Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 293224 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 10:40 - pre 233 meseci
Pozvao sam gore navedeni broj telefona i dobio sledecu informaciju:

"Ako Vam kazem da je Nis planiran za sledecu godinu, mozete misliti kada ce na red doci Petrovac na Mlavi"...

Pored toga rekli su mi da uskoro odustaju od ugradnje ADSL ploca u centrale i da prelaze na neki drugi sistem nezavisno od centrala, sta god im to znacilo...

Ono sto sam ja nezvanicno saznao da bi glavna petrovacka centrala na prolece (ove godine verovatno) trebala biti zamenjena novom Alcatel-ovom digitalnom, posto su nam nedavno uveli optiku, a u staroj centrali nema vise mesta za nove linije (verovatno su u pitanju fizicka ogranicenja) zbog starosti same centrale...

Ako neko sazna nesto vise konkretno za podrucje 012 neka slobodno napise.

Poz
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

marcoman
bg

Član broj: 11668
Poruke: 20
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 11:45 - pre 233 meseci
Citat:
Pored toga rekli su mi da uskoro odustaju od ugradnje ADSL ploca u centrale i da prelaze na neki drugi sistem nezavisno od centrala, sta god im to znacilo...


Bilo bi lepo ako neko zna o cemu je tu konkretno rec pa da malo pojasni stvar. Da li bi taj drugaciji pristup mozda ubrzao sirenje adsl-a i na centrale koje trenutno nemaju te ploce ili bi ipak sve ostalo isto?
 
Odgovor na temu

Kelis
Beograd

Član broj: 47052
Poruke: 3
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 14:17 - pre 233 meseci
Novi Beograd
176****
ne znam da li imam mogucnosti...
zapravo to me i zanima...
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net.

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 14:32 - pre 233 meseci
nema mogucnosti na 177 i na 176

dok za 318 je totalna konfuzija.
Iz beotela sam dobio odgovor kao sve je super i odem na potpisivanje ugovora kad kaze nema vise portova
 
Odgovor na temu

Kelis
Beograd

Član broj: 47052
Poruke: 3
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 14:41 - pre 233 meseci
Hvala Mordor...
Znaci nista za mene dok mi ne promene broj i centralu sve skupa...
A zbog cega je konfuzija oko 318*? (pitam zato sto cu najverovatnije uskoro postati jedna od 318* korisnika)
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.vdial.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 14:51 - pre 233 meseci
Sad sam dobio mail od EUneta. Smederevo, broj 6** *** ima tehničkih mogućnosti.
 
Odgovor na temu

x kepa x
Mihailo Jankovic
Beograd

Član broj: 743
Poruke: 114
*.yubc.net.

ICQ: 7739255


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 15:43 - pre 233 meseci
centrala na zvedari (241....) ima tehnichkih moguchnosti, i pre dve nedelje kada sam zvao bilo je 10-tak portova...
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.02.2005. u 16:28 - pre 233 meseci
Evo odgovora od Telekoma koji je stigao na mail posle mog upita :

Postovani,

Prema sadasnjim planovima trebalo bi da se izvrsi znatno prosirenje na centralama u Beogradu tokom 2005.godine I da se omoguci ADSL usluga.



S postovanjem,

Telekom Srbija

Ostaje nam da cekamo.......................







 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 10:26 - pre 233 meseci

Da li neko ima neke informacije o Zemunskoj centrali, brojevi na 316-xx-xx???

Potpisao sam juče ugovor sa Sezamom jer su me mailom obavestili da ne postoje tehničke prepreke za realizaciju ADSL-a, ali mi je onaj tip iz Telekoma rekao da to baš i neće tako skoro da bude pušteno.
 
Odgovor na temu

abstractee

Član broj: 34800
Poruke: 112
*.verat.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 14:02 - pre 233 meseci
Citat:
NenadS:Ono sto sam ja nezvanicno saznao da bi glavna petrovacka centrala na prolece (ove godine verovatno) trebala biti zamenjena novom Alcatel-ovom digitalnom, posto su nam nedavno uveli optiku, a u staroj centrali nema vise mesta za nove linije (verovatno su u pitanju fizicka ogranicenja) zbog starosti same centrale...



Optiku? Koji deo mreze je pokriven optikom?
Koliko ja znam, za ADSL ne sme da postoji opticki kabl izmedju tebe i centrale vec mora bakar.
Neka me ispravi neko ako gresim?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 14:06 - pre 233 meseci
Citat:
abstractee: Optiku? Koji deo mreze je pokriven optikom?

Sve osim local loop-a koji je naravno bakar
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
*.204.eunet.yu.

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 14:26 - pre 233 meseci
Centrala Zarkovo,

Telekom kaze nema uslova, Beotel kaze nema, SezamPro kaze ima!
Ja kazem Sezamu da provere da nije neka greska, oni provere i kazu da je njima telekom definitivno rekao da ima tehnickih uslova.

Potpisah ugovor i sada cekam da dodju.

Radi se kao sto rekoh o centrali zarkovo, konkretno broj 2391-***

Ima nade
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 14:56 - pre 233 meseci
Citat:
abstractee: Optiku? Koji deo mreze je pokriven optikom?
Koliko ja znam, za ADSL ne sme da postoji opticki kabl izmedju tebe i centrale vec mora bakar.
Neka me ispravi neko ako gresim?


Optikom je povezana glavna centrala sa daljom mrezom, dok od centrale do stanova ide bakar... standard :)

Eto ovde sad citam da za Smederevo ima teh. mogucnosti, a kad sam ih ja zvao rekli su mi da samo BGD ima i to 8-9 centrala... ili neko nekog z... ili se ipak nesto radi!?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

suca

Član broj: 46630
Poruke: 49
*.ybc.bg.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 15:08 - pre 233 meseci
Blok 70a, broj 157-***. Telekom kaze nema, a Beotel me je pozvao na potpisivanje ugovora jer su od Telekoma dobili da IMA tehnickih mogucnosti ali ima ogranicen broj portova, tako da se sada molim Bogu da jedan port bude bas moj.

Kad sam sa Beotelom potpisao ugovor, neposredno posle toga dobio sam mail od Bitsyu.neta da NEMA tehnickih mogucnosti. Ko koga ovde **** ne znam.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 19:21 - pre 233 meseci
Citat:
tesa: Centrala Zarkovo,

Telekom kaze nema uslova, Beotel kaze nema, SezamPro kaze ima!
Ja kazem Sezamu da provere da nije neka greska, oni provere i kazu da je njima telekom definitivno rekao da ima tehnickih uslova.

Potpisah ugovor i sada cekam da dodju.

Radi se kao sto rekoh o centrali zarkovo, konkretno broj 2391-***

Ima nade


ima ima.... za jedno godinu dana, a pare uzimaju unapred.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.yubc.net.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI02.02.2005. u 19:25 - pre 233 meseci
Centrala Cukarica. Prakticno neogranicene mogicnosti za ADSL.

...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 08:50 - pre 233 meseci
Meni je Sezam rekao da ima tehnickih uslova i da dodjem da potpisem ugovor, medjutim naveli su da nema slobodnih kapaciteta na centrali (iako je najnovija Alcatelova digitalna), pa kad ja uplatim, oni ce navodno da urgiraju kod Telekoma.

Lik iz Telekoma mi je rekao da ima tehnickih mogucnosti na mom broju ali da UOPSTE nema portova na centrali (iako ima mogucnost za ADSL, samo oni su mislili da niko iz Zemun Polja nece to uzimati pa nisu ni stavljali portove), i rekao mi je da NIKAKO ne placam nijednom provajderu nista posto on ne zna tacno kad ce oni instalirati to na centrali.

Problem je samo promotivni period - ne bih posle da platim jos XXX dinara za setup, a ovako ako platim 2200 za prvi mesec, moze da se desi i da cekam nekoliko meseci dok se Telekom smiluje da aktivira ADSL na centrali... ko zna da li uopste neko od provajdera i ganja Telekom da na mestima gde ima tehnickih mogucnosti instalira opremu ili samo izvrti nase pare dok se mi ne iznerviramo i posle par meseci trazimo pare nazad...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 09:11 - pre 233 meseci
Hm... nasli smo nekako vezu u telekomu, u sekciji koja je zaduzena za ADSL - ortak mi je upravo javio da centrala u Zemun Polju ipak ima ADSL mogucnosti i da je trenutno jedna od najmodernijih Alcatelovih centrala. Medjutim, procedura je sledeca:

Na nekim centralama ima od nekoliko komada do nekoliko desetina vec instaliranih splitera za ADSL, neki su zauzeti neki nisu - tako da ako nisu zauzeti oni ih samo prevezu na odredjeni telefonski broj (kaze da u proseku se ostaje 2-3 sata bez signala). E, sad na nekim centralama te ploce (oni ih zovu "spliteri za ADSL") nisu namontirane... Znaci, uplatite kod provajdera (ako imate tehnickih mogucnosti a nemate ADSL kapaciteta, kako su meni javli), provajder onda MORA da zove Telekom i da im kaze da ste uplatili i da oni odu i da montiraju ADSL spliter na vas telefonski prikljucak u centrali. Po tom liku, procedura ne bi trebalo da traje duze od 5 do 10 dana na centralama u Beogradu ali samo na onim centralama koje imaju mogucnost da se na njih namontira ADSL ploca (iliti spliter po njihovom). Prosto receno, centrala u Zemun Polju ima ADSL ali nije "namontiran", tj. ono sto sam pretpostavio - ko ce da u zabacenom Zemun Polju koristi ADSL. Eto, to je logika Telekoma. Uzas...
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 09:57 - pre 233 meseci
Javili su mi se iz Verat-a i rekli da na broju 329xxxx ima tehničkih mogućnosti za uvođenje ADSL-a...
poz
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI03.02.2005. u 13:34 - pre 233 meseci
Cisto da kazem da likovi u Telekomu nemaju pojma (oni koji se javljaju na onaj telefon za informacije o ADSL-u).

Sad smo razgovarali sa tehnicarem iz centrale Zemun Polje i covek je umro od smeha kad je cuo da su meni iz Telekoma rekli da centrala u Zemun Polju nema tehnickih mogucnosti za ADSL.

Uopste NISU obavesteni da je pre dva meseca instalirana najmodernija Alcatel centrala koja postoji u Beogradu - i to bas u Zemun Polju! Centrala ima apsolutno SVE mogucnosti (sto sam i video kad sam bio u centrali), samo parice nisu instalirane. One se samo nakace na telefonski broj, jedan klik misem na serveru i voila eto ADSL-a. Cela procedura traje vrlo kratko, kaze maksimum 2 sata da urade nekoliko korisnika u centrali.

Razlog zasto neke digitalne centrale vec imaju parice a neke ne je zato sto su u tim odredjenim delovima grada stavljane parice radi testiranja tako da su korisnici tih centrala vrlo brzo dobili ADSL (u zavisnosti koliko parica ima). Nasa centrala je skoro zamenjena i parice nisu stavljene, ali centrala ima sve tehnicke uslove. Provajder nakon uplate pozove Telekom koji ode u centralu i instalira ADSL paricu na vas tel. prikljucak i to je to. Obavezno potrazite vezu u Telekomu ili nekog ko radi u vasoj centrali, mozda ima mogucnosti da jako brzo dobijete ADSL a da ni sami ne znate za to!

Tehnicar iz nase centrale kaze da ta procedura (od dana kad vi uplatite) moze da traje najduze mesec dana pod uslovom da centrala stvarno ima mogucnosti (iako nema parica). Kod nekih novih centrala to ide brze i posao moze da bude gotov za 5 do 10 dana.

Zato, jurite nekog u Telekomu ili centrali i saznajte prave informacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 293224 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.