005 12:28, 2460 chr
Odgovor na 2.6127, basrak, Pet 04/02/2005 16:19
:: Re: Obavestenje iz Telekoma
----------------------------------------------------------------
>> A jel' moze da se sazna koji je to opseg brojeva telefona? Mislim na ono -
>> 13*, 14*, 177*, ...?

Kada smo pre vise od dva meseca dobili info iz Telekoma da ce adsl biti
moguc u pocetku samo na odredjenim centralama, nasa prva reakcija je bila to
isto - ajde da saznamo koji su to pocetni brojevi. Nismo uspeli da utvrdimo
a veruj da smo se trudili. Problem je u tome sto je Telekom nedostatak
brojeva i prelazak na digitalnu tehnologiju resavao takozvanim isturenim
stepenima - imas recimo centralu na Novom Beogradu, onda u nekom bloku
stavis istureni stepen i resis pitanje za par hiljada brojeva (na samoj
centrali onda moze adsl a na isturenom stepenu recimo ne).

Toga ima u Beogradu zaista puno (ne znam tacno, ali mogu da procenim da je u
pitanju vise desetina). Do neke evidencije koji opseg brojeva pripada kom
udaljenom stepenu, kao sto rekoh i posle vise pokusaja nismo uspeli da
dodjemo. Dodatni problem je sto je Telekom poceo da koristi i mogucnosti za
numeraciju po kojoj recimo mozes da zadrzis svoj postojeci broj a da dobijes
ISDN. Ukratko, jedini nacin da se tacno zna gde je i sta je broj je da
pogledaju sta pise u tis-u.

Dobra vest je sto je Telekom zaista u stanju da prosirenje obavi izuzetno
brzo. Ne znam kako izgleda adminsitrativni deo, koliko ima komplikacija oko
donosenja odluke, nabavke opreme, izbora izvodjaca itd ali kad krenu, to
zaista ide neverovatno brzo. Na primer, prosle nedelje su se u jednoj od
vecih cetrala pojavili radnici firme podizvodjaca i za jedan dan ozicili sve
sto treba - na toj centrali ce se recimo tokom sledece nedelje pojaviti 400
novih adsl prikljucaka (na toj centrali ih vec ima, ovo je prosirenje).

Dobra vest je takodje sto imamo za sada nezvanicne informacije da se ocekuju
nova prosirenja na nekih 8 centrala iz one sada problematicne grupe sa malim
brojem prikljucaka i da ce to biti ipak u nekom roku koji se moze sacekati.

Losa vest je sto svakoj novoj proceduri u Telekomu treba malo vremena da
legne a u toj tranziciji nema mnogo mesta za brigu o pojedinacnim
korisnicima. Tako se desilo da "zavodjenje reda" u proceduri oko instalacije
dovede do iskljucenja nekoliko korisnika sezama koji su vec dobili adsl :((
i nista nismo uspeli da uradimo oko toga - prosto zid. Zahvaljujuci pomoci
nekih kolega iz Telekoma (da ih ne imenujem :), pojava nije bila toliko
masovna koliko je mogla biti.

Pozdrav, zz
------------------------------------------------- 2.6130.1 --
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI05.02.2005. u 19:11 - pre 233 meseci
Ne znači istureni stepen uvek nemogućnost adsla, evo ja sam u Pančevu na jednom takvom i imam mogućnosti za ADSL. Ne znam još uvek da li ću ga uzimati tj. da li mi stvarno treba pošto brzine i nisu nešto impresivne.
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI06.02.2005. u 06:34 - pre 233 meseci
U bre, pa zar su iskljucivali ADSL ljudima? To je jos gore nego da nemas uopste! Kao ona stara "d..da imao pa nemao"! Nezgodno!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI06.02.2005. u 16:00 - pre 233 meseci
Citat:
Problem je u tome sto je Telekom nedostatak brojeva i prelazak na digitalnu tehnologiju resavao takozvanim isturenim stepenima - imas recimo centralu na Novom Beogradu, onda u nekom bloku stavis istureni stepen i resis pitanje za par hiljada brojeva (na samoj centrali onda moze adsl a na isturenom stepenu recimo ne).


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)
Pa ovo su revolucionarno glupe izjave. :))
Raritet, nema šta..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 293514 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.